BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 18 listopada 2016, 18:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10b18
Rząd wyciąga łapy po kasę, bo idiotyczne rozdawnictwo się zaczęło. Idiotyczne,bo wszystkim po równo, dając również bogatym, a zabierając nie wszystkim, a pasjonatom V8.

Do tych co pozjadali rozumy. Jakby co to słyszałem, że w NASA wciąż poszukują takich nieomylnych i wszystkowiedzących.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 18 listopada 2016, 19:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
vicek napisał(a):
Do tych co pozjadali rozumy. Jakby co to słyszałem, że w NASA wciąż poszukują takich nieomylnych i wszystkowiedzących.


Niestety trzeba być obywatelem USA żeby dostać ciekawszą robotę :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 20 listopada 2016, 18:28 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Jako że się zgadzam, a Roberta uważam za bardzo ogarniętego gościa to pozwolę sobie podlinkować co maja do powiedzenia nt tej zrytej akcyzy.



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 21 listopada 2016, 14:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
OC z tego co słyszałem poszło w górę z uwagi na wysokie wypłaty szczególnie za szkody na zdrowiu i życiu. Teraz jest pełno firm, które za "marne 30%" odzyskają Ci należne odszkodowanie nawet sprzed kilku lat. Ludzie nie mają nic do stracenia więc się decydują i w efekcie wzrost składek. Poszły w górę ostro, w moim przypadku o ponad 50% ale ja to i tak mało płacę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 26 listopada 2016, 23:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
I jak w temacie, coś wiadomo?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 27 listopada 2016, 00:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Nic pewnego. Nowego projektu na razie brak. Ale z tego co zrozumiałem z tego czerwonego bełkotu wiceministra jasińskiego to stawki chcą powiązać z wiekiem auta i normami emisji spalin. Ale stawki dla aut powyżej 2l mają wzrosnąć. Ale o ile to towarzysz Wiesław nie raczył powiedzieć.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 28 listopada 2016, 22:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
http://moto.wp.pl/martykul.html?kat=55194&wid=18610739
Jeszcze większa masakra dla dużych pojemniści ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 28 listopada 2016, 22:44 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
--==Mały==-- napisał(a):
http://moto.wp.pl/martykul.html?kat=55194&wid=18610739
Jeszcze większa masakra dla dużych pojemniści ;)




25k zł akcyzy za 3,0i/d z 2007r i 15k akcyzy za ten sam model z 2011r, nie mówiąc starszych autach- nie ma co kolejny "świetny" pomysł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 28 listopada 2016, 23:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 28 listopada 2016, 23:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 00:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ


:D

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 08:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
czy to już wersja ostateczna tego absurdu... się okaże, ale niezłe jaja. Czekam tylko aż PIS zabroni emigracji. :rotfl:



Za kilka dni ogłoszenie na M5 mi wygasa, zastanawiam się jaką cenę będę wpisywał przy następnym. :rotfl: :hyhy:

"Ministerstwo zakłada, że w efekcie samochody starsze będę kupowane znaczniej rzadziej niż obecnie, czego efektem będzie poprawa stanu technicznego pojazdów." HAHAHAHAHAHHAHA a ja myślałem, że za stan techniczny odpowiada właściciel i SKP. :wstyd: Chyba się pomylili, bo powinno być, że ministerstwo zakłada zwiększone wpływy do budżetu i przesiadkę części społeczeństwa na autobusy. :rotfl:

Próbują nas zmusić do gównianej motoryzacji, Niemcy nie są głupi i podniosą ceny na małolitrażowe autka jeżeli Polacy się na nie rzucą. Próba regulacji rynku kończy się jego samoczynną deformacją.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 09:23 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
jiGsaw napisał(a):
Za kilka dni ogłoszenie na M5 mi wygasa, zastanawiam się jaką cenę będę wpisywał przy następnym. :rotfl: :hyhy:

"Ministerstwo zakłada, że w efekcie samochody starsze będę kupowane znaczniej rzadziej niż obecnie, czego efektem będzie poprawa stanu technicznego pojazdów." HAHAHAHAHAHHAHA a ja myślałem, że za stan techniczny odpowiada właściciel i SKP. :wstyd: Chyba się pomylili, bo powinno być, że ministerstwo zakłada zwiększone wpływy do budżetu i przesiadkę części społeczeństwa na autobusy. :rotfl:


Pewnie kilka osób kupi nowe auto, Ci których stać, wiele osób zrezygnuje pewnie z wymarzonego auta z silnikiem 3 litry i kupi coś najtańszego nowego...
Śmieszny ten kraj oj śmieszny.
Wiadomo że to tylko dziennikarskie przecieki nic nie warte, bo nie wierzę że dowalą za taką Corsę 1.4 8 tysięcy
Nie możliwe bo to auto warte jest mniej :rotfl:

Także Panowie i Panie nie ma co się "podniecać" i nakręcać bo myślę że to pompowanie balonika a wejdzie coś całkowicie innego.



Jeśli jednak miałoby to wejść to po naszym kraju w wielu przypadkach będzie jeździł jeszcze większy złom niż jeździ.
Przykład:
Mam w okolicy komis gdzie są auta z Włoch, za 5-6 tysięcy z opłatami idzie kupić całkiem przyzwoite autko (POLO, CORSA, PUNTO) z 2002 roku z silnikiem 1,2-1,4 mówiąc przyzwoite mam na myśli takie którym spokojnie kilka lat do pracy pojeździmy bo nie ma ani grama rdzy.
Wielu moich sąsiadów kupuje takie auto i używa, jak już jest w złym stanie po kilku latach oddaje je na złom i kupuje kolejne, a teraz będą reanimować starego trupa ile się da, łatać i spawać bo nie wiem czy Ci na osłowie na górze wiedzą że są ludzie którzy zarabiają 2 tysiące, mają rodziny i muszą czymś do pracy dojeżdżać, bo nie mają np. żadnego autobusu w tamtą stronę.

To jest zabójstwo motoryzacji w tym biednym kraju. (Dla wielu osób).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 09:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2138
Lokalizacja: okolice Świdnicy
Moje BMW: 528i, M3, e30
Kod silnika: s50b32 M52B28 .....
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... &start=220
cuda w tym kraju

_________________
Obrazek

Moje coupe ---->Vadery OZ Futura 10j gwint weitec ---> S50B32 !! ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=820

Jest BMW E36 S50B32 coupe - vadery i OZ Futura 10j
Jest 528i,635 L6,318i,318i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 09:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ja myślę,że mocno udupią stare auta i duże pojemności bo takie lobby jest w całej europie obecnie jesteśmy cmentarzyskiem starych aut dla UE.
W każdym kraju UE za duże pojemności i mocne auta są wysokie podatki u nas ograniczą to akcyzą póki co.
A efekt będzie jak na Kubie bo w dużej większości Polaków nie stać na nowe auta więc będą reanimować to co mamy na rynku aż do skutku i stan aut zamiast się poprawić to się pogorszy na przestrzeni kilku lat.
Obecnie jak ktoś ma auto za 3-5tyś i zaczyna się rozlatywać to oddaje go na złom i kupuje drugi w fajnym stanie znowu na kilka lat jak tych samochodów zabraknie będzie sklejał swojego ulepa na druty i ślinę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 09:59 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
--==Mały==-- napisał(a):
Ja myślę,że mocno udupią stare auta i duże pojemności bo takie lobby jest w całej europie obecnie jesteśmy cmentarzyskiem starych aut dla UE.
W każdym kraju UE za duże pojemności i mocne auta są wysokie podatki u nas ograniczą to akcyzą póki co.
A efekt będzie jak na Kubie bo w dużej większości Polaków nie stać na nowe auta więc będą reanimować to co mamy na rynku aż do skutku i stan aut zamiast się poprawić to się pogorszy na przestrzeni kilku lat.
Obecnie jak ktoś ma auto za 3-5tyś i zaczyna się rozlatywać to oddaje go na złom i kupuje drugi w fajnym stanie znowu na kilka lat jak tych samochodów zabraknie będzie sklejał swojego ulepa na druty i ślinę.


Tak będzie, niestety tak będzie.
Są ludzie którzy w miesiącu nic nie odkładają, a maja kupić nowy samochód :rotfl:
Bardzo jestem ciekaw co z tego wyniknie i w jakiej formie przejdzie podwyżka akcyzy bo jak narazie to pewne jest tylko to że podwyżka jest planowana.

Tylko że w większości krajów UE ludzi stać na więcej niż nas...
Są dopłaty do małych ekologicznych silników, znaczne dopłaty w formie ulgi podatkowej do aut elektrycznych jak w USA, a u nas? Bieda trochę.

A tak poza tym to nie ma co się nakręcać bo większość z tych śmiesznych tabel na wp i innych stronach to plotki i pomówienia.
Aż takiej podwyżki nie będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 12:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7454
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Trochę lipa jak to wejdzie ale z drugiej strony zamiast pakować w "trupa" trzeba będzie zagryźć zęby i kupić auto z salonu na kilka lat - co tez jakieś tam plusy ma.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 12:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
///david napisał(a):
Trochę lipa jak to wejdzie ale z drugiej strony zamiast pakować w "trupa" trzeba będzie zagryźć zęby i kupić auto z salonu na kilka lat - co tez jakieś tam plusy ma.


Plusy takie, że teoretycznie powinien być święty spokój na gwarancji... ale minusy:

- kupujesz nowego gniota z 3 garkami i 100 koniami mając świadomość, że to do pięt nie dorasta używanemu BMW w tej cenie (czy innemu fajniejszemu autu)
- jeździsz takim czymś i masz świadomość powyższego
- traci na wartości dużo
- serwis drogi się zacznie pogwarancyjny
- dalej jeździsz tym i się oglądasz za towarem, który byś kupił gdyby państwo znowu na tym łapy nie położyło...
- czujesz się zażenowany na maksa...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 12:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7454
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
jiGsaw, jeśli chodzi o mnie , jak to wejdzie i zasadniczo zmienią się ceny używanych to raczej nie będę kupował "3 cylindrowego gniota" tylko kupię sobie jakiś samochód z segmentu c z silnikiem 220km plus i tyle. Najlepiej z pakietem serwisowym na kilka lat i w leasingu - może nawet kupię wtedy nowe bmw :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 13:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
///david napisał(a):
jiGsaw, jeśli chodzi o mnie , jak to wejdzie i zasadniczo zmienią się ceny używanych to raczej nie będę kupował "3 cylindrowego gniota" tylko kupię sobie jakiś samochód z segmentu c z silnikiem 220km plus i tyle. Najlepiej z pakietem serwisowym na kilka lat i w leasingu - może nawet kupię wtedy nowe bmw :]


Tylko wtedy trzeba zapłacić +100 lub nawet koło 200 za fajne auto, a już nie mówię o tych, co kupują auta tylko za gotówkę lub co się kupi używanego za tą kasę i z jakim silnikiem...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL