BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 09:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 11 stycznia 2017, 14:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
jiGsaw napisał(a):
Standardowo - najwięcej narzekają ci, którzy najmniej robią by sobie poprawić. Ludzie dzielą się na dwie grupy:

ci, którzy robią coś w tym kierunku by było im lepiej
ci, którzy narzekają tylko i twierdzą, że im się należy, że ktoś ma im coś dać

nie twierdzę jednocześnie, że akcyza na gaz itd. jest dobra, bo wiele podatków się powinno zlikwidować i może to by też pomogło zneutralizować smoga.

chcecie to się trujcie dalej, ja mieszkam w Gdyni i nie narzekam na powietrze, tylko po co ten temat skoro jak widać jest przyzwolenie na zanieczyszczanie powietrza?

a co do mojego dawnego E30 to truło mniej niż pierwszy lepszy diesel, już nie wspominając o tych kopcących ostro na niebiesko czy bez dpf itd., a to i tak jest kropla w morzu tego jak trują palacze domków.

sam znam mnóstwo ludzi, którzy MUSZĄ mieszkać w domu, wielcy panowie, a że ich nie stać i dziadostwo na chacie albo pół domu zimnica lub palenie syfem to jest inna sprawa. zamiast sprzedać dom i za tą kasę kupić sobie skromne mieszkanie wystarczające na jego potrzeby z centralnym ogrzewaniem i normalnie gospodarować to będzie taki jeden z drugim truł i jeszcze się wymądrzał. taka cygańska mentalność


Dla wielu ludzi dom to coś więcej niż budynek, szczególnie na wsiach, to dorobek ich ojców itp. Więc nie chcą go sprzedać.
Mnie też problem nie dotyczy bo mieszkam na wsi gdzie smogu nie ma, śmieci nie palę, ale węglem i drzewem tak tylko że mniej więcej wiem jak to robić żeby nie było wielkiego dymu z komina. Gaz zrobiono dopiero pół roku temu i chyba nawet jeszcze się nikt nie przyłączył, bo jak mam linię gazową na sąsiedniej działce i koszt przyłącza to coś ponad 10 tysięcy to niestety ale dziękuje za taką usługę :-) Jeszcze gdyby ogrzewanie gazem miało mnie wyjść taniej lub tyle samo co węgiel to bym zainwestował ze względu na wygodę, ale niestety koszt rocznego grzania wyjdzie więcej więc średnio mnie to kusi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 11 stycznia 2017, 16:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Rider_85 napisał(a):
Ps. Dla mnie idea dopłacania do czegokolwiek przez państwo, to tragedia. Każdy ma zarobić na swoje.



Jeżeli państwo może sponsorować bezrobotnych, posłów i resztę patologii, przepłaca za większość prac i robót wykonywanych przez kolegów posłów a to może trochę z kradzionych obywatelom pieniędzy oddać "dla dobra ekologii".


A tak poza tym to oni tą kasę z unii chyba i tak odzyskują więc... Generalnie krzywdy nikomu nie robią.


jiGsaw napisał(a):
Nie pod przymusem kary śmierci, a pod takim, że powinien ktoś go skontrolować i wrąbać mu taką karę, że na drugi dzień dom się pojawi w dobrej cenie na otodom.


No i ? Co, będziesz skupować? Wiesz jak trudno jest sprzedać dom na rynku wtórnym, NAWET okazyjnie ? ;)

Ludzie nie budują dużych piętrowych domów, bardziej myślą o ogrzewaniu i ekonomii podczas budowy... W przypadku starego domu nie jest to już takie proste. Ba, w wielu przypadkach nieosiągalne, bo koszt będzie ogromny.


Temat ociera się już o fantastykę, generalnie pogadać sobie możecie ale państwo woli budować budynki po 400mln dla urzędasów, żeby jeszcze bardziej pilnowały ciepłej kawy i kar po 5 latach dla podatników którzy nie rozumieją srylionów porąbanych przepisów których same urzędasy nie rozumieją.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 13 stycznia 2017, 21:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
kryst16 napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
Standardowo - najwięcej narzekają ci, którzy najmniej robią by sobie poprawić. Ludzie dzielą się na dwie grupy:

ci, którzy robią coś w tym kierunku by było im lepiej
ci, którzy narzekają tylko i twierdzą, że im się należy, że ktoś ma im coś dać

nie twierdzę jednocześnie, że akcyza na gaz itd. jest dobra, bo wiele podatków się powinno zlikwidować i może to by też pomogło zneutralizować smoga.

chcecie to się trujcie dalej, ja mieszkam w Gdyni i nie narzekam na powietrze, tylko po co ten temat skoro jak widać jest przyzwolenie na zanieczyszczanie powietrza?

a co do mojego dawnego E30 to truło mniej niż pierwszy lepszy diesel, już nie wspominając o tych kopcących ostro na niebiesko czy bez dpf itd., a to i tak jest kropla w morzu tego jak trują palacze domków.

sam znam mnóstwo ludzi, którzy MUSZĄ mieszkać w domu, wielcy panowie, a że ich nie stać i dziadostwo na chacie albo pół domu zimnica lub palenie syfem to jest inna sprawa. zamiast sprzedać dom i za tą kasę kupić sobie skromne mieszkanie wystarczające na jego potrzeby z centralnym ogrzewaniem i normalnie gospodarować to będzie taki jeden z drugim truł i jeszcze się wymądrzał. taka cygańska mentalność


Dla wielu ludzi dom to coś więcej niż budynek, szczególnie na wsiach, to dorobek ich ojców itp. Więc nie chcą go sprzedać.
Mnie też problem nie dotyczy bo mieszkam na wsi gdzie smogu nie ma, śmieci nie palę, ale węglem i drzewem tak tylko że mniej więcej wiem jak to robić żeby nie było wielkiego dymu z komina. Gaz zrobiono dopiero pół roku temu i chyba nawet jeszcze się nikt nie przyłączył, bo jak mam linię gazową na sąsiedniej działce i koszt przyłącza to coś ponad 10 tysięcy to niestety ale dziękuje za taką usługę :-) Jeszcze gdyby ogrzewanie gazem miało mnie wyjść taniej lub tyle samo co węgiel to bym zainwestował ze względu na wygodę, ale niestety koszt rocznego grzania wyjdzie więcej więc średnio mnie to kusi.



Nawet nie chodzi o dorobek poprzednich pokoleń. W domu jest po prostu wygodniej. Mam dwójkę dzieciaków i dom z ogrodem miałbym zamienić na jakieś 60, czy tam 70 metrowe mieszkanie? Teraz nie muszę się martwić o parking, dzieciaki mogą biegać sobie po całym ogrodzie. Sąsiadów mam dwóch, a nie 40-stu w klatce. Nie muszę się wpieniać po powrocie z pracy na to, że ktoś się tłucze, ani na to, że ktoś ma do mnie problem, bo dzieciaki zasuwają przez cały dzień samochodem po domu, albo najzwyczajniej są głośne. Raczej nie muszę się martwić o to, że ktoś mi podprowadzi stojące przez cały dzień rowery na moim terenie.
Jak chce sobie podłubać np. przy samochodzie, to mogę to zrobić spokojnie pod domem. W jeden dzień rozgrzebać, a na drugi poskładać.
Utrzymanie domu faktycznie jest droższe, ale wszystko ma swoje wady i zalety.
Jak wcześniej napisałem, mam piec węglowy "nowej generacji" i na pewno nie będę przechodził na gaz dla szczytnej idei. Moja rodzina, która mieszka piętro niżej, także raczej tego nie planuje, bo wolą jechać 3-4 razy w roku gdzieś na urlop, a nie ładować kasę w droższe źródła energii. Ogólnie rozważamy przejście kiedyś na gaz, ale najpierw ocieplimy dom, czyli jest to raczej dalsza przyszłość.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 20:37 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 619
Lokalizacja: Przemyśl/Wrocław
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168198
Problem smogu to jest jakiś tam problem który na pewno trzeba rozwiązać, ale nie rozumiem całej tej nagonki na samochody. Wczoraj w radiu słyszałem jak minister Morawiecki powiedział że wyższa akcyza na samochody częściowo rozwiąże problem ze smogiem. Dzisiaj rano w rmf-fm znowu alarm smogowy, wywiad ze specjalistą za stacji diagnostycznej jakim to problemem są auta z wyciętymi dpf-ami itp. Dla czego nikt nie zrozumie tego że ludzi w większości nie stać na nowe auta i dlatego jeżdżą starymi autami miedzy innymi i ja .
Jeżeli chodzi o palenie śmieciami, oponami i tym co się znajdzie pod ręką oczywiście nie popieram tego.
Niestety ale wydaje mi się że cała smogo burza najbardziej uderzy w nas, czyli kierowców. Przecież zamiast 10- letniego e90 można kupić nową TATA za 30 koła i będzie wtedy ekologicznie ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 20:52 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
rashkiet13 napisał(a):
Wczoraj w radiu słyszałem jak minister Morawiecki powiedział że wyższa akcyza na samochody częściowo rozwiąże problem ze smogiem


Co za bzdura :rotfl: Oderwani od rzeczywistości ex prezesi banków będący aktualnie ministrami wypowiadają się wobec " Kowalskich " zarabiajacych 2000 na rękę tłumacząc im, jak to warto kupować nowe auta :ok:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 20:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
No właśnie to co pitolą o pomste woła. Jak masz krajowy kawał drewna, które pochodzi z serca natury (czyli lasu) to jakim cudem mają pojawiać się trujące związki z ich palenia? Kolejny absurd auta - benzynowe nie generują cząstek stałych, więc ich nie dotyczy, nowsze sprawne diesle też raczej nie. Stare zmęczone, lub bez DPF to co innego, ale to nie wina biedy, fajnie zaimponić przez chwile osiagami auta za 200-300k, za które zapłaciło się 40-50k, a że truje to już tam [cenzura].
Gaz nie jest ekonomiczny, bo Ruscy dyktują cenę, jak gdzieś ma powstać elektronia wiatrowa/wodna to od razu przeszkadza wszystkim dookoła...

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 21:02 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 619
Lokalizacja: Przemyśl/Wrocław
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168198
Frank napisał(a):
rashkiet13 napisał(a):
Wczoraj w radiu słyszałem jak minister Morawiecki powiedział że wyższa akcyza na samochody częściowo rozwiąże problem ze smogiem


Co za bzdura :rotfl: Oderwani od rzeczywistości ex prezesi banków będący aktualnie ministrami wypowiadają się wobec " Kowalskich " zarabiajacych 2000 na rękę tłumacząc im, jak to warto kupować nowe auta :ok:


Dokładnie, kosił z 200 tyś miesięcznie wiec co to dla niego kupić sobie Teslę, która nie produkuje żadnych zanieczyszczeń czy poprostu nówkę z salony za 200 300 koła. Mnie jako przeciętnego " kowalskiego " niestety nie stać na wydatek 200 tyś pójść do salonu i kupić sobie auto przynajmniej takiej klasy jak mój " stary 10 letni, rakotwórczy diesel ".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 21:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Trzeba zmienić pracę i wziąć kredyt.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 22:12 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Tylko idiota by za 6k pracował...

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 22:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
A to akurat miała Bieńkowska rację, tylko putinowskie media przekręciły ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 22:40 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Tomek napisał(a):
A to akurat miała Bieńkowska rację, tylko putinowskie media przekręciły


Bronek też miał rację :rotfl:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 22:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Zgoda bóduje. :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 22:51 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Nie ma zgody na brak zgody !

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 23:50 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Gdzieś czytałem że do benzyn, chyba w 2018 roku też będzie prykaz wrzucania dpf'a ta daaam :wstyd: Oj za X lat pędząc na swej ekologicznej świni przez wieś będziemy wspominać nasze byłe auta i całą motoryzację :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 07:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Miłosz napisał(a):
Oj za X lat pędząc na swej ekologicznej świni przez wieś będziemy wspominać nasze byłe auta i całą motoryzację

dlatego trzeba sobie szykować coś na przyszłość :cwaniak:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 08:02 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Rower? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 08:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Zimny napisał(a):
Rower? ;)

co kto chce, sugerowałbym jak już Rover ;)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 10:01 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Rider_85 napisał(a):

Nawet nie chodzi o dorobek poprzednich pokoleń. W domu jest po prostu wygodniej. Mam dwójkę dzieciaków i dom z ogrodem miałbym zamienić na jakieś 60, czy tam 70 metrowe mieszkanie? Teraz nie muszę się martwić o parking, dzieciaki mogą biegać sobie po całym ogrodzie. Sąsiadów mam dwóch, a nie 40-stu w klatce. Nie muszę się wpieniać po powrocie z pracy na to, że ktoś się tłucze, ani na to, że ktoś ma do mnie problem, bo dzieciaki zasuwają przez cały dzień samochodem po domu, albo najzwyczajniej są głośne. Raczej nie muszę się martwić o to, że ktoś mi podprowadzi stojące przez cały dzień rowery na moim terenie.
Jak chce sobie podłubać np. przy samochodzie, to mogę to zrobić spokojnie pod domem. W jeden dzień rozgrzebać, a na drugi poskładać.
Utrzymanie domu faktycznie jest droższe, ale wszystko ma swoje wady i zalety.
Jak wcześniej napisałem, mam piec węglowy "nowej generacji" i na pewno nie będę przechodził na gaz dla szczytnej idei. Moja rodzina, która mieszka piętro niżej, także raczej tego nie planuje, bo wolą jechać 3-4 razy w roku gdzieś na urlop, a nie ładować kasę w droższe źródła energii. Ogólnie rozważamy przejście kiedyś na gaz, ale najpierw ocieplimy dom, czyli jest to raczej dalsza przyszłość.


Dokładnie.
Ogólnie dla wielu ludzi inwestycja w porządny piec to zbędny wydatek bo i do starego i do nowego śmieci i butelki wrzucą, tak są niektórzy nauczeni...

Problem smogu da się rozwiązać w ciągu kilku lat.
Obniżyć ceny gazu tak żeby państwo zarabiało 10-20% z tego co teraz na tym zarabia i pewnie około 40% społeczeństwa w ciągu najbliższych 5 lat zmieni piece na gazowe, bo wygodniej, a teraz? Każdy boi się kosztów...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 11:01 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 619
Lokalizacja: Przemyśl/Wrocław
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168198
Sprawa piecy jest jak dla mnie oczywista,szkoda ze nikt nie wpadnie na taki pomysl jak kryst16 napisał żeby obniżyć ceny gazu itp...Najlatwiej podnieść ceny ropy,wprowadzic podatek itp w imię walki ze smogiem :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: smog
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 23:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
rashkiet13 napisał(a):
Sprawa piecy jest jak dla mnie oczywista,szkoda ze nikt nie wpadnie na taki pomysl jak kryst16 napisał żeby obniżyć ceny gazu itp...Najlatwiej podnieść ceny ropy,wprowadzic podatek itp w imię walki ze smogiem :/


Najgorsze jest to, że ludzie się łapią na takie slogany, a sami nie zdają sobie sprawy z tego, co potencjalnie rząd może wprowadzić. Zawsze takie pomysły mocno odbijają się na kieszeni podatników, czyli nas. Dopóki nie ma się dzieci, to można zamarzać w swoim domu/mieszkaniu, ale jak już się pojawią, to już "trzeba grzać".
Moi znajomi zanim zostali rodzicami, mieli w zimie w mieszkaniu chyba max 12 stopni i gasili nawet świeczkę w piecyku gazowym :rotfl: - nie zarabiali może super, bo razem mieli koło 5000zł netto, ale to też złe zarobki nie były.
Każdy jest przyzwyczajony do jakiegoś tam standardu życia i z tego nie zrezygnuje dla czyichś szczytnych idei. Szybciej będzie walczył o swoje.
Piec węglowy "nowej generacji" jak to określiłem (inaczej klasa piąta, czy po prostu o sprawności powyżej 88%), naprawdę nie wypuszcza w atmosferę ogromnej ilości pyłu - nawet podczas rozpalania. Jeśli ktoś ma mentalność palenia byle czym, to raczej tego typu urządzenie go nie zadowoli - najzwyczajniej się nie sprawdzi.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL