BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 lipca 2017, 22:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Zatem czemu jeszcze nie jeździsz Nissanem Leaf albo BMW i3 (oczywiście bez range-extendera bo to silnik spalinowy)?

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 lipca 2017, 23:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
no i się robi gównoburza. Słyszeliście powiedzenie "psy szczekają a karawana jedzie dalej"? Elektryki od kilku lat są faworyzowane - choćby przez hybrydy. Może ktoś uważał, że na hybrydach wszystko się skończy ale to tylko ślepy zaułek. Ma minusy auta elektrycznego i spalinowego. Do tego trzeba brać poprawkę na różne lobby, szejków, panów od handlu tym i tamtym... to jest biznes w którym zwykły człowiek jest trybikiem.
Mój kuzyn jest fanem Tesli, w przyszłym roku może stanie się jej posiadaczem to będę mógł się może taką przejechać ;) Mieszka w DE, stacji ładowania pełno, odpadają problemy z paskami, olejami i innym miliardem pierdół które można spotkać w dziale "mechanika". Czy silnik elektryczny jest prostszy niż spalinowy? Jest. Używał ktoś spalinowej wiertarki? albo spalinowego miksera w kuchni? Ma ktoś pralkę na ON? W PL mamy elektrownie węglowe bo Polska węglem stoi jak X lat temu. Szkodliwość produkcji czy utylizacji baterii? A telefon to ktoś ma napędzany chomikiem? Baterie w pilcie do tv? Oj tam, jedna mała bateria nikomu nie zaszkodzi, jeb do kosza. Ktoś się zastanawia nad utylizacją? Ludzie płacą za kosze w domach a w rowach i tak śmieci się walają. Na szrotach nikt się w tańcu nie p.... jak rozbierają złomy, oleje, aku i inny syf. Bateria w Tesli to chyba najmniejszy problem na ten czas

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 lipca 2017, 23:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
_KL_ napisał(a):
Zatem czemu jeszcze nie jeździsz Nissanem Leaf albo BMW i3 (oczywiście bez range-extendera bo to silnik spalinowy)?


Nie mam gniazdka w garażu podziemnym.

trollu napisał(a):
Bateria w Tesli to chyba najmniejszy problem na ten czas


BMW ma dobry patent na to. Baterie z i3 które już są za słabe do zastosowania w samochodzie instaluje się jako pomocnicze baterie w instalacji przydomowej.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 8 lipca 2017, 07:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7454
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
trollu napisał(a):
Mój kuzyn jest fanem Tesli, w przyszłym roku może stanie się jej posiadaczem to będę mógł się może taką przejechać ;) Mieszka w DE, stacji ładowania pełno, odpadają problemy z paskami, olejami i


Jak Twój kuzyn mieszka w DE to jest szansa ze w ogóle mu problem z Teslą rozwiążą przyjaźnie nastawieni demonstranci tak jak od kilku dni to robią w Hamburgu :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 8 lipca 2017, 12:22 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
super przerzucimy z 10mln aut na prąd i co teraz skąd prąd skąd linie przesyłowe?? jaki zasięg tych aut?? jak długo się tankuja na razie auta na prąd to ślepa uliczka i tyle i sa kompletnie nieopłacalne w szerszej skali bo obecnie to sa jednostkowe sprawy.

no i co ze szczytami obciążenia sieci energetycznej?? każdy o 18-20 wraca z pracy i podłącza swoją teslę do gniazdka?? momentalnie w kraju zużycie pradu rosnie o 100% i pada sieć energetyczna........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 8 lipca 2017, 14:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
W Polsce nawet jedna elektrownia atomowa nie przeszla. Juz widzę jak budujemy kilkadziesiąt atomowek by zbudować przyszłość elektrycznych aut niektórych forumowiczów. A to dopiero wierzchołek góry lodowej, potem sa transformatory, linie przesyłowe, kolejne transformatory i przetworniki, stacje dystrybucji, baterie, recycling, serwis itd. Normalnie bogata Polska w dwa lata sobie to fundnie. Za dużo fanów Lema, za malo inzynieriow na forum.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 8 lipca 2017, 17:27 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Widziałem Tesle w Chorwacji. Samochód spoko, ale jak miałbym nim pojechać na wakacje, to po drodze musiałbym wykupić dwa noclegi na naładowanie baterii :dobani:.
Samochód elektryczny sprawdza się tylko w przypadku dojazdów do pracy - czyli powiedzmy, że na codzień dla większości osób, ale jeśli chodzi o wyjazdy to totalna klapa. Nawet gdyby się ładowały na fulla w ciągu 15 minut, bo kolejki na stacje byłyby większe, niż za prl'u.
Poza tym wyobraźcie sobie cenę prądu i obciążenie sieci przy szybkim ładowaniu.
Jeśli ktoś myśli, że w Europie to wejdzie najpóźniej, to myśle że się myli, bo to u nas jest najwięcej chorego lewactwa i myślę, że znajdzie się wielu, którzy będą promowali tą opcję na siłę.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 8 lipca 2017, 22:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
Mówimy tu o samochodach elektrycznych, ale większość z Was na słowo samochód elektryczny kojarzy tylko z Teslą model S.
Czyli autem wyjątkowym które wyprzedziło swoją technologią i innowacją auta o dobrych kilka lat do przodu.
Nie zapominajmy, że to wyjątek spośród reszty małych popierdziawek które nie dają rady poza miastem, pomijając Tesle model S reszta elektryków nie wyprzedzi sprawnie nawet tira w trasie...

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 8 lipca 2017, 23:02 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Dżordż napisał(a):
Mówimy tu o samochodach elektrycznych, ale większość z Was na słowo samochód elektryczny kojarzy tylko z Teslą model S.
Czyli autem wyjątkowym które wyprzedziło swoją technologią i innowacją auta o dobrych kilka lat do przodu.
Nie zapominajmy, że to wyjątek spośród reszty małych popierdziawek które nie dają rady poza miastem, pomijając Tesle model S reszta elektryków nie wyprzedzi sprawnie nawet tira w trasie...


Generalnie to cała prawda, a idea hybrydy jakoś do mnie nie trafia - już wolę jeździć dieslem z dpfem, itp. niż jakąś hybrydową benzyną.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 6 sierpnia 2017, 19:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Ja tak czytam o autach elektrycznych, o hybrydach i wszystko jest pięknie przedstawiane tylko cały czas jest pomijany temat zużytych akumulatorów. Gdyby tyle samochodów elektrycznych jeździło co spalinowych to co robić ze zużytymi akumulatorami... Chyba to już nie będzie takie proEco.

Nie wiem dalczego temat samochodów na wodór został jakoś zamieciony pod dywan, Toyota zapowiedziała, że zmieni świat, Mirai miało być wielkim początkiem tego i jakoś cisza.

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 6 sierpnia 2017, 19:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Wodór to jest dopiero bez sensu. Przecież do jego pozyskania potrzebujesz albo prądu albo wydzielasz dwutlenek węgla przy reformingu z metanu.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 6 sierpnia 2017, 20:27 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Marjanek napisał(a):
, Toyota zapowiedziała, że zmieni świat, Mirai miało być wielkim początkiem tego i jakoś cisza.
Bez przesady, juz E32 były na wodór 25 lat temu, ten rodzaj napędu jest celowo blokowany.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 4 września 2017, 22:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
chyba był temat o down-sizingu ale wrzucę tutaj - czyżby koniec sztucznego kręcenia wora i wmawiania że mniejsze jest oszczędniejsze?
http://autokult.pl/30074,cykle-wltp-zas ... a-klientow

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 listopada 2017, 06:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Samochody nie będą kierowane przez ludzi - najpóźniej w przeciągu 15 - 20 lat tradycyjne pojazdy zostaną zdelegalizowane.
Bob Lutz, były wiceprezydent GM, szef marketingu i sprzedaży w BMW w latach 70tych.

http://www.autonews.com/article/2017110 ... es-goodbye

Całościowo to mocna futurologia wg. mnie ale tego że w przeciągu kilkunastu lat autonomiczne pojazdy będą powszechne w krajach rozwiniętych to nie da się zaprzeczyć.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 listopada 2017, 06:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Tomek napisał(a):
Całościowo to mocna futurologia wg. mnie ale tego że w przeciągu kilkunastu lat autonomiczne pojazdy będą powszechne w krajach rozwiniętych to nie da się zaprzeczyć.

Jednak te słowo "delegalizacja" niepokoi i niestety nie bezpodstawnie. Głównym problemem aut autonomicznych jest to, że miałyby koegzystować z dotychczasowymi. Delegalizacja tych drugich rozwiąże wiele problemów.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 listopada 2017, 19:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
Wszystkie hybrydy i elektryki to jedna wielka ściema. Ludziska, zobaczcie na logikę, baterie trzeba wyprodukować, nikt ich nie zrzuca z nieba, powstają kopalnie do pozyskiwania surowców, w kopalniach pracują potężne maszyny, które emitują od cholery co2 do atmosfery, potem trzeba to przetransportować kontenerowcami na drugi koniec globu (najczęściej do chin), jeden kontenerowiec przez rok emituje tyle co2 do atmosfery co 50mln samochodów ! następnie fabryka, która to wszystko montuje, przetwarza itp, też swoje wysrywa w atmosferę, nie wspomnę, że gotowe baterie są znowu ładowane do kontenerowców i płyną przez pół świata do danej marki, gdzie są montowane w samochodach. Po drodze zapewne jest dużo więcej czynników, które trują naszą planetę, których nie wymieniłem bo się nie orientuje. Dochodzi oczywiście później utylizacja tego dziadostwa, co z tym robić? nie wiadomo. Ta cała eko nagonka rozchodzi się tylko o kasę - gigantyczną kasę, zielone świry znalazły sobie biznes pod tytułem "globalne ocieplenie", które owszem może ma miejsce, ale na Boga, nie z winy człowieka ! Jeśli ktoś uważa inaczej to jak wytłumaczy fakt, że tego typu zjawiska na ziemi pojawiają się cyklicznie od mionów lat, wtedy co to powodowało? konie kopytami iskry krzesały i emitowały co2? bzdura totalna.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 listopada 2017, 20:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Lol, a produkcja silnika spalinowego to nic z tego nie generuje? Poza tym taka Gigafactory 1 jest zbudowana na największych zasobach litu (którego nie wydobywa się tak jak wungiel na ślunsku tylko bardziej jak ropę) w Ameryce Północnej a baterie transportuje się do fabryki kilkaset kilometrów dalej.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 listopada 2017, 20:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
Tomek napisał(a):
Lol, a produkcja silnika spalinowego to nic z tego nie generuje? Poza tym taka Gigafactory 1 jest zbudowana na największych zasobach litu (którego nie wydobywa się tak jak wungiel na ślunsku tylko bardziej jak ropę) w Ameryce Północnej a baterie transportuje się do fabryki kilkaset kilometrów dalej.


Ale Ty się odnosisz teraz do produkcji baterii do tesli? jeśli tak to jaki % sprzedaży tesli jest w porównaniu do hybryd? śmiesznie mały. Ja nie twierdzę, że produkcja tradycyjnych samochodów jest nieszkodliwa, bo jest, ale eko sreko hybrydy i elektryki do czystych również nie należą i nikt mi nie wmówi, że to jest przyszłość, bo to niesie za sobą kolejne potencjalne groźne i szkodliwe dla nas problemy min. jak wyżej wspomniano problemy z obciążeniami sieci elektrycznych, budowa kolejnych setek elektrowni (czyli trucicieli) itp, koło się zamyka. W transporcie nie ma i NIGDY nie będzie eko rozwiązania, każdy rodzaj napędu jest trucicielem czy to elektryk czy tradycyjny napęd.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 listopada 2017, 20:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
W zeszłym roku japończycy sprzedali jakoś półtora miliona hybryd/elektryków. Zakładając 100kWh na samochód to jest 150GWh czyli tyle w ile celuje rocznie ta fabryka. Sama tesla zdaje się jest obecnie największym odbiorcą ogniw li-ion na świecie.

Od stycznia pod Wrocławiem rusza produkcja baterii dla Jaguara http://invest-in-wroclaw.pl/en/pod-wroc ... ii-do-aut/

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Volvo odchodzi od silników spalinowych
PostNapisane: 7 listopada 2017, 21:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
ale hybryda to ślepy zaułek - przede wszystkim nie uwalnia od ułomności spaliniaka. Inna sprawa - do zwykłego auta też aku trzeba zrobić. Ile w PL czy w ogóle na świecie jeździ samochodów czy motocykli - aku się zużywają. Co się z nimi dzieje? Jakoś 4-5 lat temu w okolicy była chwilowo głośna sprawa - zmarł gość, 20kilka lat. Ołowica, pracował przy rozbiórce starych aku. LEkarze mówili, że nie miał już organów wewnętrznych, tak go ześrutowało. Nie ma idealnych rozwiązań. Zanieczyszczenia były są i będą, jakieś koszty trzeba ponosić ale koniec końców elektryki sa przyszłością, taka jest prawda.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL