BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 01:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 25 października 2017, 21:12 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Cytuj:
Ustawa z 15.09.2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1926) jako regułę wprowadzi obowiązek zapłaty z góry za okresowe badania techniczne pojazdów.

Cytuj:
Większość postanowień nowelizacji wejdzie w życie 13 listopada 2017 r. Część przepisów, m.in. dotyczących przekazywania informacji do CEPiK przez podmioty zobowiązane, będzie obowiązywać od 20 października 2017 r.

Źródło:
http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/art ... e-pojazdow

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 26 października 2017, 13:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
W UK tez placi sie za przeglad z gory, ale jak auto go nie przejdzie to ma sie chyba 2 tygodnie aby usunac usterki i wrocic jeszcze raz na ponowny przeglad bez dodatkowej oplaty.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 26 października 2017, 13:59 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
Znam sporo osób które wychodzą z założenia że samochód skoro jeździ to znaczy że jest sprawne, a że za nimi czarno jak za jelczem, czy ze cos tam stuka, lub ze opona z '98 za 50 zl z montażem jest super. Tylko tacy ludzie będą mieli problem. Ci co wychodzą z założenia że auto ma być sprawne nie zauważą roznicy.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 26 października 2017, 15:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Chyba żartujesz. Teraz jak płacisz z góry, to diagnosta może Ci nawymyślać co mu się podoba byle tylko wyłudzić łapówe.
To właśnie ci, co mają rozpadające, dymiące samochody i przegląd przechodzili płacąc po nim + bonus, to tak samo będą przechodzić teraz tylko płacą przed + bonus po.

Do tego opłata miała zostać podniesiona - wycofali się z tego czy nie, bo jakoś nie mogę znaleźć wiarygodnej informacji?

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 26 października 2017, 15:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
_KL_ napisał(a):
Chyba żartujesz. Teraz jak płacisz z góry, to diagnosta może Ci nawymyślać co mu się podoba byle tylko wyłudzić łapówe.
To właśnie ci, co mają rozpadające, dymiące samochody i przegląd przechodzili płacąc po nim + bonus, to tak samo będą przechodzić teraz tylko płacą przed + bonus po.

Do tego opłata miała zostać podniesiona - wycofali się z tego czy nie, bo jakoś nie mogę znaleźć wiarygodnej informacji?


Wyłudzić łapowe ? Nie sądzę . Przypominam że na stacjach wszystko się nagrywa . Takiego co sam wyciąga bezpodstawnie łapę po łapówkę od razu można wyleczyć w kilku słowach . A jeśli sam jedziesz z zamiarem wciśnięcia łapówki bo auto niedomaga to się nie dziwmy że po ulicach jeżdżą takie szroty.
Mało tego jeżeli tak nie było do tej pory (zapis CCTV ) to w nowym zapisie już jest takie obostrzenie . Każda stacja musi zarejestrować wizualnie że pojazd odbył przegląd a nie tak jak do tej pory że na przegląd" jechał" sam dowód .
Na 20 lat użytkowania różnych aut nikt nigdy nie chciał odejść mnie łapówki . Jeżeli auto nie przechodziło z jakiegoś powodu przeglądu to faktycznie diagnosta miał rację -Zawsze ! A zdażyło się niestety i tak .
Ja wiem że są tacy którzy uznaliby niesprawny ręczny za marny powód do niedopuszczenia samochodu do ruchu ale jak to mi diagnosta powiedział kiedyś obym się nie musiał nigdy na własnej skórze przekonać do czego służy hamulec awaryjny .
Temat rzeka .
Myślę że każdy kto ma sprawne auto nie powinien się obawiać przeglądu .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 26 października 2017, 16:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
dokładnie narazie przepisy nie ulegają zmianom z różnica płatności z góry, i tak naprawdę moim zdaniem jedyne co to zmienia to fakt, że auto będzie dostawało wynik negatywny, a nie zostanie wypuszczone i "jedź pan zrób i przyjedz".
I tak naprawdę to nie chodzi o stare czy nowe auto tylko o podejście ludzi - " na młodsze auto mnie nie stać, a w stary wsadzać w remonty to bez sensu"... i tym sposobem sporo ludzi jeździ poklejonymi gratami.
Co do wymyślania diagnostów i wyłudzania łapówek to moim zdaniem mocno naciągnięte stwierdzenie- przepisy są jasno opisane nawet w postaci tabelki usterek więc naprawdę trzymając się tego nie trzeba nic wymyślać.
Wszystko zależy od człowieka jeden sprawdza dokładniej, drugi mniej, a 3 podbija badania nie widząc samochodu.
Podwyżki cen są planowane ale nie wiadomo na kiedy i ile. Tak samo wątpię, że wprowadznie CEPIK2.0 i jego start to będzie i masa awarii i problemów

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 3 listopada 2017, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
spider napisał(a):
W UK tez płaci się za przegląd z góry, ale jak auto go nie przejdzie to ma się chyba 2 tygodnie aby usunąć usterki.


U nas też tak ma być. Tylko, że trzeba wrócić do tej samej stacji kontroli. Tylko nie wiem czy też 14 dni, ale chyba tak - dzisiaj w TV coś o tym mówili.





___________________
Moje opinie http://antyhaczyk.blogspot.com
Banki, Pożyczki Kredyty, Konta, Lokaty, Leasing


Ostatnio edytowano 19 grudnia 2017, 15:22 przez katicu, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 4 listopada 2017, 20:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
A co po tych 2 tyg?

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 4 listopada 2017, 21:04 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Bulisz ponownie :)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 4 listopada 2017, 21:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
:rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 6 listopada 2017, 06:48 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
A jak z ciągłością przeglądów? Kończy mi się na motocykl jakoś w lisopadzie, a nie chce mi się w taki ziąb jeździć. Mogę bez strachu odwlec do wiosny?

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 6 listopada 2017, 12:28 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Za odwlekanie przeglądu / brak przegladu, przy kontroli drogowej policja zatrzyma dow. rej.
Nie ma kary pieniaznej na tej samej zasadzie co za brak OC https://ubea.pl/Kara-za-brak-OC-w-2018- ... kul%2C850/

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 6 listopada 2017, 14:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
mroova81 napisał(a):
A jak z ciągłością przeglądów? Kończy mi się na motocykl jakoś w lisopadzie, a nie chce mi się w taki ziąb jeździć. Mogę bez strachu odwlec do wiosny?

Jeżeli nie poruszasz się po drogach publicznych nie musisz mieć ważnego przeglądu . Tu się nic nie zmieniło .
Problem może polegać tylko na tym że aby go wykonać po czasie będziesz musiał pokonać odległość garażowania motocykla do najniższych SKP bez ważnego przeglądu .
Z tego co wiem ma się zmienić jeszcze jedna rzecz apropos przeglądów . Koniec miejsca na pieczątki w dowodzie nie będzie już oznaczać konieczności wymiany dowodu rejestracyjnego . Wystarczy zaswiadczenie z SKP o ważnych badaniach . I to jest duży plus wg mnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 6 listopada 2017, 19:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
No ja akurat w tym roku miałem ostatnie miejsce w dowodzie rejestracyjnym. To by było na plus.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 16 listopada 2017, 16:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
Temat zbliżony więc nie będę zakładał kolejnego .
Domyślam się ,że w 100% nie rozwiąże to problemu ale zawsze to krok w przód .
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/kara-wiezienia-za-cofniecie-licznika-w-aucie-zapowiedz-ms,790603.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 16 listopada 2017, 19:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
Problemem są ludzie, którzy nie spojrzą na samochód z realnym przebiegiem 300 000 km tylko szukają aut, które na liczniku mają 150kkm a realnie 400 kkm. Poza tym chyba nikt nie zmniejsza przebiegu w aucie zarejestrowanym, ten proceder najczęściej ma miejsce przed pierwszą rejestracją w polsce.
A naszego rządu nie mogę słuchać w statystyce w polsce dużo ludzi ginie w wypadkach... i to wina pojazdów... bo w niemczech są rzetelniejsze przeglądy i auta w lepszym stanie. Nie wiem jaką trzebabyć ciemnotą a co z drogami ? porównują 2 państwa, których największą różnica jest infrastruktura drogowa a nie stan pojazdu...

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 16 listopada 2017, 19:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Zywiec napisał(a):
wprowadznie CEPIK2.0 i jego start to będzie i masa awarii i problemów
O właśnie. Kolega robił już przegląd wg nowych przepisów. CEPIK2.0 oczywiście wysypał się po wprowadzeniu i skp przepuszczało jeden samochód na godzinę. Następnego dnia wprowadzili "tryb serwisowy" pozwalający na zapis offline :rotfl: Ot, tak działa soft za grube państwowe miliony - napisany i przetestowany gorzej, niż gdyby to robili studenci za darmo.

Mastello napisał(a):
Wyłudzić łapowe ? Nie sądzę . Przypominam że na stacjach wszystko się nagrywa . Takiego co sam wyciąga bezpodstawnie łapę po łapówkę od razu można wyleczyć w kilku słowach . A jeśli sam jedziesz z zamiarem wciśnięcia łapówki bo auto niedomaga to się nie dziwmy że po ulicach jeżdżą takie szroty.
To hucznie zapowiadane badanie spalin i eliminacja "gratów" z ulic wygląda tak jak przewidziałem - fura kumpla nie spełniała norm, po uiszczeniu dodatkowej "opłaty" okazało się że jednak spełnia. Diagnosta wynik wprowadza do systemu z palca, więc może wpisać co mu się podoba. I tak oto samochód w cepiku (jak ten już zacznie działać kiedyś) jest "czysty".
Nic się nie zmienia.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 16 listopada 2017, 20:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
_KL_ napisał(a):
To hucznie zapowiadane badanie spalin i eliminacja "gratów" z ulic wygląda tak jak przewidziałem - fura kumpla nie spełniała norm, po uiszczeniu dodatkowej "opłaty" okazało się że jednak spełnia. Diagnosta wynik wprowadza do systemu z palca, więc może wpisać co mu się podoba. I tak oto samochód w cepiku (jak ten już zacznie działać kiedyś) jest "czysty".
Nic się nie zmienia


Teraz opisałeś zupełnie inna sprawę niz kilka postów wcześniej .
Najpierw pisałeś że diagnosta będzie miał więcej podstaw do wymuszenia łapówki a teraz piszesz o tym że jedni dają inni biorą . No cóż nie twierdzilem nigdy że nagle znikną Ci co dają i Ci co biorą ale to chyba nie jest wina systemu .
Jest podstawa prawna która będzie można wyegzekwować i wcześniej czy później ktoś z tej dwójki wpadnie albo na dawaniu albo na braniu .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 17 listopada 2017, 01:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Akurat jeszcze przed badaniem, zanim zobaczył samochód diagnosta rzucił "a przewody hamulcowe wymieniane były? Nie, uuu no to zobaczymy, zobaczymy" :D Ale wyszło co wyszło na analizatorze spalin, więc był punkt zaczepienia ;)

Bardziej chodzi mi o to, że łapówkarstwo jak było tak będzie, graty tak jak jeździły tak dalej będą jeździć. Kto na lewo przechodził przeglądy - dalej je będzie przechodzić na lewo.
_KL_ napisał(a):
To właśnie ci, co mają rozpadające, dymiące samochody i przegląd przechodzili płacąc po nim + bonus, to tak samo będą przechodzić teraz tylko płacą przed + bonus po.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady uiszczania opłat za przegląd
PostNapisane: 17 listopada 2017, 13:32 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Przebieg w aucie zarejestrowanym przed corocznym badaniem tech. może skręcac ten co robi rocznie kilkadziesiat tys km. Choćby dostawczak czy taxi.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL