BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 11:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 11 marca 2018, 09:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
Miał ktoś do czynienia z ta firma???Sciagaja i sprzedają przeważnie BMW.

_________________
Moja buma: viewtopic.php?f=6&t=73243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 11 marca 2018, 12:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
dareks55 napisał(a):
Miał ktoś do czynienia z ta firma???Sciagaja i sprzedają przeważnie BMW.

Jak to jest jak w Briefie Niemieckim widnieje jako właściciel firma,a auto jest sprzedawane na fakturę VAT marza w Polsce???Jest tu wałek z Vat’em???

_________________
Moja buma: viewtopic.php?f=6&t=73243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 11 marca 2018, 16:54 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
dareks55 napisał(a):
dareks55 napisał(a):
Miał ktoś do czynienia z ta firma???Sciagaja i sprzedają przeważnie BMW.

Jak to jest jak w Briefie Niemieckim widnieje jako właściciel firma,a auto jest sprzedawane na fakturę VAT marza w Polsce???Jest tu wałek z Vat’em???

jest taka możliwość

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 11 kwietnia 2018, 22:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: x3
Kod silnika: m62b44
No ale panowie od czegoś zasadniczo jest ta faktura vat marża, nie? Czy chodzi od awanei samochodów w komis?

_________________
pożyczka przez internet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 12 kwietnia 2018, 07:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Jak sama nazwa wskazuje VAT od marży.
Przykład komis kupuje auto od Kowalskiego za 10tyś sprzedaje Nowakowi za 15tyś na fakturę vat marża.
Zysk pośrednika(marża) to 5tyś zł i od tego odprowadza on podatek dochodowy i vat.
Kilka lat temu takie transakcje były zwolnione vat 0% teraz już nie można stosować tej stawki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 12 kwietnia 2018, 08:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Do tego doliczyć trzeba pcc 2% od wartości co daje okolo 10% powiedzmy w odniesieniu do marzy. Takze razem ponad 50% na dzień dobry. Dla sprowadzonych za to dochodzi akcyza. jak w tym kraju można nie robic lewizny? :rotfl:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 12 kwietnia 2018, 08:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Nie jestem pewny czy komisy płacą PCC 2% jak będę się widział ze znajomym z ciekawości zapytam.
I tak w praktyce komisy zaniżają marże bo tak to muszą oddać połowę swojego zarobku jak każdy przedsiębiorca zresztą.
Jaja zaczynają się w przypadku aut sprowadzonych zwłaszcza dużych pojemności. Auto za które płacą 10tyś euro kupują na fakturę na 5tyś euro żeby obniżyć chorą akcyzę potem w Polsce auto sprzedawane jest za 50tyś czyli papierowo ich marża to 50tyś zł - 5tyś euro=22tyś+ akcyza powiedzmy 5tyś zł czyli ok 50-27tyś= 23tyś a w praktyce zostaje im 50tyś - 10tyś euro=43tyś - akcyza 5tyś to mamy 2tyś zł i potem klient kupuje auto za 50 a na fakturze ma 30 ale inaczej się nie da bo albo niska faktura albo 10tyś zł akcyzy i jeszcze się dziwią że ludzie kombinują. A potem postępowania weryfikacyjne US wzywanie kupujących na przesłuchania zastraszanie itd żeby udowodnić zaniżone fv i wyciągnąć podatki i karę. W ostatnich latach było tego masa i zawsze atakowali duże komisy gdzie aut sprzedanych było po 100+ znajomy 2 lata jeżdził po całej polsce na przesłuchania finalnie kara dopłata i odsetki 700tyś za auta na których zarobił 200 a dodatkowo wszyscy kupujący twardo zeznali że faktury były rzeczywiste ale US stwierdził zmowę i wycenił wartości rynkowe na dzień sprzedaży i naliczył karę ;)


Ostatnio edytowano 12 kwietnia 2018, 09:12 przez --==Mały==--, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 12 kwietnia 2018, 08:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Najśmieszniejsze ze zlodziejski pcc od picia kawy grubych pan w urzędzie liczą sobie z kartki a cit i vat by chcieli od rzeczywistej marzy :rotfl: W tym kraju byl szambo jest szambo i będzie szambo. Byle tylko nie bylo jeszcze bambo.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 12 kwietnia 2018, 09:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
W formie przestrogi

Jeszcze większe wałki są na auta sprowadzane sprzedawane na FV23% trzeba bardzo uważać 90% nie ma zapłaconej akcyzy. Nawet ostatnio bimmer check nie zweryfikował tej sprawy i klient kupił 435i na takim wałku.
Teoretycznie kupujący nie odpowiada za akcyzę ale auto ma wadę prawną.
Firma na słupa przerabia auta na specjalne nie podlegają one akcyzie w Polsce robi przegląd na osobowy i tak rejestruje. Przeważnie te auta będą na polskich tablicach i cena jest fajna w stosunku do innych 23%.

Przykład kupujemy auto za 40tyś euro = 172tyś zł odliczamy niemiecki vat 19% naliczamy polski vat 23%
omijamy akcyzę cały koszt ok 2tyś zł auto wychodzi nas 180tyś brutto wystawiamy za 200 brutto zysk 20tyś brutto.

Chcemy normalnie
Kupujemy za 40tyś euro = 172tys odliczymy niemiecki vat 19% mamy 144tys netto jeżeli chcemy mieć pełne FV nie możemy zaniżyć faktury zakupu a co za tym idzie płacimy wysoką akcyzę 144x18.6%=26tyś czyli mamy 144+26=170+23%vat= 210tyś brutto vat płacimy również od akcyzy chcemy zarobić 20tyś auto wystawiamy 230tyś

Dlatego jest sporo aut sprowadzonych z pełną FV w dobrej cenie i nie zapłaconej akcyzie. Więkoszość drogich aut na 23% z allegro jest na takim wałku ceny bardzo atrakcyjne zysk duży a schodzą jak świerze bułki dużo firm leasingowych nie sprawdza zapłaty akcyzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 12 kwietnia 2018, 12:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
No i co wtedy się dzieje skoro obowiązek spoczywa na sprowadzającym? Można w to wbić jako kolejny właściciel.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Ostatnio edytowano 12 kwietnia 2018, 14:59 przez jiGsaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automobile podgora(Sebastian Cacek)Ok.Gory Kalwarii.Opinie!!
PostNapisane: 12 kwietnia 2018, 14:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Generalnie nic sie nie powinno dziać jeżeli jesteś kolejnym właścicielem np po roku czy dwóch jak pierwszym z brzegu to UC potrafią na złość postraszyć zabezpieczeniem auta jako dowodu i pozawracać głowę pismami. Zabezpieczenie auta to duża rzadkość jak minął rok dwa to można takie auto kupić bez obaw raczej zwłaszcza jak po drodze był jakiś leasing itd a Ty jesteś kolejnym właścicielem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL