BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 2 kwietnia 2018, 22:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
Wychodzi na to ze oplacalnosc tych maszyn robi sie coraz mniejsze http://moto.pl/MotoPL/7,88389,23195138, ... BoxMotoImg Darmowe parkingi w centrum miast,buspasy tez pewnie za jakis czas nie beda dostepne dla elektromobilnych pojazdow.

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 2 kwietnia 2018, 23:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
wczoraj oglądałem filmik jak koleś jechał z gór nad morze w mrozie z rodziną Teslą - "Teslą po Polsce" czy jakoś tak. Wspominał o tym, że ładowanie będzie płatne (Tesla zresztą też już każe sobie płacić ale tam są jakieś "darmowe minuty"). Na koniec tak na luzie jako użytkownik tesli i diesla stwierdził, że nie ma lepszego rozwiązania niż elektryk jeśli się jeździ wokół komina - czyt. jesteśmy oblatać cały dzień na jednym ładowaniu tak, by ładować auto nocą. W trasie jest ok ale w przypadku jazdy na jedno ładowanie - rozprostować kości, zjeść coś, zakupy etc. Jak trzeba jechać na 2-3 ładownia to jest już uciążliwe. I to jest b.rozsądna opcja i opinia. Robiąc dzienne przebiegi rzędu 100km (ja normalnie tyle nawet nie robię bo do pracy mam 25km plus jakieś zakupy, jakiś ekstra wyjazd - wychodzi powiedzmy 70km) Teslę brałbym z otwartymi ramionami
A jak ktoś myślał, że będzie można sobie jeździć za friko to chyba zbyt krótko chodzi po tym świecie. Każą sobie płacić za oddychanie zasyfionym powietrzem a będą prąd rozdawać? Wolne żarty

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 08:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 107
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e38 728i
Kod silnika: M52TU
Też oglądałem ten filmik na youtube. Dość mocno się rozczarowałem ilością km przelotu. Co prawda nie wiedziałem ile km się zrobi taką Teslą, ale za taka kase to sorry, ale liczyłem na więcej km. Już Nissan Leaf ciekawiej wypada cena auta> ilość km przejechanych, a w dodatku już zdecydowanie lepiej wygląda niż jego poprzednia wersja. Najtańsza tesla koszt 108 tys euro s100d 100 kWh Batterie. Nie wiem co to za model tesli na filmiku, ale za takie pieniążki do powinien te 500km z palcem w dupie zrobić. Nissan Leaf koszt 140 tys ale pln i 40 kWh bateria i przelot do 380km czyli powiedzmy te 300-320km spokojnie da rade. Sam koleś przyznał, że woli auto na gaz :). Polski rząd nie zrobi żadnego auta na prąd, bo są zbyt zachłanni na kasę i dopłat też nie dadzą do takiej Tesli czy Leafa, bo mają węża w kieszeni. Też śmigam tak 70km codziennie i taki na prąd jak ta lala by był choć oki pojeżdżę te 10 lat leafem i będę musiał wymienić baterie które kosztują jakieś chore pieniądze,a powinno być tak ze zabierają starą i ją regenerują do stanu jak nowego, a z niewielką dopłatą się nowa baterie. Mała dopłata, ale nie chodzi mi, za pół darmo. Jakaś kwota ludzka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 11:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
na filmie była chyba 85D czy jakoś tak, małe aku w każdym razie. 100D zasięg ma już znośny. W przypadku elektryka trzeba zwrócić uwagę na temp zewnętrzną - w spalinowych silnikach ciepło do ogrzewania wnętrza to produkt uboczny, jak teslą ruszali z gór przy -16 i jechali praktycznie cały czas w okolicach -10 to ciepło w środku (pewnie te 18-20 chcieli mieć) znikąd się nie wzięło

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 4 kwietnia 2018, 06:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Mack` napisał(a):
Nissan Leaf koszt 140 tys ale pln i 40 kWh bateria i przelot do 380km czyli powiedzmy te 300-320km spokojnie da rade


250km w realnych warunkach. Nissan mocno ściemnia z zasięgiem.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 4 kwietnia 2018, 06:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Żadna niespodzianka, elektryki są dla frajerów przy obecnej technologii. Ostatnio na fb jakiś gałgan mnie obraził jak mu napisałem, że w cenie jego wystawionego za 70 tys. używanego fiata 500E, który się szczyci parametrami 100/100 (na jedym ładowaniu przejedzie 100 km z prędkością 100 km/h), a maksymalnie nie jest w stanie osiągnąć polskiej przepisowej autostradówki, moża kupić normalny, fajny samochód np. młodszego mini coopera.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 4 kwietnia 2018, 07:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Od dawna mówiłem, że ekonomia związana z elektrycznym autem zniknie wraz z opłatami za ładowanie. Obecnie ok 60% ceny paliwa to podatki i trzeba być pewnym nikt z tego nie zrezygnuje bo nas na to nie stać auta elektryczne też zapłacą w ten czy inny sposób.
Dla użytkownika takie auto będzie droższe w eksploatacji biorąc pod uwagę koszt wymiany baterii nie ma się co oszukiwać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 5 kwietnia 2018, 12:44 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Przypomina mi sie filmik, gdy dziennikarze jeździli i3. Zabrakło prądu, stanęli w polu i z bagażnika wypakowali agregat prądotwórczy na ropę , żeby podładować auto :rotfl: .
Bezsens elektrycznych pojazdów: drogie w zakupie, zasięg ograniczony, niewiele stacji do ładowania, które jak się okazuje mają być płatne, korzyści podatkowe praktycznie żadne (ma być zwolnienie z akcyzy 3.1%).
Musk żartowal 1 kwietnia na twitterze, ze zbankrutował i ... stracił miliardy $ :D https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 02239.html

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 5 kwietnia 2018, 12:56 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
i po cholerę mi wóz gdzie chcę jechać do zakopca 500km i muszę robić postoje na tankowanie które trwa godzinami???? samochód ma być taki, że czy chcę jechać 20km czy 2000km to wsiadam i jadę i ewentualnie tankuję gdzies po drodze w 5 minut pod korek i hajda dalej

elektryk jest fajny dla gosposi co codziennie robi 10km po bułki

choć nie w zasadzie też nie jest fajny bo można kupić sporo taniej małą benzynę co średnio pali z 5-6l i nie wkurzać się małym zasięgiem ładowaniem i tym kiedy baterie umrą

no i eko to też nie jest bo na horyzoncie jest elektrownia która smrodzi jak prodkje ten eko prąd.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 5 kwietnia 2018, 18:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Zdzira 850I, możesz pauze w częstochowie zrobić, grzechy zostaną Ci odpuszczone :D a auto naładowane :D ale nie, czekaj, chyba nie mam u nas tego bajeru :)

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 00:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
renoraines napisał(a):
Przypomina mi sie filmik, gdy dziennikarze jeździli i3. Zabrakło prądu, stanęli w polu i z bagażnika wypakowali agregat prądotwórczy na ropę , żeby podładować auto

ja od razu widzę te wszystkie testy terenówek jak np Landcruzerów i innych - kołki w pantofelkach z szaliczkami na szyi pchają się w bagno a jak utopią auto to przed kamerą "no niestety, nawet landcruzer nie daje rady". Ale, że na felgach opony typowo na asfalt to już nikt nie wspomina. Mi ojciec zawsze powtarzał - jak ktoś będzie ci chciał coś udowodnić, to złamie szpadel przy pierwszym wbiciu w ziemię ;) Jak dwóch baranów wiedząc, że auto ma 400km zasięgu wybrało się w turne dookoła czegośtam zabierając agregat, to wiedzieli, że jadą na chama. Wszystko pod publikę.
Zdzira 850I napisał(a):
samochód ma być taki, że czy chcę jechać 20km czy 2000km to wsiadam i jadę

taki ma być TWÓJ samochód, ktoś inny może mieć inne priorytety. Tak samo jak jedni nie wyobrażają sobie jazdy w trasie terenówką z prędkością przelotową 120km/h tak inni śmieją się z auta, które nie umie wjechać na 15cm krawężnik itd.

Ja wcześniej napisałem jakie robię w 95% przebiegi - mi elektryk by pasował. W zatłoczonym mieście gdzie 40 min po prostu się stoi w korku wypalasz wachę i co z tego masz? W trasie liczy się zasięg ale w mieście w samochodach powinny być liczniki motogodzin a nie przeliczniki na kilometry. Jak masz w mieście do przejechania 15km to elektryk zużyje energii na 15km. Spalinowy wypali 2x tyle paliwa co w trasie. Która benzyna pali 5L? Kiedyś chyba fiat mydlił oczy takimi cyferkami. Jakiś czas temu widziałem jakieś porównanie jakiegoś 1.4turbo czy coś o podobnej pojemności i 2.0 N/A, moce te same, mniejszy silnik spalał mniej jak się nie dotykało gazu. Tyle z eko-downsizingu.

Ogólnie - w trasy elektryk nie jest jeszcze dobrym wyborem bo jednak zasięg taki sobie i długie ładowanie. Jak ktoś robi 200km dziennie i wraca codzienie do domu to nie widzę jakoś problemów elektryka.
Ceną wymiany baterii ja bym się nie przejmował - ktoś kto kupuje 5 letnie M3 myśli o kupnie nowego silnika z ASO? Słupek coś koło 90kzł o ile mnie pamięć nie myli? Mało to przypadków pozrywanych rozrządów po 30 tys km i ASO które kładzie lachę na gwarancję? Ja tam elektryków nie bronię bo nie są idealne ale po prostu trochę śmieszy mnie wybielanie silników spalinowych żeby dokopać elektrykom. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, nie ma ideałów.
Wokół komina czy na miasto - elektryk, do tego benzyna do latania w trasie i wszyscy są hepi ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 12:00 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
trollu napisał(a):
ja od razu widzę te wszystkie testy terenówek jak np Landcruzerów i innych - kołki w pantofelkach z szaliczkami na szyi pchają się w bagno a jak utopią auto to przed kamerą "no niestety, nawet landcruzer nie daje rady". Ale, że na felgach opony typowo na asfalt to już nikt nie wspomina.



Mikiciuk utopił Wranglera, jest w czołowce Automaniaka jak siedzi na dachu czekając na pomoc. :D

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 12:23 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Auto które stoi w korku zużywa mało paliwa. Po drugie jak elektryk jest​w zakupie sporo droższy to żadna oszczędnośc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 17:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Mi 2.8 pali 13 lpg, bratu to samo auto w korkach potrafiło dojść do 18 pb. 15 to był standard. Może dla kogoś to jest mało, nie wiem. Tak samo jak "droższe w zakupie". Droższe od czego? Jakimi kryteriami określamy rywala dla np Tesli Model S P100d? Pojemność bagażnika czy osiągi?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 17:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
No to czemu jeszcze nie jeździsz elektrykiem skoro jest idealny dla Twoich potrzeb? ;)

Patrząc po popularności aut elektrycznych, od 100 lat jednak przeważająca większość ma priorytety takie jak Zdzira 850I,

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 17:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Za prąd trzeba płacić, dobrze że na Orlenie paliwo jest za darmo :rotfl:
Jak komuś wystarczy 50km dziennego zasięgu w małym elektryku to już dziś da się tyle wyciągnąć przydomowymi panelami, kwestia paru lat żeby ceny instalacji spadły (choć w dłuższym okresie to już się pewnie opłaca).

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 18:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
_KL_ napisał(a):
No to czemu jeszcze nie jeździsz elektrykiem skoro jest idealny dla Twoich potrzeb?


Zapewne ze względu na tą piątkę przed dwójką :rozpacz:
http://allegro.pl/tesla-model-x-100d-au ... l#thumb/14


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 20:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Hah jak sprzedałbym pełnoletnie e46 za pół bańki to gwarantuje, że lece po Teslę :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 20:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Dawaj na zamianę łeb w łeb, w końcu masz kultowe i mityczne B28 w czystej benzynie.
Prawdziwy mężczyzna nie goli się nawet elektryczną maszynką a co dopiero mówić o jeździe.
Jak się nie zamieni to znaczy, że ciota :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 21:14 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
A ktoś naprawdę sądził, że prąd do ładowania elektryków to zawsze będzie za darmo? :rotfl:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL