BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 09:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 9 kwietnia 2018, 19:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 667
Lokalizacja: Rumia
Moje BMW: BMW E90 318i 143 PS
Kod silnika: N43B20(U0)
Te 8 litrów po wawie to zależy o jakich porach jeździ, jaka prędkość średnia, etc. Bo jak sobie jeździ o 10:00 i wieczorami po Wisłostradzie, gdzie jest 80 km/h, to raczej nietrudno o taki wynik. Rozbieżności w zależności od warunków potrafią być całkiem spore. Także zależy od szerokości laczków, czy jeździ się samemu, itp.

Z silnika downsizing'owego po mieście nie wiem czy będzie wiele oszczędności. 0.5-1.0 l/100 km może. Patrząc po tej stronie, taki Golf waży 1268 kg, więc jakieś niemal 200 kg mniej od mojej E90, która w trybie na razie dość miejskim robi 8.7, a za chwilę z letnimi laczkami zejdzie myślę do 8.5 l/100 km. Golf wychodzi również na 195/65/R15, u mnie 205/55/R16 (każde 10 mm w górę to +0.25 l/100 km), do tego większa felga = większa masa nieresorowana.

Podsumowując: nie wiem czy to wielkie osiągnięcie, że lżejszy o niemal 200 kg Golf na mniejszych laczkach i młodszy o 7-8 lat robi 0.5 w porywach do 1 litra mniej, mając przy tym już turbo, a kto wie może i intercooler i całą masę innego ustrojstwa, które może się zepsuć po 100k km. Nawet jeśli Golf by spalił 1 l/100 km mniej (ciężko uwierzyć w spalanie 7.5 l/100 km po mieście), po 100k km oszczędność wyniesie 4650 zł. Nieźle, ale ile będą kosztowały potencjalne problemy... Na trasie również wiele lepiej nie wyjdzie, sportowe sedany mają świetny Cx. Zresztą tutaj analogicznym konkurentem będzie bardziej Jetta. Gdzie oszczędność będzie mniejsza ze względu na większą masę. Na plus oczywiście lepsza krzywa momentu i grubsze Nm.

Do miasta jakieś Polo 1.2 TSI mogłoby być spoko.

_________________
Było: Kompakt E36 316i 1.9
Jest: E90 318i LCI
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 9 kwietnia 2018, 19:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
To wynika z praw fizyki, silnik z turbo ma wyzsza sprawnosc. Te 8 to gorna granica, średnia ma o ile pamiętam niskie 7. Do pracy chyba autem nie jeździ zwykle, wiec może dwie trzecie korków omija, dopytam. Pozostałe kwestie typu masa, laczki, napęd na przód tez na pewno na dzień dobry obniżają spalanie co najmniej o pól litra. Serwisowo to te tsi maja kiepskie opinie, te nowsze wolnossaki od bmw niestety również. Przynajmniej problemy itp. z turbo odchodzą. 1.8t o mocy 345 !koni tez chyba mniej palilo niż m3 3.2 o podobnej mocy i masie.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Ostatnio edytowano 9 kwietnia 2018, 19:56 przez jiGsaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 9 kwietnia 2018, 19:53 
Tomek napisał(a):
Zdecydujcie się wreszcie czy ten downsizing to się wam podoba czy jednak nie :rotfl:
to, że się nie podoba to już ustalono dawno, no ale jak na widoku są elektryki, to jednak ostatecznie może być i w sumie nie jest taki najgorszy ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 9 kwietnia 2018, 20:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Ja na dałnsajzing patrzę przez pryzmat swego s3 - 345 koni, 1500 kg awd palącego po mieście przy ciężkiej nodze 14 lpg. Kto ma tu tańsze konie?! Ja takich nie znam!!! :rotfl:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 9 kwietnia 2018, 20:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 667
Lokalizacja: Rumia
Moje BMW: BMW E90 318i 143 PS
Kod silnika: N43B20(U0)
No dobrze, tylko ile dziesiąt tysięcy złotych należało pierw wpakować w grube mody, by taki efekt osiągnąć? ;p A i nie wiadomo jak z wytrzymałością takiej konstrukcji, mam na myśli silnik, bo karoseria jak wiemy niestety nie przeżyła. Poza tym prawie nigdy żaden tuner nie wystroi auta tak jak seryjnie zrobi to producent, turbo podaje zbyt gwałtownie, brakuje tego płynnego oddawania mocy.

Polecam obejrzeć najnowszego Pertyna:

_________________
Było: Kompakt E36 316i 1.9
Jest: E90 318i LCI
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 9 kwietnia 2018, 20:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Dlatego juz chyba doroslem do dużego wolnossacego stabilnego V8 bez udziwnień. A tu wchodzi w grę tylko Mercedes albo Amerykanin.

A serce s3 juz bije w nowym nadwoziu. Nawet jezdzi.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 10 kwietnia 2018, 14:22 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Gadu gadu, elektryki, downsizingi , a tymczasem wiosna

Obrazek

:rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 10 kwietnia 2018, 21:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
MatiKosa napisał(a):
Poza tym prawie nigdy żaden tuner nie wystroi auta tak jak seryjnie zrobi to producent, turbo podaje zbyt gwałtownie, brakuje tego płynnego oddawania mocy.


a to to akurat gówno prawda

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 10 kwietnia 2018, 21:18 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
jiGsaw napisał(a):
Kyo - akurat startstop się raczej nie zwróci w paliwie uwzględniając serwis. ;)


Tak. I generalnie w stosunku do pracy na zubożonej mieszance, też średnio jest oszczędny. Sprawdziłem to, w dość dużym korku jeżdżąc, potrafi urwać lYtra, czyli może 8%.
To ja wolę żeby tego lYtra spalało, a nie dożynało rozrusznika, turbiny etc. Niby i turbina i rozrusznik są skonstruowane tak że to wytrzymują, ale jakoś niespecjalnie w to wierzę.

Tak jak ani trochę nie wierzę w obecne normy spalania. I to nawet nie jest kwestia wiary, wystarczy zalać, pojechać w korek, i tak cały tydzień, i można sobie podetrzeć tyłek danymi technicznymi dotyczącymi spalania. Te dane robione np 15 lat temu są OK, one z grubsza się pokrywają, powiedzmy 10% tolerancja. Dzisiejsze normy mają rozstrzał taki, że auto zamiast np normy 8, bierze 13, niespecjalnie ciężko jeżdżąc.

Póki co z R4 turbo jestem zadowolony. Z wolnossących R6 również. Wolnossące R6 są niezatapialne, czy R4 turbo takie będzie? Wątpię, no ale zobaczymy. Tuningowane 'cipem', na pewno nie będzie.

Tak wtrącając, to jest wręcz niebywałe, praktycznie odkąd to forum istnieje, non stop ta historia trwa, ktoś kupuje diesla 320d, 330d, przebieg - polskie 197 tyś, oczywiście igła, od znajomego znajomego szwagra, pod kocem trzymane, no to co robimy - no to glega i najważniejszy mod -CIP. No i dowali takiego [cenzura] z 150KM na 210, albo z tych 204 na 260 i później, w najlepszym przypadku mija rok i gość pyta o wymiane zawiasu, dlaczego dwumas poszedł, dlaczego klapki się urwały, dlaczego wtryskiwacze idą,, czemu olej bierze, czemu turbina podziękowała, seria pytań DLACZEGO :D Oczywiście nikt, absolutnie nikt, związku z cipem nie zobaczy, wyrąbanego zawieszenia i trzeszczącego wnętrza nikt, absolutnie nikt nie skojarzy z glebą i usztywnionym zawiasem, a zaraz pewnie ktoś wyskoczy że sie nie znam, bo on ma już 5 auto z cipem na glebie i wszystko jest OK. I tak będzie to trwać :) Nawet nie chcę tego zatrzymywać.

Wtrąciłem, bo benzynę turbo, te wszystkie 340i czy 328i, to samo czeka. A start-stop tylko pięknie dopełni dzieła.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 11 kwietnia 2018, 09:38 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
no patrz to jednak nie wierzysz w dane z prospektów???? ;) sorka no nie mogłem no.... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 11 kwietnia 2018, 09:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 350
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
Przejechałem już 120 tkm samochodami ze start-stop. W dieslu czuć było wyraźnie zużycie poduszek pod silnikiem, pod koniec mocno telepało całym zespołem napędowym podczas odpalania / gaszenia i to był jedyny problem. Dodam że bardzo często deaktywowałem ten system. Kolega ma e90 z 2009 roku, używa cały czas S/S i pomimo przebiegu pod 180 tkm nie spowodował on żadnych awarii. Teraz w benzynie mam zakodowaną pamięć ostatniego ustawienia i np całą zimę nie używam, ale latem w korku w niczym mi nie przeszkadza że gaśnie. Robiłem pomiary w małym ale wiecznie zakorkowanym mieście to potrafiło być ok 11l/100 z aktywnym i około 13 l/100 z odłączonym. Powtórzę że nie używam po jeździe autostradowej itp, tylko w korku kiedy silnik jest rozgrzany itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 11 kwietnia 2018, 12:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Co nie zmienia faktu, że i tak silnik, rozrusznik, akumulator, alternator dostają po dupie. Apropos tego, że przy 180 tys. km jeszcze auto jeździ - niedługo to ludzie się będą cieszyć, że z salonu bezawaryjnie wyjechali.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 11 kwietnia 2018, 17:30 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Zdzira 850I napisał(a):
no patrz to jednak nie wierzysz w dane z prospektów???? ;) sorka no nie mogłem no.... :)


Osiągi jeszcze się pokrywają, przynajmniej w tym przypadku. Spalanie już nie do końca :rotfl:

Randall86 napisał(a):
Robiłem pomiary w małym ale wiecznie zakorkowanym mieście to potrafiło być ok 11l/100 z aktywnym i około 13 l/100 z odłączonym.


No to bardzo podobnie jak u mnie, z tym że większe miasto, ale też zakorkowane - bynajmniej w tych godzinach w których się poruszam.
Start stop mam wyłączony - włączam go tylko wtedy jak widzę że np będę stał 3-4 cykle, w odstępie 2-3 minuty, np jakimś lewoskręcie, bez podjeżdżania co chwilę - w takim przypadku s-s jest wkurzający.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 17 czerwca 2018, 15:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
A miało być tak pięknie ... cd
Tesla płonie :rozpacz:
https://www.o2.pl/artykul/samochod-zapa ... 452163713a


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 26 lutego 2019, 09:54 
Ciekawy artykuł o Tesli i rynku samochodów elektrycznych:
http://moto.pl/MotoPL/7,88389,24454070, ... wedzi.html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 26 lutego 2019, 13:28 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
Wojtek napisał(a):
A miało być tak pięknie ... cd
Tesla płonie :rozpacz:
https://www.o2.pl/artykul/samochod-zapa ... 452163713a

BMW też, serii 5, z roczników 2010-2017, i to każdy diesel R6 czy R6, a ASO nie wymienia egrów :D
https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... XrlX4z2Dvc

smietnik napisał(a):
Ciekawy artykuł o Tesli i rynku samochodów elektrycznych:
http://moto.pl/MotoPL/7,88389,24454070, ... wedzi.html

mega artykuł, ogólnie o Musku

VW ma w planach władować parę miliardów (albo paręnaście?) PKB ukrainy w każdym razie (czyli sporo), żeby sobie pozycję w elektrykach wyrobić, i mają sprzedawać nowego Golfa E (odpowiednik 8ki czy 9tki czy co tam wtedy będzie spalinowego) za 20tyś $.
ja dziennie robię 15km, więc tez na prund bym taką teslę 6 czy 3 chociażby, ZA DARMO przyjął :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 29 kwietnia 2019, 23:10 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 32
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E36 316 Touring '99
Kod silnika: M43B16
Co tam elektryk...drogie, i jakoś nie przyjmują się od 25lat.
A może Airpod?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 30 maja 2019, 15:56 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... cy/fzb3erv

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 30 maja 2019, 18:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... iesla.html

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektryki a mialo byc tak pieknie...
PostNapisane: 30 maja 2019, 20:07 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Dane dotyczące emisji CO2 grupy volkswagena ,umoczonej w afere z zaniżaniem emisji CO2 mają być wiarygodne :rotfl: :rotfl: :rotfl: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL