BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 01:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 15 października 2018, 09:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
jiGsaw, takiej ścieżki nie ma w Polsce jak do tej pory. Nie popadaj w antyrowerowy obłęd. Dołóż jeszcze obowiązkowy przegląd techniczny co rok i koniecznie kierunkowskazy i światło stopu :)
Ty chyba nigdy na rowerze nie jeździłeś, co?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 15 października 2018, 10:50 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Gdy pieszy robi szkodę to za szmaty, na glebę i dzwonić po policję . Z rowerzystą to samo , o ile nie ucieknie https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ ... manie.html Nie patyczkować się :rotfl: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 15 października 2018, 11:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
renoraines, tylko w przypadku zatrzymania obywatelskiego jest mowa o o interwencji wobec osoby związanej z popełnieniem przestępstwa a nie wykroczenia w ruchu drogowym czy wyrzucenia niedopałka na ulicę (niestety).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 15 października 2018, 12:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Masz prawo zatrzymać w przypadku takiej szkody, bo istnieje możliwość popełnienia przestępstwa (wystarczy, że rowerzysta jest pijany i spowodował kolizję). Podobnie masz prawo do obrony swojego mienia.

Nie popadam w żaden obłęd, jeździłem, nawet w klubie rowerowym. Wiele lat. Jednak nigdy kosztem innych obywateli, nawet jeśli świadomie wybierałem chodnik. Skoro jednak nie każdego mózg jest przystosowany by się umieć zachować to należy wprowadzić pewne regulacje.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 15 października 2018, 16:26 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
s2power napisał(a):
renoraines, tylko w przypadku zatrzymania obywatelskiego jest mowa o o interwencji wobec osoby związanej z popełnieniem przestępstwa a nie wykroczenia w ruchu drogowym czy wyrzucenia niedopałka na ulicę (niestety).

Nie jest to prawdą, przepis dotyczący tzw. ujęcia obywatelskiego stosuje się odpowiednio również do osoby ujętej na gorącym uczynku popełnienia wykroczenia lub bezpośrednio potem, poprzez odesłanie z art. 45 par. 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 16 października 2018, 06:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
maaaad, nie siej zamętu bo jeszcze ktoś pomyśli, że może zostać "szeryfem" i źle na tym wyjdzie.

"Art. 45. § 1. Policja ma prawo zatrzymać osobę ujętą na gorącym uczynku popełnienia wykroczenia lub bezpośrednio potem, jeżeli:

1) zachodzą podstawy do zastosowania wobec niej postępowania przyspieszonego;

2) nie można ustalić jej tożsamości.

§ 2. Art. 243 Kodeksu postępowania karnego stosuje się odpowiednio.

Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.

§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji."

Art. 45 dotyczy działań Policji. A w Art. 243 widzisz gdzieś mowę o wykroczeniu? Bo ja nie. Zapewniam Cię, że z prawnego punktu widzenia jest ogromna różnica pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 16 października 2018, 15:05 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
s2power napisał(a):
Art. 243 Kodeksu postępowania karnego stosuje się odpowiednio.

Jedynym, który sieje zamęt, jesteś ty. Odpowiednie stosowanie art. 243 Kpk poprzez odesłanie z art. 45 par. 2 Kpsw do wykroczenia (przypominam, że kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia dotyczy właśnie wykroczeń) oznacza, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku wykroczenia lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
Na tym właśnie polega istota "odpowiedniego stosowania".

No ale co ja tam wiem, i głupi Sąd Apelacyjny w Krakowie:
Cytuj:
Pokrzywdzony miał prawo ścigać i zatrzymać oskarżonego, skoro ten przebił oponę jego samochodu. Pościg podjął praktycznie natychmiast, utrzymując ze sprawcą kontakt wzrokowy, a skoro oskarżony uciekał, to zachodziła obawa, że się ukryje i niemożliwe będzie nawet ustalenie jego tożsamości. Było to działanie legalne, znajdujące oparcie w art. 243 § 1 KPK (bądź art. 45 § 2 KPW, gdyby wartość opony była niższa, od granicy znamiennej dla przestępstwa). Opór oskarżonego przed zatrzymaniem, a to wyrywanie się i w końcu zadanie zatrzymującemu ciosu nożem, nie był obroną konieczną i na ochronę prawną nie zasługuje.

II AKa 87/06
s2power napisał(a):
Zapewniam Cię, że z prawnego punktu widzenia jest ogromna różnica pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem.

Ta? No co ty nie powiesz :D

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 16 października 2018, 20:30 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
maaaad napisał(a):
Ta? No co ty nie powiesz
Wcale nie taka duża :rotfl:

0,3 promila ledwie :rotfl:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 16 października 2018, 20:42 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Dokładnie to różnica słabej setki :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 17 października 2018, 06:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
Cóż, sądy i prokuratorzy w Krakowie już nie raz się popisali swoimi interpretacjami wykładni prawa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 17 października 2018, 07:51 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Nie tylko w Krakowie, bo w każdym sądzie zdarzają się tzw. wtopy. Ale tu jest sytuacja jednoznaczna, oczywista wręcz. Zbyt dużego pola do interpretacji to tu nie ma.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 19 października 2018, 14:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
Słabo Panowie. Myślałem, że skoro już 3 strona wątku, to dojdziecie do pedalstwa i masonerii, a tu na razie tylko lewactwo i marksizm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 19 października 2018, 17:35 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Beatles napisał(a):
Słabo Panowie. Myślałem, że skoro już 3 strona wątku, to dojdziecie do pedalstwa i masonerii, a tu na razie tylko lewactwo i marksizm.

Trzecia strona to dopiero rozgrzewka, daj nam czas :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 10 listopada 2018, 17:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
https://magazyn.wp.pl/artykul/rowerzysc ... skie-drogi

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 12 listopada 2018, 18:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
trollu napisał(a):
https://magazyn.wp.pl/artykul/rowerzysci-walcza-z-kierowcami-kierowcy-z-rowerzystami-piesi-gina-jak-zmienic-polskie-drogi


Problem jak zwykle leży w tym, że odchodzi się w ustawodawstwie od praw zbieżnych z prawami natury.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 1 kwietnia 2019, 20:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
http://www.pawelbudrewicz.pl/blog/zatrz ... z-warszawy

fajnie napisane.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 2 kwietnia 2019, 08:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Kyokushin napisał(a):
http://www.pawelbudrewicz.pl/blog/zatrzymac-paraliz-warszawy

fajnie napisane.


Cytuj:
Młodzież nazywa takich "przegrywami", co zgrabnie oddaje istotę rzeczy.


haha piękne :) Istota aktywistości :)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 2 kwietnia 2019, 08:57 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Moje BMW: E34&E39
Kod silnika: M50B25
Zapraszam do Kędzierzyna-Koźla, miasta na opolszczyźnie, które nie dość, że wymiera, jest pochłonięte benzemem z którym nikt nic nie robi, nawet mimo nagłośnienia sprawy w mediach to dodatkowo z koszmarnie działającym rządem i przebudowywaniem infrastruktury... Niegdyś, główna arteria miasta, dwa pasy, przejścia dla pieszych z sygnalizacją, przejazd przez miasto trwał chwilę. Wypadki były, ale to jak wszędzie, na skutek błędu ludzkiego, tu wjazd na czerwonym, tu wtargnięcie na jezdnię, tu przejazd przez przejście dla pieszych... A teraz? Główna droga w mieście została zwężona do jednego pasa, 4 ronda, ledwo autobus się mieści na tej drodze, krawężniki conajmniej 20cm wysokości i to nie obłe a ostre. Okej, centrum miasta, odnowienie, ukłon w stronę pedaliarzy, którzy notabene mają swoje przejazdy kolidujące ze skrzyżowaniami na których oczywiście kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność... Brak możliwość wyjazdu z bocznych dróg czy sklepów czy nawet stacji benzynowej bez najechania na ścieżkę rowerową... Bo jak nie najedziesz to nic nie widzisz... Dobra, centrum miasta, niech będzie... Ale każda dwupasmówka została przerobiona na jednopasmówkę, dołożone ścieżki rowerowe szersze od pasa do poruszania się dla samochodów.

Pójdźmy na obrzeża miasta. Super, tworzą połączenia ścieżkami rowerowymi pomiędzy ościeżnymi wioskami/miastami należącymi do gminy/powiatu, super! Ale... Nagle drogi zostały zwężone i oczywiście obłożone ostrymi krawężnikami, ograniczenie do 90km/h, poza terenem zabudowanym, gdzie wcześniej tiry czy autobusy się mijały i spokojnie szło tam jeszcze między nich motocyklistę wcisnąć, tak teraz samochody ciężarowe, dostawcze, autobusy jeżdżą tam 40-60km/h bo szurają prawym kołem po krawężniku a lusterko i tak jest na styk z końcem pasa...

To jest tylko przykład z mojego miasta/okolicy. Nie mówię już o pedaliarzach trenujących, których szanuję za chęć zrobienia czegoś z własnym życiem i pasję, ale do cholery, jedzie taki "peleton" na drodze wojewódzkiej z ograniczeniem do 90km/h, ba, nawet nie po pasie awaryjnym, a po prawym pasie, nie blisko krawędzi jezdni, a całą szerokością jezdni. Ja rozumiem, mamy prawo, trenujemy, okej. Ale nie utrudniajmy sobie życia. Nie mówię o przypdkach na drogach ekspresowych, obwodnicach z zakazem ruchu rowerów. Wcześniej wspomniana droga, która została zwężona ze względu na drogę rowerową, i co? I pedaliarze mają sobie to za nic i jadą drogą... Zwróć takiemu uwagę, to od razu można rozgrzewkę robić przed rękoczynami.

Nie mówię, że któraś grupa jest lepsza, czy gorsza. Szanujmy siebie na drodze i nie utrudniajmy sobie poruszania się i tak już mocno ograniczonego przez to co się aktualnie dzieje na świecie. Jak jadę rowerem to nawet aż za zachowawczo, zjeżdżam z drogi przed samochodami jak widzę, że będą musiały się minąć a na to miejsca nie ma, może i z głupoty, może z kultury a zapewne z tego powodu, że nie chciałbym aby taki jegomość nie wyhamował i zrobił sobie garaż z mojej dupy.

Akcje o których mowa na samym początku, nie są oczywiste ale jak najbardziej zauważalne. Jedna grupa z drugą toczy cichą wojnę, na której oczywiście najbardziej tracą kierowcy. Ja np. mam 30km do pracy i nie mam możliwości innego dojazdu do pracy niż samochodem, autobusy nie jeżdżą, a rowerem? Fajny trening, ale niekoniecznie przed pracą w której prezencja odgrywa jakąś rolę.

Takie o żale, jak już temat powstał :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 2 kwietnia 2019, 13:10 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Co przebije poroniony pomysł poznańskiego przedstawiciela oszołomów, żeby zakazać rodzicom odwożenia dzieci do szkoły samochodem? :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mowa nienawiści - kierowca - gorszy obywatel
PostNapisane: 2 kwietnia 2019, 13:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
renoraines napisał(a):
Co przebije poroniony pomysł poznańskiego przedstawiciela oszołomów, żeby zakazać rodzicom odwożenia dzieci do szkoły samochodem? :rotfl:


Fakt, pomysł poroniony, ale na pewno jakiś zryty lewacki beret wymyśli coś jeszcze głupszego i nie będzie trzeba długo czekać ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL