BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 10:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 15:00 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Tak sobie luźno czytam te zmiany... to jeszcze nie jest tak najgorzej, ale i nie najlepiej.

Obrazek

1) Pierwszeństwo dla pieszych:
art. 26 ust. 1 otrzymuje brzmienie: „Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się w tym miejscu lub na nie wchodzącego, i ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na to przejście albo znajdującemu się na tym przejściu.”

To w zasadzie najgorsza zmiana - kwestia 'wchodzenia' na przejście daje pole szerokiej interpretacji i w zasadzie wyklucza 'wtargnięcia', bez kamery w samochodzie bardzo ciężko będzie udowodnić że pieszy nieostrożnie wskoczył pod koła.

Czy wpłynie to realnie na normalnego kierowcę? W niewielkim stopniu tak - opisałem wyżej dlaczego.
Czy wpłynie na drogowego dzbana? Niespecjalnie, drogowy dzban w pompie ma pieszego i będzie miał.
Dlaczego w nie wielkim? Bo jak ktoś jest normalny, jedzie i patrzy na znaki, to i tak zwalnia i pieszych przepuszcza.

W takiej sytuacji powinno się powymieniać oznakowanie - przejścia powinny być oznakowane nie rodzina znaków D-6 (niebieski znak), ale jego wariantem z grubą odblaskową żółtą otoczką.

Do tego zostaje temat dróg 2-3 pasmowych - znowu - tutaj znak kompletnie nic nie pomoże, tutaj zawsze powinna być sygnalizacja, w tych przypadkach do wypadkow związanych z najechaniem na siebie pojazdów, ludzie będą ostro hamować widząc pieszego przy przejściu, który finalnie wejdzie i dostanie strzała od samochodu który chciał się zatrzymać a został pochnięty przez jadący za nim.

Reasumując - za tym punktem powinny iść zmiany infrastrukturalne:
a) wymiana oznakowania na odlbaskowe - żółtozielone, widoczne
b) likwidacja niekierowanych przejść na drogach wielopasmowych

2) Odbieranie szybkości za przekroczenie powyżej 50km/h w trasie?
Ja tu mam bardzo mieszane uczucia - z jednej strony irytujące jest latanie 200 UFO po autostradach czy 150 po zwykłych drogach krajowych.
Człowiek chce normalnie jechać, lecieć sobie te 140 na tempomacie i nie może - i nie - lewy pas nie służy do latania 200, a tego by lecąc te 140 człowiek mógł sobie wyprzedzić bez stresu ludzi jadących wolno prawym lub tiry.

Problem jest inny - mianowicie taki że typowy skok na kasę - wykrywalność przekroczeń szybkości jest niemal zerowa - można i 15 lat jeździć bez mandatu, przekraczając szybkość codziennie i notorycznie.
Ograniczenia często nie mają sensu a urządzenia pomiarowe mierzą niepoprawnie, co zostało udowodnione wiele razy.
Złapani więc nie zostaną latające po dwie paki dzbany tylko zostanie złapany lokalny Janek, który straci prawo jazdy.
Co więcej, straci je, odzyska, i dalej będzie przekraczał szybkość, bo wykrywalność jest na tyle niska, że nadal wszyscy ograniczenia będą mieć w pompie, i jazda na bezsensownym ograniczeniu będzie większym zagrożenia niż jazda 'jak inni' - niestety.
A czemu maja je w pompie? z dwóch powodów:
a) wiele z nich nie ma sensu i nie ma zaufania społecznego
b) niemal zerowa jest szansa na bycie złapanym.

3) Zmiana ograniczenia z 60 do 50 w nocy.

a) czy faktycznie ktoś zwolni? Nie, dalej będzie leciał 80 bo ma w pompie ograniczenia jak ma pustą drogę i zerową wykrywalność, i bliską zeru szansę na spotkanie pieszego na pustej drodze po 23.
b) czy coś to zmieni dla normalnego kierowcy? Nie

Zmiana w ogóle.. nic nie zmieniająca, poza tym że idzie w stronę bardziej restrykcyjnego zachowania, co z natury jest bez sensu.
Jedyny plus jest taki że będzie to zunifikowane - 50 i nara, jeden jasny przekaz, z drugiej strony obecny zapis też nie jest trudny ani do zrozumienia, ani do zapamiętania - gorzej z przestrzeganiem.

https://antyweb.pl/projekt-przepisow-pi ... rawa-jazdy
https://www.facebook.com/MIGOVPL/photos ... =3&theater

Do projektu ustawy można zgłosić swoje uwagi tutaj:

1. Wchodzicie na stronę http://legislacja.rcl.gov.pl, klikacie tam "Projekty ustaw",
2. Potem na liście przy dacie 31-01-2020 jest projekt "Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami" - klikacie go.

3. Na nowej stronie zjeżdżacie niżej do tabelki i klikacie "3. Konsultacje publiczne" - otworzą się dodatkowe opcje. Projekt to bełkot nowych przepisów, uzasadnienie to bełkot uzasadniający tamten bełkot - to jest nieważne.
4. Wtedy pod tytułem projekty ustawy napisanymi czerwonymi, dużymi literami jest odnośnik "Wyślij komentarz do projektu" - klikniecie tam i będziecie mieli pewność, że do RCL dotrze wasz komentarz

Możecie też pisać maila na: sekretariatSKR@mi.gov.pl

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 15:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Jak już wcześniej pisałem w innym wątku:

- pierwszenstwo pieszych przed przejsciem - BZDET

Pieszy NIGDY nie powinien mieć pierwszeństwa przed wejsciem na jezdnię, za to kierowca powinien zwracać uwagę na pieszych oczekujących na przejscie i w miarę mozliwosci, bez stwarzania zagrozenia dla bezpieczenstwa ruchu drogowego, zatrzymywać się aby owego pieszego przepuscic. Czego tu nie rozumieć ?

- zniesienie 60 km/h w zabudowanym w nocy - BZDET ( powinni podniesc do 70 jak juz ).

Toczenie sie 50 km/h w nocy po pustym miescie jest kretyńskie z zasady.

- zabierania prawka za przekroczenie o 50 km/h poza zabudowanym - BZDET

jedziesz w nocy 125, nagle jakies ograniczenie z dupy do 70, drogowka i pa pa pa prawo jazdy. Chore.

Zmierzamy w stronę państwa opresyjnego. Wychodzisz rano z domu , wsiadasz do auta i zastanawiasz się za co zabiorą ci prawo jazdy. Jaki bedzie finał takich reform ? Wszyscy kierowcy pozamykani w wiezieniach ? A kto będzie na ustawodawców pracował ?

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 15:40 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
W dużym skrócie - 22 mln Polaków to kierowcy, pozostali to w większości osoby starsze i dzieci, czyli takie które nie jeżdżą.

Dowalane jest więc grupie pracującej, która sponsoruje te zmiany. Gryzienie ręki która karmi raczej skończy się brakiem większościowej trzeciej kadencji. Chyba nic mnie nie zadziwi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 15:56 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Kyokushin napisał(a):
Dowalane jest więc grupie pracującej, która sponsoruje te zmiany. Gryzienie ręki która karmi raczej skończy się brakiem większościowej trzeciej kadencji. Chyba nic mnie nie zadziwi.
Podpisuję się pod tym.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 15:57 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Zresztą, przekroczenie o 50 to obecnie 10 punktów, czyli przekroczysz 2-3 razy i prawko nara.

I to uderzało w recydywę, dlaczego za jednorazową nieuwagę, bo przeoczy znak za krzakiem, byle Janek który jeździ z reguły normalnie ma tracić od razu prawo jazdy?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 16:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Frank zgadzam się z Tobą w 100% i powiem Ci do czego to zmierza jesli nie ruszymy tyłków teraz to niebawem nie bedziemy się zbytnio różnic od baranow w zagrodzie z numerami przyczepionymi do ucha jak typowe bydło hodowlane ( juz jest jawny plan czipowania czipami rfid) potem sterylizacjia i do pieca ;) politykom zalezy na stworzeniu populacji o niskim iq takim ktorym się latwo steruje.
Dlatego trują nas chemią w jedzeniu , dlatego obniza się poziom szkolnictwa. Dlatego ryją nam berety propagandą z telewizora podczas gdy prawie wszystko wyglada inaczej.
Dosc juz nowych nakazow i zakazow ! Dość tego teatrzyku ! Ludzie muszą się dowiedziec co się dzieje! Musimy powstrzymać te falszywe flagi majace na celu stworzenie NWO. Dość przelewania krwi niewinnych tylko po to aby bankierzy obrastali w tluszcz.
Lewacka polityka propagowana przez elity wykonczy nasze spoleczeństwo. Ile jeszcze ja się pytam? :wsciekly:


Ostatnio edytowano 2 lutego 2020, 22:04 przez alduwiel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 16:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
alduwiel napisał(a):
dlatego obniza się poziom szkolnictwa
Znajoma , pracująca w kuratorium mi powiedziała ostatnio ciekawą rzecz - " rządzącym nie zalezy na tym, żeby wszyscy byli dobrze wyksztalceni, to ma pozostać przywilejem elit". Pięknie się dzieje, nie ma co.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 16:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Technokraci takcy jak Zucenberg tworza nowe narzedzia zabierajace ludziom wolnosc. Resztka ludzi potrafiących myslec niebawem wymrze smiercią naturalną ;)


Ostatnio edytowano 2 lutego 2020, 16:28 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 16:17 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
alduwiel, jak masz konto na pejsie to zapraszam na grupę - ludzie się tu organizują przeciwko temu gUnwu.
https://www.facebook.com/groups/548826182333711/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 17:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
:ok:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 17:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1457
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
Wszystkie te zmiany są DOBRE. Tylko macie złą perspektywę. Są dobre z punktu widzenia budżetu państwa, są dobre z punktu widzenia bezkarnych rządzących.
Nie, nie stracą większości w kadencji. DWA MILIARDY złotych w tym roku poszło na sponsoring propagandy pod szyldem TVPiS.

Ponad połowa obywateli twierdzi, że nie płacą podatku VAT ani co to jest inflacja. Reforma szkolnictwa jak ktoś powiedział, się po prostu nie opłaca. Tępym bydłem łatwiej manipulować.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 17:48 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Prawde mówiąc pis trzymało rozsądną narrację dotyczącą transportu, do ostatniego miesiąca, kiedy zaczęli romans z lewicą i zapowiedzieli owe zmiany. Wcześniej pod tym względem byli raczej zachowawczy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 17:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Szok :szok: W jakim kraju żyjecie? To straszne jak jesteście uciskani. Można wam jakoś pomóc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 18:05 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Sizi napisał(a):
W jakim kraju żyjecie? To straszne jak jesteście uciskani. Można wam jakoś pomóc?

W San Escobar :rotfl:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 18:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
https://otsm.pl/kazdy-kierowca-bedzie-m ... uje-zmiany

to też interesujące. Propozycja zdawania egzaminu teoretycznego co roku.

To ma zmierzać w stronę jakiegoś zniewolenia i przywiązania chłopa do ziemi?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 18:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
r4ll, 2mld dla mediów publicznych, a to zdecydowanie więcej podmiotów niż tvp.
Jaki jest plus dla budżetu że zabierają prawko? Że piesi mają pierwszeństwo jeszcze przed pasami? Zapewne generalizujesz i korzystasz z zaslyszanych półprawd - tak właśnie najłatwiej manipuluje się ludźmi. Największy hicior na który nawet moja siostra dała się złapać to: na "tamtych " głosują nie dało z wiosek, na "nas" inteligencja i miastowi ;)

Co do zmian jak już pisałem w innym temacie są kierunkiem w zła stronę, bo są kolejnymi pkt które obniżają płynność ruchu.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 18:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Cały czas wszystko zmierza w kierunku zaciskania pięści na szyi obywatela. Koszty życia rosną, powstają różnego rodzaju zakazy jak np. handlu w niedziele. Jaki będzie kolejny kluczowy dla ludzi? Na drogach zamiast bezpieczniej jest zwyczajnie coraz więcej zbieranych podatków, bo te mandaty to przybierają formę podatku. To nijak się ma do bezpieczeństwa, bo nie wpłynęło totalnie na ilość wypadków. Na to wpływa jakość dróg, oznakowanie i oświetlenie w newralgicznych punktach. Złapanie kierowcy jadącego 120km/h na 3 pasmowej arterii o 23 w nocy to nie oznaka bezpieczeństwa tylko łatania budżetu. W nocy powinny być dozwolone minimum + 20kmh na odcinkach zabudowanych.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 18:23 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Kyokushin napisał(a):
to też interesujące. Propozycja zdawania egzaminu teoretycznego co roku.

To ma zmierzać w stronę jakiegoś zniewolenia i przywiązania chłopa do ziemi?
Zegnaj 3 kadencjo, partio PiSdzielcow. Nikt nie ma co robic tylko wkuwać przepisy, ktore jakis debil ustalił, ze gasnica ma byc pod lewym a nie pod prawym fotelem.

deejeys napisał(a):
Koszty życia rosną, powstają różnego rodzaju zakazy jak np. handlu w niedziele.
Dokładnie, komuna w najczystszej postaci.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 18:26 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
błędnym założeniem jest niestety że jest to pomysł rządzących.
to jest projekt obywatelski lewicowych aktywistów działających w obronie życia na drodze i popierania aborcji. (....)

Czy będzie rządzić PIS czy jakolwiek inna partia to niestety lewicowi aktywiści będą niszczyć wam życie.
Ostatnio słyszałem ciekawą historię.
Był plan wybudowania parkingu podziemnego na placu grzybowskim (centrum warszawy)
ogólnie spoko pomysł, ALE postanowiono zapytać mieszkańców.
Zorganizowano więc konsultancje społeczne ... we wtorek o 12:00 ;) na ktore przyszło 12. (słownie: dwanaście) osób.
głównie starsze babcie które mieszkały w kamienicach dookoła placu jednogłośnie stwierdzając że one parkingu nie chcą.

Zatem mieszkańcy zdecydowali że parkingu nie będzie - 12 osób "reprezentatywnej" grupy.

Tyle,
Polecam fanpage miastoJestNasze, miasto2077, i inne skrajnie lewicowe fanatyczne portale opierające się na nienawiści do kierowców i motoryzacji w ogóle.

Za 10 lat skończymy wszyscy z kartkami na kilometry i będzie obowiązek poruszania się rowerem lub komunikacją - bo takiego prawa będą chcieli aktywiści - ludzie dla którzy mają czas o to walczyć, dla któych jest to cel, idea, rodzina. Coś czego normalny człowiek nie ma czasu robić poniważ często posiada swoją rodzinę, swój biznes, swoje życie i nie ma czasu np: chodzić na konsultacje społeczne we wtorki o 12:00.

Rządzący to jedno, ale ludzie którzy się angażują to drugie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nadchodzące zmiany w PoRD
PostNapisane: 2 lutego 2020, 18:34 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
wujekwaldus napisał(a):
Rządzący to jedno, ale ludzie którzy się angażują to drugie.
Waldek, z całym szacunkiem ale co Ty plumkasz? Kto głosował na tych angazujących sie ludzi ? NIKT.

Co mnie aktywisci obchodzą ? NIC.

Za wszelkie zmiany odpowiadają wyłącznie RZĄDZĄCY. Dostali mandat zaufania, zawiedli, wypad. End of story.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL