BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 12:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konfiskata pojazdu za przekroczenie prędkości
PostNapisane: 8 lutego 2020, 20:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Źródło:
https://bezprawnik.pl/przepadek-pojazdu ... ereg-pytan

Cytuj:
Przepadek pojazdu za przekroczenie prędkości to pomysł, który w Polsce forsowany jest głównie przez osoby z reguły nie za często poruszające się własnym samochodem. Nie można jednak tej idei odmówić pewnej sensowności. Tak czy inaczej, takie regulacje w końcu trafiają do Europy – a ściślej – do Danii.
Przepadek pojazdu za przekroczenie prędkości

O (według niektórych) szokującym pakiecie zmian w duńskim prawie donosi Autokult. Zestaw nowych przepisów przedłożono w Folketinget, czyli duńskim parlamencie. Jak parlamentarzyści uchwalą nowe prawo, na co szanse są wysokie, to mieć miejsce będzie istna rewolucja.

Jedną z zakładanych zmian w duńskim prawie drogowym jest umożliwienie legalnego konfiskowania samochodów osobom, które przekraczają prędkość. „Zajęte” samochody trafiać będą na aukcje, co może oznaczać dosyć duże wpływy do budżetu.

Co ważne, nowe prawo to nie jest szybkie i nieprzemyślane działanie, a efekt wielomiesięcznych prac. Duńczycy mają bardzo ciekawe podejście do prawa, zgoła odmienne od tego, którym cechują się obywatele państw odgrodzonych w przeszłości od reszty świata żelazną kurtyną.
Pomysł nie jest nowy!

Autokult przypomina, że już w sierpniu 2019 roku duński Justitminister (minister sprawiedliwości) zapowiedział, że maksymalna kara za przestępstwa drogowe wynosząca 8 lat pozbawienia wolności to zdecydowanie za mało.

Oczywiście nie „za mało” w polskim rozumieniu tego znaczenia – prawo powinno po prostu nieco inaczej oddziaływać na sprawców tego rodzaju przestępstw, a kara pozbawienia wolności per se nie jest odpowiednio odstraszająca.

Jako że ratio legis w każdym europejskim kraju ma z grubsza te same podstawy ontologiczne, potrzeba zmian została podbudowana przykładem z życia, a konkretnie kazusem wypadku w centrum Kopenhagi, w którym to dwóch pieszych zostało śmiertelnie potrąconych przez kierowcę, poruszającego się z nadmierną prędkością.
Konfiskata samochodu – czy to zadziała?

Nowe przepisy zakładają, że względem każdego, kto:

dwukrotnie przekroczy dozwoloną prędkość
spowoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu lądowym
będzie prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu

zastosowana będzie kara w postaci konfiskaty pojazdu. Zajęte samochody (i motocykle) trafią następnie na właściwe aukcje, a dochód ze sprzedaży skonfiskowanych pojazdów trafi wprost do budżetu państwa, jednakże jako pewien dochód celowy, który przeznaczony będzie na poprawę bezpieczeństwa na duńskich drogach.

Dodatkową karą będzie zatrzymanie prawa jazdy – bezterminowo. Autokult wskazuje na kilka problemów w odniesieniu do rzeczonych zmian w prawie, wskazując na fakt, że mogą ucierpieć m.in. wypożyczalnie pojazdów, czy też leasingodawcy.

Jestem jednak przekonany, że Duńczycy i z tym problemem sobie poradzą. Faktem jest, że z pewnością nie będzie bezwzględnie karany właściciel pojazdu, a tym bardziej posiadacz, czy dzierżyciel. Najbardziej racjonalne wydanie procedowanych regulacji powinno oznaczać karę jedynie dla właścicieli pojazdów, którzy, poruszając się owym, popełnią czyn bezprawny.


A jakie jest Wasze zdanie?
Jaki będzie kolejny krok? Konfiskata butów za chodzenie po trawniku i dokwaterowanie menela za słuchanie muzyki za głośno?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konfiskata pojazdu za przekroczenie prędkości
PostNapisane: 8 lutego 2020, 20:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Pewnie to pomysł Gangu Olsena- legalna kradzież :P

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konfiskata pojazdu za przekroczenie prędkości
PostNapisane: 8 lutego 2020, 20:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Tej głupoty to już nie da się opisać :/ :znudzony: :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konfiskata pojazdu za przekroczenie prędkości
PostNapisane: 8 lutego 2020, 20:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Fajnie podsumował ten pomysł Tymon Grabowski:

Cytuj:
Dania chce konfiskować samochody piratom drogowym
Ten pomysł wraca raz na jakiś czas i populiści oraz ruchy samochodofobiczne zawsze bardzo chętnie mu przyklaskują. Ale super, ktoś jedzie za szybko, to mu ZABIORĄ SAMOCHÓD! To go nauczy! Ahahaha dobrze mu tak! – na tym przeważnie kończy się proces myślowy tego typu geniuszy.

Jest sobie dwóch kierowców, przypuśćmy że obaj zechcieli tego dnia złamać przepisy i jechać za szybko po duńskich drogach. Łapie ich policja. Pierwszy traci swojego busa/minivana, dzięki któremu prowadzi firmę i wykarmia swoją czwórkę dzieci. Jest skończony. Drugi to bezrobotny syn bogatych rodziców, który jechał autem z wypożyczalni na minuty. Wypożyczalnia traci pojazd, muszą zwrócić się do syna żeby oddał im zań pieniądze, synuś wynajmuje prawnika, sprawa toczy się w sądzie, wypożyczalnia ponosi straty, zwalnia pracowników itp. Ach jakiż wspaniały przykład równości wobec prawa! Ale nie martwcie się, samochodofobowie mają na to gotową odpowiedź. Otóż, uważajcie: „trzeba uważać komu się pożycza samochód”, powiedział duński minister sprawiedliwości, Nick Hækkerup. Ee i co? Czy Nick Hækkerup powiedział już matce Hitlera „trzeba uważać kogo się rodzi”? Proste, wystarczy uważać, czyli nie pożyczać auta nikomu, kto jeszcze go nigdy nie pożyczał.

Również śmieszne jest to, że skonfiskowane samochody mają być wystawione na aukcję, a pieniądze zasilą konto rządowe. Czyli rząd będzie beneficjentem przestępstw obywateli. A zatem w interesie władz będzie, aby skonfiskowanych wozów było jak najwięcej. Czyli to model inny niż filipiński, gdzie skonfiskowane samochody po prostu są gniecione. Tu będą one konfiskowane dla zysku. Ponoć taki system działa już na Białorusi. Dobre wzorce!

Nie to jest jednak najzabawniejsze, a tytuły jakie ten nius miał na anglojęzycznych portalach. Najbardziej podobał mi się ten od The Local, gdzie napisali że „duński rząd ma dość drogowego piractwa”. Ale nie napisali już, że Dania to w zależności od badań 4 lub 5 najbezpieczniejszy kraj Unii Europejskiej jeśli chodzi o ruch drogowy. Wypadki śmiertelne są tam po prostu nadzwyczaj rzadkie. Zatem jaki jest powód, by przepisy dalej zaostrzać? To proste – chodzi o to, by wykazać się władzą, a władza polega na tłamszeniu obywateli nie dla ich dobra, ale z tego samego powodu, dla którego pies liże sobie jaja.


źródło: https://spidersweb.pl/autoblog/motoblender-7-2020/

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konfiskata pojazdu za przekroczenie prędkości
PostNapisane: 9 lutego 2020, 14:36 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Dania zbiera pieniadze na utrzymanie imigrantów ? :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konfiskata pojazdu za przekroczenie prędkości
PostNapisane: 9 lutego 2020, 17:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2705
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
DanyU, Doskonałe podsumowanie tego idiotycznego pomysłu.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konfiskata pojazdu za przekroczenie prędkości
PostNapisane: 9 lutego 2020, 18:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
To bardzo dobry pomysł :D wreszcie się za nas wezmą :rotfl: koniec piratowania :rotfl:


Ps( to sarkazm , dopisze na wszelki wypadek ;) )


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL