BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 19:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 20 lipca 2020, 16:48 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Chodzi o czarny ekran , pogladowy link https://www.audiworld.com/forums/q7-mki ... 250/page2/

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 20 lipca 2020, 17:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
Dalej nie rozumiem bólu i VC. Dla mnie to jest mega, sam chciałbym coś takiego u siebie mieć. Podejrzewam, że większość "błędów" to jakieś bugi software, które da się naprawić zdalnie. Jak coś siadzie no to są akcje serwisowe. W jednych autach wymieniają pompy paliwa, w innych poduszki, tutaj będą zegary. Normalna kolej rzeczy. Nie wydaje mi się, żeby miały być mniej trwałe. Pewnie na te pomarańczowe wyświetlacze w e46 ludzie też narzekali, że "Ola Boga ni ma cyferek!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 20 lipca 2020, 17:44 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Kończy sie gwarancja to klient ma spadać. Nawet jesli beda akcje serwisowe to powiedza ze nie mają części https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... vp#slajd-1 Nie dotyczy to tylko serwisu bawarek, ale podejscia do klienta

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 20 lipca 2020, 17:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
a nie wiem, ja na sierpien jestem z hondą jazz z 2006 umówiony na wymianę poduch z akcji serwisowej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 20 lipca 2020, 20:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ja osobiście nienawidzę elektroniczmych liczników. Jedyna Marka w której wygląda to fajnie to Audi w BMW są beznadziejne te liczniki. Ale nawet w Audi licznik klasyczny w A8 D4 to majstersztyk pięknie wykonany żaden wyświetlać tego nie zastąpi. Na pewno nowsze auta mają lepszą wydajność. M3 f80 Pali mi średnio 2 litry mniej niż E46 M3 które też było oszczędne ale 100 200 robiło w 13 sekund a obecne robi to w 7 sekund to jest przepaść.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 20 lipca 2020, 21:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Też czytałem ten artykuł ale ciekawy jestem ile w nim prawdy... jakoś nie chciało mi sie guglować :) Dobrze wiemy że w branży motoryzacyjnej ekologia to jest akurat na ostatnim miejscu ;) Jeżeli ktoś umie liczyć hajs i nie lubi wyrzucać kilkudziesięciu tysięcy w błoto na samej utracie wartości to nie kupuje nowego samochodu, po prostu. To musi być naprawdę super sprawa pójść do salonu, wybrać lakier, dodatki, przeszycia na fotelach i później podziwiać na podjeździe swój wymarzony samochód ale czy jest to warte tak ogromnych wydatków ? Jak dla mnie dalej nie. Zgodzę się że dla kogoś kto zarabia 30tyś miesięcznie to pewnie żadne zmartwienie tyle że w PL takich ludzie jest mniej niż 1% społeczeństwa :) Jesteśmy biedakami ale to akurat dla planety na plus, LPG, długi czas użytkowania, żaden powód do wstydu.

Kolejna kwestia to jak masakrycznie zdrożały używane samochody przez upakowanie w nich elektroniki i najnowszych technologii. Kupując w 2011r 13 letnie, bezwypadkowe E36 328i z udokumentowanym przebiegiem, M- Pakiem etc. trzeba było wydać około 20tyś. Szukam od jakiś 10 miesięcy E92 328i i żeby kupić samochód w podobnym wieku i stanie trzeba zapłacić nie mniej niż 45 tyś a sensowne sztuki zaczynają się powyżej 50 paru... 50 tyś za 10 letni samochód który jest super ale żadne to arcydzieło. Ciut sporo.

Nowe samochody nie pociągają mnie ani trochę... G20, AR Giulia czy C klasa po lifcie no super ! Ale poczekam :)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 07:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29700
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
MAJSU napisał(a):
Kolejna kwestia to jak masakrycznie zdrożały używane samochody przez upakowanie w nich elektroniki i najnowszych technologii. Kupując w 2011r 13 letnie, bezwypadkowe E36 328i z udokumentowanym przebiegiem, M- Pakiem etc. trzeba było wydać około 20tyś. Szukam od jakiś 10 miesięcy E92 328i i żeby kupić samochód w podobnym wieku i stanie trzeba zapłacić nie mniej niż 45 tyś a sensowne sztuki zaczynają się powyżej 50 paru... 50 tyś za 10 letni samochód który jest super ale żadne to arcydzieło. Ciut sporo.


też to ostatnio zauważyłem ;) 10 lat temu takie 328i to było coś, potem było tylko m3 a teraz po 328i którego szukasz jest jeszcze 330i, 335i i dopiero m3 a ceny są jakie są


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 07:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Majsu im dalej tym gorzej. W 2010r za 6 letnie M3 zapłaciłem ok 70tyś teraz za 6 letnie europejskie M3 F80 musisz zapłacić 200 nawet licząc E92 będzie to nie wiele mniej.
Mieszkania w tym czasie też poszły x2 ale inflacji nie ma...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 08:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
--==Mały==-- napisał(a):
Majsu im dalej tym gorzej. W 2010r za 6 letnie M3 zapłaciłem ok 70tyś teraz za 6 letnie europejskie M3 F80 musisz zapłacić 200 nawet licząc E92 będzie to nie wiele mniej.
Mieszkania w tym czasie też poszły x2 ale inflacji nie ma...



eee, chyba źle to łączysz, gdyby to zależało TYLKO od inflacji, to ceny starych aut też by poszły do góry, a e46 coupe 3.0 kosztowało 40tyś 5 lat temu, a teraz kosztuje 30.

po prostu cena nowego kiedys a teraz. czy 10 lat temu dało się wyspecyfikować fury po milionie? chyba tylko jakieś bentleye itp. teraz generalnie większość RS, podejrezwam, że m5/m8 to też na full opcji ponad bańki.
AR gulia QF? ile kosztuje? też pewnie gruuuubo.

kiedyś auta były tańsze.

za 10 lat podstawowa 3jka w jakimś 312i (czy co tam wtedy będzie) zaczynać cenowo pewnie będzie z pułapu 2xx.xxx pln
już teraz, za głupie a3 w jakiejś nieco mocniejszej benzynie (nie s3!) to wydatek rzędu 170tyś.. za a3...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 08:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
DaaN napisał(a):

też to ostatnio zauważyłem ;) 10 lat temu takie 328i to było coś, potem było tylko m3 a teraz po 328i którego szukasz jest jeszcze 330i, 335i i dopiero m3 a ceny są jakie są


330 i 335i coś się trafia ale chcę 328 z racji legendy :cwaniak: i N52 pod maską ;)

--==Mały==-- napisał(a):
Majsu im dalej tym gorzej. W 2010r za 6 letnie M3 zapłaciłem ok 70tyś teraz za 6 letnie europejskie M3 F80 musisz zapłacić 200 nawet licząc E92 będzie to nie wiele mniej.
Mieszkania w tym czasie też poszły x2 ale inflacji nie ma...


O ile w przypadku mieszkań to popyt podniósł cenę to za F80 się raczej kolejki nie ustawiają :) Kosmiczna inflacja.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 09:00 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1457
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
MAJSU napisał(a):
Kosmiczna inflacja.
Nie martw się, rząd dąży do tego żebyśmy niedługo wszyscy byli milionerami ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 09:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29700
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
MAJSU napisał(a):
330 i 335i coś się trafia


no właśnie coś :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 09:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
DaaN napisał(a):
MAJSU napisał(a):
330 i 335i coś się trafia


no właśnie coś :)


hehe ale przynajmniej coś w ogłoszeniach jest :D Natomiast w kwestii E92 328i RWD to od Września zeszłego roku na portlaach ogłoszeniowych był DWIE sztuki które może warto było obejrzeć.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 13:27 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Totalna opozycja myli popyt z inflacją. Wolnossących R6 E92 nie ma zbyt wiele na rynku, wiec jak sie pojawią to trzymają cenę. Tym bardziej, że tego typu coupe 3er już nie będzie , jak wiemy następna generacja nie ma wolnossącego R6.
E36 coupe R6 taniało , był nastepca E46 coupe R6 itd.
Analogicznie z nieruchomościami, ziemi nie przybędzie wiec w danej lokalizacji coraz mniej niezagospodarowanych działek. Tym samym mieszkań czy domów , wiec jeśli ktos chce tam zamieszkać to musi dopłacić.
Alternatywą jest zakup innego auta czy zamieszkanie w innym miejscu, ale jeśli ktoś chce to czego jest coraz mniej to musi dopłacić.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 14:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2705
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
Znajomy 2 lata temu sprzedał E36 323i za podobna cene za jaką kupił. Posiadał ją 7 lat. :rotfl: :rotfl: Tu akurat dołek cenowy i już taniej się nie da sprzedać dobrego auta.

E92 nie spadnie do tego poziomu raczej bo jest w niej sporo drogich cześci. Słupek N55 kosztuje pewnie tyle co całe E36. Lepiej sprzedać na części niż oddać za grosze.

W kwestii inflacji to słyszałem że VATeuszek Morawiecki chce ją opodatkować.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 21 lipca 2020, 19:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
renoraines napisał(a):
Mnie ciekawi jaka bedzie zywotnosc elektronicznych zegarów /virtual cocpit. Pewnie, ze wiele zależy od intensywnosći uzytkowania, ale tak jak psują się ekrany w tv, laptopach i smarftonach to w autach też będa szwankowac.

Szacunkowe kary dla koncernow za nieprzestrzeganie limitów co2 https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ki/j4sm48w


A więc najpierw UE wprowadza normy, które podwyższają koszt produkcji i serwisu pojazdów, za które buli konsument. Następnie UE wprowadza kary dla niefrasobliwych producentów, którzy nie są w stanie nadążyć albo po prostu im się to aż tak nie opłaca, kary oczywiście muszą znaleźć odbicie w cenach pojazdów i usług, za które płacą konsumenci. :wstyd: Czy ludzie są naprawdę takimi debilami w Europie, że dalej dają sobie to wciskać i popierają ten badziew?

renoraines napisał(a):
Kończy sie gwarancja to klient ma spadać. Nawet jesli beda akcje serwisowe to powiedza ze nie mają części https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... vp#slajd-1 Nie dotyczy to tylko serwisu bawarek, ale podejscia do klienta



I oczywiście to EGR, czyli EKO GÓWNO...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 25 lipca 2020, 20:20 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2070
F355, czy F8 Tributo? Większość pewnie wybrałaby F8 Tributo, a ja powiem zdecydowanie F355. Czegoś co było kiedyś nie ma dziś, i odwrotnie.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 26 lipca 2020, 14:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Rost napisał(a):
F355, czy F8 Tributo? Większość pewnie wybrałaby F8 Tributo, a ja powiem zdecydowanie F355. Czegoś co było kiedyś nie ma dziś, i odwrotnie.


To jest nas dwóch :D 355 :serce:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stare vs nowe samochody
PostNapisane: 26 lipca 2020, 17:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
MAJSU napisał(a):
od Września zeszłego roku na portlaach ogłoszeniowych był DWIE sztuki które może warto było obejrzeć.

Bo to taki wynalazek na potrzeby hameryki, stąd tego nie ma.
Nikomu
się nie chce z za Wielkiej wody ciągać okrojonej 330i, bo już tak nie jedzie i jest benzyną która pali więcej od n47 320d.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL