BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 09:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 3 lutego 2021, 16:35 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
LPG pojawia się w projekcie zmiany ustawy (o zmianie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz niektórych innych ustaw) i znika.
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... 6#12740116

Rządzący przepychają projekt zmiany ustawy ktory ma nakazywać miastom powyżej 100 tyś mieszkańcow tworzenie stref czystego transportu w których ruch pojazdów ma być ograniczony wg rodzaju paliwa i norm Euro.

Światłem w tunelu była rozsądna propozycja dodania LPG obok CNG jako rodzaju paliwa umożliwiającego wjazd do strefy czystego transportu niezależnie od normy Euro, niestety środowiska antysamochodowe doprowadzily do 'cichego' wykreślenia tego zapisu z projektu ustawy:

https://gazeo.pl/informacje/wiadomosci/ ... 10584.html

Nie ma jeszcze nowej ustawy, a miasta już chcą wprowadzać restrykcje.
https://zyciestolicy.com.pl/czy-samocho ... um-miasta/

Dlaczego tworzenie stref jako takich nie ma sensu - dowiecie się tutaj:
https://www.facebook.com/lubiemiasto/po ... 6691379157

Za samą propozycje tworzenia takich stref, rząd i urzędnicy je wprowadzający powinni wyjechać z miasta na taczkach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 3 lutego 2021, 19:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Eurokomunizm i tyle. Mamy harować za miskę ryżu i jechać rowerem.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 4 lutego 2021, 09:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29700
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
jiGsaw napisał(a):
jechać rowerem.


nie koniecznie, w moim pięknym mieście wybudowali kilka centrów przesiadkowych ze śmieszną ilością miejsc parkingowych, więc masz alternatywę ... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 4 lutego 2021, 09:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
DaaN napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
jechać rowerem.


nie koniecznie, w moim pięknym mieście wybudowali kilka centrów przesiadkowych ze śmieszną ilością miejsc parkingowych, więc masz alternatywę ... :)


No tak, najlepiej wydać kolejne gigantyczne pieniądze na coś, do czego się z definicji wiecznie dokłada. Aby ludzią żyo się lepiej. :rotfl:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 4 lutego 2021, 09:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29700
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
o dziwo kilku tam parkuje, strefa płatnego parkowania coraz większa a i tak trudno jest zaparkować w centrum, codzienne polowanie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 4 lutego 2021, 10:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
DaaN napisał(a):
o dziwo kilku tam parkuje, strefa płatnego parkowania coraz większa a i tak trudno jest zaparkować w centrum, codzienne polowanie :D


Skoro gdy zapotrzebowanie rośnie to zamiast... tworzyć miejsca lub warunki by te miejsca ktoś tworzył to... się je likwiduje, a ruch utrudnia, jak może być inaczej w takich okolicznościach? Oto - po raz kolejny - socjalizm rozwiązuje problemy nieznane w żadnym innym ustroju.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 4 lutego 2021, 10:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29700
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 66069.html

:faint:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 4 lutego 2021, 11:25 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Transport-publiczny.pl to patoaktywistyczna szczujnia, stronnicze informacje przedstawiające jedyną 'słuszną' antysamochodową narrację, często pomijając niezręczne fakty - nie cytujcie tego nawet. podobne gadziny to brd24.pl zborala czy miasto 2077.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 4 lutego 2021, 11:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 380
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moje BMW: E46 330CI / E39 520i
Kod silnika: M54B30
>Strefy czystego transportu

>Elektrownie i piece węglowe

Wybierz jedno.

Powstał bardzo fajny projekt "Wyjście Smoga". Polecam sprawdzić na fb. Zielone strefy w tym kraju nie mają racjonalnego prawa bytu dopóki nię będzie OZE i Atomu, a nie będzie tak długo jak Niemiecki rząd (i słusznie zresztą) lobbuje sellanie nam gazu (NS2) i prądu z ICH farm wiatrowych, na terenie PL. Chociaż z drugiej strony Porsche Panamera Turbo S Ehybrid podoba mnie się bardzo.

Biznes > ekologia > nasz zdrowie. :cenzura:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 4 lutego 2021, 13:03 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
W ogóle nie mają sensu, bo jak pokazują badania 'dym z rur' to w skali kraju to 0.2% zanieczyszczeń, a w najbardziej zurbanizowanych miejscach 2%, włączając to wszystkie stare rupiecie i kopcące autobusy które nie powinny nawet przejść przeglądu.

Czas lockdownu pokazał też że mimo bardzo dużego spadku ruchu samochodowego - w ogóle nie było poprawy jakości powietrza, więc nawet te 2% jest bardzo mocno dyskusyjne, badania były robione w 2019, więc nie dało się wykluczyć rzekomo głównego czynnika jakim był ruch samochodowy, czas pandemii rzucił na to nowe światło.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 7 lutego 2021, 19:04 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
https://www.facebook.com/lubiemiasto/po ... 4753289684

Cytuj:
Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi prace nad projektem "ustawy o zmianie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych", wprowadzając konieczność wyznaczenia tzw. Stref Czystego Transportu, obowiązkowo, w każdym mieście posiadającym więcej niż 100 tyś mieszkańców.
Celem wprowadzenia stref jest rzekoma ochrona środowiska i ograniczenie ruchu pojazdów zasilanych tradycyjnymi paliwami - precyzyjnie mówiąc, eliminacja ruchu samochodowego z miast jako takiego.
Możliwość wjazdu do Stref Czystego transportu miałyby pojazdy
- Euro 4, w latach 2021 – 2025
- Euro 5, w latach 2026 – 2030
- Euro 6, w latach 2031 – 203.
- zasilane CNG, LNG, wodorowe oraz elektryczne (wykluczając hybrydy w tym plug in lub korzystające z extendera)
-W początkowym projekcie również pojazdy zasilane LPG miały być uwzględnione, jednak z nie mających uzasadnienia i jasności przyczyn, na skutek działań lobby antysamochodowego owe czyste i ekologiczne paliwo zostało wykreślone z projektu, jak alarmuje serwis Gazeo.pl (https://gazeo.pl/.../LPG-pojawia-sie-w- ... -i-znika...)

Dlaczego wykreślenie LPG z projektu ustawy jest niewłaściwe?
Wykreślenie pojazdów zasilanych LPG z projektu uderzy jedynie w użytkowników i branżę LPG ilość samochodów obecnie zasilanych LPG wynosi około 2-3 milionów.
Obecnie Polska i Włochy to główne siły na rynku LPG w Unii Europejskiej. Dopuszczenie LPG do użytku w Strefach Czystego Transportu pozwoliłoby stymulować branżę i polskie technologie zarówno na ryku wewnętrznym jak i zewnętrznym.
Wykreślenie LPG uniemożliwi również wykorzystanie klasyków oraz przekreśli możliwość przedłużenia czasu życia już ekologicznych - sprawnych pojazdów benzynowych (jak i w ograniczonym stopni diesli) z normami Euro 4, Euro 5 lub Euro 6 w przyszłości.
Skrócenie czasu życia pojazdów spełniających powyższe normy wymusi ich częstszą zmianę co negatywnie wpłynie na pozostawiony przez samochody ślad węglowy.
Sprawne pojazdy zamiast móc być wykorzystane do jazdy na LPG - staną się bezużyteczne i trafią na złom, zaś w ich miejsce pojawią się kolejne - zużywające w produkcji zasoby Matki Ziemi.
Serwisy branżowe przypominają również o uznaniu dla LPG jako alternatywnego, ekologicznego czystego paliwa przez Unię Europejską

Dlaczego Strefy Czystego Transportu nie mają wiele wspólnego z ekologią?

30 lat temu można było mówić że samochody emitują dużo zanieczyszczeń - na drogach jeździły pojazdy nawet nie z lat 80, ale z 60 czy 70, niespełniające żadnych norm, często dwusuwowe.
Ale mamy 2021, w Polsce średnia wieku samochodu to 13 lat, czyli przeciętne auto jest z 2008 i spełnia już normy Euro 4, które zasilane benzyną można nazwać w zasadzie bardzo czystymi, a sprawne diesle też nie są najgorsze.
Okres lockdownu np w Polsce dowodzi, że znaczący spadek ruchu samochodowego w zasadzie nie wpłynął istotnie na polepszenie jakości powietrza
Wg raportu NIK z 2019r dym z rur z transportu (włączając to stare i niesprawne pojazdy które nie powinny się poruszać) w mieście stanowi jedynie 2% zanieczyszczeń, zaś w skali Polski 0.2% (co i tak wymaga reewaluacji - raport tworzono w momencie braku możliwości zrobienia analizy z wykluczeniem czynnika jak ruch samochodowy).

Dlaczego Strefy Czystego Transportu jedynie przyczynią się do ograniczenia ruchu prywatnych samochodów jako takiego?
Dopuszczane rodzaje zasilania eliminują niemal całkowicie użyteczność pojazdu w mieście dla przeciętnego Kowalskiego:
- CNG, LNG, wodorowe - brak warsztatów instalujących rozwiązanie i kilka stacji tankowania na województwo
- Samochody w pełni elektryczne - kosztowane, z ograniczonym zasięgiem, wymagające długiego ładowania

Dlaczego samochody elektryczne (tutaj w pełni kibicujemy rozwojowi techologii) nie stanowią rozwiązania i notabene stanowią narzędzie do eliminacji ruchu samochodowego z miast?
O ile samochody elektryczne same w sobie są bardzo ciekawym rozwiązaniem posiadającym bardzo wiele zalet - notabene stanowiące przyszłość, która 'nadejdzie jutro', to ich praktyczne wykorzystanie w mieście przez większość mieszkańców zostaje przekreślone przez:
- nieekonomiczny koszt ładowania stacjach "szybkiego ładowania" (koszt zbliżony do tankowania samochodu benzynowego za 100km)
- długi czas ładowania, na "stacjach szybkiego ładowania" (sensowne doładowanie ok godziny, ładowanie pełne kilka godzin)
- niska dostępność "stacji szybkiego ładowania" - jest ich mało, i nie - nie będzie istotnie więcej. Przed kilku godzinnym ładowaniem, lub nawet godzinnym doładowaniem, trzeba będzie czekać w kolejce - tutaj jeżeli przed Państwem będą oczekiwać nawet dwa samochody sprawia że zanim podłączycie swój, będziecie musieli kilka godzin czekać.
- ograniczony zasięg, dla osób często wyjeżdżających w podróże (przypominamy, że do 'Stref' hybrydy nie mają możliwości wjazdu hybrydy lub elektryczne z ekstenderem), więc jak ktoś dużo podróżuje to i tak musi mieć drugi samochód... mimo że faktycznie wystarczyłby mu jeden, gdzie więc tu ekologia i rozsądne dysponowanie zasobami planety?
- dla większości - brak możliwości ładowania w domu.
Około 90% mieszkańców Warszawy nie ma dostępu nawet do 'zwykłego gniazdka', umożliwiającego wolne ładowanie (kilkanaście godzin), samochodu, po taniej stawce, we własnym zakresie.

Reasumując - Strefy Czystego Transportu, w przyszłości umożliwią poruszanie się prywatnym samochodem po mieście większym niż 100 tyś mieszkańców, jedynie dla bardziej zamożnych osób, mieszkających w domku na przedmieściach lub miejscowościach ościennych, mających dostęp prywatnych ładowarek oraz do osób mieszkających w mieście, posiadających indywidualne garaże z własnym "gniazdkiem".
Zaszkodzą jedynie - mieszkańcom miasta.
Nie będzie problemem koszt zakupu pojazdu elektrycznego - tu dla wielu osób przyjdzie z pomocą rynek wtórny - problemem będzie możliwość go naładowania by móc sensownie korzystać.
-Dla osób mniej zamożnych lub nieposiadających miejsc parkingowych lub garażowych z gniazdkiem (samo posiadanie miejsca garażowego, nie daje posiadania "gniazdka", które często jest niemożliwe do uzyskania) system przewiduje jazdę rowerem w zimę lub ewentualnie komunikacją miejską.

Co proponujemy? Jest kilka możliwości, między innymi:
-Przywrócenie LPG do 'ustawy' w takiej formie w jakiej było.
-Przywrócenie LPG, ale z ograniczeniem normy emisji do EURO (lub Euro 4). Norma Euro 3 była pierwszą 'dorosłą' normą która w znaczącym stopniu eliminowała problem emisji z samochodów, głównie benzynowych.
-Rezygnację z pomysłu tworzenia "Stref Czystego Transportu" - pozwolenie ludziom żyć, jeździć pojazdami które mają, nie narażać podatników na dodatkowe koszty, nie narażać planety na zwiększony ślad węglowy przez niekończącą się produkcję nowych samochodów.
Pozwolenie, by elektryfikacja, w ciągu kolejnych lat, naturalnym tempem wypierała rozwiązania tradycyjne nie przez konieczność i sztuczne regulacje, by wypierała stanowiąc lepszy technicznie, ekonomicznie i ekologicznie wybór.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 8 lutego 2021, 09:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
W ogóle warto by było chyba wydzielić cały dział, który byśmy nazwali "monitor postępu" na cześć wspaniałego publicysty. Polecam każdemu poczytać jego artykuły, najlepiej od najstarszych chronologicznie - https://monitorpostepu.pl/


Przy okazji, a propos postępu właśnie w nawiązaniu do tematu tej ekoparanoi.

"Interia: ,,Szwecja zmuszona jest kupować "brudną energię" z Polski. To konsekwencja przedwczesnego wyłączenia dwóch reaktorów jądrowych z powodu srogiej zimy. Kraj musi ratować się także uruchomieniem elektrowni na olej opałowy. (...) Szwecja w ostatnich latach zainwestowała w energetykę wiatrową i latem sprzedaje nadwyżkę zielonej energii. Problem jest jednak zimą, kiedy potrzeba najwięcej energii, to akurat siłownie wiatrowe produkują jej relatywnie mało. (...) W jednym z materiałów wzywano Szwedów do powstrzymania się w najbliższych dniach od odkurzania w domach."


A gdyby tak, zamiast sięgać po ,,brudne", nieekologiczne, antypostępowe paliwo z Polski - po prostu wysłać Gretę, żeby stanęła boso na śniegu i opierdoliła zimę za to, że jest zimno?

Greta, jeśli rodzice i inni spece od lewackiego wizerunku zajęci, to jak chcesz, mogę w zastępstwie ja ci kilka zdań sklecić! Bo wiadomo, że ty tak sama z głowy to ogarniasz tylko najprostsze konstrukcje, typu ,,My name is Greta". A i to nie bez dukania.
,,Ty prawacka, niszczycielska zimo nienawiści - niszczysz mi dzieciństwo! Zimno jest przez ciebie, za dużo energii pochłaniasz! Nie mogę przez ciebie odkurzać i mnie prawicowe roztocza spod dywanu atakujo! HOW, rozumisz, DARE YOU!!!""

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strefy czystego transportu - LPG pojawia sie i znika
PostNapisane: 8 lutego 2021, 21:06 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
I wiadomo komu to przeszkadzało. Jakieś ministerstwo głupich kroków i organizacje patoaktywistyczne.
https://gazeo.pl/informacje/wiadomosci/ ... 10591.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL