BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 11:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 30 listopada 2018, 18:55 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Warszawscy rowerowi aktywiści domagają się zmian w kodeksie drogowym, dotyczących parkowania.

Obecnie można parkować samochód na chodniku, o ile pozostawimy 1,5 metra dla pieszych. Miejscy aktywiści rowerowi domagają się zmiany tego przepisu na taki, aby całkowicie wykluczyć, w skali kraju, możliwość parkowania samochodu na chodniku, nawet z pozostawieniem wystarczającej ilości miejsca dla pieszego.

Celem aktywistów od dawna jest zwężanie przepustowości ulic i generowanie smogu (tu wchodzi tzw Warszawski Alarm Smogowy, domagający się zamykania wjazdu do miast w ogóle, więc trzeba stworzyć problem, by pod pozorem jego rozwiązania, pchać swoje chore idee... trzeba wspomnieć że problem smogu nie wynika z samochodów, a z innych czynników - dane w/g raportu NIK), tak, by ludzie parkowali na jezdni, zwężając dwupasmowe drogi, do jednopasmowych, oraz wytworzenia sytuacji niebezpiecznych, by dochodziło do największej ilości kolizji.

Więcej tutaj:
https://nczas.com/2018/11/29/warszawski ... labIbgPNZo

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 10:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
Nosz...Sam jeżdżę na różnych rowerach całkiem sporo "od zawsze" ale jak czytam i widzę co ci idioci robią to mam ochotę im !@#$%!
Przecież to się ani kupy ani dupy nie trzyma. Skrajny debilizm. Co się ludziom w tych ich małych móżdżkach po....ało. Jeszcze trochę i okaże się, że sam jadąc gdzieś rowerem zostanę "z automatu" zaliczony to tych im podobnych.

"– Przepis ten (mowa o parkowaniu na chodniku z pozostawieniem 1.5 m dla ruchu pieszych) pojawił się w ustawie – Prawo o ruchu drogowym w lutym 1983 r. Dlatego autorzy petycji uważają go za komunistyczny wymysł. To było opresyjne prawo, które pozwalało łatwiej inwigilować i terroryzować obywateli – piszą autorzy projektu. Oprócz tego dodają, że piesi oraz kierowcy powinni otrzymać jasny sygnał, że chodniki są tylko do chodzenia.

Ponadto autorzy skarżą się, że kierowcy nie zostawiają zawsze 1,5 metra na chodniku dla pieszych. Powołują się też na… Ukrainę. Tam bowiem we wrześniu weszło w życie nowe prawo, które całkowicie zakazuje parkowania na chodnikach.".

Czytam to i nie wiem, płakać czy śmiać się. Jeśli mamy takich ludzi wśród nas to k...a jak się tu spodziewać poprawy w tym kraju. No i to powoływanie się na kraj, którego właściwie nigdy nie było. Lobotomia panowie, tylko lobotomia :)

Ps. Prezez "Miasto jest nasze", Jan Mencwel, ciekawe nazwisko. Patrząc na jego dossier wychodzi na to, że to typowy pasożyt. Patrząc zaś na niego...Bródka jest, fryzurka z przedziałkiem jest... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 15:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Rynce opadają :/ :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 17:02 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Gdyby ktoś chciał omówienie tego samego projektu "trochę" bardziej obiektywnie, to proszę:
https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo- ... 17844.html

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 18:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Bardzo dobra zmiana, chodnik to nie parking.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 20:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Tomek napisał(a):
Bardzo dobra zmiana, chodnik to nie parking.
Dokładnie.

Proponuje jeszcze zakaz przechodzenia przez jezdnię. W końcu jezdnia to nie chodnik.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 20:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Panowie w dużej mierze macie rację ale nigdy nie było nie ma i nie będzie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych...

Gdyby inne środki transportu były niezawodne i dostosowane do potrzeb mieszkańców to też mielibyśmy mniej samochodów na mieście itd...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 5 grudnia 2018, 21:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1456
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
W który kąt internetu bym nie spojrzał to WSZYSCY są przeciwni pomysłom obecnej i wszystkich byłych partii rządzących.
Jednak co z tego jak zamiast wymienić ich na nowy towar i sprawdzić czy zda egzamin to wciąż przy urnach wybierane są te same ryje.

To kto jest winny?
Moim zdaniem my, bo mało kto z nas ma odwage albo siłę spróbować zmienić poglądy bliskich, którzy wpadli w pułapkę telewizyjnej propagandy bo po prostu internet im obcy. Dla własnego komforu psychicznego siedzimy dupa cicho a później wylewamy frustracje w internecie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 10:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
r4ll napisał(a):
To kto jest winny?
Moim zdaniem my, bo mało kto z nas ma odwage albo siłę spróbować zmienić poglądy bliskich, którzy wpadli w pułapkę telewizyjnej propagandy bo po prostu internet im obcy. Dla własnego komforu psychicznego siedzimy dupa cicho a później wylewamy frustracje w internecie.

Ja sobie nie mam nic do zarzucenia. Zmieniać poglądy bliskich?! próbowałeś zmieniać poglądy u tesciow? To sie nie łodzywaj :P

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 10:49 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7007
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
to nawet nie chodzi o wybory

to chodzi o to, że takie głąby od tych rowerów to piperzeni aktywiści

Czyli my narzekamy na forum a oni lataja do urzędów, burmistrzów i innych instancji a tamci im to robią pod nich dla świętego spokoju i dla piaru.........

musimy albo na żywo zacząć działać albo juz przegraliśmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 11:27 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
kszyhu napisał(a):
próbowałeś zmieniać poglądy u tesciow?


Ja próbowałem i teraz mamy ciche dni :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 12:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Frank napisał(a):
Ja próbowałem i teraz mamy ciche dni

U mnie podobnie, choć z teściem spoko, wódeczkę wypije, skomentuje, przytaknie, a swoje i tak zrobi- typowy komuch. Z teściową inna liga, to taka Halina- typowa teściowa, na każde rozwiązanie ma gotowy problem. Parę razy podejmowałem rękawice, temat nie do przejścia. To co zrobiła tv ze starym pokoleniem to jest mistrzostwo w zniewoleniu.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 12:34 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15712
Propozycja idiotyczna tak jak strefa zamieszkania, w której dopuszczalne jest parkowanie tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Mimo, ze miejsce na chodniku jest, nie przeszkadza pieszym, ani pojazdom, to nie można parkowac. Przyjeżdża psiarnia i zostawia wezwania za wycieraczkę. Czy takie wezwanie za wycieraczką bez podania danych osobowych osoby wezwanej, bez potwierdzenia otrzymania podpisem przez osobe wezwaną, jest wiażące?

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 19:28 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Niektórzy panowie z prowincji, uważający pomysł za słuszny, nie rozumieją kontekstu i nie do końca wiedzą o co MiastoJaNuszom chodzi. To nic takiego, jak się parkuje codziennie na podwórku, przy drodze, na klepisku przed robotą, to punkt widzenia bywa ograniczony.

1) Zwężanie głównych ulic Warszawy
https://www.facebook.com/58121063566999 ... =3&theater
2) Likwidacja miejsc postojowych
Tu nie ma obiektywnego linku. Tu chodzi o pieniążki. Poszerzenie płatnej strefy, wykupienie gruntu, tak by prywatne firmy mogły kosić sianko. I nie chodzi tylko o Warszawę. Wystarczy spojrzeć na to szerzej, jak niedostosowane do takiego przepisu są miejscowości zabite dechami, lub nawet średnie miasta. Teraz wystarczy policzyć $ inwestycję i zastanowić się kto będzie je procesował.
3) Budowa w ich miejsce ścieżek rowerowych (z rowerów mało kto korzysta, nie dlatego że się nie da lub nie ma infrastruktury, ale dlatego że rower jest nieoptymalnym środkiem transportu, i zwyczajnie nie chce)
4) zima, rower, soyowe latte, zbawix. Kompletny brak spojrzenia przez pryzmat zdolności komunikacyjnych innych grup społecznych takich jak ludzie pracujący, rodzice, ludzie starsi. Punkt widzenia aktywu miejskiego ogranicza się do samotnego, młodego, wykształconego bezrobotnego ok 30 żyjącego u mamy, lub studenta socjologii transgenderowej.

Istniejące przepisy są dobre.
Rzekomy problem to ludzie zastawiający chodnik.
Obecne przepisy nakazują zostawienie 1,5 m. A jak ktoś nie zostawi, to co? To nic.
Czy jak będzie całkowity zakaz, to ten ktoś nie zastawi? Oczywiście że zastawi, ponieważ ma to gdzieś.

Problem nie leży w legislacji, a w egzekucji istniejących przepisów, a zmiana ma nacelu dowalenie mieszkańcom stolicy tak, by nie mieli gdzie parkować samochodów.
99.99% ludzi parkuje prawidłowo. Odsetek nie. Odsetek powinien dostać blokade i mandat. Nie dostaje.
I tu trzeba zadać pytanie dlaczego - może SM nie ma środków na to. Tu jest problem, i tu rozwiązania należy szukać.

To jak zakazanie ubóstwa ustawą.

r4ll napisał(a):
W który kąt internetu bym nie spojrzał to WSZYSCY są przeciwni pomysłom obecnej i wszystkich byłych partii rządzących.

Nie.
To nie jest pomysł partii rządzącej. Przeciwnie, Patryk jaki miał na to o 180 stopni inne spojrzenie.

To jest wymysł socjalistów z Miasto Jest Nasze, którym ludzie w wyborach dali poparcie w granicach błędu statystycznego, a którzy przy pomocy wycia i manipulacji w konsultacjach społecznych i głosowaniach na projekty budżecie partycypacyjnym, starają się zatruwać mieszkańcom życie wciskając na siłę rowery.

Zdzira 850I napisał(a):
Czyli my narzekamy na forum a oni lataja do urzędów, burmistrzów i innych instancji a tamci im to robią pod nich dla świętego spokoju i dla piaru.........


Tak. Tu jest bicie piany, a oni chodzą. Byłem na konsultacjach. Przypomina to kabaret. Wszyscy się znają - urzędnicy z aktywistami, rąsia rąsia, to zwężamy i zamykamy.
Rząd nie, natomiast nowy prezydent warszawy owszem.
Pani Glustyna, która w wyborach nawet na radną się nie zakwalifikowała, bo nikt jej nie chciał, dostała od Rafała stanowisko koordynatorki (notabene stanowisko na które powinien być konkurs)
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka ... adowe.html
https://www.rp.pl/Warszawa/181129674-Ju ... tuszu.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 19:53 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7007
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Dokładnie ostatni kawałek wypowiedzi kyo to samo sedno


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 8 grudnia 2018, 09:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Kyokushin napisał(a):
To jak zakazanie ubóstwa ustawą.

Tak sie nakręca popyt kredytowy :P
Kyokushin napisał(a):
notabene stanowisko na które powinien być konkurs)

Wierzysz w sprawiedliwe konkursy w urzędach państwowych/służby cywilnej. Procedura pewnie była w biuletynie, ale wiedział o niej ten kto powinien. Faworyt w przedbiegach ;)

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 8 grudnia 2018, 14:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15790
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
To co się dzieje to po prostu jakiś cywilizacyjny upadek białego człowieka. Dlaczego w Europie odchodzi się od praw naturalnych/rynkowych/wolnościowych, które na przestrzeni wieków doprowadziły do wytworzenia najwspanialszej cywilizacji na ziemi? W zamian wprowadza się jakąś gejowatą zniewieściałą nowomowę głęboko maczaną w bezglutenowym latte podaną dodatkowo z wegańskimi klopsikami w sosie sojowym. Przecież oni nas mordują w ten sposób. A może sami się mordujemy i czas umrzeć i wymrzeć?

W Gdyni to samo, ostatnio domalowali z każdej strony na Janka Wiśniewskiego rowerpasy… w efekcie droga się zwęziła na tyle, że strach jest wyprzedzać, aby zachować dawne tempo przejazdu trzeba korzystać z wymalowanych wysepek itd. Skandal, ktoś tam zginie w końcu.

W zasadzie coraz częściej stosuję się do zasady, że jak jest kretyńska zmiana to... jeżdżę według starych zasad i tych linii po prostu nie widzę. Nieraz w ten sposób można fajnie wykorzystać np. buspas do bezpiecznego wyprzedzania.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 8 grudnia 2018, 19:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
jiGsaw napisał(a):
Skandal, ktoś tam zginie w końcu.


Taki jest cel.
Wtedy dopiero się zacznie, że potrzebne są progi zwalniające i ograniczenie do 30, lub zamknięcie ulicy dla ruchu samochodowego.
Klasyczne zagranie aktywu. Przerabialiśmy w wawie z mostem Poniatowskim.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 8 grudnia 2018, 21:55 
a może giną dlatego:
jiGsaw napisał(a):
strach jest wyprzedzać, aby zachować dawne tempo przejazdu trzeba korzystać z wymalowanych wysepek itd

jiGsaw napisał(a):
W zasadzie coraz częściej stosuję się do zasady, że jak jest kretyńska zmiana to... jeżdżę według starych zasad i tych linii po prostu nie widzę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Propozycja zmiany w przepisach - zakaz parkowania na chodnik
PostNapisane: 8 grudnia 2018, 21:59 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nie, Jig to akurat partyzant, wbrew pozorom, takich cyganów już nie ma ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL