BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 17:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 27 sierpnia 2011, 11:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Dokładnie, bo ma bardzo dobry obraz. Ja kupiłem LCD ale drugi raz bym wziął plazmę. Nie wiem jak te nowe LEDLCD.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 27 sierpnia 2011, 19:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 533
No dobra ale dalej nikt nie podał jakiegoś przykładu plazmy za 3 tys. i według Was w czym jest lepsza od LCD ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 27 sierpnia 2011, 20:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Misza88 napisał(a):
No dobra ale dalej nikt nie podał jakiegoś przykładu plazmy za 3 tys.
Nie znam modeli plazm obecnie, sytuacja na rynku zmienia się bardzo szybko, sam kupiłem 2 lata temu plazmę Panasonica za trochę ponad 2tys. ale to było 37" (większy odpadał ze względu na odległość widza od TV) i jest tylko 720p. Wystarczy wejść na stronę Panasonica i sprawdzić jakie są nowe modele, zerknąć na ceny na ceneo lub skąpca i już.
Misza88 napisał(a):
i według Was w czym jest lepsza od LCD
W jakości obrazu.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 28 sierpnia 2011, 07:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Dokładnie. Lepszy obraz. Moji znajomi mają Plazmę Panasonica, o u nich jestem mam wrażenie że obraz jest żywszy, barwniejszy i bardziej plastyczny, wracam do domu i pierwsze naście min widzę że mój jest słabszy. Chociaż jak odwiedziłem naszego kolegę z forum, który ma Sharpa z podświetleniem LED to też go zapytałem czy ma plazmę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 28 sierpnia 2011, 10:19 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1099
Moje BMW: 335i
Garaż: ex: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 51&start=0
A moze macie ktos ostatnio kupowal 32'' tv ? Interesuje mnie z nizszej półki cenowej bo to bedzie jako 2 tv w domu. Jesli chodzi o kwote jaka chce przeznaczyc to ok 1500-1600. Co prawda przegladalem allegro i za ta kwote juz moge znalesc najtansze lcd-led , tylko pytanie czy jest sens kupowac najtanszego led'a ?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 20 września 2011, 03:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 533
Witam moja swinka skarbonka troche podjadla i z 3 tys zrobilo sie 5 tys a i po Waszych sugestiach zaczolem interesowac sie plazmami i wpadla mi w oko plazma panasonica p50gt30 i chcialbym sie Was zapytac czy jest np warta swojej ceny, moze ja ktos juz posiada albo interesuje sie taki tematami i moglby mi doradzic czy warto ja brac. Z gory dzieki pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 20 września 2011, 08:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
ja bym brał ten tv
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prod ... index.html
nie ma bajeranckiego 3d, a pozostale parametry sa imo najlepsze w najnowszej ofercie 2d no i jak dobrze poszukasz to kupisz za 3600

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 20 września 2011, 11:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 533
dzis az z ciekawosci pojechalem do euro rtv agd i akurat trafilem na wygadanego sprzedawce i tak z nim pogadalem a bardziej on mowil do mnie, strasznie odradzal plazmy i mowil ze to malo oplacalne duzy pobor pradu wytwarzane cieplo a za to tak zacgwalal 400hz samsunga eu46d6500 ze napewno bylby lepszym wyborem niz plazma panasonica i tak w sumie teraz sam nie wiem czym sie juz sugerowac ceny sa podobne a co by sie lepiej sprawdzilo na dluzsza mete ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 20 września 2011, 11:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
wejdz sobie na jakiekolwiek forum o kinie domowym, to polecaja albo plazmy albo projektory, jak potrzebujesz TV do meczenia serialu czy wiadomosci wieczorem to LCD-LED bedzie lepszym wyborem, jesli kino domowe, dvd, blue ray to jakosc obrazu jest duzo lepsza tv plazmowym. to prawda ze bedzie pobierac wiecej pradu niz np taki LED, ale nie warto tez sluchac tych papug w sklepach bo oni polecaja to na czym najlepszy zarobek maja, albo co wiecej na magazynie zalega.

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 20 września 2011, 11:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Nie słuchaj sprzedawców, mam kilku znajomych co pracują na takim stanowisku i generalnie najlepszym i najbardziej opłacalnym szczytem technologii jest zawsze to co zalega w magazynie albo na czym jest największa marża.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 20 września 2011, 12:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
koledzy dobrze prawią. bierz plazmę. LED to tylko podświetlenie, a sama technologia LCD ma duże niedociągnięcia, które w przypadku monitorów komputerowych (a taka jest podstawowa przyczyna produkcji paneli LCD) nie ma specjalnie znaczenia, a w przypadku sygnału video jak najbardziej tak :) brałbym raczej Panasonica, w kwestii nagłosnienia w tv to jezeli masz alternatywne nagłosnienie (wzmak czy inne ampli) to nie dopłacaj do tv - szkoda kasy. co do tych hertzów - tez olewka - mus to 100hz a w przypadku 3D 120hz, reszta to marketing.

a najlepiej to dozbieraj do 10tys i kup pożądny projektor :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 22 września 2011, 22:00 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Lokalizacja: wml
Moje BMW: 525i
Kod silnika: N52b25
Jak chcesz kupić plazme w granicach 3tyś to zdecydowanie polecam Panasonica TX-P42G30.
Posiada panel NeoPDP, który ma 2 razy więcej gazu od standardowej plazmy dzięki temu ma lepsza czerń, lepszą biel, lepszą gradacje kolorów, znakomite odcienie szarości. Linia G od panasonica była od zawsze nr 1 jesli chodzi o jakość, w poprzednim roku telewizor zdobył nagrode EISA w Berlinie za jakośc obrazu.

Jesli chcesz LEDA świetną jakość obrazu miał Sharp 40le700 (już niedostepny) jest to FULL LED czyli diody znajdują sie za matrycą

Z telewizorów LEDowych podświetlnaych krawedziowo czyli tzw EDGE LED polecam Samsunga 40c6500 bądz Sharpa 40le810

pozdro

_________________
Bayerische Motoren Werke - Miłość do Marki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 14 października 2011, 15:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4168
Lokalizacja: PSR
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54b25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134731
Panownie podgrzeje kotleta... :D

chcę kupić telewizor i znalazłem taką ofertę:

http://www.neonet.pl/tv-samsung-43--ps-43d450-pdp.html

warto ?

_________________
Obrazek
Cycki, dresy, BBS-y !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 14 października 2011, 15:18 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Lokalizacja: wml
Moje BMW: 525i
Kod silnika: N52b25
Za tą cene warto ale generalnie telewizor źle sie sprawuje w mocno nasłonecznionych/naświetlonych pomieszczeniach. Po prostu nie posiada dobrych filtrów na panelu. Generalnie telewizor pod kablówke...
Plusem jest usb multimedialne ktore czyta prawie każdy format plików wideo.
pozdro

_________________
Bayerische Motoren Werke - Miłość do Marki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 14 października 2011, 15:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa STM
Moje BMW: E90 320d
Kod silnika: M47N2
Koledzy, a orientuje się ktoś jak ma się trwałość plazmy do LCD. Słyszałem, ze plazmy się wypalaja, a co za tym idzie ich żywotność jest znacznie mniejsza niż LCD-ków. Czy to prawda??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 14 października 2011, 17:12 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Lokalizacja: wml
Moje BMW: 525i
Kod silnika: N52b25
Nieprawda.

Żywotność:

Plazma- 100 000h
LCD/LED- 60 000h

Jakby tego było mało LCD po kilku latach (2-3) traci ok 20-30% jasności, przy czym plazma po ok 8latach.

Czy plazma sie wypala? - Nie pod warunkiem , że nie zostawimy jakiejś sceny statycznej na kilkanascie godzin


Niekiedy moga pojawiać sie tzw powidoki , jeżeli znaczek np. tvn jest cały czas w tym samym miejscu, po czasie ginie

_________________
Bayerische Motoren Werke - Miłość do Marki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 14 października 2011, 19:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Świder, nie znam modelu co wskazałeś, więc trudno mi coś o nim powiedzieć, cena wydaję się atrakcyjna, szkoda że matryca nie jest full hd ale to nie jest duży problem, ważne że jest w stanie obraz HD przyjąć.
davids3 napisał(a):
Czy plazma sie wypala? - Nie pod warunkiem , że nie zostawimy jakiejś sceny statycznej na kilkanascie godzin
Po kilkunastu godzinach zostaną co najwyżej jak to napisałeś "powidoki" ale nic się nie wypali, wyświetlałem na plazmie logo statyczne przez kilka dni po 12-14h na dobę i powidoki były fakt, ale zniknęły po kilku dniach wyświetlania ruchomych obrazów.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 17 października 2011, 08:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 489
Lokalizacja: 3CITY
Moje BMW: e46T
Kod silnika: m57+
Pracowałem w autoryzowanym serwisie Philipsa, Sony, Sharpa, Samsunga, Toshiby na Pomorze i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że z tych mark mogę polecić Sony oraz sharpa. Samsungów mieliśmy najwięcej w serwisie ale to też przez to że 50% sprzedawanych w Polsce telewizorów to Samsungi. Stosunek Cena do jakości na pewno wygrywa :)

A co do plazmy to czemu nikt nie napisał że plazma pobiera sporo więcej prądu ? Jak często będziesz oglądał Tv a często to 4H dziennie to zauważysz różnicę w rachunkach pomiędzy plazmą a LCD. Jak brać Plazmę to tylko Pioneer lub LOeVe ale to min. 10 tys. zł.

P.s kupując Tv z wystawy (czego zdecydowanie nie polecam nawet po dużym rabacie) poproś sprzedawcę o włączenie trybu serwisowego. Każdy telewizor ma swój przebieg który właśnie jest monitorowany i pokazany w Trybie serwisowym Telewizor do przebiegu 2000H można nazwać nowym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 17 października 2011, 08:29 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Lokalizacja: wml
Moje BMW: 525i
Kod silnika: N52b25
godzio napisał(a):
A co do plazmy to czemu nikt nie napisał że plazma pobiera sporo więcej prądu ?


Ale głupoty piszesz, albo dawno pracowałeś w serwisie.

Np. pierwsza z brzegu plazma Panasonic TX-P42CX3

Pobór mocy podczas pracy: 90W
Pobór mocy nominalny: 150W

Dla potwierdzenia link ponieżej

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/W-2/ ... kInfo=true

Weź jakiś LCD pierwszy z brzegu i zobaczysz ile ciągnie prądu.

_________________
Bayerische Motoren Werke - Miłość do Marki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki TV do 3 tyś ?
PostNapisane: 17 października 2011, 09:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 489
Lokalizacja: 3CITY
Moje BMW: e46T
Kod silnika: m57+
davids3 napisał(a):
godzio napisał(a):
A co do plazmy to czemu nikt nie napisał że plazma pobiera sporo więcej prądu ?


Ale głupoty piszesz, albo dawno pracowałeś w serwisie.

Np. pierwsza z brzegu plazma Panasonic TX-P42CX3

Pobór mocy podczas pracy: 90W
Pobór mocy nominalny: 150W

Dla potwierdzenia link ponieżej

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/W-2/ ... kInfo=true

Weź jakiś LCD pierwszy z brzegu i zobaczysz ile ciągnie prądu.




Kolego gratuluje wiedzy. Zapraszam na pierwszą lepszą stronę o plazmach i LCd - http://telewizor.eu/. Nie chce pisać swoich spostrzeżeń bo na pewno je podważysz. Sam mam 4 Tv w domu w tym Pioneera PDP-LX508D. I powiem tak jeśli kogoś stać to Plazma ale z wyżej półki, jeśli nie to tylko LCD. Pozdrawiam kolegę, który pisze takie mądrości - prawie tak samo mówią panowie w Media Markcie chcący sprzedać jakaś plazmę sprzed 4 Lat :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL