BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 11:28 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Cytuj:
Demotoryzacja i stopniowe odbieranie swobody przemieszczania się w wykonaniu Prawo i Sprawiedliwość ciąg dalszy.

- Polska jest jednym z krajów które podpisały, mimo że nie musiały, porozumienie z Glasgow o zakazie sprzedaży samochodów spalinowych od 2035r.
- Deklaracji nie podpisały takie kraje jak USA, Chiny, Japonia, a nawet Francja oraz Niemcy.

Daje to jasno do myślenia, mieszkańcy którego kraju będą mogli się swobodnie poruszać w komfortowy sposób, a którzy będą mieli rowerami zimą do pracy jeździć, żeby im głupie wolnościowe pomysły do głowy nie przychodziły.
Istotą elektromobilności nie jest zmiana samochodów na elektryczne, a wybicie z głowy w ogóle posiadanie samochodu, lub zmuszenie ludzi do wydawania pieniędzy na co raz to nowe samochody elektryczne lub ich baterie, tak by ograniczyć rynek wtórny, który dziś jest solą w oku producentów i rządów o nieco bardziej totalitarnych zapędach.
Dziś dosłownie każdy - może sobie kupić za kilka tysięcy zł (ba, Matiza nawet za 800zł można nabyć) całkiem sensowny używany samochód który pozwoli mu dojechać do pracy, w upały będzie miał klimatyzację, w zimę ogrzewanie, odwiedzić rodzinę, groby bliskich, zrobić zakupy, czy odwieźć dzieci do szkoły i przedszkola - załatwić zwykłe ludzkie codzienne sprawy.
Barierą również nie jest koszt elektrycznego samochodu - część ludzi będzie stać, pójdą za radą byłego prezydenta i wezmą kredyty, zmienią pracę - a możliwość jego ładowania, sens ma jedynie dla bardziej zamożnych osób na przedmieściach, mających domki i własny prąd, lub posiadaczy mieszkań z garażami wyposażonymi w indywidualne gniazdka.
Ile osób żyjących w mieście ma takie warunki? 15%? Pytamy.

Reszta na rowery. I nie narzekać że macie 60 lat i plecy Was bolą. Ruch to zdrowie.
No dobrze, dziś macie 35 lub 40 lat i wydaje się Wam że macie czas, Was to nie dotyczy.
Właśnie będzie jak będziecie na starość kogoś bliskiego chować - co najwyżej rowerem-karawanem-cargo.
"Zielony Wał" idzie dużymi krokami, jeżeli myślicie Państwo że chodzi o ekologię, zachęcamy do przeczytania naszych wcześniejszych publikacji

https://www.facebook.com/lubiemiasto/po ... 2398834585
https://www.facebook.com/lubiemiasto/po ... 3457204145


źródło: Lubię Miasto
https://www.facebook.com/lubiemiasto/po ... 7403081417

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 12:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29637
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
zaorania ciąg dalszy

druga sprawa to ceny paliw za 10 lat, może będą tak wysokie, że mało kogo będzie ten przepis obchodził


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 13:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Alduwiel juz Wam to dawno przewidział, nowych zakazów będzie przybywać np zakaz opuszczania strefy zamieszkania ;) tzn jak auta nie będziesz mial tylko rower to i tak daleko nie zajedziesz hehehehe, paliwo do 2035 bedzie po 10zl albo lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 14:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Alduwiel też przewidział, że mieszkania, nieruchomości, samochody będą za darmo, a tu... sprawy mają się na odwrót. Co innego wróżyć z youtubowych fusów, a co innego "przewidywać" jak Korwin w przypływie geriatrycznego nie trzymania nerwów na wodzy "zobaczycie co się stanie 8 listopada".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 15:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Z tego co pamiętam to półtora roku temu jak zakładałem temat kryzys 2020 to można było kupić całą masę aut w okazyjnych cenach. Przez lockdoown sporo osób miało kłopot z płatnościami rat ;) Mały Ci potwierdzi jakie okazje można było dorwać.
Co do nieruchomości ja kupiłem w zeszłym roku chatę wolnostojącą i dwa lokale usługowe z działkami pod nimi ;) tak więc mi się udało spełnić moją przepowiednię bo taaaaakie targowanie było. Jak jest krach to trzeba działać szybko a nie czekać na gwiazdkę z nieba. Ludzie byli wystraszeni. W okresie od maja do sierpnia wszystko stało i każdy pośrednik mi to potwierdzał, ze nikt nie dzwoni, wszystko stoi przez co załamani sprzedawcy byli skłonni zjechać z ceną do poziomu dla Ciebie nie wyobrażalnego. Przyszedł listopad i wiara się rzuciła na zakupy dlatego ceny wystrzeliły, ale w czasie przed tym można było kupić mega tanio ;)

( lokal w centrum ulica Swoboda na działce 110m2 wielkość 60m2 kupiłem za 155tys zl, dziś mam go wynajętego za 4000zl netto. Między Bogiem ,a prawdą to stosunek ceny do zysku pasywnego w tym przypadku jaki uzyskałem był moim rekordem życia!
Obok kupiłem drugi za 175 tys 70m2 na działce 110m2 - remontuje go. Wedle książek każdy tysiąc przychodu pasywnego na czysto jest warty 150 tys zł ,więc kupiłem lokal za 220tys z remontem warty 600 tys zł, czy to nie okazja? A Ty mi tu ciśniesz , ze się pomyliłem :D )



Co do spadków na nieruchomościach widocznych gołym okiem dla laików tym temacie to spokojnie, doczekasz się.


Ostatnio edytowano 12 listopada 2021, 21:25 przez alduwiel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 16:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Bajki prawisz waszmość, ale... właściwie co mi do tego. Bajki są dla dzieci przecież.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 17:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Mam ci pokazać akty notarialne? Zgoda, ale jeśli taki jesteś chojrak niedowiarek to będzie musiała być za to jakaś karucha dla Ciebie. Niech mod cos wymyśli :) chyba ze zdacie się na mnie. Np jeśli potwierdzę zakupy o jakich mówiłem a przede wszystkim ceny ( zakupu i wynajmu) to dostaniesz przydomek pod awatarem: niewierny przygłup :D ale jeśli ja ściemniałem to mi zmienią na ściemniacz przygłup. Wchodzisz w to?

Ps wolałbym się założyć o jakieś sianko, ale na bank byś mnie zrobił w bambuko :D chyba ze jak masz jaja to o 1000zl przelewamy na Konto Kyo ty i ja, a potem Kyo całość prześle do wygranego. Jak nie masz jaj to o 100zl symbolicznie choć :cwaniak:

Ps zmieniłem wielkość działki (żeby nie było czepialstwa potem, bo mają one cos około 110m2 np jedna ma chyba 112m2 a druga chyba 118m2, cos koło tego) ale jeszcze raz napiszę 155 tys za 60m2 (wynajęty za 4000zl netto) i 175tys za 70m2 (jest w remoncie)

Edit a w sumie :) nie chce żebyś był przygłupem- dla mnie jesteś ziom z forum :)
potwierdzę to zaraz i bez zakładu. Nie potrzebuje za to nagrody. Zresztą na bank z takim przydomkiem byś zrezygnował z uczestnictwa na forum i założył sobie nowe konto. Zaraz wstawię skany.

Tu masz potwierdzenia przelewów z trzech ostatnich miesięcy,
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skany umowy zakupu obu lokali, oraz umowę najmu za lokal 60m2 z którego mam 4000zl netto wstawię jak wrócę do domu bo wybacz, ale nie noszę przy sobie teczki z aktami notarialnymi ;)


Ostatnio edytowano 12 listopada 2021, 21:24 przez alduwiel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 17:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
alduwiel, to nasz forumowy biznesmen i nie ma to tamto :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 17:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Ps Dzięki Szczurek ;) Ty za to jsstes najsympatyczniejszym uzytkownikiem tutaj :super: zyeby wszyscy ludzie na swiecie mieli tyle empati i dobrego nastawienia co Ty to swiat były rajem na ziemi. Pozdro chlopie


Ostatnio edytowano 12 listopada 2021, 18:17 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 18:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
alduwiel, ale Ja Ci oczywiście wierzę... bo na jaki ujj miał byś sadzić farmazony ? :hyhy:



Z życia trzeba się cieszyć i często je brać żartem ;)


Jak by nie patrzeć... krok po kroku i niebawem będzie w nowym jeszcze gorszy dla społeczeństwa roku :hyhy:



Grzesiu, pjona :piwo: :piwo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 18:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Jest taka wiara co lubi sciemniać byle by wyjsć na kogoś lepszego - znam dwie takie osoby co robią to notorycznie, ale takie sciemy szybko wychodzą na jaw i przynajmniej ja potem bym się spalił ze wstydu.

Piona Szczurek :08: Twoje zdrowie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 18:35 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
temat rozłożony koncertowo - Aldi zawsze na propsie. Rozegrane tak jak lubie, kawa na ławe :ok:

W życiu jak w kartach, gadanie sie konczy jak wchodzi ktos, mowi sprawdzam i zgarnia co lezy na stole.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 19:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Piaskownicowej przyjaźni nic nie jest w stanie zakłócić. Nie ważne są fakty otaczającej rzeczywistości. My w naszej piaskownicy kupujemy za złotówkę wszystko, bo mamy tu naszego szamana, który rozdaje foremki pełne tajemnic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 19:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Przepraszam za offtop Kyo, ale co miałem zrobić :) jak się rzekło a to i b tez trzeba było.
Wiec mogę wstawić zaraz te skany ( już idę do góry, tylko zjem) a potem posprzątaj temat i jeszcze raz przepraszam :zawstydzony:

Ps właśnie dlatego zasugerowałem karę bo tak jak mówisz, ,,sprawdzam" kosztuje :P ale obędzie się, bo pomylić się każdy może , a dwa nie chce nikogo obrażać

Tutaj skany umowy najmu, zaraz wstawie skany aktów notarialnych

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio edytowano 12 listopada 2021, 21:22 przez alduwiel, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 19:30 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Sizi, fakty są jedynie takie, że zagrałeś i przegrałeś. Przyszedł Aldi, wrzucił wyciągi i jest #zaorane.

Były podśmiechujki, kto ma dłuższego etc, padły słowa a aldi wyjął kiełbache, położył na blat i jakoś nikt więcej nie położył. Teraz wszyscy jajcarze mają oczy na bucikach niby „meh, piaskownica, dzieci”, klasyka :D
Tak czy siak, to Aldi dziś trzyma łopatkę, a inni nie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 19:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
:08: dziękuję Kyo



Kurczę sporo tego jest, poczekajcie jeszcze chwile bo musze pokasować dane

Ok juz mam, ale doszło jednak do pomyłki, lokal 60 m2 ma 59m2 i kosztował 175tys ,a to ten większy był tańszy i kosztował nie 155tys ale 159 tys (sorry zapomniałem, ze koleś wytargował w dniu aktu te 4 koła na swoją korzyść)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyli lokal 70m2 ma działkę 148m2, a lokal 59m2 ma 107m2 działkę i to ten jest wynajęty za 4000zl netto. Tego większego planuje za 5000zl netto wynająć.
Gdyby kogoś ciekawiło jakim cudem uzyskuje takie kwoty najmu za lokale w Poznaniu to zdradzę sekret. Przerabiam je na lokale gastronomiczne wedle projektu od sanepidu i wszystkim co potrzeba, aby dostać potem odbiór od sanepidu. Taki lokal uzyskuje około 30% większą stawkę za najem niż lokal normalnego typu. W sumie mam juz 4 takie lokale użytkowe ,dwa na Swobodzie, jeden w Luboniu i jeden na Głównej w Poznaniu.

Czy to lepsze od mieszkań pod wynajem? Hmm sam nie wiem, na bank większa stopa zwrotu, ale z drugiej strony np ten lokal w Luboniu od poł roku mam pusty bo zbańczył, a chętnego na najem w dobrej stawce brak! Z mieszkaniami to jest tak , ze idą chwila moment i jak juz wejdzie lokator to siedzi tam latami. Akurat na mieszkaniach mam mega małą rotację, a mam ich duuuuuzo więcej ;) tak wiec i jedno i drugie ma swoje plusy i minusy


Ostatnio edytowano 13 listopada 2021, 08:58 przez alduwiel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 20:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Co twoim zdaniem wynika z tych wyciągów w odniesieniu do rzeczywistości?

alduwiel napisał(a):
Witam Was serdecznie

Nie wiem czy wiecie , ale własnie wybuchł kryzys. Jesteśmy na samym samym początku tego kryzysu, ale już zaczęły się spadki. Czekamy na dane za pierwszy kwartał 2020 w Chinach. To w tedy wybuchną największe spadki...

Jeśli macie jakieś nieruchomości na kredyt to sprzedajcie je jak najszybciej. Jeszcze macie czas odzyskać pieniądze, a za gotówkę niebawem będziecie kupować nieruchomości za grosze, dosłownie grosze.


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 21:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Wybacz, ale gdybym wiedział co i jak będzie z dokładnością co do jednej minuty to bym sprzedał wszystko co mam i poszedł postawić w kasynie na czerwone :D po cholerę mam się użerać z najemcami jak mogę każdego dnia podwajać kapitał grając w ruletkę?

Moim zdaniem i nie tylko moim jest bańka na nieruchomościach, ale nie tylko na nich. Kiedy ona pęknie niestety nie umiem dokładnie przewidzieć. Gdy pisałem ten post , który przytoczyłeś sadziłem, ze to już teraz. Inflacja, stopy do góry i krach... poczekaj jeszcze to zobaczysz, ze moja przepowiednia się sprawdzi.


Aktualnie czekamy na krach jakiego świat nie widział. Pierwszy raz w historii mamy bańkę na wszystkim, nie tylko na nieruchomościach. Zobaczysz, ze mam rację, tylko poczekaj...


Odpowiadając rzeczowo na Twoje pytanie powiem: najciemniej zawsze przed świtem ;) jeśli masz kredyt na 20 lub więcej lat z ratą równą to lepiej zrób co możesz , aby go jak najszybciej spłacić. Pozdro chłopie i sorry jeśli Cię wykurzyłem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 21:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kyokushin napisał(a):
Były podśmiechujki, kto ma dłuższego etc.



Teraz podobno nie liczy się ani długość ani grubość a liczy się jakość :rotfl:


Gdyby pamiętna impreza u Grzesia się odbyła to bym mówił... Jest Nas paru... idziemy do baru :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce od 2035
PostNapisane: 12 listopada 2021, 21:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Nie wykurzyłeś mnie. Raczej było na odwrót, bo już odnosiłeś się do inwektyw.
Odpowiadając na Twoją odpowiedź. Nie muszę nic robić, bo nie mam kredytu. Kredyt to pewnie domena takich popleczników, którymi zostałeś tu otoczony, co zwykłą wymianę zdań traktują jak mecz o to kto ma dłuższego... zupełnie nie rozumiejąc co jest istotą rzeczy.
Również Cię pozdrawiam i życzę miłego weekendu :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL