BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 21:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Duży problem z routerem i Lan-em
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 08:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Witam.

Mój Linksys ostatnio płata mi figle. Nie znam się na tym kompletnie, tym badziej podnosi mi się ciśnienie.

Co się dzieje?

Jestem parę dni na chorobowym , więc siedzę w domu.
Do Linksysa jest podłączony kablem laptop, który dodatkowo ma Wi-Fi i tak też się łączy z siecią. Oba połączenia na raz są aktywne.

Parę dni temu moja Kobieta włącza komputer stacjonarny i woła mnie że nie ma netu....
Kabel podłączony, ikonka sieci działa, na routerze DSL i INTERNET się świecą... Po interwencji Pana z infolinii przydzieliliśmy stałe IP (pojawił się komunikat o konflikcie) i działało.

Wczoraj włącza i nie działa, patrzę na laptopie też nie... pali się i DSL i Internet, połączenia z modemem są (da się klepać ip w IE i konfigurować) i nie działa.

Po standartowym resecie linksysa i resecie go, wpisałem:
nazwę
hasło
enkapsulację: RFC 2364 PPPoA
Multipleksing: VC
Autodetect: Enable
VPI: 0
VCI: 35

Tak jak było (zrzut ekranu z działającej konfiguracji) i nie działa nie ma synchronizacji, dioda INTERNET NIE ŚWIECI SIĘ.

Do wczoraj te rpoblemy byly sporadyczne, mogły być jakiś konflkty z IP.

Dzisiaj rano, włożyłem płytę instalacyjną w lekko chamski sposób tłumaczoną na nasz język (na screenach dopisane po PL) i zainstalowałem ponownie, już wpisując tylko nazwę i hasło. Co ciekawe zauważyłem że zaświecił się INTERNET, więc kliknąłem GOOGLE - DZIAŁA. No to super! Po 15 sek zakończył mielić program instalacyjny z komunikatem mówiącym że się nie udało zapisać zmian. Kliknąlem OK i nie działa NET, INTERNET się nie świeci.

Znowu instalacja, mieli, mieli... Działa net, poczta, wsjo. Wyskoczył komunikat że się nie udało zapisać zmian. ALT+F4 i działa.

Co to może być, do cholery :11:

Please HELP ;)

P.S. Moje wnioski: router się łączy z neo, komputer się łączy z routerem ale on jakby nie przekazuje netu... albo nie łapie synchronizacji. Nie wiem czy to jeden błąd czy dwa różne zagadanienia...

P.S. 2 Boję się robić reset kompa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 08:27 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
o zesz.a da sie tam zawory albo zaplon przestawic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 08:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Wykluczmy jedno: jestes pewien, ze jakis Firewall nie plata ci figli i po chwili blokuje dostep ? np. ZoneAlaram ?

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 08:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Mam F-SECURE. Wyłączyłem wczoraj i nic nie pomogło.

Wyregulwoałem zapłon w routerze ale jak widać nie zaskakuje. :zawstydzony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 10:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Cholerne m40... ;)
Wlacz DHCP.
Ewentualnie wpisz MAC adresy kart sieciowych, coby wiedzial ze tylko takie kompy maja miec dostep do neta.

W ogole to neostrade wywal ;) Jakbys chcial wiedziec co i jak, to na PW wieczorkiem :)

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 10:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
dokladnie, wlacz DHCP i niech komputery same wybieraja ip, niebedzie konfliktow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 13:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
Po pierwsze nie bardzo szczesliwym rozwiazaniem jest rownoczesne podlaczenie laptopa do routera rownoczesnie przez LAN i WLAN, poniewaz windows moze miec problemy z routingiem. Komunikat o konflikcie bedzie wystepowal jezeli dwa interfejsy beda mialy przydzielony ten sam IP. Siec bedzie dzialala bo router bedzie rozpoznawal gdzie ma wysylac pakiety po mac adresach kart sieciowych ale to rowniez moze miec negatywny wplyw na prace routera... Wiec,
1) podlacz laptop tylko przez jeden interfejs np WiFi, lan wypnij
2) wlacz w routerze DHCP i zrestuj tabele MAC adresow lub ustaw na stale adresy IP dla interfejsow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 13:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
W Lapku wyłączyłem Wi-Fi - i tak jest w stacji dokującej.

Ja zresteować tabelę?


DHCP Server: Enable

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 13:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
teraz musze na chwile wyjsc ale jak wroce to sprobujemy to obadac, na screenie jest wszystko OK. Tabele zwykle sie odswiezaja ale wiem z doswiadczenia, ze firmware w linksysach lubi robic niespodzianki.. najlepszym wyjsciem jest wcisniecie guzika reset z tylu routera :) tylko pozniej bedziesz musial cala jego konfiguracje przeprowadzic od nowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 13:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Podejrzewam, ze jak zostawisz po jednej skonfigurowanej karcie na kompa + wlaczone DHCP to zadziala przy standardowych ustawieniach. Reszta to kwestia dopieszczen i bezpieczenstwa.

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 14:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 29
Lokalizacja: Warszawa
po pierwsze - warto zmienić firmware: http://tiny.pl/wgrp

ze screena widac, ze masz 1.00.07 a teraz jest 1.00.09

czasem na zachodnich stronach mozna znalezc nowszy choc radze uwazac, bo moga byc inne specyfikacje adsl-a a przede wszystkim wifi w stanach dziala na pasmie z mniejsza liczba kanałow

Po drugie - jesli mowisz, ze pojawiaja sie konflikty IP - to sie niestety zdarza, zakładam, ze router z automatu był skonfigurowany tak by uzywał DHCP. jesli nie to zrób tak. Jesli ikona połączen sieciowych sygnalizuje błąd warto na nia kliknąć i wybrać "napraw"

raczej nie uzywaj wifi i kabla jednoczesnie - niby nic sie nie powinno dziac, bo w koncu dwie czy wiecej karty sieciowe w komputerze to nie nowosc ale jesli cos chodzi błednie na routerze to tylko zwiekszasz ryzyko wystapienia bledu.

W wiekszosći routerow jest opcja - zapisz konfiguracje do pliku. Mozesz zapisac konfiguracje, zrobic mu twardy reset (przewnie trzeba przytrzymac kilka sekund ten przycisk z tylu, olowkiem) a potem wgrac konfiguracje pliku

_________________
pzdr

t.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 14:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
A w razie co, to cie nawet za reke poprwadzimy :]
http://www.linksysdata.com/ui/WAG200G/1.00.09/Setup.htm

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 15:13 
A nie da sie zrobic najprosciej jak ja mam np. ja mam Neostarde 512, i zainsatlowałem sobie tylko Modem, a całego oprogramowania nie instalowałem bo to kupa gów.. poprostu zainstalowałem sterowniki do modemu i utworzyłem połączenie sieciowe recznie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 15:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Dzieki, na razie dziala wsjo, jutro nowy firmware puszcze, dzisiaj na 100% musze mieć net więc nie będę kombinował :)


Darex chyba nie do końca rozumiesz.... na modemie działa jeden komp a w kamienicy mam troszkę więcej niż jeden, pozatym nikt nie instalował shitu z CD neostrada :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2007, 15:34 
KotSylwester napisał(a):
Darex chyba nie do końca rozumiesz.... na modemie działa jeden komp a w kamienicy mam troszkę więcej niż jeden, pozatym nikt nie instalował shitu z CD neostrada


Aha :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2007, 13:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 251
Lokalizacja: Vielitshka Siitii
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
a mnie sie wydaje ze to nie wina rutera tylko tepsy . mnie wczoraj pare razy znikal internet a dioda od synchronizacji sie swiecila i teoretycznie powinno dzialac a nie dzialalo. nawet dzownilem 2 razy ze skarga ale pani infolini kazala mi sprawdzic czy mam wlaczony router do pradu :zdziwko: heheh . po pol godzinie net sie pojawil.

doszly mnie sluchy ze TPSA rozbudowuje swoje lacza i zwieksza predkosci abonentom przy zachowaniu obecnych cen czyli jak np. ktos ma 1024 bedzie miec po 8 stycznia 2048 :hyhy: .

ciekawe co z tego wyjdzie

_________________
B-ardzo M-ądry W-ybór

------------------------


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL