BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 20:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niechcą wypłacić odszkodowania --- potrzebna POMOC !!!
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 08:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Proszę o pomoc w tej sprawie:

BMW_Zbyszek napisał
Cytuj:
Ubezpieczyciel stwierdził że nie wypłaci odszkodowania bo po jego analizach widoczne uszkodzenia samochodów nie mogły powstać po opisanej kolizji auta X z autem Y -- czyli jednym słowem ci złodzieje twierdzą że chcemy od nich wyłudzić kasę...

Sprawa jest PILNA -- dajcie znać tutaj lub na PW (lub kom.) jeśli:

--wiecie jak pisać lub pisaliście odwołania do firm ubezpieczeniowych
(jakie są terminy, procedury lub akty prawne)

--ile kosztuje założenie sprawy (co trzeba mieć/dokumenty, procedury, itd.) w sądzie przeciwko ubezpieczycielowi o należne odszkodowanie (może ktoś z Was się już sądził)

--podobno są firmy zajmujące się odzyskiwaniem (w zamian za % odzyskanej sumy)
należnych pieniędzy/odszkodowań od ubezpieczycieli - jako pełnomocnicy poszkodowanych zakładają sprawe, piszą pisma i mają swoich prawników -- sami wszystko załatwiają -
--- MOŻE MACIE TAKIE NAMIARY

--może Ktoś z Was ma znajomego prawnika, który zna się na czymś takim

--czy macie jakiegoś dobrego znajomego/dobrego rzeczoznawcę, który pomógłby mi
w tej sprawie (oczywiście nie za darmo)


--czy PRZED założeniem sprawy/odwołaniem się ---> ale już PO oględzinach auta, zrobieniu zdjęć i zebraniu całej potrzebnej dokumentacji przez wynajętego przeze mnie niezależnego rzeczoznawcę -- czy mogę sam naprawić auto :?:
(żeby nie stało rozbite przez niewiadomo ile miesięcy -- bo nasze sądy działają powoli,
a mam już części i umówionego blacharza/lakiernika -- bo potrzebuję tego samochodu)


Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

PS.Nie chce tym skubańcom odpuszczać należnych mi pieniędzy


Temat także na tym forum:
http://www.bkb.type.pl/forum/viewtopic.php?t=773

KotSylwester edit: Tak jest czytelniej.


Ostatnio edytowano 5 stycznia 2007, 10:17 przez BMW_Zbyszek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 10:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Opowiedz dokładnie jak było. Czyja wina, jak doszło do kolizji, czy sprawa jest naciagana bardzo z ich strony- żebyśmy coś mogli wiedzieć.

Kiedyś czytałem na jakimś forum że:
-rozbite e21 stan fabryczny miało przygody z PZU - po ROZMOWACH z kierownikiem oddziału z chyb a 700 (może 1500zł) podnieśli do "chyba" 4200zł wypłatę z OC sprawcy (z PZU)

-ja miałem szkodę z AC PZU na focusie. Nie chciano mi uznać zderzaka, bo po pierwszy był już kiedyś naprawiany, po drugie wmawiali mi że to z innej szkody. Po ROZMOWACH - uwzględnili.


-Jest coś takiego jak UOKiK- Urząd Ochrony konkurencji i konsumenta (jakoś tak) - może to pomoże.

-Kiedyś rozmawiałem z rzeczoznawcą PZMOT i powiedział że jego zaświadczenie to rzecz święta. PZU nie może tego podważyć (ciekawe ile w tym prawdy). W tym wypadku musiałby pewnie obejżeć dwa samochody .Szukaj na stronie PZMOT-u rzeczoznawcy z Bydgodzczy - zadzoń, pogadaj.

-DAS to firma, która opiekuje się prawnie w takich przypadkach jak Twój. Ale! Chyba działają na abonament, więc już "po ptokach"

Acha jest jeszcze forum:
http://www.forum.ubezpieczyciel.pl/

Pozdrawiam i życzę pomyślnego zakończenia sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 13:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25i
moj kolega ma identyczny problem. o ile wiem udal sie z nim do prawnika. tylko u niego jest to o tyle dziwne, ze na miejscu kolizji byla policja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 17:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
w kwietniu rozbiłem moją poprzednią betę :( . winna była kobieta która mi wymusiła podczas zmiany pasa.
kosztorys sporządzony na zlecenie ubezpieczyciela wydawał mi się trochę zaniżony.
Ze względu na to że mam w pracy znajomego który jest żeczoznawcą samochodowym zrzeszonym w Katowicach; poradziłem się go.
twierdził że może mi zrobić niezależny kosztorys i ubezpieczyciel, a nie ja ,musi pokryć koszty jego opini . Już miałem tak zrobić ,ale sprawa pewnie by się znowu przeciągła, a ja potrzebowałem gotówki więc olałem sprawę bo wolałem dostać 2800 od razu niż czekać niewiadomo ile na parę stówek więcej.

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2007, 07:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Bydgoszcz
W skrócie:
Jechałem na zielonym drogą z pierwszeństwem i wyjechał mi facet z prawej podporządkowanej na czerwonym -- odbiłem w prawo ale i tak go uderzyłem.
Stwierdzili że to nie sa uszkodzenia z opisywanej kolizji.Policji nie było.


Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2007, 08:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
Witam, rada dla wszystkich zawsze wzywajcie policje ( nawet gdy straty sa małe)
a dla kolegi niezalezna wycena i opinia żeczoznawcy ogłoszenie w gazecie szukam swiadków tego zdarzenia (zostaw kwitek a z swiadkiem chyba sie domyslisz.... ;) )odwołanie ( z reguły powinno byc juz ok ale z nimi róznie bywa jak to nie pomoze to sad w 90% przypadkach wygrasz ale trzeba na to czasu (ja bym sie nie poddał) no i o nic sie tam nie pros tylko nawet mozesz ich postraszyc sadem :) z autopsii to pomaga..Jak masz juz opinie niezalerznego biegłego to auto mozna naprawiac, wez rachunki na wszystko nie zycze ale do sadu sie przydadza,no i dobry prawnik (on wie co ma robic naliczy odsetki ,straty moralne itp)pozdrawiam

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL