BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 10:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 09:01 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
witam witam kolege alfahoika!!! D: :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 09:24 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Cytuj:
jeszcze tak sobie przegladalem Wasze forum i czytalem, ze BMW to prestizowa marka to moze ktos mi wyjasni dlaczego lyse debile jezdza samochodami tak prestizowej marki? :zalamany: i to jest zenada...


U nas akurat to łyse Debile jeżdżą Alfami 156 i 166 także ...

Jeżdżę czasami autem koncernu Fiat także mogę z czystym sumieniem powiedzieć że auta tego koncernu to badziewie...

Żenada to jest Twoja wypowiedź " kolego " Jak byś zauważył to jest forum fanów marki BMW także jak nim nie jesteś to chyba nie jest to miejsce dla Ciebie :)

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 10:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
biały, :ok:
alfaholik napisał(a):
dlaczego lyse debile jezdza samochodami tak prestizowej marki?
niestety aby kupić BMW nie trzeba przechodzić badań po kątem debilizmu... a szkoda...
pozatym jakoś ostatnio zauważyłem że dresiaże na równi z BMW upodobali sobie audi i mietki... :zawstydzony:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 10:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
alfaholik napisał(a):
Wasze forum i czytalem, ze BMW to prestizowa marka to moze ktos mi wyjasni dlaczego lyse debile jezdza samochodami tak prestizowej marki? i to jest zenada...


Kolego po przeczytaniu tego tekstu stwierdzam że COŚ z tobą nie tak...

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 11:12 
alfaholik napisał(a):
jeszcze tak sobie przegladalem Wasze forum i czytalem, ze BMW to prestizowa marka to moze ktos mi wyjasni dlaczego lyse debile jezdza samochodami tak prestizowej marki? i to jest zenada...


Bo BMW takie jak E36 i E30 i moze E34 i E32 ze słabym wyposażeniem są stosunkowo tanie, i każdy kto bym miał dokonac wyboru między BMW a powiedzmy Sieną wybierze BMW, bo kazdy by je chciał mieć oprócz nielicznych wyjątków, nie nasza wina ze BMW sa tanie, a dziwisz sie ze mu zawieszenie padło, jak po Polsce jeżdzą prawie same trupy w BMW, i jak ktoś kupuje " po taniu" to niech sie nie dziwi ze później bedzie miał problemy, tyle odemnie :zdegustowany:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 13:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
Cytuj:
witam witam kolege alfahoika!!! D: :hurra:

hmmm czemu masz alfe w avatarze na forum bmw? :P

Cytuj:
U nas akurat to łyse Debile jeżdżą Alfami 156 i 166 także ...

wiem, zdarzaja sie w kazdym aucie, nawet w sejczento, ale stereotyp jest taki ze koksy szczegolnie upodobaly sobie wlasnie marke z bawarii :P

Cytuj:
Żenada to jest Twoja wypowiedź " kolego " Jak byś zauważył to jest forum fanów marki BMW także jak nim nie jesteś to chyba nie jest to miejsce dla Ciebie :)

skoro forum jest publiczne i kazdy moze sie zarejestrowac, kto nie lamie regulaminu to czemu nie dla mnie?

Cytuj:
Kolego po przeczytaniu tego tekstu stwierdzam że COŚ z tobą nie tak...

cos nietak bo mam inne zdanie? ciekaw bylem co uzytkownicy bmw sadza o alfie, wiec wpisalem sobie w wyszukiwarke alfa romeo i pokazaly sie dziwne posty... niektorzy nic nie wiedza o alfie a sie wypowiadaja - alfy 167 nie bylo, nie ma i nie bedzie - przynajmniej w najblizszym czasie, ma wejsc 169, z napedem typu transaxle (naped na tyl i skrzynia z tylu) nota bene :P a skoro ktos pogrubil alfe to mam rozumiec, ze sugerowal zeby pogadac po alfie, wiec chcialem tez dodac swoje 3 grosze :P

Cytuj:
Bo BMW takie jak E36 i E30 i moze E34 i E32 ze słabym wyposażeniem są stosunkowo tanie, i każdy kto bym miał dokonac wyboru między BMW a powiedzmy Sieną wybierze BMW, bo kazdy by je chciał mieć oprócz nielicznych wyjątków, nie nasza wina ze BMW sa tanie, a dziwisz sie ze mu zawieszenie padło, jak po Polsce jeżdzą prawie same trupy w BMW, i jak ktoś kupuje " po taniu" to niech sie nie dziwi ze później bedzie miał problemy, tyle odemnie :zdegustowany:

to samo jest z alfami... mozna kupic 4razy drozej lub 4 razy taniej, tylko potem sie gada ze wloszki to graty i trzeba w nie pakowac rocznie drugie tyle ile sie za nia dalo... tylko, ze mi te oeznaczenia nic nie mowia, wiec nie gadam ze to g... wiem tylko, ze chodzi o auto klasy sredniej, nie rozpoznam teog na ulicy bo dla mnie bmw wygladaja tak samo...
jak juz to moge gadac, ze nie kupilbym BMW bo nie chcialbym, zeby ludzie zaliczali mnie do pewnej warstwy spolecznej. wole zeby zastanawiali sie dlaczego on kupil to wloskie padlo, niz zeby mysleli sobie kolejny dres, pewnie swoja marzanne pod solarium odstawil :)

ps
wygrzebalem Wam cos:
Cytuj:
Chociaż o gustach się nie dyskutuje to można chyba stwierdzić, że BMW pod względem stylistyki zostaje za alfą nieco w tyle. Nadrabia jednak większym prestiżem, bo czy ktoś słyszał narzekania na usterkowość BMW? Co prawda dotyczący usterkowości raport Dekry mówi wyraźnie, że awaryjność BMW jest na podobnym poziomie co Alfy, co wyjaśnia genezę powiedzenia "BMW - Będziesz Miał Wydatki", jednak nie każdy czyta raporty Dekry... W

przy okazji zapraszam do ankiety :)
http://motoryzacja.interia.pl/fakty_dni ... upe,812530


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 13:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Coś nie tak bo posługujesz się dość miernymi stereotypami "łysi - debile" "debile- bmw" "marka prestiżowa - łysi debile"...
To jest dosyć żałosna merytorycznie retoryka.. w dość żałosnym wydaniu.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 13:40 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
mysle ze nie bede siue wypowiadal dlaczego :) poszperaj na forum jaka walke tu musialem nieraz toczyc :) a ze smigalem alfami, mialem tez i Bmw i poznalem tu kilku fajnych ludkow to tak sobie tu siedze i gadule z nimi...a serce i tak bije tylko w rytmie Cuore Sportivo...


Obrazek

:cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 13:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
a nam w rytmie Freude am Fahren i uważam, że jest to weselszy rytm, pełen życia i radości i bez chwilowych zapaści w czasie wizyt w serwisie :D

a łysi debile to upodoabli sobie Golfa :)

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 13:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 491
Lokalizacja: Radlin
dodam tylko ze brat mial alfe 156 2.5v6 i 4 razy wymienial pompe wody (zawsze bral nowa orginalna z aso) o wymianie termostatu nie mowie bo wymienial go prawie raz w miesiacu pompa oleju siadla to musial kupic razem z miska ;/ co kosztowalo 3 tys wiec prosze nie mowcie tu ze alfa to sa auta ktore sie nie psuja bo brat w 1,5 roku zrobil nia 120 tys i wymienil pol auta (kupil ja jak miala rok i 30tys) ja tam wole moje 14 letnie e32 bo jeszcze nigdy nikt mnie nie musial holowac a brat mial to na pozadku dziennym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 14:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
Pułkownik Zuber napisał(a):
Coś nie tak bo posługujesz się dość miernymi stereotypami "łysi - debile" "debile- bmw" "marka prestiżowa - łysi debile"...
To jest dosyć żałosna merytorycznie retoryka.. w dość żałosnym wydaniu.

nikogo nie chcialem obrazic, nie uwazam tez Was za lysych debili, tylko jak juz powtarzacie stereotypowy poglad ze alfa to padlo to ja moge tez mowic o tym kto sobie upodobal bmw 3... nie widzisz aluzji?

Cytuj:
mysle ze nie bede siue wypowiadal dlaczego :) poszperaj na forum jaka walke tu musialem nieraz toczyc :) a ze smigalem alfami, mialem tez i Bmw i poznalem tu kilku fajnych ludkow to tak sobie tu siedze i gadule z nimi...a serce i tak bije tylko w rytmie Cuore Sportivo...

no widzisz, a wczesniej jeden Pan mi napisal, ze jezdzil alfa i woli bmw :P

Cytuj:
a nam w rytmie Freude am Fahren i uważam, że jest to weselszy rytm, pełen życia i radości i bez chwilowych zapaści w czasie wizyt w serwisie :D

ja w serwisie bylem raz... zaraz po zakupie wymienic rozrzad, przy okazji wariator wymienilem, mimo ze byl sprawny - chyba po zbieraniu informacji bylem przerwrazliwiony na tym punkcie :) przeplywke i sonde wymienilem sam... wkoncu to 30 minut roboty :) a i jeszcze zbieznosc musze jechac zrobic, bo mi opony zzera od srodka... ale to juz chyba nie wina fiata? :P

Cytuj:
dodam tylko ze brat mial alfe 156 2.5v6 i 4 razy wymienial pompe wody (zawsze bral nowa orginalna z aso) o wymianie termostatu nie mowie bo wymienial go prawie raz w miesiacu pompa oleju siadla to musial kupic razem z miska ;/ co kosztowalo 3 tys wiec prosze nie mowcie tu ze alfa to sa auta ktore sie nie psuja bo brat w 1,5 roku zrobil nia 120 tys i wymienil pol auta (kupil ja jak miala rok i 30tys) ja tam wole moje 14 letnie e32 bo jeszcze nigdy nikt mnie nie musial holowac a brat mial to na pozadku dziennym

ja mam alfe od 1,5 roku i ten sam termostat... nalatane 16 tys... jakos sie nie zepsul, chociaz przyznam ze to rzecz awaryjna w alfie, ale z tym raz w miesiacu to chyba przesadziles :)

mnie tez nikt nie holowal, kilka razy dzwonilem tylko po kumpla jak zabraklo mi wachy - jak cos jest nietak to alfa mnie o tym ostrzega zebym zjechal do serwisu. a to ze znam ludzi ktorym bmw sie sypalo jak przyslowiowy fiat juz pisalem i wg mnie to nie argument...
o powaznych usterkach w alfie slysyz sie rzadko... termostat - 200 zl, przeplywka 200 zl, wariator 350 zl (aso 500 zl), sonda 400 zl. ceny nie sa chyba zbyt wygorowane, a kazde auto ma jakies wady, w kazdym jedne podzespoly padaja predzej niz w innym i nie wierze zeby bmw takich wad nie mialo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 15:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
alfaholik napisał(a):
Cytuj:
Chociaż o gustach się nie dyskutuje to można chyba stwierdzić, że BMW pod względem stylistyki zostaje za alfą nieco w tyle.
[quote]
tutaj się nie zgodze jak może być ładny niesymetryczny przód? Alfa ma niewłąściwe proporcje(jak każda chyba przednio napędówka) wnętrze jest poprostu fatalne sam plastik i te "sportowe" wzornictwo tworzą paskudny duet.Poza tym alfa jest przednio napędówką.... a to jest nie do przyjęcia(jak dla mnie oczywiście)

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 15:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 629
Lokalizacja: Warszawa
Kod silnika: N42B18A
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100165
panowie-alfa to alfa, bmw to bmw. Nie istnieją samochody, które się nie psują. A zauważcie, iż samochody w pierwszej 10 rankingu są samochodami "nic nadzwyczajnego". Elektronika na poziomie zero bądź jeden. A to właśnie elektronika jest mankamentem samochodów ekskluzywnych. Z każdą mała drobnostką trzeba do serwisu jechać żeby skasowali błąd. Elektronika, a nie motory to to co się w tych autach psuje. Jakby postawić mazde a BMW bez elektroniki, ciekawe co by wypadło lepiej.

Pozdrawiam

_________________
Obecnie: E36 318i
WczeÂśniej: zÂłota E36 316i

zobacz moje autko: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2030


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 15:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 629
Lokalizacja: Warszawa
Kod silnika: N42B18A
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100165
no i jeszcze jedna rzecz wpływa na te rankingi. Ludzie którzy kupują nowe BMW jeżdżą na naprawy do ASO. Natomiast jak ktoś kupuje fiata, to często się zdarza, iż serwisuje je u pana Wieśka za rogiem. A skoro ten samochód z usterką nie trafił do aso to znaczy iż w rankingu nie zostanie ta usterka uwzględniona

_________________
Obecnie: E36 318i
WczeÂśniej: zÂłota E36 316i

zobacz moje autko: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2030


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 16:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
Ukasz napisał(a):
tutaj się nie zgodze jak może być ładny niesymetryczny przód? Alfa ma niewłąściwe proporcje(jak każda chyba przednio napędówka) wnętrze jest poprostu fatalne sam plastik i te "sportowe" wzornictwo tworzą paskudny duet.Poza tym alfa jest przednio napędówką.... a to jest nie do przyjęcia(jak dla mnie oczywiście)

stylistak bmw nie ma za grosz polotu, finezji, to po prostu limuzyna. w alfie staraja sie robic inne auta, nie tka koncerwatywne, stylistycznie bardziej wyrafinowane. niemcy podobnie jak szwedzi - twardo trzymaja sie jednego i jak sa zmiany stylistyczne w nowych modelach to minimalne. czy gdyby nie scudetto (ten trojkat) powiedzialbys, ze alfa 155 i 159 to ta sama marka? oczywiscie sa drobne cechy charakterystyczne, jak male swiatla, czy uniesiony tylek, ale dla szaraka takie rzeczy moga byc niezauwazalne... natomist jakby z bejek wywalic nerki, czy nawet przednie lampy to odrazu widac ze to bmw - konserwatyzm stylistow. szanuje to, ze komus moga sie podobac tradycyjne limuzyny, ale chyba nikt nie powie, ze stylisci alfy to ludzie wzieci z technikum? zobaczycie, ze za kilka lat podobne lampy beda stosowaly inne marki... popatrzcie na seata leona, nie przypomina 147? niestety... alfy zawsze zbieraja pochwaly za stylistyke i inne marki biora z nich przyklad ;/

mowiac o konserwatyzmie pomijam te calkiem nowe bmw... bo dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie. bmw mialo to cos, powiew konserwatyzmu - i bardzo dobrze - takie marki tez musza istniec, a te nowe jakos burza ten wizerunek...

wnetrze paskudne? popatrz na alfe 156, zegary w tubach, widoczne tylko dla kierowcy, 156 jest w produkcji od 97... ile marek teraz stosuje takie tuby? a jesli ktos sie wzoruje to znaczy, ze chyba tak paskudne to nie jest... dla ogolu :) niemieckie auta w srodku sa niemieckie - mozna powiedziec cos wiecej? wnetrza alf to cala filozofia... wiesz ze konsola srodkowa jest zwrocona w strone kierowcy? zegary widoczne tylko dla najwazniejszej osoby w tym aucie - pasazerowie sie nie licza :) nie ma uchwytow na napoje, bo przeciez alfa to nie salon, albo auto ktore ma sluzyc do podrozy. ma sluzyc do jezdzenia i juz :)
z plastikami to fakt, w mojej skrzypia strasznie, najechetniej bym je wywalil razem z calym wygluszeniem, by delektowac sie dzwiekiem silnika... ale dla mnie od plastikow wazniejsze sa inne rzeczy... :)

z przednim napedem rowniez sie zgadzam, alfisci ubolewaja nad tym co robi fiat z alfy... mozemy sie tylko pocieszac tym, ze wraca stare dobre transaxle, rozklad masy 50/50 i ze za 10 lat bedzie nas stac na alfy ktore niedlugo wejda do produkcji... :) i nie mam tu na mysli 8c :)

BartE36 napisał(a):
panowie-alfa to alfa, bmw to bmw. Nie istnieją samochody, które się nie psują. A zauważcie, iż samochody w pierwszej 10 rankingu są samochodami "nic nadzwyczajnego". Elektronika na poziomie zero bądź jeden. A to właśnie elektronika jest mankamentem samochodów ekskluzywnych. Z każdą mała drobnostką trzeba do serwisu jechać żeby skasowali błąd. Elektronika, a nie motory to to co się w tych autach psuje. Jakby postawić mazde a BMW bez elektroniki, ciekawe co by wypadło lepiej.

wreszcie obiektywne podejscie... zgadzam sie w 100%

BartE36 napisał(a):
no i jeszcze jedna rzecz wpływa na te rankingi. Ludzie którzy kupują nowe BMW jeżdżą na naprawy do ASO. Natomiast jak ktoś kupuje fiata, to często się zdarza, iż serwisuje je u pana Wieśka za rogiem. A skoro ten samochód z usterką nie trafił do aso to znaczy iż w rankingu nie zostanie ta usterka uwzględniona

nie mylic fiata z alfa - alfy nie mozna oddac do byle jakiego mechanika od opli :) nie znam sie na mechanice, ale z tego co slyszalem to zalozenie rozrzadu czy wariata to w alfie nie takie proste jak vw czy oplu... slyszalo sie nawet o przypadkach w ktorych mechanik polamal swiece w alfie, bo mial do opli :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 16:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
alfaholik napisał(a):
popatrz na alfe 156, zegary w tubach
mnie to właśnie najbardziej razi bardzo mi się to niepodoba....
alfaholik napisał(a):
powiedzialbys, ze alfa 155 i 159
jak najbardziej.. troszke przyokrąglona pare detali zmienionych....różnica jest podobna miedzy e36 a e46, ztym że w przypadku BMW atrakcyjny model był "bazą" dla nowego modelu, a w alfie....coż...napewno znacznie lepiej wygląda ale żeby zaraz miała się podobać?...
alfaholik napisał(a):
wiesz ze konsola srodkowa jest zwrocona w strone kierowcy?
hm....niestety w BMW z tego zrezygnowali... wygląda na to że i alfa ma pewien plus...
alfaholik napisał(a):
nie mylic fiata z alfa
a czemu ? jak dlamnie audi, seat czy skoda to vw tak samo alfa to fiat.... na pewno są jakieś róznice np. w jakości materiałów(ale w tym wypadku to chyba nie zaduża ta róznica)
co do usterkowości to nie wypowiadam gdzyż z alfa nie miałem zadużo doczynienia.

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 16:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
Ukasz napisał(a):
a czemu ? jak dlamnie audi, seat czy skoda to vw tak samo alfa to fiat.... na pewno są jakieś róznice np. w jakości materiałów(ale w tym wypadku to chyba nie zaduża ta róznica)

o ile koncern vw uzywa tych samych silnikow to w alfie silnika z fiata nie znajdziesz... w tych starszych TSach z fiata byl jedynie blok. a to fiat bral np mechanizm zmiennych faz rozrzadu do swoich aut, ale tylko niektorych - fiat cuope i bachetta.
w standardowych silnikach fiata slyszales kiedys o podwojnym zaplonie czy zmiennych fazach rozrzadu? w topowych modelach fiata - owszem, ale to juz dla alfy zadna ujma, ze inni uzywaja jej silnikow :hyhy:
2,5 V6 jest tylko alfy... nie montuja go ani w fiacie, ani lanci, ani maseratti, ani ferrari... ale chyba powinni bo to silnik roku 98? :)

pozatym stylistyka... multipla i 147? czy nawet punto i 147? albo quattroporte i 159? 8c i enzo?
a skoda i passat - dla mnie oba wygladaja jak pancerwagony :)

w starszych modelach - 145, zawieszenie bylo zywcem przeniesione z fiata - ale np 156 miala calkowicie nowe zawieszenie - poczatkowo niemieccy konstruktorzy sie smiali jak mozna cos takiego montowac, a teraz sami je montuja... nie wiem czy nie chodzi tu o zawieszenie wielowachaczowe - podkreslalem ze na mechanice sie nie znam. aha i 156 ma plyte podlogowa od fiata - o innych podzespolowach fiata w 156 nie slyszalem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 17:04 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
2,5 litra w alfie to silnik roku 98 ... szkoda ze z tym silnikiem roku sa wiecznie jakies problemy ... sąsiad miał taka alfe rok czasu i nigdy nie był pewien czy dojedzie nią do pracy ... ja w tym samym czasie mialem fiata siene 1,6 ... i mialem podobny problem jak on ... teraz ja jeżdze bmw on audi A3 i jakoś problem mamy z głowy ... ale podziwiam takich zapaleńców jak Ty :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 17:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 691
Lokalizacja: DW
Moje BMW: 323ti
Kod silnika: m52b25
jesli chodzi ALFY wiem jedno bardzo charakterystyczna linia auta chlopaki z ITALI maja bardzo ostre kretki ,jeden model mi sie bardzo podoba raczej silnikm i uklad napedowy jest to ALFA 75 z motorem 3.0V6 192PS naped na tyl silnik z przodu i tera ciekawostka brak walu napedowego silnik polaczony ze skrzynia, po prostu rewelacja do driftu .zamierzalem kupic takiego rodzynka ale odpuscilem bo czesci do tego to poprostu niema .ALFA jak by kleiła tyl naped to bym sie na dnia mocno zastanowil. a do E30 czesci rosna na drzewach i exploatacja jest nie droga wiec zostaje przy BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 17:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
Borsuk napisał(a):
2,5 litra w alfie to silnik roku 98 ... szkoda ze z tym silnikiem roku sa wiecznie jakies problemy ... sąsiad miał taka alfe rok czasu i nigdy nie był pewien czy dojedzie nią do pracy

ogolnie alfisci twierdza, ze v-ki w alfach sa bardzo wytrzymale i z czasem traca bardzo malo ze swego wigoru. kumpel z fora, ma gtv6 z 88... silnik ma cos z kompresja, a na hamowni... 6 koni mniej niz podaje fabryka :)

Borsuk napisał(a):
teraz ja jeżdze bmw on audi A3 i jakoś problem mamy z głowy

ja mam alfe 145, kumpel ze stacji a4. moja to rocznik 97, jego 96. kupil swoja za 16 tys, a ja swoja za 12... ja wymienilem co napisalem, a on - sprzeglo, wachacz, do wymiany ma katalizator i nie wiem co jeszcze, bo mam wrazenie ze chlopak sie krepuje przed kims kto ma makarona :P w warsztatach byl o wiele czesciej niz ja, sam bylem z nim 3 razy, a pewnie nie o wszystkich wizytach mi powiedzial :)
nie wspomne juz o elektronice - na zegarach nie pokazuje mu ani wlasciwego poziomu paliwa ani temperatury... nie twierdze ze audi sie sypie, tylko zwracam na uwage na to, ze sa egzemplarze mniej i bardziej awaryjne. bo audi pod wzgledem usterkosoci ma lepsza opinie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL