BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 07:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 08:34 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Witam.

Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł zakupu jakiegoś auta które w dalszej przyszłości może być "klasykiem" nabierającym wartości.
Jako że mam "swój kawałek ziemi" takie auto mogłoby sobie stać, znam się na mechanice więc mógłbym sobie go ogarniać powoli, a kiedyś przekazać synowi albo w ostateczności sprzedać z zyskiem.


Jakie auta z lat około 1990-2000 Waszym zdaniem może być klasykiem?
Biorę pod uwagę auta z roczników 1990-2000 max 2005 ze względu na to żeby za jakiś czas można było je zarejestrować jako "zabytek" w celu nie opłacania ciągłego OC.


E30, E32, E34, W123, SEC, W124 w w miarę stanie już osiągają szalone kwoty także w sumie opadają.
(Jakiś czas temu miałem okazję zakupić E34 w mega dbrym stanie z 2,5 pod maską i za automatem za 6 tysięcy, ale głupi nie zrobiłem tego, czego po dziś dzień żałuję).

Co może być dobrym klasykiem za 10-15 lat Waszym zdaniem, lub powoli się nim robić?

Zastanawiałem się nad zakupem E38, albo Saaba 900 w kabrio...
Myślicie że Alfa Romeo GT lub Alfa Romeo 166 może w przyszłości zostać "klasykiem"?


Jakie są wasze propozycje, to taki luźny temat...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 09:21 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Alfa GT to bardzo fajny, ciekawie wyglądający wóz, dużo ich nie ma.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 09:22 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2038
kryst jaki budżet?

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 10:03 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Kyokushin napisał(a):
Alfa GT to bardzo fajny, ciekawie wyglądający wóz, dużo ich nie ma.


No bardzo ciekawy, tylko czy będzie kiedyś klasykiem.
Alf 166 też jest bardzo mało, ale chyba są bardziej pospolite niż GT.
Plus 166 jest dobre zabezpieczenie przed korozją, z kolei GT potrafi mocno korodować. (Płyta podłogowa Alfy 156).


Rost napisał(a):
kryst jaki budżet?


To nie jest temat na już, bo wiadomo jakie mamy głupie czasy, ale rozsądnie myśląc to tak od 10-20 tysięcy pasuje chyba wydać.
Nie chce kupić czegoś mega drogiego tj. E34, E32, mam możliwość żeby to sobie trochę stało i "nabierało" wartości, jeździć tylko w suche dni i przepalać.
Tak luźno zastanawiam się co za 10-20 lat może być droższe niż teraz jest, a w tym czasie też doprowadzanie do dobrego stanu da mi trochę radości.


Ale głupi byłem że wtedy tej E34 za 6 tysięcy nie kupiłem :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 10:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8201
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Chcesz zachowac wartosc kapitału? Kup złoto, aktualnie to bardzo dobry czas. Lepiej Ci to wyjdzie niz nawet e34 za 6 tys


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 11:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
alduwiel napisał(a):
Chcesz zachowac wartosc kapitału? Kup złoto, aktualnie to bardzo dobry czas. Lepiej Ci to wyjdzie niz nawet e34 za 6 tys


No nie głupi pomysł... Patrząc po cenach złota to cały czas drożeje. Przez ostatnie 5 lat o ponad 50 procent.
Wydaje mi się jednak że teraz jest za duży pik w górę żeby zakładać że dalej będzie drożeć i że nie spadnie w najbliższych latach.


Ostatnio edytowano 21 marca 2022, 11:07 przez kryst16, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 11:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 840
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
W takiej kasie to jak po latach zwróci Ci się za OC i przeglądy to będzie rewelacyjny wynik ;) Jeśli to ma mieć sens, to musi być coś w oryginalnym, niekombinowanym stanie i bez rdzy. Żadnych ulepów, szpachlowozów, zgnilców "do porobienia" bo wywalisz w to masę pracy i kasy a dalej będzie gruzem.
Najlepiej BMW, Mercedes w ciekawej wersji (jak bieda wersja to tylko niski przebieg i fabryczny stan ma sens) albo coś usportowionego/cabrio/roadster.

W założonym budżecie to moim zdaniem może uda się znaleźć Z3 4-cyl, jakieś średnie E34 albo niezłe E39 (uważam, że E39 nabierze wartości jako nowe "ostatnie prawdziwe BMW". To już się dzieje), Mercedesa 190 2.6 albo mocno średniego balerona coupe, Opel Calibra, Alfa GTV (chyba że ich ceny już przebiły pułap 20k, nie śledziłem). Z francuzów to hothatche - Clio 172, 106/Saxo VTS 16v, 206 RC mają potencjał i jeszcze nie przebiły 20k pln. Hydrocytryny powoli idą w cenę głównie XMy ale to nadal mało chodliwy (i ryzykowny) temat.
Na stare francuzy i włochy trzeba uważać bo potrafi nie być podstawowych części do nich, w katalogach jest bałagan i nie wiadomo co pasuje a co nie a producenci mają centralnie wylane na starsze modele.
Do mojego Clio 172 z 2000r mam już problem z niektórymi rzeczami, a do Citroenów BX/XM to dramat był już kilka lat temu...
Saab 900 Cabrio to już nie ten budżet. W 20k powinno się dać znaleźć jakiegoś nie-turbo coupe albo Volvo 740/940 kombi w fajnej wersji (tu wyjątek od reguły, kombi są ikoną Volvo z tamtych lat)

kryst16 napisał(a):
No nie głupi pomysł... Patrząc po cenach złota to cały czas drożeje. Przez ostatnie 5 lat o ponad 50 procent.
Minus że nie da radości, ale jako inwestycja dobry pomył.

Jeśli chcesz nie stracić wartości kapitału albo wręcz zyskać, to stary samochód za 10-20k jest niemal pewnym sposobem żeby tego celu nie zrealizować.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 11:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1483
alduwiel napisał(a):
Kup złoto, aktualnie to bardzo dobry czas.


Oj nie do końca- złoto pokazuje siłę w czasie wojny i w tym wypadku nie był to jakiś drastyczny skok, a mamy wojnę w Europie. Tym bardziej, że na cenę w naszym wypadku wpływa kurs dolara (a dokładnie słaby złoty), dodatkowo już widać, że złoto osłabło (130$ względem peaku)- a konflikt przeciez się tylko wzmaga.
Rosną stopy procentowe, ludzie zaczną znowu lokować pieniądze na lokatach kontach oszczędnościowych, tym samym odchodząc od złota. Jeśli jeszcze wygaśnie wojna na Ukrainie, to złoto może polecieć.

Żeby nie było, historia pokazuje, że złoto jest bezpieczne, sam też posiadam, ale kupione dużo taniej, niż dzisiejsze ceny. Nie odradzam, ale też nie przyjmowałbym w tym momencie nic za pewnik i zwrócił uwagę na aspekty, które poruszyłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 11:39 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
_KL_ napisał(a):
W takiej kasie to jak po latach zwróci Ci się za OC i przeglądy to będzie rewelacyjny wynik ;) Jeśli to ma mieć sens, to musi być coś w oryginalnym, niekombinowanym stanie i bez rdzy. Żadnych ulepów, szpachlowozów, zgnilców "do porobienia" bo wywalisz w to masę pracy i kasy a dalej będzie gruzem.
Najlepiej BMW, Mercedes w ciekawej wersji (jak bieda wersja to tylko niski przebieg i fabryczny stan ma sens) albo coś usportowionego/cabrio/roadster.



Dlatego chciałbym coś co za chwilę będzie mogło być zarejestrowane jako zabytek, wtedy można wykupować OC tylko na lato... W zimie i tak bym tym nie jeździł.
Mam znajomych co ściągają auta totalnie bez korozji z Włoch więc tą opcje też rozważam.
No i OC nie kosztuje majątku, przy pełnych zniżkach to raptem 400-500zł, zależy oda auta.



_KL_ napisał(a):

W założonym budżecie to moim zdaniem może uda się znaleźć Z3 4-cyl, jakieś średnie E34 albo niezłe E39 (uważam, że E39 nabierze wartości jako nowe "ostatnie prawdziwe BMW". To już się dzieje), Mercedesa 190 2.6 albo mocno średniego balerona coupe, Opel Calibra, Alfa GTV (chyba że ich ceny już przebiły pułap 20k, nie śledziłem). Z francuzów to hothatche - Clio 172, 106/Saxo VTS 16v, 206 RC mają potencjał i jeszcze nie przebiły 20k pln. Hydrocytryny powoli idą w cenę głównie XMy ale to nadal mało chodliwy (i ryzykowny) temat.
Na stare francuzy i włochy trzeba uważać bo potrafi nie być podstawowych części do nich, w katalogach jest bałagan i nie wiadomo co pasuje a co nie a producenci mają centralnie wylane na starsze modele.
Do mojego Clio 172 z 2000r mam już problem z niektórymi rzeczami, a do Citroenów BX/XM to dramat był już kilka lat temu...
Saab 900 Cabrio to już nie ten budżet. W 20k powinno się dać znaleźć jakiegoś nie-turbo coupe albo Volvo 740/940 kombi w fajnej wersji (tu wyjątek od reguły, kombi są ikoną Volvo z tamtych lat)

Myślisz że E39 nabierze wartości?
Właśnie obserwując widzę że drożeją.
E34 nawet nie biorę pod uwagę w tym budżecie, bo ciężko byłoby kupić coś wartego uwagi nawet we Włoszech.
Mercedes 190 to nie głupi pomysł tak patrząc.
Opla Calibry też ze względu na zajechane egzemplarze nie brałem pod uwagę.
Alfy GTV przebijają już powoli budżet tak jak podejrzewałeś. Ogólnie to z Alf to myślałem tylko o GT albo o 166. Z czego większość GT nie ma podłogi także z tym jest spory problem.
Clio 172, 106/Saxo VTS 16v, 206 RC to nie wiem czy jakoś mocno przybiorą na wartości w dłuższej perspektywie... Nie obserwowałem nigdy tego.

Realnie patrząc to chyba najbardziej nabierają wartości BMki i Mercedesy...



Tak o tym rozmyślam czy to ma jakiś sens, przydałoby się to też jako pasja :-)


KEMN1 napisał(a):
alduwiel napisał(a):
Kup złoto, aktualnie to bardzo dobry czas.


Oj nie do końca- złoto pokazuje siłę w czasie wojny i w tym wypadku nie był to jakiś drastyczny skok, a mamy wojnę w Europie. Tym bardziej, że na cenę w naszym wypadku wpływa kurs dolara (a dokładnie słaby złoty), dodatkowo już widać, że złoto osłabło (130$ względem peaku)- a konflikt przeciez się tylko wzmaga.
Rosną stopy procentowe, ludzie zaczną znowu lokować pieniądze na lokatach kontach oszczędnościowych, tym samym odchodząc od złota. Jeśli jeszcze wygaśnie wojna na Ukrainie, to złoto może polecieć.

Żeby nie było, historia pokazuje, że złoto jest bezpieczne, sam też posiadam, ale kupione dużo taniej, niż dzisiejsze ceny. Nie odradzam, ale też nie przyjmowałbym w tym momencie nic za pewnik i zwrócił uwagę na aspekty, które poruszyłem.


No przy tej cenie złota i tak słabym złotym raczej zakup jest ryzykowny.
Teraz jest szybowanie w górę i najrozsądniej chyba to przeczekać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 12:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 840
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
kryst16 napisał(a):
Dlatego chciałbym coś co za chwilę będzie mogło być zarejestrowane jako zabytek, wtedy można wykupować OC tylko na lato...

U nas realnie teraz rejestrują na żółte samochody 30+. Więc to by tak musiało być coś z początku 90tych raczej, a nie 2000nych.
OC na kilka miesięcy się generalnie nie opłaca. Dla klasyków są zniżki w PZU i Compensie, więc OC potrafi wyjść 200-300zł za rok, podczas gdy za miesiąc trzeba zapłacić 60-100zł (przynajmniej tyle było przed pandemią jak się tym interesowałem).
kryst16 napisał(a):
Myślisz że E39 nabierze wartości?
Właśnie obserwując widzę że drożeją.

Zdecydowanie tak, tak samo jak E38. Coraz więcej ich u dealerów klasyków i egzemplarze E39 z przebiegami w okolicy 100k, w bieda pakiecie, w szmatach i z korbami z tyłu schodzą na pniu poniżej 20k pln.
kryst16 napisał(a):
Realnie patrząc to chyba najbardziej nabierają wartości BMki i Mercedesy...

Zgadza się, najłatwiej jest też je potem sprzedać. Minusem tego jest fakt, że jak chcesz pokazać swojego klasyka na zlocie/wystawie to nikogo on nie zainteresuje, bo jest już pierdylion takich samych BMW i Mercedesów. Nuda.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 12:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
_KL_ napisał(a):
Zdecydowanie tak, tak samo jak E38. Coraz więcej ich u dealerów klasyków i egzemplarze E39 z przebiegami w okolicy 100k, w bieda pakiecie, w szmatach i z korbami z tyłu schodzą na pniu poniżej 20k pln.


Porozglądam się z ciekawości za jakimś E39, lub E38 w takim razie, bardziej wydaje mi się że klasykiem będzie E38 bo jego następca E65 to już potężny przeskok w kierunku aut które wszystkie wyglądają prawie tak samo.
E38 z jakąś Vką pod maską w dobrym stanie blacharskim zakupić to chyba dobry pomysł? Nie wiem czy na to budżet pozwoli, zobaczę też na E39 jakieś "fajniejsze".

_KL_ napisał(a):
Zgadza się, najłatwiej jest też je potem sprzedać. Minusem tego jest fakt, że jak chcesz pokazać swojego klasyka na zlocie/wystawie to nikogo on nie zainteresuje, bo jest już pierdylion takich samych BMW i Mercedesów. Nuda.


No masz rację, największy plus to łatwość sprzedaży, zresztą nie ma co daleko szukać, mam sąsiada co w zeszłym roku kupił e46 330d za 6 tysięcy, a w tym roku sprzedał za ponad 8, stan taki co ja bym nawet nie brał pod uwagę takiego auta, no jedyny plus że ładnie wyglądało z zewnątrz, ale mechanika to była masakra.


A co myślisz o Alfie 166? Ma szanse być klasykiem, czy raczej ciężko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 12:44 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2038
Kryst w tym budżecie co do Alf to polecam przedlift 156 Busso, w ostatnim czasie skoczyła ich wartość. Gdybyśmy rozmawiali o 40-50 tys. zł mógłbyś rozważyć 156 GTA, która baardzo mocno podrożała. Zadbane sztuki chodzą już między 80 a 100 tys.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 12:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 840
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Przez inflację, brak dostępności nowych fur i przekombinowanie a zarazem skokowy wzrost ich cen wszystkie względnie pożądane używane samochody drożeją. Ale jednocześnie drożeje też ich utrzymanie niestety.

kryst16 napisał(a):
E38 z jakąś Vką pod maską w dobrym stanie blacharskim zakupić to chyba dobry pomysł? Nie wiem czy na to budżet pozwoli, zobaczę też na E39 jakieś "fajniejsze".

Myślę, że tak, choć nie orientuję się czy 20 kafli wystarczy na V8. Pamiętaj tez, że te silniki wymagają sprawdzenia rozrządu, pompy oleju i vanosów (jeśli są) a to tanie nie jest ;)

kryst16 napisał(a):
A co myślisz o Alfie 166? Ma szanse być klasykiem, czy raczej ciężko.

Myślę, że jak najbardziej tak, szczególnie V6 Busso. Ale utrzymanie tego na chodzie będzie z pewnością znacznie trudniejsze niż jakiegokolwiek Niemca przez brak części i know-how oraz ogólną usterkowość tych samochodów.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 13:25 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Rost napisał(a):
Kryst w tym budżecie co do Alf to polecam przedlift 156 Busso, w ostatnim czasie skoczyła ich wartość. Gdybyśmy rozmawiali o 40-50 tys. zł mógłbyś rozważyć 156 GTA, która baardzo mocno podrożała. Zadbane sztuki chodzą już między 80 a 100 tys.


Alf 156 i GTA się obawiam gdyż w nich mocno koroduje podłoga, no chyba że udałoby się z Włoch coś ściągnąć żeby była wolna od tego problemu.


_KL_ napisał(a):
Myślę, że tak, choć nie orientuję się czy 20 kafli wystarczy na V8. Pamiętaj tez, że te silniki wymagają sprawdzenia rozrządu, pompy oleju i vanosów (jeśli są) a to tanie nie jest ;)


Ja za prace mechaniczne nie będę płacił nic, jedynie części, robociznę sobie sam pewnie ogarnę.
Plus BMW i Mercedesa jest taki, że nawet gdyby się lekko wtopiło to zawsze póki coś jeździ da się to sprzedać za w miarę normalne pieniądze.
Rozejrzę się z ciekawości co można kupić w tym budżecie. (Mam na myśli E39 i E38).


kryst16 napisał(a):
A co myślisz o Alfie 166? Ma szanse być klasykiem, czy raczej ciężko.

Myślę, że jak najbardziej tak, szczególnie V6 Busso. Ale utrzymanie tego na chodzie będzie z pewnością znacznie trudniejsze niż jakiegokolwiek Niemca przez brak części i know-how oraz ogólną usterkowość tych samochodów.[/quote]

No niestety z niektórymi częściami do AR166 jest problem, ale teraz one są chyba w najniższej możliwej cenie (chociaż w zeszłym roku były tańsze), za chwilę albo zaczną bardzo drożeć albo będą nic nie warte. :wstyd:

Busso już tani nie jest, ale jak kupować AR to chyba tylko warto Busso brać pod uwagę, no może R5 2.4 JTD ale to już by musiałby mega dobry stan. (Łatwiej by to nabierało wartości niż jakiś TS).


Widzę że Ty miałeś ciekawe youngtimery :ok: :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 17:45 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2038
Kryst poszukaj jeszcze Spider'a

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 17:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15790
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
KEMN1 napisał(a):
alduwiel napisał(a):
Kup złoto, aktualnie to bardzo dobry czas.


Oj nie do końca- złoto pokazuje siłę w czasie wojny i w tym wypadku nie był to jakiś drastyczny skok, a mamy wojnę w Europie. Tym bardziej, że na cenę w naszym wypadku wpływa kurs dolara (a dokładnie słaby złoty), dodatkowo już widać, że złoto osłabło (130$ względem peaku)- a konflikt przeciez się tylko wzmaga.
Rosną stopy procentowe, ludzie zaczną znowu lokować pieniądze na lokatach kontach oszczędnościowych, tym samym odchodząc od złota. Jeśli jeszcze wygaśnie wojna na Ukrainie, to złoto może polecieć.

Żeby nie było, historia pokazuje, że złoto jest bezpieczne, sam też posiadam, ale kupione dużo taniej, niż dzisiejsze ceny. Nie odradzam, ale też nie przyjmowałbym w tym momencie nic za pewnik i zwrócił uwagę na aspekty, które poruszyłem.


Dlaczego ludzie by mieli wracać do lokat skoro nadal przynoszą i raczej przynosić będą duże straty?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 18:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Będą wracać do lokat bo to jedyne pewne procenty bez ryzyka. Nie pokrywa inflacji ale zawsze trochę ratuje sytuację. Każda inna inwestycja obecnie to ogromne ryzyko złoto też ale tutaj mega krachu nie będzie.
Wszystkie pewne inwestycje są obecnie w mega piku więc to jest loteria na czym straci się dużo a na czym tylko trochę. Jedyna sensowna inwestycja to okazyjny zakup nieruchomości ale ciężko o taki.
Co do aut.
Nie liczył bym że modele e39 czy e38 zdrożeją tak jak e30 czy e34 wystarczy porównać liczbę wyprodukowanych sztuk. Kwestia też na Ile lat ma to być inwestycja jeżeli na 5-10 lat to trzeba kupić coś co już dzisiaj jest dość drogie.
Osobiście kupiłbym w M3 E46 bo myślę że powtórzy to co stało się z E30 jest to najpewniejsza inwestycja z BMW.
Z tańszych bardziej ryzykownych E63 ale tu myślę że będzie jak z E31. Dobrą inwestycją będzie też e92 z V8.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 21:53 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
--==Mały==-- napisał(a):
Będą wracać do lokat bo to jedyne pewne procenty bez ryzyka. Nie pokrywa inflacji ale zawsze trochę ratuje sytuację. Każda inna inwestycja obecnie to ogromne ryzyko złoto też ale tutaj mega krachu nie będzie.
Wszystkie pewne inwestycje są obecnie w mega piku więc to jest loteria na czym straci się dużo a na czym tylko trochę. Jedyna sensowna inwestycja to okazyjny zakup nieruchomości ale ciężko o taki.
Co do aut.
Nie liczył bym że modele e39 czy e38 zdrożeją tak jak e30 czy e34 wystarczy porównać liczbę wyprodukowanych sztuk. Kwestia też na Ile lat ma to być inwestycja jeżeli na 5-10 lat to trzeba kupić coś co już dzisiaj jest dość drogie.
Osobiście kupiłbym w M3 E46 bo myślę że powtórzy to co stało się z E30 jest to najpewniejsza inwestycja z BMW.
Z tańszych bardziej ryzykownych E63 ale tu myślę że będzie jak z E31. Dobrą inwestycją będzie też e92 z V8.


A z innych marek co byś polecił?
Fakt... E38 i E39 było bardzo bardzo dużo.
E46 M3 już ma kosmiczne ceny... Tak samo M5 E39 także to nie na mój budżet.

Ogólnie to wpadłem na pomysł żeby kupić coś i trzymać w garażu, ogarniać to bez jakiegoś planu sprzedaży.
Jeśli nic nie wyskoczy to dać synowi na osiemnastkę takiego klasyka... Czyli inwestycja na nie całe 15 lat gdybym kupił auto w tym roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 22:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 840
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
--==Mały==-- napisał(a):
Nie liczył bym że modele e39 czy e38 zdrożeją tak jak e30 czy e34 wystarczy porównać liczbę wyprodukowanych sztuk

1,3mln E34 vs 1,5mln E39... ja wiem czy to taka ogromna różnica? E34 obecnie kosztują podobną kasę co E39. Różnica w sumie jest tylko w V8, E34 są sporo droższe (do czasu aż wyginą zgruzowane E39 V8). R6 kosztują podobnie, M5 też.
--==Mały==-- napisał(a):
Osobiście kupiłbym w M3 E46 bo myślę że powtórzy to co stało się z E30 jest to najpewniejsza inwestycja z BMW.
Z tańszych bardziej ryzykownych E63 ale tu myślę że będzie jak z E31. Dobrą inwestycją będzie też e92 z V8.

Wszystko fajnie ale mówimy o budżecie max 20k pln.

kryst16 napisał(a):
Busso już tani nie jest, ale jak kupować AR to chyba tylko warto Busso brać pod uwagę, no może R5 2.4 JTD ale to już by musiałby mega dobry stan.

W przypadku "nowożytnych" AR to zdecydowanie Busso ma to coś, co czyni klasyka pożądanym.

kryst16 napisał(a):
Widzę że Ty miałeś ciekawe youngtimery :ok: :ok:

Tak, trochę tego było, nie wszystkie mam w podpisie ;) Ja to po prostu uwielbiam i to, że czasem mi się koszta zwrócą to tylko bonus.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auta na klasyka... Waszym zdaniem....
PostNapisane: 21 marca 2022, 22:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Za 20tyś nie da sie kupić czegoś co sensownie zyska na wartości na tyle żeby pokonać inflację i koszty utrzymania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL