BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 09:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: jak nie dac sie wyrolowac firmie ubezpieczeniowej ??
PostNapisane: 6 marca 2007, 16:51 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
witam
mialem dzisiaj kolizje na drodze -podczas wyprzedzania samochodu, pojazd wyprzedzany stwierdzil ze zmieni pas ruchu - i mi przywalil w moj bok ..

byla policja, orzekli wine goscia, spisali protokol, ja sobie pojechalem
i teraz wiadomo likwidacja szkody :

mam uszkodzone : blotnik przedni wgiety i przerysowany, drzwi przerysowane, tylni blotnik (coupe) lekko wgiety i przerysowany, listwy M-pakiet przerysowane, lusterko (M3) obite i nie dziala .. ogolnie rzecz biorac to mozna powiedziec ze kosmetyka - ale niestety caly bok do malowania i dosc droga kosmetyka ..

co zrobic przed ogladaniem rzeczoznawcy zeby na tym nie stracic ?? ewentualnie o co sie klocic, co mowic mu ??

dodam ze samochod jest (byl) bezwypadkowy i ma przebieg stosowny do lat ...
pewnie pierwsza rzecz - korekta stanu licznika .. co pozniej ?? z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 17:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
współczuje..... z jakiej ubezpieczalni to będzie wypłacane ?
najgorzej jak ten błotnik będą chcieli szpachlować..... bo reszta to rozumiem tylko do lakierowania ?

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 18:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 491
Lokalizacja: Radlin
poprostu jak cos rzeczoznawca bedzie krecil typu tu sie zrobi tu poprawi to nie daj sie domagaj sie czego trzeba mi po kradziezy wkladow lusterek w ducato chcial dac same wklady a w srodku cale mocowania silniczkow byly polamane klucilem sie z nim ostro ale wyszlo na moje dali cale lusterka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 18:29 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
nie wiecie gdzie znajde tabele ze standardowym rocznym przebiegiem ?? bo wiem ze z czegos takiego ubezpieczyciele korzystaja przy wycenie wartosci pojazdu .. i niewiem czy jest potrzebna u mnie korekta stanu licnzika czy tez nie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 18:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 491
Lokalizacja: Radlin
kiloff napisał(a):
nie wiecie gdzie znajde tabele ze standardowym rocznym przebiegiem ?? bo wiem ze z czegos takiego ubezpieczyciele korzystaja przy wycenie wartosci pojazdu .. i niewiem czy jest potrzebna u mnie korekta stanu licnzika czy tez nie


raczej to pojdzie z oc tak? wtedy robia cyrkow wielkich jakbys to mial z ac to co innego a po co ci korekta licznika? ile zyskasz? ja bym sie w to nie bawil auto przecie nie poszlo do kasacji :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 19:01 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 1901
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: e53
Kod silnika: m57
gdzie ubezpieczony jest sprawca?

_________________
www.facebook.com/wyscigzlomow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 19:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
sprawca jest ubezpieczony w HDI samopomoc (ja zreszta tez),

mialem przypadek z licznikiem u ojca - za przebieg (324.000 w 8-letnim passacie) obnizyli wartosc o 6.500 zlotych .. i dlatego teraz sie tego tak boje .. ja mam niby ok.200.000 w 10-letnim samochodzie .. ale z ubezpieczycielami nigdy nic nie wiadomo ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 19:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
ja bym chyba oddal na naprawe bezgotowkowa do salonu BMW... zrobia najlepiej i na orginalnych czesciach a o pieniadzach sami pogadaja ale najpeir musisz znalesc taki co sie zgodzi... ktos chyba w zeszlym roku tak zrobil oddal E23 i zrobili mu super i wogole, nawet dostal nowiutki zderzak chromowany ktory do tanich nie nalezy...

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: :mur
PostNapisane: 6 marca 2007, 19:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa
kurcze ..sprawca miał ubezpieczenie w HDI i tu moze być problem..w tej chwili to ubezpieczalnia wypłacająca najgorzej, wiem bo moja małżowina miała stłuczke z polonezem ubezpieczonym w HDI , gośc skasował jej bok w passacie i były szopki , powoływaliśmy nawet biegłego z pz mot żeby poważyć ich wycene
Raf

_________________
sed hercules contra plures....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 19:24 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 1901
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: e53
Kod silnika: m57
ja miałem stłuczkę - lampa, kierunek, błotnik, zderzak do malowania w Alliazie wypłacili mi 2750zł

tylko ja mam 1993 rok i na liczniku 130000 km ;) ale to nie przezemnie cofane..

nie wiem jak w HDI płacą

_________________
www.facebook.com/wyscigzlomow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 19:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
moje poprzednie bmw skasowal mi koles ktory mial auto w HDI ubezpieczone, istne cyrki sie dzialy i kase oddawali 2 miesiace, niecaly rok temu 520i z 89' wycenili mi na 5tys (wg nich tyle warte bylo auto przed stluczka :hyhy: )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, 19:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
HDI lipnie płaci, ale ponieważ z OC sprawcy więc warunki stawiasz Ty

oddaj do ASO i zanieś im rachunek

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 11:40 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
jestem po pierwszych rozmowach z likwidatorem ..

wstepne ogledziny - blotnik do wymiany, drzwi i tylni blotnik jakos tak opisywal - 0,5 + lak - wtf ??, listwy komplet na strone nowe, kierunkowskaz na drzwiach do wymiany, poza tym kazal mi podjechac do warsztatu i zobaczyc co sie stalo z lusterkiem - bo moze tylko sie wyrwal przewod .. grrr ... jakby nie to ze pojutrze obrona pracy magisterkiej i czasu nie mam to sam bym mu to rozebral i pokazal ze pasowaloby wnetrze wymienic ..

poza tym moge zrobic to bezgotowkowo w wybranym warsztacie - ale na ASO sie straaaaasznie krzywil i cos tam sciemnial ze musialby to dyrektor zaopiniowac i trzeba by napisac dlaczego akurat ASO itp ... tak wiec cos widze ze ciezko by bylo z tym ASO .. poza tym chyba jednak bardziej bedzie mi sie oplacalo wziasc kase i dac do znajomego lakiernika ... gdyby nie ta nieszczescna klapa (zagieta delikatnie akurat na zalamaniu - zdarzenie rowniez wczorajszego dnia tylko ze kilka godzin pozniej, poza tym wczoraj jeszcze mi sie udalo dostac mandat i przejechac kota) to pewnie bym na sile ich chcial zmusic na to ASO ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 11:49 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
weź naprawe bezgotówkową idz do ASO

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 12:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 491
Lokalizacja: Radlin
pisalem ci ze to sa debile i masz sie upierac na swoim najlepiej to by ci to dal sprayem pomalowac sa szkoleni tak zeby jak najmniej pieniedzy wyszlo z firmy a jak najwiecej weszlo wiec nie pytaj go o zdanie pojedz do aso dostaniesz taka karteczke dasz im do podpisu oddasz do aso i wszystko zalatwia juz miedzy soba dlaczego masz nie kozystac z autoryzowanego serwisu tylko z uslug pana zenka za rogiem? masz w pelni prawo oddac swoje auto w dobre rece nie sluchaj co oni ci mowia i nie boj sie domagac o swoje ja bym oddal do aso zeby im na zlosc zrobic myslisz ze jechalbym zakladac lusterka do serwisu za 120zl jak jest to 3 sruby na kazdym + wtyczka czyli jakies 15 minut roboty w tym 10min drzemki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 12:55 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 234
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca
Moje BMW: E36 318i Touring
Kod silnika: M43b18
kiloff, Tylko ASO człowieku tylko! nie broń się przed tym! To twoje auto, to tobie rozwaliali a HDI za to musi zapłacić! To niby po co są takowe dwie formy odszkodowania?
Przecież ty nie chcesz oddać auta mechanikowi co naprawia fiaty bo on nie będzie wiedział co z BMW ma zrobić. Ty masz to mieć dobrze zrobione bo tutaj się liczy twoje bezpieczeństwo i innych na drodze. TY tym autem będziesz jeździł nie rzeczoznawca i sprawca wypadku. To twoje auto i żądasz rekompensaty za szkodę czyli "NORMALNEJ" NAPRAWY a takową zrobią w ASO.
Ktoś mnie wesprze jeszcze żeby kolega kiloff miał dobrze furke zrobioną?
:]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 13:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
oddaj w takim razie do znajomego mechanika, on niech wystawi Ci zawyżoną fakturę iw razie niskiej wyceny im ją przedstaw i zażądaj wyrównania

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 13:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 491
Lokalizacja: Radlin
Kucharz napisał(a):
oddaj w takim razie do znajomego mechanika, on niech wystawi Ci zawyżoną fakturę iw razie niskiej wyceny im ją przedstaw i zażądaj wyrównania


tak ale moze miec pozniej latania za tym a do aso nie beda nawet startowac bo i tak nic nie zrobia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 13:29 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
co do fiata to nie ma nic do rzeczy ze akurat jest to autoryzowany diler fiata - przy mechanice mi nic robic nie beda .. - poprostu maja najlepsza lakiernie w regionie ..

na niekorzysc aso przemawia jeszcze jeden argument - do najblizszego mam 200km .. wiec troche biegania by tez bylo i uganiania sie .. poza tym przy bezgotowkowej naprawie napewno w tej kasie nie naprawie tej nieszczesnej klapy bagaznika ktora rozwalilem :( .. a przy gotowkowej to np listw koniecznie wymieniac nie musze - sa tylko leciutenko przerysowane .. blotnika tez racej wymieniac bym nie musial - jest tak wgiety ze wolalbym ten wyklepac (jest doslownie wgiety na ok 2cm wglab na wiekszej powierzchni) niz jak mi dadza nowa podrobke ..
i caly czas sie zastanawiam co zrobic z tym lusterkiem ..
jutro jade po protokol na policje - wole sam im przywiezc - bedzie szybciej, a w poniedzialek po wycene .. obawiam sie ze wcale sie nie uciesze :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 13:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Polecam RZECZOZNAWCĘ. Autoryzowanego przez związek. PZMOT albo ten drugi.

Koszt ok 250zł brutto. Pojedz na okregowa stacje kontroli, tam numer beda mieli do jakiegoś ;) Pogadaj znim, powiedz jak sprawa się ma, co możesz uzyskać - ale nie mów o manianach, bo się możesz przejechać. On Ci doradzi czy mozesz jechać do ASO, on napisze lusterko wymiana to nie ma wała ma być wymiana, on napisze pękła lewa lampa od uderzenia w prawy bok - ma byc wymieniona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL