BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 11:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E39 520d 2003
Cały ten temat jest o kant stołu... Ogólnie rzecz biorąc w takim kraju jak PL...nic się nie zmieni...a na pewno nie błyskawicznie (na myśli mega szybkie 20 lat). Równie dobrze możemy dawać pomysły typu "kolejka linowa dla tirów" czy "helikoptery przenoszące tiry". Polska to specyficzny kraj ze specyficznym rządem i ludźmi, którzy lubią narzekać a ich zapał kończy się na wytykaniu palcem innym błędów....

Więc najlepsza metoda na stan dróg, korki, tiry itp ? Wydrukować sobie zdjęcie jakiegoś fragmentu drogi z Kongo czy innego kawałka świata...powiesić na lusterku...w radiu puścić dobrą muzykę (w zależności od gustu) i jechać myśląc "kurde...jaka bajka...jadę sobie...kulturka...NIE TO CO W KONGO " - i w taki sposób świat staje się piękniejszy :) A koszty napraw zawieszenia trzeba wliczyć w koszty dnia codziennego...odkładać dziennie po 5 zł....na czarną godzinę zmiany gum zawieszenia itp. I CIESZYĆ SIĘ TYM, że "JESZCZE" nie musimy zmienić zużytych elementów :)


Pozdrawiam Wszystkich użytkowników PIĘKNYCH POLSKICH DRÓG !!

PS. Fotek z Kongo jest sporo w google

_________________
Mobilki mobilki jak ścieżka na...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 10:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1442
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 325 tds touring
wiecie co nie do konca was rozumiem ... czemu niby tiry mialyby byc przeniesione na tory ?? stan Polskich drog jest coraz lepszy, jezdze duzo i widze jakie sa drogi, oczywiscie niektore sa tragiczne ale wiekszosc to dobre jakosciowo drogi, ktore juz wytrzymuja ciezar tirow itd. Tiry jezdza, jezdzily i jezdzic beda mi to nie przeszkadza i zeby nie bylo nie jezdze tirem, ale zabierac komus prace poprzez cos takiego jak "tiry na tory" to poprostu glupota.

_________________
o gustach się nie dyskutuje ...
racja jest jak dupa ... każdy ma swoją !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 13:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 5029
Lokalizacja: DLU / dolnośląskie
Moje BMW: E36 Touring
Kod silnika: M43B18
Taaaaa tiry na tory....

I pomyśleć, że przyjdzie taka zima jak w tym roku, gdzie sporo pociągów stanęło. I teraz wyobraźcie sobie jakie straty ponieśliby przewoźnicy, klienci itp. jeżeli przez 1-2 dni stanęły by pociągi, które mają na sobie ciężarówki. W transporcie nie ma czasu na ewentualne wielogodzinne postoje. Liczy się każda godzina.

Ja do kierowców ciężarówek nic nie mam. Ba, nawet wole jechać 200 km za ciężarówką niż za niektórym osobówkami. Bo przynajmniej tir jedzie te swoje 80-90 km/h i pokonuje płynnie tak całą trasę a jakiś frajer w osobówce na prostej 120-140 a w zakręt 60 wjeżdża. Brak słów po prostu.

A już największy hit sezonu jak ciężarówka dogania osobówkę i siedzi jej na dupie...

Jestem na NIE :cwaniak:


P.S A zresztą z kierowcami ciężarówek można zawsze na jakieś ciekawe tematy porozmawiać na CB :ok: Często jeżdzę A4 z Legnicy do Krakowa i zazwyczaj w nocy, więc czasami siadam na dupie ciężarówce i całą drogę bajerze z jej kierowcą ;)

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 14:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
karol13171 napisał(a):
zzasami siadam na dupie ciężarówce i całą drogę bajerze z jej kierowcą ;)


Jakiegoś już zbajerowałeś?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 14:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 5029
Lokalizacja: DLU / dolnośląskie
Moje BMW: E36 Touring
Kod silnika: M43B18
jiGsaw napisał(a):
karol13171 napisał(a):
zzasami siadam na dupie ciężarówce i całą drogę bajerze z jej kierowcą ;)


Jakiegoś już zbajerowałeś?



Nieeee. Ciągle nie trafiłem na tego jedynego :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Zmieniam na: "rozmawiam z jej kierowcą" :hurra:

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 14:27 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
TRAMP napisał(a):
Więc najlepsza metoda na stan dróg, korki, tiry itp ? Wydrukować sobie zdjęcie jakiegoś fragmentu drogi z Kongo czy innego kawałka świata...powiesić na lusterku...w radiu puścić dobrą muzykę (w zależności od gustu) i jechać myśląc "kurde...jaka bajka...jadę sobie...kulturka...NIE TO CO W KONGO "


Jak będziesz chciał w przyszłości zmienić auto, to pomyślisz o zakupie nowszego modelu czy o zakupie rozpadajacego się wozu drabiniastego?

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 17:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Moje BMW: e46 328Ci
Kod silnika: kot?
Więc najlepsza metoda na stan dróg, korki, tiry itp ? Wydrukować sobie zdjęcie jakiegoś fragmentu drogi z Kongo czy innego kawałka świata...powiesić na lusterku...w radiu puścić dobrą muzykę (w zależności od gustu) i jechać myśląc "kurde...jaka bajka...jadę sobie...kulturka...NIE TO CO W KONGO " - i w taki sposób świat staje się piękniejszy :) A koszty napraw zawieszenia trzeba wliczyć w koszty dnia codziennego...odkładać dziennie po 5 zł....na czarną godzinę zmiany gum zawieszenia itp. I CIESZYĆ SIĘ TYM, że "JESZCZE" nie musimy zmienić zużytych elementów :)


Pozdrawiam Wszystkich użytkowników PIĘKNYCH POLSKICH DRÓG !!

PS. Fotek z Kongo jest sporo w google

:ok: chyba zacznę stosować, trzeba tylko znaleźć sposób, jak zainstalować świnkę skarbonkę i za każdym odpaleniem wrzucić 5 zł... ciekawe, czy szybciej uzbieram na nowe amorki, czy stare przegrają w walce z koleinami? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E39 520d 2003
"renoraines" niezbyt trafna analiza mojej wypowiedzi. Chodzi głównie o pozytywne myślenie. Zawsze jest coś lepszego niż mamy... lepiej doceniać to co się ma niż narzekać całe życie na to czego nie mamy... "Świat staje sie piękniejszy" -nie chodzi tylko o drogi...o wiele aspektów życia.

_________________
Mobilki mobilki jak ścieżka na...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 10:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
TRAMP napisał(a):
"renoraines" niezbyt trafna analiza mojej wypowiedzi. Chodzi głównie o pozytywne myślenie. Zawsze jest coś lepszego niż mamy... lepiej doceniać to co się ma niż narzekać całe życie na to czego nie mamy... "Świat staje sie piękniejszy" -nie chodzi tylko o drogi...o wiele aspektów życia.

Ale zycie polega na tym aby sie rozwijac i isc do przodu,a nie uwsteczniac.Czyli wg. mnie lepiej powiesic sobie na lusterku fotki niemieckiej autostrady i dazyc aby u nas tez takie byly. ;)

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 15:26 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
spider napisał(a):
TRAMP napisał(a):
"renoraines" niezbyt trafna analiza mojej wypowiedzi. Chodzi głównie o pozytywne myślenie. Zawsze jest coś lepszego niż mamy... lepiej doceniać to co się ma niż narzekać całe życie na to czego nie mamy... "Świat staje sie piękniejszy" -nie chodzi tylko o drogi...o wiele aspektów życia.

Ale zycie polega na tym aby sie rozwijac i isc do przodu,a nie uwsteczniac.Czyli wg. mnie lepiej powiesic sobie na lusterku fotki niemieckiej autostrady i dazyc aby u nas tez takie byly. ;)


To prawda, trzeba sobie polepszać w życiu.
A propos niemieckich dróg, jadac tam podczas deszczu auto jest mokre, jadąc w Polsce, auto jest także brudne hehe.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 20:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
renoraines napisał(a):
A propos niemieckich dróg, jadac tam podczas deszczu auto jest mokre, jadąc w Polsce, auto jest także brudne hehe.

Heh zauwazylem dokladnie to samo,tam po deszczu nie trzeba myc auta :D

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 21:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
hehe to nigdy się u nas nie uda :rotfl: :rotfl: :rotfl: jak tak się stanie to ja zostanę politykiem :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 17:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 17
Posty: 885
Lokalizacja: z duzego pokoju
http://etransport.pl/wiadomosc,11385,witd_kontrole_kontenerow.html :hyhy:

_________________
Obrazek
Bald Mein Wagen ;)
http://www.youtube.com/embed/ixuicqPQY9Q?rel=0
http://www.youtube.com/watch?v=CQcVJsNxPNs


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 18:39 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
partii napisał(a):



Stwierdzone naruszenia zagrożone są karą pieniężną w wysokości 53.000 zł , trzepać ich równo :ok: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 19:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 17
Posty: 885
Lokalizacja: z duzego pokoju
renoraines napisał(a):
partii napisał(a):



Stwierdzone naruszenia zagrożone są karą pieniężną w wysokości 53.000 zł , trzepać ich równo :ok: .


Pewnie za taki tonaz to stawka za transport byla 2x wyzsza, ciekawe ile przewiozl takich ladunkow. Ale widac nawet taka suma nie odstrasza.

_________________
Obrazek
Bald Mein Wagen ;)
http://www.youtube.com/embed/ixuicqPQY9Q?rel=0
http://www.youtube.com/watch?v=CQcVJsNxPNs


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 13:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E39 520d 2003
Koleina maker... Ale takich przypadków nie ma wiele. Osobiście na trasie bardziej przeszkadzają mi buraki z osobówek, którzy wyobraźnią dorównują puszce po piwie. Stosunek idiotów za kierownicą tirów, a idiotów za kierownicą osobówek...to pewnie 1:100

_________________
Mobilki mobilki jak ścieżka na...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 26 maja 2017, 08:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46
Sama inicjatywa jest dobra bo też nie lubię tirowców na trasie. Ale pewnie nie przejdzie bo tyle firm transportuje różne rzeczy międzynarodowo że nie da rady tak zrobić żeby te tiry nie jeździły. Sama trasa Polska Niemcy jest zawalony tirami po brzegi. A spedycja polska holandia to już wgl tam na tych autostradach tyle tirów się przewija a drogi i tak mają dobre po prostu Polska jest za biedna i nie nadążają naprawiać tych dróg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 27 maja 2017, 10:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Tiry nie sa takie złe, są naprawdę gorsi i to w osobówkach. Większość tirów leci ta 90 kilka, bo na tyle kaganiec, ale daje jak może, a wczoraj na trasie spotkałem 3 osobówki, oczywiście jakieś jakieś daihatsu, skode citigo i vw fox'a ktore jechały 50 w porywach do 60 poza zabudowanym- i prowadzą peleton. A to ani wyprzedzić, bo w naprzeciwka cały czas auta i droga która zajmuje mi 1:10-1:30 zajęła mi prawie 3....
Inna sytuacja ze wczoraj ( która zresztą często się powtarza) a wczoraj powtórzyła się 2x, stoje na lewym pasie na światłach ( lewy to wiadomo- wypali jak wściekły ) , przede mną inna osobówka, na prawym TIR, jest zielone ja chce ruszać, a ten tir prawym szybciej startuje niż ja , bo "kolega" przed mną rozpędza się jakby rowerem jechał... Poźniej miałem taką samą sytuację tylko, że dwa auta stały przede mną.
Kierowcy tirów robią co mogą mimo swojej masy, no i zazwyczaj są to bardzo dobrzy kierowcy więc ja tam do nich nic nie mam

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 5 czerwca 2017, 20:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 79
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B25nv
Panowie i Panie, jezeli chodzi o stan dróg, to niestety, ale wina wielotonowych pojazdów jest tylko pośrednia, ponieważ jeżdżąc po Hiszpani, czy południu Francji nie widziałem aż tak zmasakrowanych dróg jak u nas w ojczyźnie. A tam jak wiadomo solidne upały i asfalt nie ma lekko.
Wziąć za dupę tych co na budowie dróg zarabiają dwa razy i się problem rozwiąże :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 20:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Problem jest bardziej skomplikowany niż się wydaje. Tak jak pisze przedmówca - za stan dróg nie odpowiadają tylko ciężkie pojazdy. No i nie wyobrażam sobie jak miałyby funkcjonować firmy opierające się na transporcie produktów w takiej sytuacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL