BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 01:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Blachy wysokiego ryzyka
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 08:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Blachy wysokiego ryzyka


Chcesz mieć rejestrację z hasłem CHWDP albo z wyrazem DUPA? Spróbuj! Niewykluczone, że urzędnicy ci pozwolą

Nie lubisz policjantów? Nie ty jeden. Ale czy wpadłbyś na to, by zagrać im na nosie rejestracją swego auta? Niektórzy kierowcy poważyli się na to. Na polskich ulicach coraz częściej widuje się samochody ze skrótem CHWDP na tablicach rejestracyjnych. Zdarzają się też rejestracje z literkami DUPA.

- Czy to znaczy, że w naszym kraju, jeśli się tylko zapłaci, można sobie zażyczyć na rejestracji dosłownie wszystko? - denerwuje się pan Krystian, prawnik z Warszawy.

Od pięciu lat prawo pozwala właścicielom samochodów na rejestracje z indywidualnie wybranymi napisami. Trzeba tylko zapłacić 1 tys. zł i uzyskać zgodę wydziału komunikacji. Na indywidualnej tablicy dwa pierwsze znaki narzuca urząd (oznaczają konkretne województwo). Kolejne - od trzech do pięciu liter, z których nie więcej niż dwie ostatnie można zastąpić liczbą - zależą od pomysłu właściciela auta. Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury nie można dostać tablicy z napisem obraźliwym ani "niezgodnym z zasadami współżycia społecznego". W Ministerstwie Transportu i Budownictwa (zastąpiło ono Ministerstwo Infrastruktury) przyznają jednak, że interpretacja tego przepisu zależy od urzędników w wydziałach komunikacji. Na CHWDP jeden urzędnik może się zgodzić, a inny nie.

- Ten skrót można różne interpretować. Właściciel pojazdu może na przykład dowodzić, że pochodzi od nazwy firmy - mówi Justyna Bracha z Ministerstwa Transportu.

- U nas nie wydano by zgody na taką rejestrację. Skrót jest na tyle znany, że można go zinterpretować raczej jednoznacznie - twierdzi Paweł Piotrowicz, kierownik referatu informacji i analiz urzędu miejskiego w Toruniu.

Policjanci też nie mają wątpliwości co do tego, że skrót CHWDP znaczy to, co znaczy. Przyznają jednak, że jeśli to legalnie wydana tablica, to nie mogą wystawić mandatu, nawet jeśli bardzo by chcieli.

A co z rejestracją QURWA, którą kilku naszych czytelników widywało na ulicach Warszawy? Policjanci twierdzą, że nie mają takiej w bazie legalnie wydanych numerów rejestracyjnych. Ich zdaniem niektórzy kierowcy robią sobie za kilkaset złotych tablice nielegalne i zasłaniają nimi zwykłą rejestrację. - Tu nie będzie pobłażania. Oprócz 100 zł mandatu za jazdę z zasłoniętą rejestracją kierowca może stanąć przed sądem grodzkim i zapłacić 1,5 tys. zł grzywny za publiczne używanie wulgarnych słów - ostrzega komisarz Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji. Dotąd jednak policjanci nie złapali nikogo z taką zakazaną tablicą.


Bezczelnie skopiowane stąd



________________________________________________________________________________
Tak sobie myślę że aby mieć tablicę CHWDP trzeba by było mieć fabrykę pieniędzy na mandaty... no bo na przychylność panów policjantów (np. pouczenie zamiast madnatu nawet za najmniejsze złamanie przepisów) chyba by nie można było liczyć
:mrgreen:

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 10:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
chwdp interpretuje tak: Chce Wstąpić do Policji


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 16:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 575
Lokalizacja: Radom
może ten ktoś interpretuję to tak: chodzmy wszyscy do policji

_________________
===BMW E28 M20B20===
ZAPRASZAM ----> OLDTIMERY & ZABYTKI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 16:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Cytuj:
chwdp interpretuje tak: Chce Wstąpić do Policji

A w rzeczywistości już chyba raczej: "Chiałbym wdepnąć" 8)

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 17:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
Ja mam odwrotną sytuację w moim mieście gdy policja mnie kontroluje szybko oddają mi dokumenty i z uśmiechem na ustach mówią "szerokiej drogi kierowco" . Ostatnio braciak miał rutynową kontrolę, a ja przeleciałem koło patrolu policji z "nadmierną prędkością :mrgreen: " , to słowa jednego gliniarza do drugiego który stał z lizakiem brzmiały "ty nawet nie próbuj" :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 18:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 575
Lokalizacja: Radom
Prosze prosze-jakie sie ma układy

_________________
===BMW E28 M20B20===
ZAPRASZAM ----> OLDTIMERY & ZABYTKI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 19:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
to jeszcze braciakowi musisz pomóc, żeby rutynowych nie miał

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 20:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
Kucharz napisał(a):
to jeszcze braciakowi musisz pomóc, żeby rutynowych nie miał

niestety braciak w głupawym wieku i cieszą go zatargi z policją :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 20:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 117
Lokalizacja: Lubin
:shock: :shock: :shock:
Obrazek

:wink: :wink: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2006, 21:00 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Pułkownik Zuber napisał(a):
Tak sobie myślę że aby mieć tablicę CHWDP trzeba by było mieć fabrykę pieniędzy na mandaty... no bo na przychylność panów policjantów (np. pouczenie zamiast madnatu nawet za najmniejsze złamanie przepisów) chyba by nie można było liczyć


Też tak myśle że przy takich tablicach nie ma co nawet liczyć na jakiekolwiek miłe traktowanie przy każdej kontroli,w końcu zawsze moga znaleźć jakiś powód na wlepienie mandatu. :) :D

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2006, 19:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Myślałem sobie o kupieniu koszulki CHWDP ale w razie kontroli własnie raczej bym się nie wymigał ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2006, 01:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 196
Lokalizacja: Grchw
Osobiście to mam obojętny stosunek do Policji (napewno nie jestem ich wielbicielem :twisted: ) ale najczęściej idzie się z nimi dogadać, a mając takie blachy czy koszulkę...sami wiecie :D
Ale najgorsze są darmozjady (inteligencją też nie grzeszą) ze Straży Miejskiej :evil: za byle bzdure robią problemy normalnemu człowiekowi, tak jak by ich celem było uprzykrzanie życia i pokazanie "kto tu żądzi"

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2006, 08:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 344
Lokalizacja: GdaĂąsk
polak zgadzam sie z Tobą .. straz miejska w gdańsku ... to odzwierciedlenie twojego opisu ! a z policja nie jest tak zle :)

_________________
e21 335 csi reconstruction in progess ;]
-------------------------------------------------------dyfer od e24 m635csi sprzedam ;] stan ideaÂł nowy olej
-------------------------------------------------------
zawiecha gwintowana i heble z 540i w e21 - projekt w przygotowaniu ;) niach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2006, 12:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 91
Lokalizacja: Czaniec
Oj ja też się zgodzę z tym że, straż miejska czepia się byle bzdur(widać nie tylko w Gdańsku) byle pokazać, że mają jakąś władzę.. Dobrze, że oni nie mogą się przyczepiać do tablic. Jak chodzi o tablice to też wątpię by można bylo spodziewać się ulgowego traktowania ze strony policji.Mogły by być sporym utrudnieniem w negocjacjach i być powodem częstrzych kontroli.
Ciekawe...gdybyś Ty Kujon założył sobie takie prowokacyjne tablice to czy nadal by "nie próbowali" 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2006, 13:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 330CiC
Kujon, a skad masz takie 'plecy' jesli to nie tajemnica??

_________________
wczesniej: E32 750 iL, E30 325 iX,
E34 540 iA obecnie: E30 320i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2006, 15:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Polak napisał(a):
Ale najgorsze są darmozjady (inteligencją też nie grzeszą) ze Straży Miejskiej


To są tzw "chłopki" bez wiedzy, doświadczenia i co najważniejsze BEZ podstawowej znajomości prawa.
Kilka razy już ich zagiąłem na czymś- nigdy jeszcze nie dostałem od nich mandatu, choć kilka razy wyciągali już pliczek.
Różnica między nimi a policją jest taka iż policja nie dostaje "prowizji" z wypisanych mandatów, a oni tak- więc dlatego z policją łatwiej się dogadać..

P.S.
Przypomniała mi się historia z ubiegłego roku.
Jechałem z kolegą (były policjant, po przejściach- prawie 15 lat pracy w wydziale dochodzeniowo-śledczym KGP w Warszawie), jedziemy pod PKiN pod prąd (umyślnie, kumple skraca drogę ;) ) nagle niewiadomo skąd, wyskakuje strażnik miejski, macha, krzyczy- staje nam na drodze, kumpel uchyla szybę i zaczynają "rozmawiać"... "dialog cytuje tak jak był, nie wycinając bluzgów- aby oddać realizm sytuacji"

SM: "Panie coś, pan ślepy? Znaków pan nie widzisz? Pod prąd pan jedziesz!"
K: "Nie"
SM:" ...yyyy... co nie?"
K: "Nie twój interes"
SM: :evil: "Tak? To proszę zjechać tu na bok, 300 złotych będzie kosztował ten nie mój interes"
K: "Chłopku małorolny, masz przeszkolenie z ruchu drogowego, że mnie zatrzymujesz i mandat chcesz dawać?"
SM: "yyy... no nie..."
K: No to po ch.. mi krew psujesz z rana? Idź, tam babcia tulipanami handluje bez koncesji, to jej kwit na 50zł wystawisz.."
SM: :oops: "yyy... a to ja przepraszam..."

I poszedł sobie w stroną babci :mrgreen:
Zawsze jak sobie to przypomnę mam niezłą bekę z tego :lol:

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2006, 18:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
Karol 540 napisał(a):
Kujon, a skąd masz takie 'plecy' jeśli to nie tajemnica??

Do tej pory miałem jedną kontrole, ale tylko, dlatego ze wpadli na spot tuning klubu w tarnowie i sprawdzali po kolei wszystkie auta no i w końcu doszli do mnie, pierwsze słowa gliniarza jak tylko wziął mój dowód rejestracyjny brzmiały
" Ooo ktoś tu ma znajomości w urzedzie miasta" a potem poprosił centrale o standardowe sprawdzenie mojego samochodu i usłyszał :

Gliniarz: Prosze sprawdzić KT 44444
Komenda: Jakieś przewinienie zrobił ??
Gliniarz : nie, rutynowa kontrola
Komenda: To proszę go pozdrowić z Komendy :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, 14:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
Kujon napisał(a):
Karol 540 napisał(a):
Kujon, a skąd masz takie 'plecy' jeśli to nie tajemnica??

Do tej pory miałem jedną kontrole, ale tylko, dlatego ze wpadli na spot tuning klubu w tarnowie i sprawdzali po kolei wszystkie auta no i w końcu doszli do mnie, pierwsze słowa gliniarza jak tylko wziął mój dowód rejestracyjny brzmiały
" Ooo ktoś tu ma znajomości w urzedzie miasta" a potem poprosił centrale o standardowe sprawdzenie mojego samochodu i usłyszał :

Gliniarz: Prosze sprawdzić KT 44444
Komenda: Jakieś przewinienie zrobił ??
Gliniarz : nie, rutynowa kontrola
Komenda: To proszę go pozdrowić z Komendy :mrgreen:


hehe not o ladnie JA TEZ TAK CHCE!!! 8)

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL