BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 20:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 29 czerwca 2013, 21:34 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Daj sobie czas. Masz tysiaka, to kup kolumny frontowe, coś już wybierzesz. Reszta zaczeka za twoją gotówką.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 29 czerwca 2013, 21:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
I z czym ja zepne te kolumny ?

Generalnie nie bardzo rozumiem jak powinno się składać audio dlatego napisałem. Parametrów zupełnie nie ogarniam, co z czym itd.

Taki zestaw jak wyzej podalem to szit?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 29 czerwca 2013, 21:51 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Tymczasowo możesz takie fronty podłączyć do tego logitecha co masz. Dupy nie rozerwą, ale będziesz już miał coś zakupione.
Następnie AMP i już będzie grać muzyka. Parametrów nie ma co ogarniać jako tako, bo wszędzie do wygląda podobnie. Na co najwyżej można zwrócić uwagę to na moc: jak producent podaje 7x140W a z tyłu na tabliczce masz napisane FUSE 1A 150W 230V 50Hz to już wiadomo, z czym masz do czynienia - ze ściemą. Jak zajrzysz przez kratki zauważysz malutki transformatorek. To są właśnie takie sprzęty typu zestaw za 1000zł. Wygląda profi, ale brzmienie to może co najwyżej na słuchawkach być ładne. Aby poruszyć nawet 18centymetrowe membrany potrzeba prądu, a ten bierze się z tego co napisałem powyżej.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 29 czerwca 2013, 23:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Powiedzmy, że rozumiem. Myślałem, że taka Yamaha to już nie takie gówno.... Widać się myliłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 30 czerwca 2013, 00:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
mroova81, a jakbym to zaatakował z innej strony. Warto jest inwestować w kino domowe?

Połączenie byłoby takie jak wyżej podałem. Komputer połączony z TV któe robi za monitor oraz telewizor, zestaw audio połączony z komputerem żeby robił za głośniki w komputerze, oraz zestaw audio połączony z telewizorem, żeby robił za głośniki w telewizorze. Tak żeby w momencie odpalenia powiedzmy gry na PC, za monitor robił TV + dźwięk z Audio, oraz w momencie odpalenia Discavery żeby za głośniki robiło Audio.

Pokój to jakieś +/- 5x4m. Może wystarczy jakiś zestaw stereo?


Moje codzienne użytkowanie to raz na jakiś czas jakis film, jak sporo osób poleca, a na codzień to muzyka, muzyka, muzyka z naciskiem na lubianie niskie tony. Mieszanie w bloku.


PS. Przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi, ale godzina zobowiązuje. :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 30 czerwca 2013, 01:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Ja mam bardzo podobny setup do tego, który ty podałeś. TV jako monitor, głównie muza z kompa i filmy z kompa. Dziennik mogę też odsłuchać na dużych kolumnach.

Jak słuchasz przede wszystkim muzy to w zasadzie racją jest, że stereo wystarczy, ALE nie jest powiedziane wcale, że będzie taniej, zwłaszcza, że chcesz niskich tonów, a z 2.0 nie da się ich wycisnąć za dużo przy niskim budżecie. Z koleji budowanie 2.1 też do tanich nie będzie neleżeć. Jeden z najtańszych subów jaki radzi sobie z muzyką, to jamo sub650 (tego mam) to koszt około 1600 za samego woofera. A dojdzie jeszcze problem wzmacniacza 2.0 a głośniki 2.1. Nie ma za bardzo tego suba gdzie podłączyć, a pętla HI-input to taki pół środek...

Tak czy tak będzie dość drogo. Gdybyś napisał, że szukasz czegoś tylko dla filmów, to można by uciec w bardziej budżetowe klocki, kino nie wymaga aż tak wiele od sprzętu, ale muzyka niestety tak.

Bierzesz pod uwagę używki? To jest imo bdb deska ratunku dla zaciasnego budżetu.
np (nie mam dostępu do allegro, więc nie rzucam konkretami)
kolumny 2x bolero200, ton200, ton400, zeus(też tonsil), lub jakiekolwiek cervin vega, JBL E(S)80,90,100 + wzmacniacz najlepiej jakaś wysoka półka, ale starszy coś z 90tych lat np harmann kardon, rotel, nie wiem, późno mało pomysłów....

Taki zestawik stereo pewnie przekroczy 2k, ale będziesz zadowolony. Jak włączysz and justice for all, to cię ciary przejdą, a jak massive atack to spadniesz z fotela. Pewnie o to chodzi?

W gotowce z marketu za 1000 się nie baw. To jak komplet nowych felg za 700zł.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 30 czerwca 2013, 10:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Najważniejsze to kupować coś na swoją miarę. Jak kupisz jakiś hiper sprzęt bo ci ktoś poleca a tego nie czujesz albo nie potrzebujesz a jedynie słuchasz rad kogoś kto się tym pasjonuje, to wydasz kasę niepotrzebnie.

Podobnie z CB. Nie pytam kolegi fana CB o dobór radia po kasa idzie w grube setki. Kupiłem unidena za 230zł i jestem bardzo zadowolony.

Podobnie z fotografią, jak ktoś nie widzi różnicy w zdjęciach z lustrzanki od tych z kompakta albo kompletnie nie umie robić fotek lub po prostu robi fotki z wakacji nie ma sensu doradzać sprzętu za 15tys ani nawet 5 tys.

To samo z kompami. Jeden doradzi laptopa za 6 koła i powie że ten za 1500 to kupa a dla kogoś kto siedzi tylko na forum i obrobi 5 zdjęć na miesiąc ten za 1500 jest całkowicie wystarczający :)

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Czasami lepiej się nie radzić fachowców :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 30 czerwca 2013, 11:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
KotSylwester, poniekąd masz racje, ale zawsze chciałem zainwestować w jako tako fajne granie.


mroova81, ja jestem skierowany tylko i wyłącznie na sprzęt używany, na porządny nowy mnie nie stać bo to cenowo wypada jak ładne e36 w 2,0 :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, 13:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 3502
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: ///Z3
Kod silnika: M43TUB19
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=173199
Ponieważ czeka mnie przeprowadzka i remont, mam małą rozterkę - planując aranżacje salonu do kina domowego 5.1 wybrać TV LCD ok. 46 cali, czy sprawdziłby się w takim pomieszczeniu powiedzmy taki projektor już z ekranem?
http://allegro.pl/projektor-benq-w703d- ... 49387.html
Pokój jest na wschód, chcę mieć ciemne rolety, telewizję oglądam baaardzo sporadycznie, właściwie przeznaczony będzie w 90% do wieczornego oglądania filmów. Muszę dokonać wyboru dużo wcześniej, by przygotować instalacje podtynkową wszystkich kabli. Doradźcie, bo napaliłem się na projektor ale nie wiem czy to się sprawdzi. Czy jeśli jednak będę chciał w ciągu dnia obejrzeć np jakiś mecz to dostrzegę piłkarzy na ekranie? ;)

_________________
BMW ///Z3
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, 19:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Projektor fajna sprawa jak się ma rolety zewnętrzne i lubi robić ciemnie przy każdym ogladaniu tv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, 21:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Z tymi roletami do nie do końca. Nawet w dzien w zwykłym pokoju dobrze oświetlonym wystarczą wewnętrzne rolety.

Piter, często u kumpla oglądamy filmy, tv i xbox na projektorze marki Optoma - nie pamiętam jaki model ale rok temu kosztował coś około ~3kpln. Wyświetla bez problemu 100cali w full HD (max to chtyba 120cali full HD). Jakość jest znakomita. Nie znam parametrów ale robi robote i ja bym nie kupował tv.

Co prawda ma to w sporym pokoju na poddaszu wiec jest tam dość ciemno ale gdy otworzy się okna w dachu i rolety i wpada światło nie ma problemu z jasnością. To samo gdy zapali się światło w pokoju obraz jest mocny jak na bardzo dobrym telewizorze.

Ja bym się nie zastanawiał i kupował projektor tym bardziej jeśli ma służyć do oglądania filmów.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, 07:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Projektory posiadam chyba od 9 lat. Wg.mnie nie nadaje się to jako zamiennik telewizora.

Miałem przez dłuższy czas projektor w pokoju dziennym i zdawał dobrze egzamin nawet w dzień - przy gumowanych roletach, można było oglądać w lipcu w południe. Ale pamiętaj że nie zawsze chcesz zaciemnić pokój jak chcesz coś oglądać a nwet zimą się okaże że księżyc albo latarnia Ci rzuca smugę na ekran - złośliwość losu ;)

Obecnie korzystam z pomieszczenia dedykowanego z czarnym sufitem i grafitowymi ścianami i projektora Optoma HD20 - kupionym zresztą w rzutniki.com - tym sklepie, do którego dałeś link. Testowałem droższego Benq ale kilka stówek tańsza Optoma świeciła znacznie lepiej. Długo szukałem ekranu, zdecydowałem się w końcu na powłokę szarą - Suprema Andromeda IM. U mnie ekran ma chyba 234cm szerokość pola projekcji. Ważne wg. mnie jest czarne obramowanie i długość czarnego pasa rozbiegowego. Ja szukałem ekranu z długim pasem, bo zamontowany jest w suficie i nie chciałem zadzierać głowy to raz a dwa projektor powinien wisieć w poziomie, nie świecić ani w dół ani w górę. Co prawda jest regulacja trapezu ale nie zaleca się korzystania jak nie trzeba.

Ja kupiłem projektor na 7-8 miesięcy zanim ukończyłem kino. Jak pomieszczenia było po wstępnym wykończeniu - przed gipsowaniem, postawiłem projektor na statywie i dokładnie pomierzyłem jak wyjdzie ekran. Wtedy go dopiero kupiłem. Kupiłem biały, udało mi się zamienić na szary - jest znacznie lepszy obraz. Na forum audiostereo mówią że jasny pokój szar ekran, ciemny pokoj biały ekran - kompletnie nie jest to prawdą. Mam ciemny pokój i na szarym obraz jest lepszy.

Jest strona: http://www.projectorcentral.com/project ... or-pro.cfm na której znajdziesz projektor i policzysz sobie jaki wyjdzie ekran z danej odległości. Każdy projektor ma zoom - aby dokładnie się dopasować do ekranu.

Projka HDready bym nie brał. Uważam że FullHD jest tym co powinno się kupić, szczególnie że nie jest to zakup na 2-3 lata a jest już system 4K. Chociaż TV chyba nadal jest w 720p (HD Ready)
Obrazek

Co do samych filmów to u mnie przy podstawie 234cm wychodzi 106" przekatna i widać spore różnice między HDReady a HD.

Acha pamiętaj że pod sufitem projektor się wiesza do góry nogami - inaczej się nie da.

Pamiętaj żeby kupić w miarę dobry kabel HDMI. Ja kupiłem Prolink Exclusive 15m za 180zł. Zanim zamurujesz kabel sprawdź jak działa. Ja kupiłem jeden i śnieżył. Na tym prolinku, mimo że jest tani działa bardzo dobrze. Oczywiście możesz kupić kabel i za 1000zł ale u mnie na prolinku nie ma zastrzeżeń. Najlepiej jednak kupić dwa kable i puścić je w rurze - zawsze można wymienić.

Acha, z moim projkiem była w firmie Suprema Polska na dobór ekranu. Pan był pod wrażenim Optomy. Stały u nich projki po 25tys zł, ale powiedziałem że nie chcę nawet widzieć jak świecą bo już nie będę nigdy z Optomy zadowolony. Powiedział: "Szczerze mówiąc różnicy wielkiej nie ma, ta Optoma świeci bardzo dobrze" :super:

Podsumowując: Powieś na ścianę tani TV LCD 32"-42 za 1500-2000zł do ogladania wiadomości a ekran niech zjeżdża przed TV jak chcesz coś na dużym ekranie. Ja kupując TV do dużego pokoju kupiłem najtańszy LCD Full HD 46" ale pokój mam duży, więc 32 byłoby pomyłką. Jaki ten TV nie byłby super hiper projektor go przebija.

Jak potrzebujesz porad, pytaj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, 22:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 3502
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: ///Z3
Kod silnika: M43TUB19
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=173199
KotSylwester, wielkie dzięki za obszerne info! TV LCD i projektor to byłby dobry pomysł, tylko dla mnie ma małego minusa - komplikuje rozmieszczenie kabli by wszystko ze sobą połączyć, bo tv i projektor będą na przeciwległych ścianach. Ale idąc tym tropem mocno zastanawiam się teraz by w salonie był jednak tv, a może projektor kupię do sypialni.

_________________
BMW ///Z3
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 20 sierpnia 2013, 06:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
A do sypialni będziesz zapraszał znajomych na seans albo kumpli na film?

Apropos podłączeń to śmiesznie mało amplitunerów kina domowego ma dwa WYJŚCIA HDMI. Wejść mają po kilka ale jak szukałem do siebie ampli to właśnie zwracałem uwagę na liczbę wyjść.

Problemu większego z kablami nie ma. Projektor wymaga jedynie zasilania i hdmi. Ekran wymaga jedynie zasilania. Do mojego ekranu posiadam kabelek trigger - po włączeniu ampli może ekran sam zjechać w dół a po wyłączeniu podjechać ale w moim przypadku powodowało by to jedynie utrudnienie, pilot jest wygodniejszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 20 sierpnia 2013, 16:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 3502
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: ///Z3
Kod silnika: M43TUB19
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=173199
KotSylwester napisał(a):
A do sypialni będziesz zapraszał znajomych na seans albo kumpli na film?

Najpierw napisałem a później pomyślałem ;) Projektor w salonie a TV do oglądania wiadomości itp. w sypialni.
Ja niestety mam wiekowy amplituner kenwooda, który nie ma wejść/wyjść hdmi. Obraz na projektor chcę dać kablem hdmi z odtwarzacza dvd i kablem video z laptopa. Dźwięk z tychże urządzeń niestety prosto do amplitunera chinchami. Ekran raczej mechaniczny.
Będę oglądał z dość bliskiej odległości - ok. 3,5 metra. Gdzieś czytałem, że wysokość ekranu powinna mieć max 1/2 odległości widza od ekranu? Jaki byłby odpowiedni wymiar?
Zastanawiam się też, czy zamiast kuć ściany nie zrobić takiej zabudowy karton-gips, wewnątrz której szły by wszystkie kable a jednocześnie ścianka pionowa miałaby dwa "okna" na sprzęt dowodzenia. Taki baaardzo poglądowy szkic ;)
Obrazek

Albo po prostu zrobię zabudowę karton-gips za łóżkiem z wnękami-półkami które wykorzystam na projektor, głośniki i być może płyty cd/dvd itp. Tylko czy projektor nie będzie za nisko?
Obrazek

Aha, czy projektor LED np. Optoma ML550 który ma wielokrotnie dłuższą żywotność to dobry pomysł, czy lepiej jak ma zwykłą lampę?

_________________
BMW ///Z3
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 20 sierpnia 2013, 19:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Projektor musi wisieć bo nie świeci symetrycznie :)

Obrazek

Ja mam chyba taki uchwyt i jestem mega zadowolony
http://allegro.pl/uchwyt-podwieszany-16 ... 52157.html

Koniecznie zrób rozwojowy system. Laptopa zmienisz na takiego z hdmi. Problem z projem jest taki że przeważnie mają dwa wejście hdmi i bez ampli się robi problem, chyba że są jakieś koncentratory.

Źródeł masz kilka:
Satelita
Komputer - najczęściej
DVD
PS3

Z kompa po DVI dasz rade puścić fullhd a filmów w sieci pełno.

Pamiętaj żeby puścić:
2xhdmi do proja. Kup przejściówkę z lapka dvi-hdmi czy vga-hdi, zeby nie kupować długiego kabla VGA, a jak chcesz to ci mogę wyslac taki za friko bo nie używam - 10 albo 15m, nie śnieżyło nic.

W przyszłości będziesz miał:
laptop - ampli po hdmi
cyfra - ampli po hdmi
dvd/bd - ampli po hdmi
ps3-ampli po hdmi
i
ampli - tv po hdmi.

Ja siedzę chyba 4,3m od ekranu a ma on 2,3m szerokości.
W tymczasowym pokoju mialem 3,2 szerokosc ekranu i chyba 5m od niego - bylo mega :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 21 sierpnia 2013, 07:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Jeszcze co do ekranu. Przez jakieś pół roku używałem projektora w pokoju 30mkw. W pokoju dziennym już był zdjęty, pokój kinowy dopiero się robił a projektor już był nowy zakupiony. Obraz wyświetlałem na białej ścianie. Prosta równa, wygipsowana, wyszlifowana biała ściana. Szczerze mówiąc było bardzo dobrze ;) Projekcja miała 3,2m szerokości. Wiadomo że lepiej jest na szarym ekranie, super hiper duper powierzchnie itp itd. Natomiast, z okazji że obecnie są bardzo modne szarości jeżeli chodzi o stylistykę wnętrz to bym się zastanowił na Twoim miejscu czy nie pomalować ścian na szaro. Albo tej jednej. To powinien być jasno szary kolor. Pewnie w necie znajdziesz jakiś numer. Ja mam pomalowany pokój dzienny Beckersem NCS S2000N. Myślę że on by był dobry. Na forach o tej tematyce mówią że szary podkręca nasycenie kolorów. Sporo osób mówi że zamiast taniego ekranu lepiej właśnie pomalować dobrze ścianę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 21 sierpnia 2013, 16:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 3502
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: ///Z3
Kod silnika: M43TUB19
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=173199
Dokładnie mam w planach pomalowanie wszystkich ścian w różnych odcieniach szarości, od jasnych aż po ciemne grafity. Jeśli tak sugerujesz to zakup ekranu zostawię na sam koniec. Jeśli będę niezadowolony z efektu na ścianie to dokupię ekran. W razie czego zrobię zabudowę k-g pod sufitem, by później tam schować ekran. Tak na szybko to wyglądałoby to tak:
Obrazek

Ale myślę, że jeśli ekranu miałoby nie być, to musiałbym chociaż zrobić jakąś ramę z drewna

_________________
BMW ///Z3
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 21 sierpnia 2013, 18:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Nieźle. Ja bym nie robił żadnej ramki, całość żeby nie wyglądała dziwnie jak nie będzie projekcji. Ramkę zrobisz na 16:9 czy 16:10? Filmów sporo jest 16:10 ale ekran TV to 16:9.... Polecam zrobić całość a ramkę ew.później - ale będzie słabo wyglądała jak nie będzie filmu puszczanego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 21 sierpnia 2013, 18:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 3502
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: ///Z3
Kod silnika: M43TUB19
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=173199
KotSylwester napisał(a):
Nieźle. Ja bym nie robił żadnej ramki, całość żeby nie wyglądała dziwnie jak nie będzie projekcji.

A no właśnie, ekran jednak ma swój jakiś tam urok - nawet gdy jest rozłożony a ramka już niekoniecznie.
KotSylwester napisał(a):
Ramkę zrobisz na 16:9 czy 16:10?

Chyba jednak 16:9.

Powiedz mi jeszcze jakie masz zdanie w kwestii projektor LED vs. projektor lampowy? Niby LED to wielokrotnie dłuższa żywotność, ale z drugiej strony mniejsza jasność.

_________________
BMW ///Z3
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL