BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 10:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 21 grudnia 2011, 23:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Bobby Vintage napisał(a):
Sprawdzę tego Soniaka jak gra bo ten speaker bar mnie nie przekonuje co do jakości dźwięku. Zestawy Samsunga mają niezły design ale tak jak wspomniał ktos wcześniej chyba szitowo grają.


Nie wiem, bo nie mialem okazji spotkac sie z tymi zestawami samych glosnikow. W 2008 kupilem, z podobnym zalozeniem jak Ty, HT-X810R i dopoki go nie uslyszalem, to tez myslalem, ze taki plastik nie bedzie gral, jest odwrotnie, dzwiek jest swietny i w pieniadzach, w ktorych bylo to oferowane, nie znalazlem lepszego rozwiazania

Obrazek

i nie tylko ja mam o tym podobne zdanie http://audio.com.pl/testy/samsung-ht-x810:20

Nie wiem dlaczego cos podobnego nie jest obecnie oferowane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 00:18 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 4695
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=135795
byłe
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71866
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... t=piotr320
Vermilion napisał(a):
Komputerowe sobie wogole odpusc, bo sie nie sprawdza. A tego Logitech'a jada strasznie wszyscy recenzenci, nie mialem z nim kontaktu, ale sadze, ze moga miec racje http://pclab.pl/art45774-13.html


tu muszę się z Tobą nie zgodzić.. czytanie tego co piszą inni a odsłuch osobisty to dwie zupełnie inne sprawy, zresztą chyba dobrze o tym wiesz bo tak samo jest z felgami.. Miałem do czynienia i z Z5500 i różnicy w odsłuchu myślę, że nie zauważysz.. A za te pieniądze to naprawdę bardzo fajny zestaw.. :]
Wiadomo do słuchania ostro muzy lepszy będzie amplituner + kolumny, ale do oglądania filmów/gier z906 będzie znacznie lepszy jeśli chodzi o ten przedział cenowy.. :]

_________________
Zajrzyj i oceń mojego turasa..:-)

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 01:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
piotr320 napisał(a):
Vermilion napisał(a):
Komputerowe sobie wogole odpusc, bo sie nie sprawdza. A tego Logitech'a jada strasznie wszyscy recenzenci, nie mialem z nim kontaktu, ale sadze, ze moga miec racje http://pclab.pl/art45774-13.html


tu muszę się z Tobą nie zgodzić.. czytanie tego co piszą inni a odsłuch osobisty to dwie zupełnie inne sprawy, zresztą chyba dobrze o tym wiesz bo tak samo jest z felgami..


Zgadzam sie, zawsze warto posluchac samemu, jednak nie mozna podchodzic negatywnie do tego co ludzie pisza w recenzjach, szczegolnie gdy dana opinia sie powtarza.

Z felgami jest inaczej, nikt nie robi ogolnych, niezaleznych testow czy recenzji (co byloby calkiem fajne, bo w przypadku naszych felg nie musielibysmy martwic sie o ich wynik :) ), a dziwne komentarze pochodza od ludzi, ktorzy nigdy nie widzieli, ani nie kupili nowego kompletu jakichkolwiek felg z podobnego przedzialu cenowego, takze wartosc takich opinii latwo ocenic.

piotr320 napisał(a):
Miałem do czynienia i z Z5500 i różnicy w odsłuchu myślę, że nie zauważysz.. A za te pieniądze to naprawdę bardzo fajny zestaw.. :]
Wiadomo do słuchania ostro muzy lepszy będzie amplituner + kolumny, ale do oglądania filmów/gier z906 będzie znacznie lepszy jeśli chodzi o ten przedział cenowy.. :]


Do gier ok, ale w sypialni, do ktorej chce to Bobby, jakos tego nie widze. Druga sprawa z zestawami 5.1 do komputerow jest taka, ze ich jakosc ostatnio sie pogarsza, szczegolnie widoczne jest to na przykladzie Creative'a, Logitech nie zawiodl mnie jakoscia swoich innych produktow, ale ich glosnikow chyba bym nie kupil.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 08:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Co do opinii z internetu to są bardzo często subiektywne i niejednokrotnie o przysłowiowy "kant du.. potłuc". Ba nawet opinie kolegów czy znajomych są do niczego jeżeli mają oni inne oczekiwania od sprzętu. Na przykład kolumny. Jeden poleci komputerowe ze zintegrowanym wzmacniaczem, drugi sam wzmacniacz Arcam za 12tys zł - Obaj są bardzo zadowoleni ze swojego sprzętu ale jeden dał 1200zł a drugi 25tys zł.


Przedział cenowy jest tu rzeczywiście bardzo pomocny. Dla jednego coś będzie grało idealnie a dla drugiego będzie to katastrofa. Myślę że można tak odbierać BARDZO dużo rzeczy - prawie wszystko. Zapytajmy Pana, który kupił 3 dni temu nowego np. Forda Ka. Będzie bardzo zadowolony, o tym samym aucie ktoś kto kupił 3 dni wcześniej nowe BMW to auto będzie ciasne, głośne i tandetne. Podobnie jest z głośnikami, telewizorami, komputerami, sprzętem sportowym, zabawkami sterowanymi, sprzętem agd, generalnie - prawie wszystkim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 08:09 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 4695
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=135795
byłe
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71866
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... t=piotr320
Vermilion Creative to inna bajka i też bym ich nie kupił..
Najlepiej jest posłuchać takich głośników odpowiednio rozmieszczonych w pomieszczeniu a nie na półce w sklepie i dopiero można stwierdzić jak grają... :)
Co do wyglądu, to jak kto woli, ale te głośniki są małe i nie ma zbytniego problemu montażu na ścianie, zajmują mniej miejsca niż jakieś kolumny w których 90% to plastyk a reszta głośnik jak to w większości przypadków jest..
Dla mnie ten zestaw był najlepszy w tych pieniądzach, mam go, testowałem, więc mogę polecić, ale nikogo też nie będę na siłę namawiam na nie.. ;)

_________________
Zajrzyj i oceń mojego turasa..:-)

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 08:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Jeszcze problem z kablami, jak ktoś najpierw zrobił remont/wykończenie a potem pomyślał o głośnikach.... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 08:28 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
KotSylwester napisał(a):
Jeszcze problem z kablami, jak ktoś najpierw zrobił remont/wykończenie a potem pomyślał o głośnikach.... ;)

\:D/ a jest 7.1 głośników

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 08:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
KotSylwester napisał(a):
Co do opinii z internetu to są bardzo często subiektywne i niejednokrotnie o przysłowiowy "kant du.. potłuc". Ba nawet opinie kolegów czy znajomych są do niczego jeżeli mają oni inne oczekiwania od sprzętu. Na przykład kolumny. Jeden poleci komputerowe ze zintegrowanym wzmacniaczem, drugi sam wzmacniacz Arcam za 12tys zł - Obaj są bardzo zadowoleni ze swojego sprzętu ale jeden dał 1200zł a drugi 25tys zł.


Przedział cenowy jest tu rzeczywiście bardzo pomocny. Dla jednego coś będzie grało idealnie a dla drugiego będzie to katastrofa. Myślę że można tak odbierać BARDZO dużo rzeczy - prawie wszystko. Zapytajmy Pana, który kupił 3 dni temu nowego np. Forda Ka. Będzie bardzo zadowolony, o tym samym aucie ktoś kto kupił 3 dni wcześniej nowe BMW to auto będzie ciasne, głośne i tandetne. Podobnie jest z głośnikami, telewizorami, komputerami, sprzętem sportowym, zabawkami sterowanymi, sprzętem agd, generalnie - prawie wszystkim.



:ok: :ok: :ok: :ok:

do tego dochodzi różna akustyka danego pomieszczenia,jakość zastosowanych kabli a reszta tak jak Kot - mądrze napisał.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 15:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
KotSylwester napisał(a):
Co do opinii z internetu to są bardzo często subiektywne i niejednokrotnie o przysłowiowy "kant du.. potłuc". Ba nawet opinie kolegów czy znajomych są do niczego jeżeli mają oni inne oczekiwania od sprzętu. Na przykład kolumny. Jeden poleci komputerowe ze zintegrowanym wzmacniaczem, drugi sam wzmacniacz Arcam za 12tys zł - Obaj są bardzo zadowoleni ze swojego sprzętu ale jeden dał 1200zł a drugi 25tys zł.


Przedział cenowy jest tu rzeczywiście bardzo pomocny. Dla jednego coś będzie grało idealnie a dla drugiego będzie to katastrofa. Myślę że można tak odbierać BARDZO dużo rzeczy - prawie wszystko. Zapytajmy Pana, który kupił 3 dni temu nowego np. Forda Ka. Będzie bardzo zadowolony, o tym samym aucie ktoś kto kupił 3 dni wcześniej nowe BMW to auto będzie ciasne, głośne i tandetne. Podobnie jest z głośnikami, telewizorami, komputerami, sprzętem sportowym, zabawkami sterowanymi, sprzętem agd, generalnie - prawie wszystkim.


Nie chodzi mi o forumowe opinie, tylko generalnie testy czy recenzje, robione przez kogos kto ma pojecie i porownuje sprzet podobnej klasy, w podobnym przedziale cenowym, takie materialy znajdziesz bez problemu (czy to w prasie czy na portalach zajmujacych sie konkretnie danym tematem) i warto na nie patrzec, przeczytac i wziasc pod uwage, nie twierdze, ze bezmyslnie sie nimi kierowac.

Bazujac na tej zasadzie, testu porownawczego nowego Forda Ka i nowego BMW nie znajdziesz, bo nie mialby sensu.

piotr320 napisał(a):
Vermilion Creative to inna bajka i też bym ich nie kupił..
Najlepiej jest posłuchać takich głośników odpowiednio rozmieszczonych w pomieszczeniu a nie na półce w sklepie i dopiero można stwierdzić jak grają... :)
Co do wyglądu, to jak kto woli, ale te głośniki są małe i nie ma zbytniego problemu montażu na ścianie, zajmują mniej miejsca niż jakieś kolumny w których 90% to plastyk a reszta głośnik jak to w większości przypadków jest..
Dla mnie ten zestaw był najlepszy w tych pieniądzach, mam go, testowałem, więc mogę polecić, ale nikogo też nie będę na siłę namawiam na nie.. ;)


Zgodze sie tylko, ze do gier powinien byc ok, w sypialni tego poprostu nie widze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 15:31 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
A moze takie cos? Sam mam i bradzo sobie chwale :)



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 15:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
styks napisał(a):
A moze takie cos? Sam mam i bradzo sobie chwale :)



Do komputera dobry wybor, Microlaby daja rade, maja niezla jakosc dzwieku, sam sie nad nimi zastanawialem jakis czas temu, do TV tego nie widze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 16:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
Dlaczego? Obecnie mam je podpiete po N i nie widze przeciwwskazań. Moze za malo wymagam?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 16:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
styks napisał(a):
Dlaczego? Obecnie mam je podpiete po N i nie widze przeciwwskazań. Moze za malo wymagam?


Chodzilo mi raczej o kwestie miejsca, speakerbar jest duzo bardziej kompaktowy i nadal obstawalbym za tym rozwiazaniem do sypialni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 16:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Testy z gazet niejednokrotnie też są g. warte. Widać to jeżeli się na czymś dobrze znasz i czytasz test. Widzisz wtedy że na sensownych rzeczach się nie skupiają, pomijają i piszą bzdety - przykład - z Auto Świat-u.PONAD ROK temu pisali że E60 można kupić za 40tys zł.... Ale na allegro poniżej 47tys były angole, ceny netto, rozbitki... A wadą foteli BMW z wysuwaną częścią pod nogi jest to że zbierają się śmieci, okruszki.... :rotfl:

Zresztą w prasie BARDZO CZĘSTO testy są sponsorowane i również subiektywne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 16:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Kup TV z przyzwoitymi głośnikami a dopiero potem zastanawiaj się czy w ogóle potrzebujesz jakieś zewnętrzne :)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 16:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
KotSylwester napisał(a):
Testy z gazet niejednokrotnie też są g. warte. Widać to jeżeli się na czymś dobrze znasz i czytasz test. Widzisz wtedy że na sensownych rzeczach się nie skupiają, pomijają i piszą bzdety - przykład - z Auto Świat-u.PONAD ROK temu pisali że E60 można kupić za 40tys zł.... Ale na allegro poniżej 47tys były angole, ceny netto, rozbitki... A wadą foteli BMW z wysuwaną częścią pod nogi jest to że zbierają się śmieci, okruszki.... :rotfl:


Zgoda, popelniaja bledy, rzeczywiscie chyba w kazdym wydaniu da rade znalezc ich sporo. Spojrz jednak na to racjonalnie, chcesz kupic E60 - i nagle rozmyslasz sie z tego zakupu bo przeczytales w AS, ze w fotelach zbieraja sie okruszki? Chyba nie. To samo dotyczy ceny, napalasz sie, ze za 40 tys. kupisz E60, rynek szybko to weryfikuje.

KotSylwester napisał(a):
Zresztą w prasie BARDZO CZĘSTO testy są sponsorowane i również subiektywne.


Mozliwe, dlatego masz tez multum zrodel, polskich czy zagranicznych, ktore mozna ze soba porownac, WSZYSTKICH testow nie da sie ustawic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 17:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Tomek napisał(a):
Kup TV z przyzwoitymi głośnikami a dopiero potem zastanawiaj się czy w ogóle potrzebujesz jakieś zewnętrzne :)


Kwestia jest taka że zmienia się wystrój całego pokoju. Muszę więc kupić do nowych mebli LCD bo kineskopwy w nie nie wejdzie. Wieżę bo w nie nie wejdzie i jak wcześniej wspomniałem nie działa odczyt płytek oraz laptoka bo nie będzie miejsca już na biurko dla stacjonarnego kompa.

Teraz mam kompa i TV podłączone pod wieżę starą Sonego i gra to git ale chciałbym mieć jeszcze odczyt płytek i sobie wygodnie klepnąć na łóżku i włączyć jakiś music i operować pilotem a nie siedzieć przy lapku którego zasięg będzie ograniczony długością kabla do głośników żeby przerzucać kawałki.

Meble będą pod wymiar więc żeby wybrać jakie mają być muszę wiedzieć jaki sprzęt grający będzie żeby jakoś go w nie wkomponować.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 18:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
ja mam pod kino domowe kupione tylko dwa głośniki... http://allegro.pl/kolumny-tonsil-altus- ... 25568.html takie cuda oraz amplituner - http://allegro.pl/amplituner-sony-str-d ... 61444.html

Gra to bardzo przyjemnie, filmy ogląda się miło, bas miły, nie drażniący. Nie żałuję, może kiedyś dokupię jeszcze kilka mniejszych głośników ale też Tonsil'a i zrobię ten dźwięk 7.1 ;)

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 22 grudnia 2011, 19:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 245
Lokalizacja: Podgaje/Okonek
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Garaż: BMW E36 316i Compact
MichcioManiak :super: ja mam amplituner (niestety 5.1 ale nie mogę się z nim rozstać) Pioneer VSX-609RDS do tego cental Cat, soobwoofer Cat - MBC 2000 , fronty Altus 110 a surround Altus 75 i gra to przyjemnie przy filmach :super:

_________________
soczewkowy Compact
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 23 grudnia 2011, 09:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Vermilion napisał(a):
WSZYSTKICH testow nie da sie ustawic.


Ani przeczytać. Chcąc się zapoznawać ze wszystkimi testami, wszystkiego przed zakupem, trzebaby zrezygnować ze snu i pracy - szczególnie jak ktoś kupił mieszkanie do remontu, lub w stanie surowym, nie mówiąc o budowie domu. :) A poświęcać dziesiątki, setki godzin przed zakupem TV do sypialni też chyba nie ma sensu, jak się nie jest TV-filem.


W sypialni biurko i komp stacjonalrny? To chyba nie do końca jednak sypialnia? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL