BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 06:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 9 września 2010, 16:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam zregenerowałem koło dwumasowe ze sprzęgłem w powyższej firmie - cena regeneracji 1200zł za koło i sprzęgło- raz mi przysłali zapłaciłem 65 zł za przesyłkę i okazało się iż impulsatory które dają znak na czujnik są za krótkie, odesłałem( znów przesyłka 65zł na moje koszta) Przysłali za pobraniem znów 65zł - Mechanik 2 razy już opłaciłem całą skrzynie zdejmował wkładał i znów się okazało, iż SPRZĘGŁO SKACZE tzn. są drgania, dziwny turmot z silnika, i na 4 i 5 biegu sprzęgło się ślizga bo czuć albo spalenizne albo samochód nie ma mocy tylko gazuje(dostaje wyższych obrotów) zamiast jechać do przodu... A w firmie pracują jakieś cwaniaki i nie chcą mi oddać pieniędzy bo twierdzą że wszystko jest dobrze. Prosiłbym o pomoc jestem osobą niepełnosprawną i nie mogę sobie sam dać rady, Bardzo proszę o pomoc może mi ktoś podpowie co uczynić z tym fantem........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 20 września 2010, 12:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Niech mod przeniesie na ogólny to pewnie ktoś pomoże...

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 20 września 2010, 13:56 
Napisz do użytkownika maad- może coś pomoże.

Odnośnie tej firmy.. dwa miesiące temu w ojca Volvo również przyszedł czas na wymianę dwumasa. Chwilę zastanawiał się nad regeneracją właśnie w tej firmie, jednak znalazł dużą ilość niezadowolonych klientów i zdecydował się na zakup nowego koła.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 20 września 2010, 14:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4168
Lokalizacja: PSR
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54b25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134731
potwierdzam cwaniaki, będziesz mieć problem z nimi...

_________________
Obrazek
Cycki, dresy, BBS-y !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 20 września 2010, 15:38 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Podaj adres serwisu, ku przestrodze dla innych.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 22 września 2010, 05:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Bydgoszcz
ADRES SERWISU: Sprzęgło SERVICE ul. Ziębicka 37, Poznań --- Cwaniaki krują się również pod adresem innej firmy: EXPLORER ANDRZEJAK JUNIKOWSKA 34B 60-163 Poznań! To co opisują na stronie www to jest skandal prawidłowo dwumasów nie powinno się regenerować!!! RADZĘ PAŃSTWU NA NICH UWAŻAĆ JAK MA SIĘ COŚ U NICH ZAKUPIĆ TO SĄ MILI ALE JAK KOŁO DWUMASOWE NIE CHODZI JAK POWINNO TO KLNĄ WYZYWAJĄ, RZUCAJĄ SŁUCHAWKĄ, MÓWIĄ ŻE JEST WSZYSTKO OK I NIE ODDADZĄ PIENIĘDZY!!! SPRAWĘ TRZEBA NAGŁOŚNIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OSZUŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 22 września 2010, 07:28 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
Proponuje się zgłosić do programu "turbo kamera" oni się tam zajmują takimi sprawami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 23 września 2010, 14:14 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Zlecając naprawę koła dwumasowego w tym warsztacie zawarliście w istocie umowę o dzieło, na podstawie której warsztat miał Ci to koło naprawić. Z tego, co piszesz, warsztat to normalnie działający przedsiębiorca, a Ty jesteś osobą fizyczną zlecającą naprawę w celu niezwiązanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, czyli w świetle prawa - konsumentem.
Na mocy art. 627 (1) kodeksu cywilnego, do umowy o dzieło zawartej, w zakresie działalności przedsiębiorstwa przyjmującego zamówienie, z osobą fizyczną, która zamawia dzieło, będące rzeczą ruchomą, w celu niezwiązanym z jej działalnością gospodarczą ani zawodową, stosuje się odpowiednio przepisy o sprzedaży konsumenckiej. Te przepisy to przede wszystkim ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.
Zgodnie z jej art. 8, jeżeli towar konsumpcyjny (w Twoim przypadku można rzec "usługa konsumpcyjna" :-D) jest niezgodny z umową, kupujący (tutaj: zlecający naprawę) może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia (ustęp 1). Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ustępu 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia (ustęp 2).
Jeżeli sprzedawca (w tej sprawie wykonawca dzieła), który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione (ust. 3).

Zgodnie z art. 9 ust. 1 ww. ustawy, kupujący traci uprawnienia przewidziane w art. 8, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie zawiadomienia przed jego upływem. Nie musisz wysyłać im całego koła od razu, wystarczy pisemne zawiadomienie oraz wybór żądania (póki co - ponowna naprawa). Dochowanie tego terminu jest bardzo ważne.

W Twoim przypadku, wysłałbym im ponownie pismo, wraz z oświadczeniem mechanika, który Ci je zakładał, obejmującym objawy uszkodzenia koła, oraz żądanie naprawy tegoż koła. Ponadto powinni zwrócić Ci koszty wysłania koła (prócz pierwszej i wysyłki), a także ponowne koszta mechanika. Najlepiej udaj się do powiatowego rzecznika praw konsumentów, popatrzy, co tam masz za papiery i odpowiednio doradzi. Ewentualnie prosto do jakiegoś prawnika :-)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 26 września 2010, 19:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: Bydgoszcz
dziękuje za podpowiedzi, na szczęście odzyskałem pieniądzę ale tylko za same sprzegło i koło a za dwukrotne wykładanie skrzyni wyszło 600zł, które musiałem mechanikowi zapłacić już pewnie przepadło. Ale najwazniejsze że oddali bo było tyle nerwów!!! Naprawdę odradzam POZNAŃ SERVICE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIE REGENERUJCIE KÓŁ DWUMASOWYCH W TEJ FIRMIE LEPIEJ KUPIĆ NOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 26 września 2010, 22:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 15
Lokalizacja: śląsk
Moje BMW: e46
heh pewnie,że lepiej kupić nowe.....mnie super mechanicy przejechali, na 3tysie,tzn zalecili wymianę dwumasy+sprzęgło ,jako przyczyna hałasu i wibracji tyle tylko ,że usterka leżała w innych mniej kosztownych częściach-za które i tak musiałem zapłacić 1000zł :kwasny:
....na pocieszenie mam, na zapas starą dobrą dwumasę i sprzęgło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 18 kwietnia 2012, 07:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
JA ROWNIEZ POMIMO PRZESTROG NA FORUM ZREGENEROWALEM U NICH KOLO DWUMASOWE-POTWIERDZAM POWYZSZE ZE SA TO CWANIAKI,KOLO NIE CHODZI JAK SIE NALEZY,SLIZGA SIE SPRZEGLO I SA DRGANIA MOCNE.tWIERDZA ZE JEST WSZYSTKO OK I NIE ODDAC PIENIEDZY.SPRAWE KIERUJE DO SADU A SPRZEGLO ODDAJE DO EKSPERTYZY.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 18 kwietnia 2012, 07:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
DODAM JESZCZE ZE KUPILEM NOWE FIRMY LUK I PO ZALOZENIU WSZYSTKIE OBJAWY KTORE PODALEM POWYZEJ USTALY.WIEC Z ICH SPRZEGLEM BYLO COS NIE TAK.JEDEN MADRY PAN U NICH POWIEDZIAL ZE TO JA CHCE WYLUDZIC OD NICH POIENIADZE BO ZAMIAST POCZEKAC NA REKLAMACJE JAK ODESLA TO ZALOZYLEM NOWE ODRAZU A JA NIE MOGLEM SOBIE POZWOLIC ZEBY AUTO STALO NIE WIADOMO JAK DLUGO,A POZATYM PO WNIKLIWYM POCZYTANIU O TEJ FIRMIE NIE CZEKALEM JUZ NA POWROT MOJEGO KOLA OD NICH TYLKO KUPILEM NOWE I ZALOZYLEM.OSTRZEGAM PRZED TA FIRMA JESZCZE RAZ,KUPUJCIE NOWE,TROCHE WIECEJ KASY ALE PEWNOSC ZE NIKT NIE OSZUKA.DLA CIEKAWOSTKI CALY KOMPLET W INTER CARSIE KOSZTOWAL MNIE 1800ZL ZE ZNIZKAMI A U NICH 1200ZL,WIEC ROZNICA 600ZL TYLKO BYLA ALE JAK TO MOWIA CHYTRY TRACI DWA RAZY,MOGE MIEC PRETENSJE SAM DO SIEBIE TYLKO.TERAZ JESTEM ZADOWOLONY AUTO CHODZI PRAWIDLOWO A POWYZSZEJ FIRMIE NIE ODPUSZCZE.JAK MI NIE ODDADZA IDE Z NIMI DO SADU,NAWET JAK MNIE TO BEDZIE KOSZTOWALO WIECEJ NIZ TE ICH ZACHWALANE NA STRONIE REGENEROWANE SPRZEGLO.DLA CIEKAWOSTKI DODAM ZE ANI NIE PRZYSLALI MI PARAGONU ANI FAKTURY,DOBRZE ZE MAM LISTY PRZEWOZOWE FIRMY KURIRSKIEJ DO NICH JAK I DO MNIE ALE TO NIE STANOWI PROBLEMU JAK MOWI PRAWNIK,TO NAWET MOZE DZIALAC NA MOJA KORZYSC.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 18 kwietnia 2012, 14:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 489
Lokalizacja: 3CITY
Moje BMW: e46T
Kod silnika: m57+
wszystko super, wiemy, że to oszuści tylko czemu tak głośno krzyczycie? Po przeczytaniu jednego zdania dostałem oczopląsu i zrezygnowałem z kontynuowania wątku...
Kolego wklei dane firmy, skąd się o nich dowiedziałeś? Jakiś numer telefonu? Chętnie do nich zadzwonię...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 10 maja 2012, 15:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Godzio i po co tam chcesz dzwonić?Ja dowiedziałem sie o nich z interenetu a dokładnie z google.Ale żałuje bardzo ze wogóle dałęm sie namówic na regenrowane a nie nowe.Trzeba było odrazu nowe kupować.A tam faktycznie pracuja cwaniaczki.\Ja z mojej strony zrobię wszystko żeby nagłosnić sprawę i ostrzec innych przed nimi.JESZCZE RAZ NIE KUPUJCIE OD NICH BO BEDZIECIE MIELI Z NIMI KŁOPOTY WRAZIE REKALMACJI.Jestem ciekaw tylko ilu naiwnych takich jak ja złapali.Ostrzegam przed tą firrmą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 2 czerwca 2012, 15:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
ZWRÓCILI W KOŃCU PIENIĄDZE ALE ŁATWO NIE BYŁO.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 6 maja 2013, 12:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 123
Moje BMW: E39 520
czeka mnie wymiana sprzegła, jeśli była by dwumasa do wymiany miałem zamiar do nich oddać, do regeneracji, ale po tym co przeczytałem to sobie daruję :) dzięki za ostrzeżenie. a powiedzcie czy dwumasa od 528i '98 bedzie pasować do 520i '98 ? bo od 528 mam prawie nową do dostania w dobrych pieniądzach od mojego zaufanego mechanika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 6 maja 2013, 18:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 325
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b20/28
KOŁA zamachowe powinny być na 99% takie samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 10 lutego 2015, 11:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46 320Cd
Kod silnika: M47N
Jeśli chcecie aktualną opinie o Sprzęgło Serwis z Poznania zapraszam do przeczytania.

Mój dwumas od e46 zaczął już mocno dawać się we znaki więc pomyślałem że a może by regeneracja. W pierwszym momencie chciałem wysłać do firmy Avanti z Kielc człowiek wydawał sie wporządku lecz po przeczytaniu opini w internecie ludzie nie byli zadowoleni z tego na jakich maszynach się to odbywa mowa o "zwykłej Tokarce i frezarce w szopie na końcu świata". A więc kolega powiedział mi o tej firmie w poznaniu na początku przez telefon mówili że do 1000zł w zależności od zużycia. Pomyślałem że zaryzykuje nie czytając o nich najmniejszej opinii i to był mój błąd. Po otwarciu dwumasu zadzwonili do mnie i powiedzieli że wygląda to tragicznie i koszt naprawy to 1200zł podziękowałem i poprosiłem o zwrot na mój koszt. Za chwile otrzymuje telefon ze za 1100zł by to zrobili kolejny raz odmówiłem i poprosiłem o zwrot. Paczka przyszła następnego dnia ładnie zapakowana niby wszystko super. odpakowuje aby sprawdzić co tam w nim porobili i tu niespodzianka. W ŚRODKU NIE ZNALAZŁEM MOJEGO DWUMASU LECZ OD JAKIEGOŚ INNEGO AUTA, NIE DOŚC TO JEST ON NIE KOMPLETNY SPRĘŻYNY SĄ W WIELU CZĘŚCIACH. SKĄD POZNAŁEM IŻ TO NIE MÓJ DWUMAS ? TO PROSTE MÓJ DWUMAS MIAŁ KILKA ZNAKÓW SZCZEGÓLNYCH ORAZ CO NAJWAŻNIEJSZE POSIADAŁ NR CZĘŚCI NA OBUDOWIE A TAKOWEGO TERAZ NA ODESLANYM DWUMASIE NIE MA. Takowego dwumasu nie da się już zregenerować ani sprzedać jako bardzo zużyty. tarcze i docisk zostawili ponieważ miałem podpisane.

Moja opinia jest prosta są to ludzie nie kompetentni którzy nie dość że obcinają ludzi na kase, a do tego są zwykłymi oszustami Szczerze NIE polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 10 lutego 2015, 11:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
to już podchodzi chyba pod kradzież mienia... :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320 d koło dwumasowe Sprzęgło SERVICE POZNAŃ OSZUŚCI!!
PostNapisane: 10 lutego 2015, 12:10 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Mtk_e46, sam się o to prosiłeś- po co kombinować skoro nowy dwumas LUK-a do twojego 320cd to koszt 1200zł? :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL