BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 20:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 20:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1029
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Mitsubishi Galant
Kod silnika: 4G63
ja też oddaje i powiem wam że moja kobieta zawsze jak idzie oddać ze mną krew to ma czegoś za mało, co się okazało Stacja Krwiodawstwa zawyża wyniki (pewnie po to by mieć lepszą krew). Swoja drogą decyzję podjąłem sam o oddaniu krwi i to bez interesownie i chodzę regularnie na ile mogę. Dla ciekawości leczenie kanałowe u stomatologa dyskwalifikuje Cię na 6 m-cy, teoretycznie bo w praktyce w zasadzie tego nie sprawdzą.
Mój kolega cierpi na arytmie i mimo to skłamał w ankiecie i oddawał krew. Swoją drogą głupek, ale żyje.

P.S. nie wiem czemu ale nigdy nie pójdę oddać krew do autobusu (nigdy nie mów nigdy) ale jakoś tak mi się ubzdurało że wole iść do stacji krwiodawstw, czuję się pewniej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 07:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
pierwszy raz krew oddałem tuż po skończeniu 18 lat. Potem robiłem (i robię) to mniej lub bardziej regularnie (łącznie ok. 10litrów). Czasami z ponad rocznymi odstępami. Żadnych skutków ubocznych nie było ani nie ma.
A jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy krwi nie oddawali i gdzieś o czymś słyszeli :|

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 09:04 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 268
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Garaż: Było E36 318i M43b18, E39 520i M52b20
Jest E46 320d M47N
starscream napisał(a):
ponoc przy czestym oddawaniu krwi organizm sie przystosowuje do wiekszej produkcji hemoglobiny i innych substancji zawartych we krwi i potem juz nawet trzeba oddawac bo mozna miec jakies problemy


nie wiem czy to fakt prosze o opinie znawcy


Znawcą nie jestem ale co nieco wiem. Jest to prawdą ale nie mówmy też o 100% takich sytuacji. Poza tym dotyczy to praktycznie tylko osób z wieloletnim stażem w oddawaniu krwi, które ze względu na wiek nie mogą już krwi oddawać. Tak jak piszesz dochodzi do nadprodukcji krwi tak jakby z przyzwyczajenia przez te całe lata regularnego oddawania i jedyny słuszny a przy tym skuteczny ratunek to upuszczanie krwi.
Co do lekarza w punkcie krwiodawstwa to on może tylko na podstawie wywiadu, ankiety i prostego badania zakwalifikować lub nie do oddania krwi. Ankieta w dużej mierze ma wykluczyć potencjalne osoby, które mogą być zarażone przede wszystkim HIV i HCV, żeby ograniczyć koszty na badania krwi która okaże się nie przydatna. Zauważcie że oddajemy po 450ml a preparaty krwi pełnej są po 200ml. Różnica przeznaczona jest na badania. I jest to największy plus bo za darmo mamy zrobione badania za które trzeba sporo płacić. Wyników oczywiście nie dostaniemy ale możemy być pewni, że jak stacja krwiodawstwa milczy to jesteśmy zdrowi.
Mogę też potwierdzić na swoim przykładzie że da się opić paroma piwami. Będąc w wojsku oddałem krew w Bydgoszczy i zaraz szybciutko leciałem na pociąg do Sosnowca (ok 8h jazdy) więc browarek obowiązkowo. Pociąg ruszył a ja jedno piwko i zdziwienie bo mam fazę więc drugie i poszedłem spać. Wstaję a tu już Łódź :przestraszony: ale kolejny browar, drzemka, pobudka i browar, drzemka i już prawie w domu :D I nie mam tak słabej głowy a była to tylko jednorazowa sytuacja.
Dodam, że też oddawałem krew regularnie zmuszony kłamać w ankiecie z racji wykonywania zawodu a obecnie mam trochę złe wyniki więc niema sensu oddawać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 12:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Ja oddaję nieregularnie, czyli jak mi się przypomni i jak mam czas, świadomość pomocy komuś to miłe uczucie i motywuje do oddania, czekolady oczywiście też :hyhy: , co do sprzedaży krwi to raczej wątpię, bo media szybko by zwęszyły taką sensację,

ded napisał(a):
Z zalet to warto wymienic jeszcze odpis od podatku chyba w wysokosci 100zl za jedno oddanie krwi.
ded jak to zrobić? jakieś zaświadczenie z krwiodawstwa?

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 12:23 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
podol napisał(a):
ded napisał(a):
Z zalet to warto wymienic jeszcze odpis od podatku chyba w wysokosci 100zl za jedno oddanie krwi.
ded jak to zrobić? jakieś zaświadczenie z krwiodawstwa?


o wlaśnie, też bym w końcu coś odpisał, bo puki co wzorowym obywatelem jestem i podatki w 100% przekazuję państwu, nic jeszcze nie odpisałem przez 3 lata :looka:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 13:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
w stacji krwiodawstwa, w styczniu, trzeba poprosić o zaświadczenie ile krwi się oddało w ubiegłym roku i --->>> http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&b ... 8098997018

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 15:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
ja krew oddawałem raz, w liceum

Obok mnie jakaś dziewczyna bardzo się męczyła, strasznie wolno napełniała ten woreczek.

Mi krew leciała sprawnie, czułem się bardzo dobrze, no to jeszcze pompowałem by szybciej leciała przez zaciskanie pięści.... taki cwaniaczek :cool: .... aż do 400ml (czyli raptem 50ml do końca) kiedy to ostro mnie ścięło (ostre zawirowanie i prawie omdlenie). No ale napełniłem ten worek, do klasy też wróciłem (podobno blady jak ściana). Byłem bardzo zadowolony z paczki czekolad :hyhy:

Niestety na następny dzień po oddawaniu krwi gdy wstałem rano myślałem, że się przewrócę. Byłem tak skołowany i osłabiony, że tego dnia darowałem sobie szkołę i dochodziłem do siebie cały dzień. Jak to sobie przypomnę to skutecznie odechciewa mi się oddawania krwi po raz kolejny. :niepewny:

Nie jest to raczej jakaś wielka strata gdyż mam krew tak popularną co ją chyba cysternami wożą :P czyli A Rh+.

Co do badań to ja żadnych wyników nie dostałem poza taką karą z grupą krwi i tyle.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 18:14 
marcin87k napisał(a):
Nie jest to raczej jakaś wielka strata gdyż mam krew tak popularną co ją chyba cysternami wożą :P czyli A Rh+.


Każdej krwii brakuje, to, że A Rh+ jest najpopularniejszą, to nie tylko więcej dawców, to także większe zapotrzebowanie na taką grupę!

aczkolwiek

Sylwek_ch napisał(a):
bo puki co wzorowym obywatelem jestem


Sylwek_ch napisał(a):
w 100% przekazuję państwu


Kurde, Sylwek, bez przesady, 450ml raz na jakiś czas wystarczy, ale żeby od razu 100% :/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 18:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Cytuj:
Mi krew leciała sprawnie, czułem się bardzo dobrze, no to jeszcze pompowałem by szybciej leciała przez zaciskanie pięści.... taki cwaniaczek


Kaza zaciskac piesc wielokrotnie nie poto zeby szybciej lecialo ale po to zeby nie lapal Cie skurcz bo jak bys reke luzno trzymal to bedzie niedokrwiona.

Co do odpisu od podatku to ja jestem zdania ze gdyby placili gotowka to mieliby wiecej chetnych. Z tymi pitami to trzeba pamietac, byc zatrudnionym itp. Niby na to samo wychodzi ale motywacja mniejsza :P Aha, ja uwazam sie za wzorowego obywatela gdy mam zwrot z 3 zerami ze skarbowki :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 19:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
Podziwiam Was za oddawanie krwi.
Tez bym oddawal, ale panicznie boje sie igiel i widoku posoki...
Bylem juz na terapii i nic... :/

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 19:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
Pawelos napisał(a):
Podziwiam Was za oddawanie krwi.
Tez bym oddawal, ale panicznie boje sie igiel i widoku posoki...
Bylem juz na terapii i nic... :/

Ciesz się, że nie jesteś czarną blondynką z długimi włosami krótko obciętymi ;) :rotfl:

Ja oddałem coś ponad trzy litry krwi w życiu - kiedyś i popieram to, bo krew ratuje życie, a nic się nie stanie jak uratuje życie dla Niemca, Włocha czy też Chińczyka albo Araba (murzyn tez człowiek :P ) ;)

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 20:05 
Pawelos napisał(a):
Tez bym oddawal, ale panicznie boje sie igiel i widoku posoki...
Bylem juz na terapii i nic... :/


Z ciekawości- jakiej terapii? Ja też nie lubię igieł, choć to wcale nie boli. Miałem traumę, bo będąc 2, czy 4 letnim szkrabem pielęgniarka taka jedna głupia wbiła mi igłę do kości :P Nie mniej jednak, trzeba być twardym, a nie miętkim!

Pawelos, może jednak spróbuj, odwróć głowę w 2. stronę, nie myśl o tym, coś sobie udowodnisz, a poczujesz tylko ugryzienie komara ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 20:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Pawelos napisał(a):
Podziwiam Was za oddawanie krwi.
Tez bym oddawal, ale panicznie boje sie igiel i widoku posoki...
Bylem juz na terapii i nic... :/


Spróbuj to przełamać. Ja np. miałem paniczny lęk wysokości, bałem się wyjrzeć z balkonu na drugim piętrze, wyjechałem na 103 piętro, porozglądałem się i w dużej mierze przeszło.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 20:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
Gumiś napisał(a):
Spróbuj to przełamać.

Nooo... trzaśnij byka w łep - krew do wanny i kąpiel ;) :P :hyhy:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 20:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
:hyhy:

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 20:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Co do samego oddawania to igla jest gruba i wyraznie ja czuc- nie tak jak zastrzyk. Sama torebke do ktorej leci krew chowaja tak ze nic nie widac (przynajmniej tam gdzie ja bylem). Jak bylem to oddawali tez dwaj zolnierze. Mlode lebki, widac ze zaraz po sredniej szkole. Jeden to robil takie miny ze myslalem ze zejdzie tam na miejscu. Niektorzy znosza to bardzo zle- dla mnie podstawa to nie patrzec. Aha, zawsze mozesz liczyc na gruba pielegniarke ktora wystrzela Cie z liscia po twarzy. Zolnierzykowi pomoglo :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 7 października 2010, 20:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
ded napisał(a):
Aha, zawsze mozesz liczyc na gruba pielegniarke ktora wystrzela Cie z liscia po twarzy.

Ale może się trafić młoda i "wykształcona" :cwaniak: - z ciśnieniem krwi problemu nie będzie :P
A wręcz przeciwnie nie zechcesz z fotela schodzić ;) :ok:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 8 października 2010, 08:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
Fryderyk napisał(a):
Pawelos napisał(a):
Tez bym oddawal, ale panicznie boje sie igiel i widoku posoki...
Bylem juz na terapii i nic... :/


Z ciekawości- jakiej terapii? Ja też nie lubię igieł, choć to wcale nie boli. Miałem traumę, bo będąc 2, czy 4 letnim szkrabem pielęgniarka taka jedna głupia wbiła mi igłę do kości :P Nie mniej jednak, trzeba być twardym, a nie miętkim!

Pawelos, może jednak spróbuj, odwróć głowę w 2. stronę, nie myśl o tym, coś sobie udowodnisz, a poczujesz tylko ugryzienie komara ;)



U mnie na wiosce byly kiedys zorganizowane spotkania z psychologiem nt oddawania krwi dla ludzi, ktorzy sie tego boja. Bylem ale nie pomoglo.
Ja bym musial strzelic duzego kielicha na odwage, ale wtedy raczej by nie chcieli mojej krwi. :hyhy:

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 8 października 2010, 10:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 602
Lokalizacja: Ilawa
Moje BMW: e32
Moim zdaniem jak jest od człowieka do człowieka to pewnie ze oddam.
Niewidze róznicy miedzy niemcem, rosjaninem, japończykiem każdy jest taki sam.
dla mnie moja krew może nawet lecieć do zimbabwe ważne że komuś pomoge :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 8 października 2010, 10:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Sopot
Moje BMW: 525d
krewa oddawać na pewno warto, bo może to uratować życie innej osobie
mam znajomą która potrzebowała krwi i nie wyobrażam sobie sytuacji że tej krwi mogłoby zabraknąć

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL