BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 10:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 8 października 2010, 10:29 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 268
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Garaż: Było E36 318i M43b18, E39 520i M52b20
Jest E46 320d M47N
ded napisał(a):
Aha, zawsze mozesz liczyc na gruba pielegniarke ktora wystrzela Cie z liscia po twarzy. Zolnierzykowi pomoglo :P


A najlepsze jest to, że jak już nie dużo zostało to kładą fotel (pozycja przeciw wstrząsowa) i ciągną do końca :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 8 października 2010, 12:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Vanduch napisał(a):
ded napisał(a):
Aha, zawsze mozesz liczyc na gruba pielegniarke ktora wystrzela Cie z liscia po twarzy.

Ale może się trafić młoda i "wykształcona" :cwaniak: - z ciśnieniem krwi problemu nie będzie :P
A wręcz przeciwnie nie zechcesz z fotela schodzić ;) :ok:

Albo przeciwnie - krew odplynie z reki w wiadome miejsce. Napisze tez ciekawostke ktora nie wszyscy znaja. Jak dadza wacik zeby krew po wyjeciu igly nie ciekla to nie wolno zginac reki zeby wacik zacisnac. Reka w lokciu musi byc prosta a wacik trzymacie druga reka. Inaczej krew dostanie sie pod skore i nie dosc ze wyglada to potem paskudnie to troche pobolewa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 11 października 2010, 11:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
A są jakieś dowody na sprzedaż tej krwi, czy chłopaczyna tak sobie pitoli pod nosem :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 11 października 2010, 19:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
KotSylwester napisał(a):
A są jakieś dowody na sprzedaż tej krwi

Jakieś ujawnione paragony fiskalne, faktury Vat, może faktury Vat-marża...? ;) :P

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 14 października 2010, 13:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
Siem - chyle czola przed dawcami krwi - niewazne ze trafia ona nawet za granice -trafia do ludzi - mysle ze to piekny gest oddac krew - szacun dla takich LUDZI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 14 października 2010, 18:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 20
A ja ostatnio troszkę poszerzyłem wiedzę w tej sprawie i nie jestem za transfuzją czy oddawaniem własnej krwi innym.

W przeprowadzonych badaniach ludzie po wypadkach bez transfuzji trafiają szybciej do zdrowia niż ci po otrzymaniu krwi, coraz więcej pracowników służby zdrowia bierze pod uwagę powyższe fakty i krytyczniej ocenia leczenie krwią. W pewnym źródle podano: „Niektórzy lekarze utrzymują, że krew allogeniczna [pochodząca od innej osoby] jest niebezpiecznym lekiem i że gdyby oceniano ją według tych samych standardów, co inne leki, jej stosowanie byłoby zabronione” (Dailey’s Notes on Blood)

Nie mam zamiaru się rozpisywać jeśli ktoś chce mam gdzieś zapisany ciekawy artykuł z wypowiedziami lekarzy itp.

Ale Wniosek Jest JEDEN : Istnieje wiele metod alternatywnych jednak wielu lekarzy po prostu nie chce zmienić swych metod leczenia albo nie zna strategii alternatywnych, lekarze podejmują decyzje co do transfuzji, opierając się na tym, czego się dawniej uczyli i jak zostali wychowani, oraz na ‚ocenie klinicznej! Polskie Realia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 14 października 2010, 21:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Khalis, czyli jak ktoś w wpadku stracił dużo krwi to co...? Nie podawać mu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 15 października 2010, 16:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 20
KotSylwester napisał(a):
Khalis, czyli jak ktoś w wypadku stracił dużo krwi to co...? Nie podawać mu?

To jest bardzo ciężki orzech do zgryzienia i każdego decyzja osobista.
- Ja jestem za tym aby nie podawać mimo upływu krwi czy krwotoku, jak wspomniałem jest wiele(mnóstwo) METOD ALTERNATYWNYCH np: erytropoetyna lub wspaniały Aparat do odzyskiwania krwi „call saver”, więc ja wolę nie mieć później komplikacji, chorób przenoszonych taką metodą i mieć czyste sumienie.

Co bym zrobił, gdyby lekarz powiedział, że w razie odmowy transfuzji krwi grozi mi śmierć...:
-Jeżeli sytuacja naprawdę jest tak poważna, to jaką gwarancję może dać lekarz, że pacjent nie umrze, gdy przyjmie krew.
lub
-To mogłoby znaczyć, że on sam nie wie, co w tej sytuacji zrobić bez użycia krwi. W miarę możliwości postarałbym się skontaktować go z lekarzem, który w takich sprawach ma więcej doświadczenia, albo poszukałbym innego lekarza który zoperuje mnie bez krwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 15 października 2010, 17:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Khalis, Sądzisz że byłbyś przytomny czy masz w dowodzie wlepkę ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 15 października 2010, 18:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 20
W dowodzie.. wlepkę .. całkiem niezły pomysł
Ja nie znam nawet swojej grupy krwi, bo wiem że nie będę potrzebował, na widok igły uciekam gdzie pieprz rośnie :) Jeśli ja nie będę wstanie inni najbliżsi będą decydować więc warto poinformować jeśli już o to chodzi.
Ja tylko wyraziłem opinię - warto wiedzieć że na krwi się nie kończy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 15 października 2010, 18:52 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 268
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Garaż: Było E36 318i M43b18, E39 520i M52b20
Jest E46 320d M47N
Khalis wiesz w ogóle co piszesz? Wiesz w jakich przypadkach i po co podaje się krew pełną lub składniki krwi? Przy masywnych krwotokach prowadzących do wstrząsu można podać płyny infuzyjne w celu uzupełnienia łożyska naczyniowego aby utrzymać ciśnienie skurczowe ok 90-100 mmHg w celu zapobiegania niewydolności narządowej. Trzeba zaznaczyć że płyny infuzyjne nie posiadają zdolności przenoszenia substancji odżywczych w tym również tlenu. Dlatego krew i jej składniki są tak potrzebne. Może nie pozwala ci na transfuzję krwi religia (nie wnikam) ale to nie znaczy że to jest powód aby podawać doping (erytropoetyna) lub stosować autotransfuzje śródoperacyjną z wykorzystaniem aparatu do odzyskiwania krwi „call saver”. Może i twoje rozumowanie ma sens ale z pewnością nie ma zastosowania w przypadkach nagłych i zabiegach operacyjnych ratujących życie. Poczytaj jeszcze o donacji przedoperacyjnej jeśli boisz się cudzej krwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 18 października 2010, 07:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
szczepan03, widzę że mamy lekarza na forum. Khalis, czekamy na odpowiedź. Zasiałeś ziarno niepewności, to prosimy o rzeczową odpowiedź na post Szczepana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 18 października 2010, 08:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 268
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Garaż: Było E36 318i M43b18, E39 520i M52b20
Jest E46 320d M47N
Lekarzem nie jestem ale z medycyną (przede wszystkim ratunkową) mam dużo wspólnego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 19 października 2010, 10:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Pierwszy raz słyszę, aby krew była sprzedawana za granicę. Wszędzie trąbią o zapotrzebowaniu na krew do szpitali. Jeśli to prawda, to byłby to gruby przekręt :zdziwko:
Ostatnio sam zastanawiałem się nad oddaniem krwi, ale muszę przemóc się na widok strzykawki :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 19 października 2010, 15:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
bolero napisał(a):
ale muszę przemóc się na widok strzykawki
odwróć głowę w drugą stronę :cwaniak:

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 20 października 2010, 12:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
najlepiej w dekolt ponętnej siostry :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 20 października 2010, 22:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1978
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Garaż: F11 touring http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141609
e46 compact: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140091
byłe e46 touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=87181
witam!

jako, że pracuję w służbie zdrowia, wiem, że bez banków krwi i honorowych krwiodawców (do których sam należę), ciężko by było w szpitalach... krew jest cholernie droga. Pacjenci tracą dużo krwi, czy to w wyniku wypadku, czy operacji... małe ubytki można uzupełnić płynami fizjologicznymi, nie trzeba od razu podawać koncentratu krwinek czerwonych, natomiast gdy ktos krwawi masywnie, w tempie 2-3litrów na minutę (serce pompuje ok 6l/min), no to podanie płynów fizjologicznych tylko krew rozcieńczy, może i objętość będzie duża, ale niestety nie będzie to krew i nie będzie działać prawidłowo.

A co do strzykawek... jak pielęgniarka jest wystarczająco ładna, to człowiek nawet na igłę uwagi nie zwróci i już po krzyku:))

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 28 października 2010, 20:40 
Offline
Forumowicz

Wiek: 45
Posty: 126
Lokalizacja: lubelskie, Biłgoraj
Moje BMW: 523iA
Kod silnika: M52B25
Dokładnie jak pisał "polonez". Ja jestem honorowym dawcą krwi od ukończenia 18 roku życia. Staram się oddawać regularnie krew która jest niezbędna do ratowania życia. Pozdrawiam wszystkich Honorowych Dawców Krwi :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 29 października 2010, 19:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
podol napisał(a):
co do sprzedaży krwi to raczej wątpię, bo media szybko by zwęszyły taką sensację,
a jednak krew się sprzedaje, albo raczej sprzedawało i jest to całkowicie legalne: http://wyborcza.pl/1,76842,8586024,Krew_nas_zalewa.html

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 8 listopada 2010, 12:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
ja z checia bym oddawal i ratował tym czyjeś życie, lecz przebyta choroba taka jak "żółtaczka" eliminuje mnie z bycia dawca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL