BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 04:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 1 października 2010, 19:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Serwus.

Ostatnio z narzeczoną zdecydowaliśmy się oddać krew.
W sumie bez powodu- pomyśleliśmy że skoro możemy komuś tak pomóc to czemu mielibyśmy tego nie zrobić- nic wielkiego.
Narzeczona napomknęła coś o naszych zamiarach u siebie w pracy. :luka:
Wywiązała się tam dyskusja z kimś kto oddawał wcześniej krew.
Temu komuś w rodzinie ktoś tam zachorował (nie wiem kto, nie wiem na co). Suma summarum, żeby bank krwi dał choremu krew rodzina została zmuszona do zorganizowania "kwitków" na oddanie takiej samej ilości krwi jaką owy chory miałby dostać z banku krwi. Inaczej lipa- chory nie dostałby krwi.
Gość który wdał się w dyskusję drążył później temat co dzieje się z krwią oddawaną przez bezinteresownych dawców. Otóż okazało się że część idzie do ludzi z wypadków (nagła potrzeba), ale też duuuża część jest sprzedawana za granice. :zdziwko:
Ogólnie owy interlokutor stwierdził iż jest to przekręt, forma zarabiania kasy.

Co o tym myślicie? Spotkaliście się z takimi opiniami?

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 1 października 2010, 19:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 673
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 320d Touring '00
Też się spotykałem parokrotnie z takimi opiniami.
Sam co najmniej parę razy krew oddawałem - myślę, że w jakimś stopniu mogłem komuś tym pomóc. Generalnie warto to robić, a krew jest potrzebna przy wypadkach, operacjach itd.

_________________
Mała galeria trumniaka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 1 października 2010, 21:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 200
Lokalizacja: Święta wieża
Pułkownik Zuber napisał(a):
ale też duuuża część jest sprzedawana za granice.

Możliwe, że tak. W tym kraju nic mnie nie zdziwi :( Ale no nawet jeśli część sprzedają to jednak warto oddawać bo to komuś może uratować życie. Sam nigdy jeszcze nie oddawałem krwi ale myślę, że się zdecyduje na to :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 1 października 2010, 21:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Lokalizacja: krk
Ja oddałem krew i dostałem 8 czekolad dlatego na drugi dzień znów oddałem choć nie powinnienem :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 1 października 2010, 21:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
Pułkownik Zuber napisał(a):
Suma summarum, żeby bank krwi dał choremu krew rodzina została zmuszona do zorganizowania "kwitków" na oddanie takiej samej ilości krwi jaką owy chory miałby dostać z banku krwi. Inaczej lipa- chory nie dostałby krwi.

Nie jest tak, krew którą oddajesz dla kogoś konkretnego dostaje ją za darmo. Jeśli operowany w planowanej operacji nie "uzbierał" by potrzebnej krwi to za każdą która dołoży bank musiał by zwrócić kasę.
Pułkownik Zuber napisał(a):
Gość który wdał się w dyskusję drążył później temat co dzieje się z krwią oddawaną przez bezinteresownych dawców. Otóż okazało się że część idzie do ludzi z wypadków (nagła potrzeba), ale też duuuża część jest sprzedawana za granice.

W sumie w Polsce wszystko jest możliwe :mur:

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 1 października 2010, 23:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
A za granicą tą krew wylewają, czy psu podają, że macie z tym taki problem?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 1 października 2010, 23:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
tu jest polska, a u mnie na dodatek łódź i wszystko wiadomo :rotfl: :rotfl: :rotfl:


jeszcze nie oddawałem krwi, ale mam również taki zamiar. Poprostu skoro bezinteresownie mogę komuś pomóc to czemu miałbym tego nie zrobić

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 1 października 2010, 23:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 673
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 320d Touring '00
Tym, którzy tego nie robili polecam to zrobić. A nuż odpukać kiedyś to my będziemy jej potrzebowali?

_________________
Mała galeria trumniaka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 07:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
jiGsaw napisał(a):
A za granicą tą krew wylewają, czy psu podają, że macie z tym taki problem?


Podobno karmią nią wampiry.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 07:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Moje BMW: E39 525i
Kod silnika: M54B25
Krew oddaję od ładnych kilku lat, co prawda nieregularnie ale oddaję. Kilka razy dla znajomych znajomych (na kwitek), ale przeważnie bezinteresownie (tzn dla czekolad :rotfl: ). Większość osób z którymi rozmawiam próbuje mnie od tego odwieść (nie boisz się że Cię czymś zarażą itp), ale znam tylko jedną osobę która regularnie oddawała krew i została zakażona żółtaczką. Znam go osobiście więc to nie żaden kolega kolegi.
Wg mnie warto oddawać, na pewno w ten sposób można pomóc ludziom. Myślę że kaszanki nikt z niej nie robi :D
Mam jeszcze zamiar wybrać się na onkologię i podpytać o oddanie szpiku...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 08:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
Sikorsej napisał(a):
Ja oddałem krew i dostałem 8 czekolad dlatego na drugi dzień znów oddałem choć nie powinnienem


jak to Ci się udało ? :zdziwko:

Oddawałem krew regularnie, przez jakieś 2-3 lata. W sumie uzbierało się tego trochę i jakiś medal już powinienem mieć :super: Potem co tu dużo gadać, zmieniłem pracę i nie było jak.

Plusy: dla mnie najważniejsze było to, że mogę komuś pomóc. Czekolady i zwrot kosztów dojazdu. I co nie mniej ważne, po drugim oddawaniu krwi masz wbijaną w książeczkę grupę krwi, a za takie badanie normalnie się płaci. Inna sprawa, gdyby coś z krwią albo Twoim zdrowiem było nie tak, dzwonią i informują. Czyli takie badanie "za darmo"

In minus: rok po tym jak skończyłem oddawanie krwi, kilka razy dostawałem nagłego krwotoku z nosa. Ciężko było zatamować. Z tego co wiem, moim znajomi mieli tak samo.

Na forum 5er zrobiliśmy małą akcję zgłaszania kandydatur na dawcę szpiku. Rejestrujesz się przez internet, przysyłają Ci kopertę z wacikami, wacikami pobierasz próbki z jamy ustnej i odsyłasz wraz z podpisaną deklaracją. Jeżeli Twoje dna będzie zgodne z potrzebującym to będą sie odzywać.

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 08:53 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
ponoc przy czestym oddawaniu krwi organizm sie przystosowuje do wiekszej produkcji hemoglobiny i innych substancji zawartych we krwi i potem juz nawet trzeba oddawac bo mozna miec jakies problemy


nie wiem czy to fakt prosze o opinie znawcy

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 09:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
qrcze nie wiedzialem, ze zeby oddac krew to trzeba miec pozytywna opinie z forum :/

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 10:37 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
starscream napisał(a):
ponoc przy czestym oddawaniu krwi organizm sie przystosowuje do wiekszej produkcji hemoglobiny i innych substancji zawartych we krwi i potem juz nawet trzeba oddawac bo mozna miec jakies problemy


nie wiem czy to fakt prosze o opinie znawcy


nieprawda :) w średniej szkole oddawałem krew regularnie, tak często jak to było możliwe a po jej skończeniu przestałem bo przeniosłem sie w inne miejsce zamieszkania a tam nie przyjeżdżał taki autobus, żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem :)

niedawno zauważyłem, ze i do nas zaczął przyjeżdżać autobus krwiodawstwa to znowu zacznę oddawać :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 10:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
becek napisał(a):
qrcze nie wiedzialem, ze zeby oddac krew to trzeba miec pozytywna opinie z forum


Becek to nie tak.
Ja tak czy siak krew oddaję w najbliższy czwartek :)
Ciekaw byłem czy opowieści wspomnianego wcześniej człowieka to jakieś fantasmagorie czy też może ktoś z Was też się z czymś podobnym spotkał

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 11:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1118
w takiej sytuacji media zrobiły by aferę , fakt jest taki że jeśli masz kogoś w rodzinie przed operacją to lekarze niemal proszą na kolanach o oddanie krwi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 16:11 
to, czy ktoś na mojej krwi zarobi, czy nie, to mniejsze ma dla mnie znaczenie, ostatecznie komuś ona pomoże. może kiedyś ja też będę potrzebował, a to, że ja zostawię, to mnie nic nie kosztuje, jeśli mam chwilę wolnego czasu, ba, tak, czy siak mam za darmo badanie tej krwii i wiem, czy coś nie tak, czy nie :ok:

Szkoda tylko, że to nie jest prawda, że po oddaniu można się nawalić 2-3piwami :/

Pułkownik Zuber napisał(a):
Suma summarum, żeby bank krwi dał choremu krew rodzina została zmuszona do zorganizowania "kwitków" na oddanie takiej samej ilości krwi jaką owy chory miałby dostać z banku krwi. Inaczej lipa- chory nie dostałby krwi.


Tak, czy siak, to chyba nie jest powód, żeby nie oddawać, krwi i tak jest za mało... :/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 16:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 5029
Lokalizacja: DLU / dolnośląskie
Moje BMW: E36 Touring
Kod silnika: M43B18
Ja muszę pójśc oddać krew i niech mi odrazu powiedzą jaką mam grupę, bo nie mam pojęcia :zawstydzony:

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 18:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Oddawałem kilka razy krew, nie słyszałem o takiej akcji. Historie z dopłatami za ilość której się nie "uzbiera" wśród rodziny dla chorego to też dla mnie abstrakcja. Miałem kiedyś sytuację że oddawałem krew dla chorej cioci, ale nie było mowy o tym że jak rodzina nie odda wystarczającej ilości to będzie trzeba bulić kasę :zdziwko:

Bez względu na wszystko, warto oddawać krew, o ile się może to robić. Ja po oddaniu czuję się normalnie, ale widziałem parę osób które nie mogły zejść z fotela ;)

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oddawanie krwi- opinie
PostNapisane: 2 października 2010, 18:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Bylem z zona oddac krew jeden raz. Ona oddawala wczesniej. Co prawda robilismy to w najgorszym szpitalu w PL (ciechanow) ale po kolei. Przed oddaniem krwi wypelniasz ankiete i jest taka wstepna rozmowa. Jak zapytalem jak to jest z uzaleznieniem od oddawania krwi to lekarz stwierdzil ze to bujda. Duzo pozniej dowiedzialem sie ze uzaleznienie to jak najbardziej prawda. Gadalem z panem, ktory twierdzil ze oddaje co pol roku i jak zbliza sie termin to on czuje ze juz musi... Druga sprawa to badania- generalnie lekarzowi wystarczyla moja ankieta. Od zony pobierali krew kilkukrotnie pomimo ze cierpiala na anemie (nikt jej nie poinformowal) i bylo to grozne dla jej zdrowia. Nastepna sprawa to ewidnencja ktora prowadza. Po prostu wpisuje wszystko do zeszytu :P Niby smieszne ale jak bym przyszedl za 3 dni i trafil na inna osobe to moglbym tak oddawac krew az by mi sie skonczyla :P Co do grupy krwi tez bylem tego ciekaw. Jak zadzwonielm po 2 tygodniach to pani nie mogla mnie znalezc w zeszycie (nie pamietalem dokladnej daty)... Z zalet to warto wymienic jeszcze odpis od podatku chyba w wysokosci 100zl za jedno oddanie krwi. Poza tym jesli oddanie krwi mialoby zaszkodzic Twojemu zdrowiu lub zyciu to na pewno tak sie stanie. Ode mnie nie wzieli nr telefonu wiec watpie zeby w razie jakiejs choroby ktos pofatygowal sie mnie poinformowac. Decyzje pozostawiam wam- ja krwi wiecej nie oddam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL