BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 01:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podatek od starych sprowadzanych aut
PostNapisane: 19 kwietnia 2006, 06:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Ekologiczny podatek trzeba będzie płacić raz przy pierwszej rejestracji w Polsce auta osobowego o masie do 3,5 tony. Jego wysokość będzie zależeć od pojemności silnika i europejskich norm toksyczności spalin, które spełnia. Aby go dokładnie wyliczyć, kierowca musi przypomnieć sobie matematykę. Podniesioną do kwadratu pojemność silnika (w litrach, z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku) trzeba pomnożyć przez współczynnik ustalony przez Ministerstwo Finansów dla poszczególnych europejskich norm toksyczności spalin oraz stawkę wyjściową ustaloną na 500 zł.

Kierowca będzie musiał oddać fiskusowi np. od najchętniej sprowadzanego volkswagena golfa (z silnikiem benzynowym 1,6 litra z 1993 r.) zamiast ok. 170 zł akcyzy aż 2,9 tys. zł podatku ekologicznego. To ponad 17 razy więcej!
:?

Źródło: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 91043.html

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2006, 07:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: Poznan, Wawa
jedno powiem banda #$#$%#&#&$, :evil:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2006, 08:10 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
z jednej strony powinnismy sie cieszyc-napewno wzrosna ceny samochodow uzywanych juz zarejestrowanych...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podatek od starych sprowadzanych aut
PostNapisane: 19 kwietnia 2006, 08:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 113
Posty: 929
Lokalizacja: ..::RaDoM::..
Moje BMW: E36
żyjemy w bandyckim państwie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2006, 13:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 344
Lokalizacja: GdaĂąsk
i niech teraz młodym ludziom niech powiedzą ... "zostancie w polsce" ...

chcą ratowac .. sprzedaż nowych syfiastych na potęge aut ? :/

a chciałem kur.. sprowadzic sobie starego kanciatego passata w idealnym stanie :/
ja pier.... poj.... kraj :/

_________________
e21 335 csi reconstruction in progess ;]
-------------------------------------------------------dyfer od e24 m635csi sprzedam ;] stan ideaÂł nowy olej
-------------------------------------------------------
zawiecha gwintowana i heble z 540i w e21 - projekt w przygotowaniu ;) niach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2006, 15:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
Pomijając zawiłości przy liczeniu należnego podatku (odliczanie 15-55% i więcej) to ja popieram takie zmiany.
Uzależnione od norm emisji spalin, a nie od oszacowanej,najczęściej abstrakcyjnej wartosci - "zadziwia" tylko różnica wspołczynnika między E1, a E2 ;).

Co prawda kiedyś była propozycja która bardziej mi sie podobała (pojemność w ccm x wspolczynnik zalezny od norm emisji x 1zł), ale ta nie jest taka najgorsza - lepsza niż to co mamy obecnie.

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2006, 23:08 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Wiceszef PO Jan Rokita zapowiedział w środę, że Platforma nie zgodzi się na wprowadzenie podatku ekologicznego, który - w zamiarach rządu ma zastąpić niezgodną z przepisami UE akcyzę pobieraną w przypadku przywozu samochodów z zagranicy.


http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... html#dalej

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2006, 07:50 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Tyle że akcyza sama w sobie jest bezprawna. Są ludzie którzy wygrali procesy o jej zwrot, więc próbują 'zmienić' akcyzę aby jakiejś większej lipy z tym nie było niż juz jest. Tak jak pisał Mirek. A PO to się nie zgadza tylko poto żeby się nie zgadzać, więc tutaj to nie ma komu wierzyć. Trzeba się stąd zawijać i to jak najszybciej.

Czy ktoś mógłby mi na szybko przeliczyć:
Np kupuje e36 1.8, takie jak moje, płace za to około 2000 ojro (bo pewnie jakoś tyle to kosztuje). Auto z 1992 roku.
Biorąc pod uwagę akcyze 60%, tak jak było teraz, to z 'prawdziwą' ceną w ogóle się nie opłaca sprowadzać,szczęście w nieszczęściu że 'się pisze' 150 ojro.

Ile by wynosił dla takiego bmw ten podatek ekologiczny?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2006, 09:14 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kyokushin napisał(a):
Ile by wynosił dla takiego bmw ten podatek ekologiczny?


Myśle że wyjdzie jeśli się nie myle w granicach 3400zł.



Kyokushin napisał(a):
A PO to się nie zgadza tylko po to żeby się nie zgadzać, więc tutaj to nie ma komu wierzyć. Trzeba się stąd zawijać i to jak najszybciej.


A teraz trochę polityki :D no nie jestem przekonany czy by było tak samo ,trzeba było głosować na jedyną słuszną partie która pewnie nie wymyślałaby takich głupot i nie starałaby się okradać zwykłego obywatela nakładając kolejny złodziejski podatek.

Mam tylko nadzieje że jak zawsze ,tak i w tych nowych przepisach jeśli wejdą w życie znajdzie się jakaś furtka i pójdzie je naginać (już ci którzy je przygotowują zadbają o to -tak jest zawsze )

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2006, 11:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Jak dla mnie to te partie wszystkie są siebie warte a PO ostatnio pokazało kim są naprawdę. Zresztą to widać, po starych znanych twarzach kto tam siedzi.

Ale wracajac do tematu,
suma sumarum wychodzi na to że jak ten podatek wynosiłby 3400 to i tak jest mniejszy od poprawnej 'akcyzy' która wynosiłaby 4800.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2006, 23:06 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kyokushin napisał(a):
Ale wracajac do tematu,
suma sumarum wychodzi na to że jak ten podatek wynosiłby 3400 to i tak jest mniejszy od poprawnej 'akcyzy' która wynosiłaby 4800.


Od poprawnej tak ,ale nikt w polsce nie płacił poprawnej akcyzy tylko symboliczne 100euro.Zresztą gdybym sprowadzał teraz 3 letnie BMW za 30 tys euro to tez bym wpisał na umowie 100 euro ( nie ma prawnej mozliwości sprawdzenia i zakwestionowania wpisanej kwoty )

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, 09:45 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Wiem. Sam miałem na umowie 100 ojro.
Problem jest taki że teraz dało się uszukiwać i omijać tą durną akcyze. Ciekawe czy i teraz będzie na to jakiś myk.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, 10:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: Poznan, Wawa
Polak potrafi wiec glowa do gory :mrgreen:
ale raczej to nie przejdzie :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, 11:30 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Spokojna glowa cos na bank da sie zrobic zeby ominac te przepisy...polska to kraj wielkich mozliwosci...a co do PiS'u...tonący brzytwy sie chwyta...i przez wchodzenie w rozne koalicje,i poprzez wynajdowanie nowych problemow zeby odsunac uwage narodu od PiS'owskiego programu ktory to mial realizowac i to samo bylo z wczesniejszymi wyborami.PiS doskonale zdaje sobie sprawe ze ich notowania spadaja i to szybko dlatego nie chcial wyborow jesienia a chcieli teraz bo poki co jeszcze ich notowania sa jako takie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, 22:52 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Nie sądze żeby ta ustwa przeszła ,PO napewno bedzie przeciwko ,a nie sądze zeby pro-społeczna Samoobrona czy LPR poparały ustawe która zaszkodzi głownie ludziom o przeciętnych dochodach i ograniczy dość znacznie ,import samochodów.Licze też na to że z tego co wiem to takie ustawy przygotowuje się w komisjach parlamentarnych ,a wiem na jakich zasadach to sie odbywa i zawsze tak jest że Ci którzy taką ustawe przygotowują ,ukrywają w niej luki prawne po to aby je poźniej wykorzystać.Więc bądzmy dobrej myśli ,bo to Polska właśnie i u nas wszystko jest możliwe :D

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL