BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 06:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 21 marca 2011, 12:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Odkrywca czy złodziej ? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska, wykopki. :przestraszony:

Witam..
Opowiem wam taką małą historię z mojego życia … wtedy jeszcze nie wiedziałem co to motoryzacja.( Ojciec naturalnie miał auto ale ono z mojego punktu widzenia było ważne, bo zawoził i odbierał mnie nim z szkoły)
Dzieci ..mają zupełnie inne pasje, skąd one się biorą....?

Z osiedla na którym mieszkałem , do kościoła parafialnego jest jakieś 1,5km. W tamtych czasach dzieci chodziły na religię do salek gdzieś przy kościele.
Wielu z Was na pewno pamięta te czasy.

Miałem może 12lat wraz z kolegami szedłem na religię na którą nie zawsze docierałem :)
Wzdłuż chodnika idącego w stronę kościoła wykopano dzień wcześniej wielki rów idący z elektrociepłowni w kierunku nowo budowanego osiedla za kościołem.
Jak to łebki zamiast iść chodnikiem szliśmy tym właśnie rowem z którego nie było nas widać , jeden drugiego popychał itp. typowe wygłupy.
Popchany przeze mnie kolega odbił się od ściany ziemi która się obsunęła i naszym oczom ukazał się skarb.
Nie ściemniam ,posypały się monety ,za nimi były przysypane inne mniej lub bardziej wartościowe przedmioty. Nie poszliśmy wtedy do kościoła , z ciągle osuwającej się ziemi ,wyciągaliśmy różne pieczęcie i odznaczenia.

Naturalnie dla wielu to nic szczególnego ,srebrne marki z swastyką ,niemieckie papierzyska ,medale i amunicja.
Granaty były nadgryzione czasem,te odkładaliśmy na bok.
Jaki byłem wtedy głupi... próbowaliśmy je zdetonować jednak rzucanie nimi na nic się nie zdało.
Założenia były takie ..jeśli wybuchnie któryś to uciekniemy. Dobrze się to skończyło leżą do dzisiaj w miejscu w którym je znaleźliśmy. Nikt z nas wtedy nie wiedział że trzeba je odbezpieczyć.

Czas uciekał ,w tamtym dniu wyjątkowo szybko . Usłyszałem znad rowu głos matki,”Ja ci dam smarkaczy! wyłaź natychmiast z tamtą !w domu pogadamy”
Nie wziąłem swojego skarbu , sytuacja była podbramkowa każdy z nas wcisnął do kieszeni na szybko po parę monet i odznak.
W domu była tylko wielka zadyma … dostałem wpierdol ,za to że nie poszedłem na religię tylko bawiłem się w rowie w wojsko.

Nie było z kim rozmawiać nie pokazałem znaleziska rodzicom ,''szlaban'' na podwórko załatwił sprawę. Koledzy podobno byli tam następnego dnia jednak trwające prace robotników i koparka zmiotły nasz skarb.
Gdy skończyła się moja kara ,wszystko było zasypane i wyrównane. Tak zaczęła się moja przygoda z historią .Zawsze wchodziłem w wszystkie możliwe rowy a chodząc po polu patrzył pod nogi z nadzieją że znajdę skarb.

Przez wiele lat pamiętałem dokładnie to miejsce, powtarzałem sobie że gdy będę dorosły wrócę tam i odkopię całe znalezisko.........

Dzisiaj stoi tam jakaś drobna zabudowa, zresztą po ponad 20 latach nie był bym w stanie wskazać dokładnie miejsca.

Ci którzy czytają moje posty wiedzą że jestem „elektronikiem „ w dzisiejszych czasach mikro-kontrolerów to mocne słowo.
Bo aż takim super elektronikiem to nie jestem.
Przyszedł do mnie niedawno stary znajomy , poprosił abym mu spróbował naprawić wykrywacz metalu ,opowiedział mi o swoich znaleziskach.
Wtedy wszystko wróciło, dziecięce marzenia i fantazje .
Dzisiaj , mam wykrywacz Garretta super lekki szpadel i ubranko moro.
W wolnym czasie chodzę na „wykopki” z jakim skutkiem ….hm.

N naszym kraju nie wolno tego robić ,wszystko co znajdziesz należy do państwa.......u sąsiadów w Czechach pełny luz , co znajdziesz to twoje. Dobrze że mam blisko.

Zacząłem ten temat bo mam nadzieję że ,na forum są jacyś ludzie z podobnymi zainteresowaniami.
Miło by było , nawinąć o sprzęcie , przygodach , wykopkach ,odkryciach......

Zachęcam kolegów skrzywionych jak ja do dyskusji.

Zdjęcie zapożyczone.

Obrazek




Nasze prawo.


"Jeżeli rzecz o znaczniejszej wartości majątkowej niebędąca zabytkiem archeologicznym została znaleziona w takich okolicznościach, że poszukiwanie właściciela byłoby oczywiście bezcelowe, staje się ona przedmiotem współwłasności znalazcy i właściciela nieruchomości, na której rzecz została znaleziona, w częściach równych. Jeżeli jednak rzecz znaleziona ma znaczniejszą wartość naukową lub artystyczną, znalazca obowiązany jest oddać ją właściwemu organowi administracji publicznej. W takim przypadku rzecz znaleziona staje się własnością Skarbu Państwa, a znalazcy należy się nagroda należna znalazcy zabytku archeologicznego."



"A znalazcy należy się nagroda należna znalazcy zabytku archeologicznego."

Zapewne dyplom. :rotfl: ;)

Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 21 marca 2011, 13:17 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
tego germańskiego krzyża bym sobie na klatę zapodał z dobrym kajdanem :cool:



:rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 21 marca 2011, 13:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
Takie wycieczki z wykrywaczem metalu marzyły mi się od zawsze,może kiedyś kupię sobie wykrywacz i spełnię dziecięce marzenia :rotfl: Jak byłem mały gówniarz to chodziło się tu i ówdzie w poszukiwaniu "skarbów",zdarzało się,że znaleźliśmy z kumplami coś ciekawego,ale raczej nie przywiązywaliśmy do tego większej wagi,ponieważ byliśmy zbyt młodzi,żeby się zagłębiać w takie tematy :rotfl: Jeśli czasami słyszę od jakichś starszych osób wypowiedzi dotyczące rzeczy jakie mogą się znaleźć w ziemi,po lasach jako pozostałości po wojnie to mam ochotę zbadać takie sprawy,właśnie za pomocą wykrywacza,więc nie wiem,czy nie zakupię kiedyś takiego sprzętu :D A co się tyczy tych tzw.skarbów to pamiętam,że znalazłem parę razy jakieś stare noże,ostrza itp rzeczy,ale niestety jak człowiek był młodszy to i głupszy i zawracał sobie potem gitary takimi rzeczami i te znalezione skarby zawsze gdzieś się gubiły i temat się kończył :( Największym chyba "skarbem" jaki znalazłem podczas takich wypraw było stare żelazko z tzw.duszą,ale się wtedy ucieszyłem :rotfl: Przez kilka dni doprowadziłem go do takiego,który mógł ucieszyć oko,do tej pory mam go gdzieś w domu :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 21 marca 2011, 13:56 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
Hehe latem wieczorami lata sie z wykrywaczem po plazy i szuka bizuterii zgubionej przez plazowiczow... neoarcheologia... :wstyd:

_________________
Nie wazne czym jezdzisz... moje E39 i tak jest szybsze! :P
Bastard Moderator From Hell!!! :evil: LPG:Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 23 marca 2011, 11:38 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Witam
Trochę przymuliło temat bo zamiast coś tu pisać ,biegam ostatnio jak oszołom po lasach i polach..... :hyhy:
Naturalnie że z wykrywaczem. ;)

Sylwek_ch napisał(a):
tego germańskiego krzyża bym sobie na klatę zapodał z dobrym kajdanem :cool:


Krzyż Żelazny odznaczenie ustanowione we Wrocławiu 10 marca 1813 przez króla Prus Fryderyka Wilhelma III podczas wojen napoleońskich. Monarcha pruski chcąc podtrzymać zapał, jaki wybuchł w społeczeństwie w czasie rozprawy z Francją, postanowił stworzyć nowe odznaczenie – egalitarne, mające zastąpić dotychczasowe elitarne ordery.
Odznaczenie pruskie, potem niemieckie nadawane za męstwo na polu walki, a także za sukcesy dowódcze.

Taki krzyż z punktu widzenia zasług nie byle kto nosił. ;)

Dodam jako ciekawostkę .....

Pierwszego dnia Powstania Warszawskiego około godziny 17:15 pluton Kedywu dowodzony przez ppor. Stanisława Janusza Sosabowskiego ps."Stasinek" (syna generała Stanisława Sosabowskiego - twórcy i dowódcy Samodzielnej Brygady Spadochronowej) zdobył po krótkiej walce niemieckie magazyny wojskowe przy bocznicy kolejowej na ulicy Stawki 4. Zdobyto w ten sposób olbrzymie zapasy żywności, mundurów oraz... znaczną liczbę Krzyży Żelaznych. Powstańcy wykorzystali niemieckie odznaczenia tworząc nieoficjalny Krzyż Powstania Warszawskiego. Na awersie Krzyża umieszczano złotówkę z wybitą na piersi orła Kotwicą - symbolem Polski Podziemnej i datą 1944. To nieoficjalne odznaczenie przyznawano za szczególne zasługi podczas Powstania.

Obrazek
Krzyż Powstania Warszawskiego wykonany z niemieckiego Krzyża Żelaznego. Dodam że moneta jest srebrna.

Polak potrafi :ok:

Condor napisał(a):
Hehe latem wieczorami lata sie z wykrywaczem po plazy i szuka bizuterii zgubionej przez plazowiczow... neoarcheologia... :wstyd:


Z czym biegasz ? (jaka wykrywka)

Ja kupiłem :
Obrazek

Nie mogę powiedzieć złego słowa ,prawdziwy kombajn na monety. :hyhy:
Mamy nad jeziorem Nyskim bardzo fajna plażę ,

Obrazek

poszedłem tam testować ten wynalazek.
Dyskryminację ustawiłem na metale szlachetne (złoto ,srebro) :super:
Niestety obojętnie jakie dam ustawienia widzi kapsle od piwa i Polmos. Plażą totalnie zaśmiecona ,godzina spacerowania jeden pierścionek :kwasny: :wstyd:

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 23 marca 2011, 17:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1442
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 325 tds touring
kolego powiedzm i w jakiej cenie jest taki zestaw do wykrywania metalu, bo u mojego dziadka na wsi, jest pelno skarbow ziemi, wiem to od niego :) sam dal mi pewna monete z 1832 roku ale ona nie byla z ziemi :P chyba

_________________
o gustach się nie dyskutuje ...
racja jest jak dupa ... każdy ma swoją !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 24 marca 2011, 10:16 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 1901
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: e53
Kod silnika: m57
a ja akurat wczoraj pierwszy raz miałem w ręku wykrywacz, chodziliśmy po starych okopach. parę naboi, łusek i garść złomu. Spodobało mi się :)

_________________
www.facebook.com/wyscigzlomow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 24 marca 2011, 10:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
latam z wykrywaczem juz od 6-7 lat, hobby bardzo ciekawe, obecnie sporo ludzi sie tym zajmuje, trzeba uwazac na to co zabiera sie do domu bo o wyrok w zawiasach nie trudno... niestety takie mamy prawo, znalezc mozna praktycznie wszystko, kilku znajomych sie z tego utrzymuje, dla pozostalych to tylko hobby, jak wedkarstwo ; ]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 24 marca 2011, 10:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3336
Lokalizacja: SOSNOWIEC/LONDON
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52b28
znam kogos ,kto znalazl cos takiego i nikt nie wie nic o tej monecie. moneta byma juz wystawiona na forach numizmatycznich i nic.
moze na forum bmw ktos sie znajdzie co rozpozna ja.
Obrazek

Obrazek[/quote]

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 24 marca 2011, 13:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
nie znam się ale wygląda nieźle :D hehe

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 24 marca 2011, 18:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 200
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E46
Kod silnika: m47
Ja może skarbów nie szukam, ale lubię połazić po opuszczonych miejscach, jakieś fabryki itp. Nie wspominając o bunkrach, których mam w okolicy całkiem sporo, niestety większość trzeba eksplorować nielegalnie...Ale może właśnie dlatego jest jeszcze ciekawiej :)

_________________
Żeby być szczęśliwym, co najmniej kilka rzeczy musisz mieć w dupie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 26 marca 2011, 11:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
Temat fajny. Myślę że na forum jest sporo osób które mają takie hobby tylko nie każdy chce się chwalić z wiadomych względów. Większość lasów i okopów gdzie były walki zostały już dobrze przeorane przez "poszukiwaczy". Niestety, nie każdy potrafi zasypać za sobą doły które wyklopał. Ciężko znaleźć dziewicze miejsce. To co w literaturze jest opisane, dawno już zostało przeorane. Idziesz i same dołki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 27 marca 2011, 12:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 52
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
A to wykopany pistolet spod mojego domu.Gdy byłem jeszcze podrostkiem ojciec i wujek robili ogrodzenie wokół domu.Gdy wiercili otwór pod słupek znalezli ten pistolet.Jak się tam znalazł nikt nie wie.Być może jakiś żołnierz podczas wojny zakopał go tam.Kiedyś w tym miejscu był sad.Obrazek
ObrazekZresztą zdjęcie colta zrobiłem na pniaku starej ,poczciwej jabłonki :04:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 27 marca 2011, 16:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
Wow, piękny pistolet. Szkoda że ja takiego szczęścia nie mam. Same łuski... no poza tym okazem :niepewny:

Obrazek

Myślałem że pistolet albo chociaż hełm wyskoczy, a tu taki zonk :zdziwko:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 27 marca 2011, 16:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 52
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
Zastanawia mnie to czy ten pistolet pochodzi z pierwszej czy z drugiej wojny światowej????Mieszkam w takim miejscu gdzie dużo podczas wojen się działo.Chciałem jeszcze odszukać chodaki,w których pracowali więzniowie z Auschwitz ale niestety,myszy je zniszczyły.Jestem również ciekawy czy pod moim domem coś się jeszcze znajduje,bo podejrzewam że tak.Zresztą 50 m od mojego domu podczas II wojny został zestrzelony niemiecki samolot.Dziadek mi opowiadał jak to wygladało.Zresztą to inna i długa historia.A tak a propo gdybym miał poszukiwacz metali,to może bym coś jeszcze znalazł pod domem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 27 marca 2011, 16:28 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Roger-Nysa napisał(a):
biegam ostatnio jak oszołom po lasach i polach..... :hyhy:


Taki Northing Walking :rotfl:

Kurcze fajna sprawa :zawstydzony:
Jeffrey, Gdzie on to znalazł? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 27 marca 2011, 16:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
W mojej okolicy (obrzeża puszczy kozienickiej niedaleko Radomia), w lesie, był ponoć swego czasu widoczny czołg t34 a w zasadzie jego wieżyczka. Niestety z racji tego iż znajdował się on w bagnie/torfowisku z biegiem czasu zapadał się. Obecnie nie ma po nim śladu. Nikt, żadne muzeum, fanatyk itp nie pofatygował się żeby go wydobyć. Ale to było dawnoooo.

Co do znalezisk to wykopałem z ojcem, w ogródku, lufę od jakiegoś karabinu maszynowego większego kalibru. Niestety tylko lufę i do tego przeżartą rdzą doszczętnie :looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 27 marca 2011, 16:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 52
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
Jestem ciekawy czy po moich zdjęciach tego pistoletu jest ktos ,kto określi jaki to model i który to rocznik :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 27 marca 2011, 16:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
szunaj 71 napisał(a):
Jestem ciekawy czy po moich zdjęciach tego pistoletu jest ktos ,kto określi jaki to model i który to rocznik :)


Wątpliwa sprawa, ten rewolwer nie ma żadnych cech charakterystycznych :| Podejrzewam, że jakbyś wrzucił fotkę jakiegoś obecnie produkowanego gnata to i tak mało kto by wiedział. Podejrzewam, że raczej nikt na forum nie ma mega rozeznania we współczesnej broni palnej a co dopiero w takiej sprzed może nawet 60 lat :cool:

Uprzedzając może czyjeś pytanie, ja nie mam rozeznania. Co najwyżej lubię czasem postrzelać :ok: :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odkrywca czy złodziej? Wykrywacze metali ,skarby ,znaleziska
PostNapisane: 27 marca 2011, 16:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 52
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
Szkoda :( Wie to tylko ten który tego colta zakopał :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL