BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 23:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niedobra wiadomość dla jeżdżących na LPG
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 12:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Fiskus chce drastycznie podnieść podatki od autogazu i oleju opałowego


PiS nie da kierowcom oszczędzić na tańszym paliwie. Od września cena detaliczna autogazu może skoczyć nawet o 20 gr za litr. Dramatycznie zdrożeje też olej opałowy.

Kierowcy, którzy chcieli zaoszczędzić na paliwie i zainwestowali w instalację do autogazu, od jesieni będą musieli sięgnąć głębiej do portfeli. Wyższe wydatki czekają też gospodarstwa domowe, które zamontowały ogrzewanie na olej opałowy. Ministerstwo Finansów ogłosiło w piątek projekty drastycznych podwyżek podatków na autogaz i olej opałowy.

Stawka akcyzy za 1000 kg autogazu ma wzrosnąć z 695 do 1000 zł. - To spowoduje podwyżkę ceny detalicznej autogazu o blisko 20 gr za litr - ocenił Andrzej Szczęśniak z Polskiej Organizacji Gazu Płynnego. Według tej organizacji Polska jest największym konsumentem autogazu w Europie, a instalację do autogazu ma prawie 1,8 mln samochodów osobowych - co szóste auto zarejestrowane w kraju. Podwyżka uderzy więc w rzeszę kierowców, i to w okresie sezonowego wzrostu cen autogazu.

Ministerstwo Finansów tłumaczy tę podwyżkę dążeniem do ustalenia "właściwych relacji" między cenami benzyny i autogazu. Podwyżka ma też zapewnić budżetowi dodatkowe dochody pół miliarda złotych rocznie, a do końca tego roku - 167 mln zł.

W tym samym projekcie rozporządzenia zapisano podwyżkę stawki akcyzy od olejów opałowych: z 232 do 1 048 zł za 1000 l, a w przypadku tzw. ciężkich olejów opałowych - z 60 do 933 zł za 1000 kg. Doprowadzi to do zrównania stawek akcyzy za olej opałowy i olej napędowy. Ministerstwo Finansów twierdzi, że w ten sposób chce wyeliminować nieuczciwe wykorzystywanie tańszego, bo obłożonego niższą akcyzą, oleju opałowego jako paliwa samochodów.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o zwrocie części wydatków ponoszonych w latach 2006-12 na ogrzewanie olejem opałowym "powierzchni bytowych". Ustawa ma obowiązywać od 1 września. Da konsumentom prawo do ubiegania się o zwrot części wydatków na droższy olej opałowy - ale dopiero po sezonie grzewczym, od kwietnia. Najpierw trzeba więc będzie przez kilka miesięcy płacić wyższe rachunki za ogrzewanie olejem. Kwota zwrotu wyniesie 1 zł za litr oleju opałowego, ale nie więcej niż 17 zł za 1 m kw. ogrzewanej powierzchni.

Właśnie w projekcie ustawy o zwrocie wydatków po podwyżce akcyzy na olej opałowy wpisano też zmianę w ustawie o stawkach akcyzy od autogazu. Do tej pory stawka wynosiła maksymalnie 700 zł za 1000 kg autogazu. Nowa maksymalna stawka wyniesie 1100 zł. Bez nowelizacji tego zapisu fiskus nie mógłby od jesieni podnieść akcyzy od autogazu. Nowa maksymalna stawka pozwoli zaś w przyszłości na kolejną podwyżkę podatku od tego alternatywnego paliwa.



Bezczelnie skopiowane stąd



________________________________________________________________________________
Pamiętacie jeszcze czasy kiedy gaz był po 1.40zł za litr?

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 12:24 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
nawet jesli LPG zdrożeje o 20 czy 30 groszy to i tak wtedy litr bedzie kosztował 2.40 a benzyna może kosztować za jakiś czas 5-6 zł jak nie drożej. :)

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Ostatnio edytowano 22 kwietnia 2006, 12:53 przez Labrador, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 12:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: W-wa/Radom
zlodzieje! nie ma sie co dziwic ze tyle ludzi ucieka z tego kraju...

_________________
po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 12:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: Poznan, Wawa
jesli gaz bedzie przynajmniej o polowe tanszy to i tak sie oplaca prz zalozeniu ze gaz 2.20pln a benzyna 5pln, w sumie zadna roznica i po co tyle krzyku :mrgreen:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 12:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: W-wa/Radom
po ze w tym kraju wszyscy tylko patrza jak Cie wyruchac i zabrac wiecej pieniedzy

_________________
po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 13:01 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Pułkownik Zuber napisał(a):
Pamiętacie jeszcze czasy kiedy gaz był po 1.40zł za litr?


Ja pamiętam jak kiedyś było to w 2000 albo w 2001 jechałem sobie w stronę Żywca to na malutkich stacjach z LPG gaz był po 80 groszy.

Zresztą co tu gadać jak w 1999 r. kupiłem sobie samochód w salonie i wyjechałem nim z salonu to za pierwsze moje tankowanie zapłaciłem 72zł i weszło mi do baku 42 litry benzyny czyli wtedy litr benzyny kosztował 1.70 :roll: Gdzie te czasy :)

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 13:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 176
Lokalizacja: PZL, WLKP
action napisał(a):
po ze w tym kraju wszyscy tylko patrza jak Cie wyruchac i zabrac wiecej pieniedzy

Bo to jednym slowem pop........ny kraj i sie ludzie dziwia dlaczego ktos wyjezdza z polski i mieszka gdzies za granica bo tylko w polsce same po.......by rzadza :?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 14:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
A ja myślę nad tym jak będzie jeździło autko na metanolu i gdzie go kupić tanio.
Kupiłbym tak 10L metanolu na próbę i wlał. W razie czego dolałbym benzyny do pełna.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 20:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
Kyokushin napisał(a):
A ja myślę nad tym jak będzie jeździło autko na metanolu i gdzie go kupić tanio.
Kupiłbym tak 10L metanolu na próbę i wlał. W razie czego dolałbym benzyny do pełna.


kup od ruskich im sie czesto myli metanol z etanolem :lol:
w sumie maja racje roznica polega na jednym atomie wegla i wodoru wiec nic wielkiego :twisted:

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 21:06 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Jakby to przetestować i mieszać z benzyną i jakby działało, bym zainwestowałbym w gąsiory do pędzenia... paliwa :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 21:12 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
DAN V8 napisał(a):
roznica polega na jednym atomie wegla i wodoru wiec nic wielkiego


a to duza róznica ,w czym metanol jest gorszy od etanolu :?:

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 21:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
tym ze po etanolu nie umrzesz a po metanolu jest duze prawdopodobienstwo, a jezeli patrzec od strony chemicznej to roznica polega w jasnosci plomienia i chyba tyle. (jak cos to mnie poprawiajcie)

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 23:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: W-wa/Radom
po metanolu szybko sie sciemnia... :mrgreen:

_________________
po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, 23:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
właśnie kończy mi się zwracać instalka i mnie to wali co nowego nasi możni wymyslą

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2006, 15:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
Zastanawiam się, dlaczego jeszcze nikt nie wysadził tego sejmu w powietrze przecież jest u nas tylu wariatów. To są debile mówią ze chcą wyeliminować tych nieuczciwych, co jeżdżą na opale i dlatego podnoszą jego cenę a może zrobiliby w druga stronę i obniżyli cenę ropy wtedy tez by wyeliminowali nieuczciwych i każdy byłby zadowolony a tak to tylko dopełnia swoje i tak juz przepełnione portfele złodzieje i tyle nasze państwo juz długo z taka władzą nie pociągnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2006, 07:40 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 587
Lokalizacja: kwidzyn obecnie Nederland
Moje BMW: bmw e36
Kod silnika: m52b20
patryk wawa dobrze mówi polejcie mu :D pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL