BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 18:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 283 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 5 maja 2014, 11:04 
Jarzeniówki. Mogę Ci załatwić w dobrej cenie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 5 maja 2014, 16:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 437
Moje BMW: 316
mak17071 napisał(a):
Wątpię żeby ktoś kradł samochód z garażu koło domu...

Oj zdziwiłbyś się, znajomi wyjechali na kilka dni i quada ukradli im z garażu skuwając ścianę od strony ogrodu żeby nikt się nie zorientował ;)

A tak wracając do tematu, to mnie się marzy garaż pod domem na kilka samochodów i innych zabawek. Pewien człowiek z Rzeszowa ma coś takiego, a w środku same egzotyki :)

No albo na gotowo kupić takie coś: http://joemonster.org/art/7012 :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 5 maja 2014, 17:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1442
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 325 tds touring
wez tu myj te auta :D

_________________
o gustach się nie dyskutuje ...
racja jest jak dupa ... każdy ma swoją !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 5 maja 2014, 21:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1197
Moje BMW: POLO 9N
Kod silnika: Wesołe TDI
kuba93 napisał(a):
Oj zdziwiłbyś się, znajomi wyjechali na kilka dni i quada ukradli im z garażu skuwając ścianę od strony ogrodu żeby nikt się nie zorientował



Złodziej jak będzie chciał,to i tak ukradnie :kwasny: Metoda na wrzucanie gazu do sypialni,a następnie odjazd samochodem z kluczykami i dokumentami :zdegustowany: Trochę było takich akcji było w Polsce,ale skuwanie ściany :zdziwko: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 5 maja 2014, 21:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1197
Moje BMW: POLO 9N
Kod silnika: Wesołe TDI
rybik napisał(a):
Drogo wychodzi, chyba lepiej już płytki położyć


Zależy,jeżeli masz równą wylewkę to płytki gresowe, czy jakieś inne powinny załatwić sprawę.

Nie wiem jak z wytrzymałością na upadki czegoś cięższego na płytki, czy nie pękną... Ale to sporadyczne sytuacje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 18 maja 2014, 23:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Panowie sprawa wygląda tak.
Będę majstrował garaż na 2 auto.
będą to wiercone słupy,zalewane betonem ( do zakotwiczenia konstrukcji )
Cała konstrukcja z metalu,boki płyta osb na to styropian siatka i tynk.
Posadzka kostka brukowa.
na dach jeszcze nie wiem.
konstrukcja 5x7
Byłem w urzędzie i chcą projekt mapki jakieś.
Czytam te fora o garażach i nie mam pojęcia jak to w końcu jest,czy chcą mnie w gminie naciągnąć na koszty czy stawiać i mieć ich gdzieś w końcu konstrukcja rozbieralna, czy coś gdzieś muszę zgłosić.?
1 sąsiad mnie podyebie to pewne więc wolę być pewny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 06:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Coventry
Moje BMW: E38 & E34
Kod silnika: M62B44 & M30B35
To i ja zaprezentuje swoj matecznik :) Co prawda ani tam przestrzeni nie uswiadczy, ani nie wiadomo jakiego wyposazenia, a w chwili obecnej to i nawet porzadku.. No ale co? Bedzie co ulepszac.. :)

Generalnie moj dom jest dosc specyficzny, bo na parterze znajduja sie 3 garaze (dwa naleza do sasiadow, ale z nich praktycznie nie korzystaja, a jeden wiekszy, z dodatkowym pomieszczeniem technicznym jest moj), natomiast czesc mieszkalna jest powyzej. Bramy do garazy z jednej strony, przed garazami miejsca parkingowe (na moje mieszcze dwa samochody, i zrobilem sobie dodatkowo podjazd na E38 od frontu - miesci sie co do cm) :) a od frontu ogrodek, wspomniany podjazd na jedna sztuke i wejscie do domu (kawalek korytarza i schody na gore do czesci mieszkalnej - ktora nas tutaj zupelnie, ale to zupelnie nie interesuje ;)

Mamy trzy samochody, wiec akurat mieszcza sie bez parkowania w garazu, i cale szczescie.. bo poki co to sluzy jako skladzik i miejsce do pracy na samochodzie, ktory stawiam sobie przed garazem.
Ze spraw technicznych, to podloga jest betonowa wylewka, ktora niestety sciera sie przy chodzeniu, i co jakis czas trzeba wymiesc caly ten pyl. Oczywiscie tak byc nie bedzie.. ale po kolei.. pozwolcie, ze Was oprowadze po tych labiryntach pomieszczen mego garazyska.. :D

Podstawowe miejsce do szponcenia..
Obrazek

Sekcja ogrodnicza i utrzymania pozorow czystosci..
Obrazek

Magazyn.. a nieco w glebi, za drzwiami, kolejna hala magazynowa ze stanowiskami spawalniczymi i podnosnikami.. (dzis juz nie zdazymy jej zwiedzic)
Obrazek

Panorama na zachodnia czesc garazu.. W oddali po prawej wulkanizacja i centrum driftu..
Obrazek

..oraz na wschodnia.. (na horyzoncie jawi sie Civic malzonki, ktorego niechybnie zastapia blizej niesprecyzowane smigla)
Obrazek

Moje zabytkowe, pancerne amerykanskie imadlo z poczatku 18 wieku (tu dla odmiany powaznie)
Obrazek

Nowe systemy komputerowe czekajace na instalacje (moj zabytek - PC AT 286, jakies 15MHz i 1 czy 2MB RAMu) :)
Obrazek

Sekcja maszyn ciezkich, z prezacym sie dumnie mlotem udarowym na czele..
Obrazek

..oraz kompresyjnym systemem zasilania urzadzen pneumatycznych..
Obrazek

..i na koniec, wisienka na torcie, ostatnia zdobycz, komplet pieciu ori aluskow do E34 w swietnym stanie, z oponami przy limicie.. za 40f (200zl) :) No, z kosztami wyprawy po nie, wyszlo mnie 50f :)

Obrazek

Ciezko w to uwierzyc, ale to juz chyba wszystko ;)

Ps. Co do podlogi, to kupilem juz takie specjalne maty podlogowe do garazy, i bede je montowal jakos na najblizszych tygodniach. Generalnie nie ma tragedii z cena, bo 3 rolki takie jak na foto ponizej, wyszly mnie cos ok 100f. Rolki maja 6m x 1.2, wiec spokojnie starczy na calosc, a nie dosc ze bedzie cieplej sie polozyc niz na plytki, to jeszcze sie nie rozbija (a bija sie zawsze, bo to jest garaz, i nikt mi nie powie ze mu nigdy mlotek nie wypadl albo inne ustrojstwo - zawsze sa pobite, chyba ze ktos stawia samochod i idzie do domu, a naprawia to pan Jozio mechanik). A do tego dodatkowo sie nie slizga, i bedzie banalne i blyskawiczne do montazu. Troche uszczelnien silikonowych na szczelinach dylatacyjnych, wykonczenie progu na wjezdzie i po temacie. Taki jest plan.

Obrazek

_________________
E38 740i viewtopic.php?f=6&t=134257&p=1720019#p1720019
E34 535i Sport.. viewtopic.php?f=6&t=133495


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 14:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1197
Moje BMW: POLO 9N
Kod silnika: Wesołe TDI
Możesz dokładniej napisać co to za maty ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 15:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
Nightfox napisał(a):
Panowie sprawa wygląda tak.
Będę majstrował garaż na 2 auto.
będą to wiercone słupy,zalewane betonem ( do zakotwiczenia konstrukcji )
Cała konstrukcja z metalu,boki płyta osb na to styropian siatka i tynk.
Posadzka kostka brukowa.
na dach jeszcze nie wiem.
konstrukcja 5x7
Byłem w urzędzie i chcą projekt mapki jakieś.
Czytam te fora o garażach i nie mam pojęcia jak to w końcu jest,czy chcą mnie w gminie naciągnąć na koszty czy stawiać i mieć ich gdzieś w końcu konstrukcja rozbieralna, czy coś gdzieś muszę zgłosić.?
1 sąsiad mnie podyebie to pewne więc wolę być pewny.

Przy powyższych parametrach postaraj się o pozwolenie na budowę, gdyż Twój garaż ma mieć pow. 35 m2. Do 25 m2 wystarczy zgłoszenie budowy. Jeśli ktoś podkabluje, będzie to droga eskapada, żeby zalegalizować taki garaż. Ale i na to są sposoby ;) Jeśli dobrze sobie wyobrażam ten Twój garaż to będzie się zaliczał jako budynek trwale związany z gruntem. Pamiętaj też o wymaganych minimalnych odległościach od granicy działki, które zależą od wymiarów garażu oraz tego czy ma okna. Polecam doczytać ustawę prawo budowlane.


Ostatnio edytowano 19 maja 2014, 15:42 przez Gozdi, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 15:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1197
Moje BMW: POLO 9N
Kod silnika: Wesołe TDI
Gozdi jaka jest minimalna odległość od granicy działki ?

Możesz podesłać jakąś ustawę prawną,chętnie bym się dowiedział, bo planuję budowę garażu w niedługim okresie czasu.
Mój sąsiad ma garaż z 40 metrów przy samym ogrodzeniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 15:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
mak17071 napisał(a):
Gozdi jaka jest minimalna odległość od granicy działki ?

Możesz podesłać jakąś ustawę prawną,chętnie bym się dowiedział, bo planuję budowę garażu w niedługim okresie czasu.
Mój sąsiad ma garaż z 40 metrów przy samym ogrodzeniu.

Ile lat garaż sąsiada stoi? Od której strony ma okna. Najlepie rozrysuj z odleglosciami od granicy dzialki i innych budynków wtedy będzie można określić czy jest legal.

Co do pierwszego pytania odsyłam do tekstu rozporządzenia ministra w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20020750690 Podpowiem, że informacje znajdziesz w punkcie 5, paragraf 12, rozdział 1, dział II. Trzeba wziąc pod uwagę, że później były zmiany w podlinkowanych wyżej przepisach. Link do wersji zaktualizowanej z początkiem 2014 roku http://www.snb.org.pl/warunki-techniczne-tekst-jednolity Widziałem na szybko, że są drobne zmiany, coś tam uchylili, trzeba się wczytać.


Ostatnio edytowano 19 maja 2014, 15:59 przez Gozdi, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 15:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1197
Moje BMW: POLO 9N
Kod silnika: Wesołe TDI
Brak okien, stoi z 20 lat jak nic. Jedna ze ścian jest na granicy działek, zbudowany z metalowych filarów,a pomiędzy tym betonowe płyty, z drugiej strony normalna ściana murowana za którą jest pomieszczenie gospodarcze.

Gozdi napisał(a):
Co do pierwszego pytania odsyłam do tekstu rozporządzenia ministra w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0020750690 Podpowiem, że informacje znajdziesz w paragrafie 12, punkt 5.


Dzięki :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 16:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
mak17071 napisał(a):
Brak okien, stoi z 20 lat jak nic. Jedna ze ścian jest na granicy działek, zbudowany z metalowych filarów,a pomiędzy tym betonowe płyty, z drugiej strony normalna ściana murowana za którą jest pomieszczenie gospodarcze.

Gozdi napisał(a):
Co do pierwszego pytania odsyłam do tekstu rozporządzenia ministra w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0020750690 Podpowiem, że informacje znajdziesz w paragrafie 12, punkt 5.


Dzięki :ok:

Według mnie nie stoi legalnie, jeśli jest obrys na granicy działki, w szczególnych warunkach może być minimum 1,5 metra od granicy. W tej sytuacji mógłbyś sobie dobudować garaż do garażu sąsiada ściana w ścianę, jeśli nie zabrania tego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Z tym, że budynki musiałyby przylegać do siebie całą pow. ściany i ściana ta musiałaby być ścianą oddzielenia przeciwpożarowego jeśli dobrze kojarzę. Pewnie jest tam jeszcze kilka warunków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 17:36 
a to mój "pierdolnik" :cwaniak: browar w nim wchodzi lepiej niż w niejednym pubie :hyhy:
generalnie "work in progres" zaczynam go dopiero "urządzać"
Obrazek

Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 19:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Coventry
Moje BMW: E38 & E34
Kod silnika: M62B44 & M30B35
mak17071 napisał(a):
Możesz dokładniej napisać co to za maty ?


Fine Ribbed Anti Slip Rubber 1.2m x 3mm
BRAND: ABACUS
RUBBER : SBR
COLOUR : BLACK
QUALITY : COMMERCIAL
HARDNESS : 65 SHORE +/- 5%

A tu ogolnie wlasciwosci tej gumy:


Property S-SBR E-SBR
Tensile strength (MPa) 18 19
Elongation at tear (%) 565 635
Mooney viscosity (100 °C) 48.0 51.5
Glass transition temp (°C) -65 -50
Polydispersity 2.1 4.5

_________________
E38 740i viewtopic.php?f=6&t=134257&p=1720019#p1720019
E34 535i Sport.. viewtopic.php?f=6&t=133495


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 20:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Smokin, Jakie to masz wymiary .? coś wąski się wydaje.
w e46 coupe jak drzwi otworzy to musi być 4.40 więc pasuje by było 5.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 21:31 
Nightfox napisał(a):
Smokin, Jakie to masz wymiary .? coś wąski się wydaje.

dokładnie to tam mam 2,80m szerokości i 6,0m długości.
Niestety auta w garażu nie posprzątam - nie otworzę obu drzwi na maksa, woskować da radę :D .Garaż nie jest duży no ale niestety już takie są. Najważniejsze, że mam go raptem 200m od bloku i widzę go z okna :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 19 maja 2014, 21:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1197
Moje BMW: POLO 9N
Kod silnika: Wesołe TDI
Szpatha, dzięki :ok:
Napisz później jak się spisują.

Nightfox napisał(a):
Smokin, Jakie to masz wymiary .? coś wąski się wydaje.


Wygląda na 3 metry szerokości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 20 maja 2014, 09:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
Smokin napisał(a):
Nightfox napisał(a):
Smokin, Jakie to masz wymiary .? coś wąski się wydaje.

dokładnie to tam mam 2,80m szerokości i 6,0m długości.
Niestety auta w garażu nie posprzątam - nie otworzę obu drzwi na maksa, woskować da radę :D .Garaż nie jest duży no ale niestety już takie są. Najważniejsze, że mam go raptem 200m od bloku i widzę go z okna :D

Nie masz tak źle, ja mam taki garaż, że pug 406 kombi ma po zaparkowaniu 2 cm luzu z tylu i 3 cm luzu z przodu po zamknięciu drzwi garażowych. Po bokach to tyle żeby drzwi w aucie otworzyć z jednej strony :wstyd: Wymiary na oko ze 2m x 4,8m


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pokaż swój garaż :)
PostNapisane: 20 maja 2014, 09:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
Smokin napisał(a):
browar w nim wchodzi lepiej niż w niejednym pubie

To jest właśnie najlepsze w garażach,tam browar lepiej smakuje :D
Widzę,że Harnaś jest,znaczek BMW na półce jest,tylko miejsca nie za wiele,ale taki już urok szeregówek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 283 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL