BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 13:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1915 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 96  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 5 czerwca 2010, 09:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Zakov napisał(a):

To kto teraz napisze list do BMW AG??? :zalamany: :rotfl:


Taaa to Castrol Edge był w czasach E36 ? Wooow... Błyszczysz Zakov znowu ! Błyszczysz ! Zapoznaj się z takim nowym terminem "aluzja" :ok:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 5 czerwca 2010, 10:52 
Bobby_Valentino napisał(a):
Taaa to Castrol Edge był w czasach E36 ? Wooow... Błyszczysz Zakov znowu ! Błyszczysz !


O czym Ty w ogóle piszesz człowieku? Bo ja piszę o tu i teraz. Stwierdziłem, że wolał bym wlać do auta syntetyczny 10W-60, niż jakiś półsyntetyczny który wcale nie jest wiele tańszy. Nie zakapowałeś - trudno. Przynajmniej nie wyjeżdżaj mi teraz z tym co było 15 lat temu, bo "g" to kogo obchodzi...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 5 czerwca 2010, 10:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
W sumie racja ty wtedy do pierwszej klasy podstawówki szedłeś :rotfl:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 5 czerwca 2010, 11:03 
A no szedłem, może nawet do 2. Widzisz Bobby wtedy pewnie nawet nie marzyłeś o syntetyku, a dzisiaj gówniarze mają na półce 10W-60 do wyboru, do koloru i jeszcze jęczą, że im źle. Takie czasy... :zdrowko:


Pozdrawiam Zakov


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 5 czerwca 2010, 11:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Zakov napisał(a):
A no szedłem, może nawet do 2. Widzisz Bobby wtedy pewnie nawet nie marzyłeś o syntetyku, a dzisiaj gówniarze mają na półce 10W-60 do wyboru, do koloru i jeszcze jęczą, że im źle. Takie czasy... :zdrowko:


Pozdrawiam Zakov


Wtedy to w rodzinie był Opel Kadett i jeszcze nie dawno znalazłem w piwnicy bańkę oleju do niego marki Selektol :rotfl:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 5 czerwca 2010, 14:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 194
Moje BMW: e36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
Selektol piękna sprawa :rotfl: Zaraz zapodam linka z amatorskim testem olejów :hyhy:

Proszę :rotfl: http://www.youtube.com/watch?v=W_uYT73UJ8g

Ten na filmiku to oczywiście nie ja :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A tu coś bardziej komercyjnego http://www.youtube.com/watch?v=gKtxqf5OFTU


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 17:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Sierpc
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43TU
tak jak napisałem wcześniej zmienilem olej z mobila 10W40 na LM 5W40 z użyciem płukanki do silnika...
niestety w moim akurat przypadku cykanie nie ustało :kwasny: widocznie uszkodzenie szklanek jest zbyt duże żeby wymiana oleju coś dała (ostatnie 4 wymiany jezdzilem na mobilu). Co do wycieków i ubytku oleju nic takiego nie zauważyłem a zrobilem okolo 250km, silnik w sumie "ciągnie" jak powinien tylko ten odgłos :dobani: W tym tygodniu planuje zapodać ceramizer (ten o którym pisal kolega tribul) zobaczymy może to coś pomoże...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 18:24 
Bo żeby uciszyć "szklanki" powinieneś wlać gęstszy olej, a nie rzadszy. Z tym, że zastosowanie 15W-40, to też żadne rozwiązanie. Po prostu trzeba naprawić hydraulikę i tyle.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 18:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
Zakov a nie pogorszy się jeszcze po zalaniu mineralnego??? :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: chyba będzie jeszcze gorzej w przypadku -Jar00-


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 18:47 
Oczywiście, że się pogorszy po pewnym czasie. Dlatego napisałem, że to żadne rozwiązanie. Ale jeżeli autorowi zależy tylko na wyciszeniu to wydaje mi się, że mineralny lepiej by się sprawdził.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 18:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
Tak jak piszesz Zakov :kwasny: ,prawdą jest ,że to żadne rozwiązanie.Jak mocno klepie to już nic nie pomoże,tylko remont


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 19:05 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 616
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52TU
Zakov napisał(a):
Bo żeby uciszyć "szklanki" powinieneś wlać gęstszy olej, a nie rzadszy.

:niepewny: a świstak siedzi......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 19:23 
Bartosz_E30 napisał(a):
Zakov napisał(a):
Bo żeby uciszyć "szklanki" powinieneś wlać gęstszy olej, a nie rzadszy.

:niepewny: a świstak siedzi......


Być może, bo to tylko teoria. Ale chodzi o to, że grubszy film olejowy oleju mineralnego lepiej się sprawdza (bynajmniej jako doraźne rozwiązanie), gdy elementy silnika są już mocno zużyte i występują pomiędzy nimi spore luzy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 20:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 595
Lokalizacja: Chełm
Moje BMW: e39 530D
Kod silnika: m57d30
Jest coś ciekawego, co może być tylko przypadkiem przy klepaniu rozrządu i samej gęstości oleju. Parę dni temu było dość gorąco, nie wiem ile na dworze ale w samochodzie było prawie 50*C, także myślę, że i silnik dość się nagrzał. Wyszedłem z pracy, wsiadłem do samochodu, odpaliłem auto i się zdziwiłem, bo silnik nie klepał przez ładnych parę kilometrów. Dopiero jak pęd powietrza ostudził samochód, czyli i automatycznie silnik był chłodniejszy, pojawiło się klepanie. Ciekawe, czy to jest wspomniany zbieg okoliczności, czy też olej był na tyle rzadki, że powstało albo odpowiednie smarowanie na hydroregulatorach, albo jakieś wysokie ciśnienie oleju. ;)

_________________
Było e36, było e39 528 "turas", jest e39 530D touring.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 20:30 
Miałem kiedyś taki problem w M40. Z doświadczenia wiem, że gdy silnik się rozgrzeje to klekotanie ustaje (bynajmniej u mnie tak było). Prawdopodobnie dlatego, że materiał pod wpływem temperatury zwiększa swą objętość, co z kolei powoduje niwelowanie luzów pomiędzy elementami.

Lucass_81 napisał(a):
Wyszedłem z pracy, wsiadłem do samochodu, odpaliłem auto i się zdziwiłem, bo silnik nie klepał przez ładnych parę kilometrów. Dopiero jak pęd powietrza ostudził samochód, czyli i automatycznie silnik był chłodniejszy, pojawiło się klepanie.


Wynikało by z tego, że silnik podczas postoju był cieplejszy niż podczas jazdy...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 23:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 50
Posty: 129
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
Lucass_81 napisał(a):
Jest coś ciekawego, co może być tylko przypadkiem przy klepaniu rozrządu i samej gęstości oleju. Parę dni temu było dość gorąco, nie wiem ile na dworze ale w samochodzie było prawie 50*C, także myślę, że i silnik dość się nagrzał. Wyszedłem z pracy, wsiadłem do samochodu, odpaliłem auto i się zdziwiłem, bo silnik nie klepał przez ładnych parę kilometrów. Dopiero jak pęd powietrza ostudził samochód, czyli i automatycznie silnik był chłodniejszy, pojawiło się klepanie. Ciekawe, czy to jest wspomniany zbieg okoliczności, czy też olej był na tyle rzadki, że powstało albo odpowiednie smarowanie na hydroregulatorach, albo jakieś wysokie ciśnienie oleju. ;)


zlituj się... jakie "pęd powietrza ostudził samochód, czyli i automatycznie silnik był chłodniejszy" ?? wynikało by z tego, że jak auto stało na słońcu to się rozgrzało do większej temperatury niż podczas jazdy ? pogrzej auto na ostrym słońcu i połóż rękę na silniku, a pojeździj trochę i spróbuj położyć wtedy rękę na silniku... piszę "spróbuj" bo nie radzę tego robić :mur:

_________________
Pozdrawiam

^OLO^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 7 czerwca 2010, 08:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 27
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: E90 320i
Ja gdzieś wyczytałem, że po zmianie oleju z minerala na półsyntetyk, silnik rozszczelni się i mogą pojawić się wycieki oleju z silnika! :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 7 czerwca 2010, 09:40 
engine napisał(a):
Ja gdzieś wyczytałem, że po zmianie oleju z minerala na półsyntetyk, silnik rozszczelni się i mogą pojawić się wycieki oleju z silnika! :super:


Wałkowane już chyba milion razy. Mogą, a nie muszą. Bardziej prawdopodobne w przypadku zmiany na syntetyk. Na półsyntetyk wątpię...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 7 czerwca 2010, 09:59 
Offline
Forumowicz

Wiek: 50
Posty: 129
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
engine napisał(a):
Ja gdzieś wyczytałem, że po zmianie oleju z minerala na półsyntetyk, silnik rozszczelni się i mogą pojawić się wycieki oleju z silnika! :super:


tiaaa... po płukaniu, po zmianie na syntetyk, po najeździe obcych i jak Pamela Anderson przefarbuje się na czarno :rotfl:
generalnie gratuluję jak ktoś do BMW nalał mineralnego... równie dobrze można rzepakowego lać, jakość podobna :)

_________________
Pozdrawiam

^OLO^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 7 czerwca 2010, 12:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 528
Lokalizacja: Łódzkie
Moje BMW: E36 328i
Kod silnika: M52B28
Mi się wydaje inaczej zakov. Grubszy film olejowy mają lepsze oleje chodzi tu o film olejowy rozgrzanego oleju a nie zimnego. A to właśnie ta druga liczba czyli "30" "40" "50" "60" to jest właśnie lepkość gorącego oleju czyli film olejowy. 30 ma najsłabszy a 60 najmocniejszy. Ale też nie każdy 5w"40" jest równy innemu 5w"40" to samo się tyczy w przypadku 10w i 15w


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1915 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 96  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL