BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 11:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] nie swieci kontrolka długich i halogenów
PostNapisane: 10 lipca 2012, 20:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
Witajcie
dziwna sprawa się stała, przestała świecić kontrolka od "długich" świateł, oraz od halogenów tez nie świeci.
Odrazu odpisuję, wymieniałem na inne, nic nie pomogło, sprawdzałem żarówki-śa ok bo pod prostownikiem świecą. Podginałem nóżki itp i dalej guzik.
Jest coś co mogło "nawalić" że długie nie świecą na cyferblacie a normalnie się właczaja na zewnatrz?

dziwne to...

stało się to w tym samym momencie w którym podpinałem OBC 18 przyciskowe, ale kabli to raczej nigdzie nie przeciąłem więc dziwna dziwność..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie swieci kontrolka długich i halogenów
PostNapisane: 10 lipca 2012, 20:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
U mnie w e46 jak spalił się jeden bezpiecznik to właśnie nie było kontrolek od długich i przeciwmgłowych. Nie pamiętam który to był


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie swieci kontrolka długich i halogenów
PostNapisane: 11 lipca 2012, 09:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
zawsze wydawało mi się, że jak bezpiecznik wywali to świateł nie będzie odrazu hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie swieci kontrolka długich i halogenów
PostNapisane: 11 lipca 2012, 10:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
dokładnie ... jak mi bezpiecznik wywaliło od halo, to nic nie działało. Ani kontrolka ,ani swiatla

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie swieci kontrolka długich i halogenów
PostNapisane: 11 lipca 2012, 14:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
ale chodzi o to że mi światła działają (długie) a kontrolka nie świeci.... żaróweczka sprawna i nie wiem co sie kurde dzieje

a co do halogenów to dłuższa historia bo ktoś obciął kable i halogenów nie było jak kupiłem, jeszcze nie domontowałem ich ale widzę, że kontrolka nie chodzi a powinna-przycisk normalnie jest, żarówka sprawna

poki co te długie mnie interesują, jednak kontrolka przydatna byłaby mimo wszystko:P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie swieci kontrolka długich i halogenów
PostNapisane: 14 lipca 2012, 12:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 221
Moje BMW: E 36
Kod silnika: M 40 1.8
jak podpinałeś komputer nie musiałeś zrobić żadnego spięcia. może tylko komputer albo jaki sterownik się zwiesił.

swego czasu miałem przecieki do kabiny. lałem wode z węża aby ustalić przyczynę przecieku. Przez moją głupotę został zawilgocony przekaźnik pompy paliwa i auto nie chcialo odpalić, brzęczał tylo ten przekaźnik nawet gdy nie było kluczyka. Pojechałem na szrot kupiłem nowy i też dupa. Chcialem dzwonić po lawete ale włożyłem stary przekaźnik przekręciłem kluczyk i zegary zaczęly wariować. jak się uspokoiły przekręciłem dalej kluczyk i samochód odpalil na starym przekaźniku, samochój deszcze raz zgasł na rondzie i teraz rok po tym jest spokoj musiało się coś zwiesić......

morał z tego taki że grzebiąc przy tym OBC mógł komputer zwariować lub się zwiesić i jakiś oprzekaźnik się zblokował. Odłącz aku na noc niech się kondensatory rozładują w komputerze. Jak to nie pomorze jedz do elektryka czasami bezbiecznik jest cały a auto dalej nie funkcjonuje jak powinno bo przekaźnik jest zablokowany niech sprawdzi przekaźniki może jakieś styki nie otwierają się do końca.

_________________
każdy wie że BMW posiada swój prestiż i technologię. Ma swój styl, tradycję. Dla tego jest zajebistym autem.
Niestety wiedzą to i dresy oraz wiejscy szpanerzy którzy psują reputacje marki.
pozdrawiam prawdziwych posiadaczy i fanów BMW ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie swieci kontrolka długich i halogenów
PostNapisane: 14 lipca 2012, 15:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
kszyhu napisał(a):
dokładnie ... jak mi bezpiecznik wywaliło od halo, to nic nie działało. Ani kontrolka ,ani swiatla

Bo są bezpieczniki od świateł i są bezpieczniki od zegarów (kontrolek) i u mnie właśnie taki nawalił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie swieci kontrolka długich i halogenów
PostNapisane: 5 kwietnia 2018, 21:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Wybaczcie że odgrzewam stary temat. Problem jak w temacie, nie pali się kontrolka na zegarach od drogowych. żarówka sprawna. Drogowe świecą. Dziś robiłem test w ten sposób że podałem napiecie na żarówke w zegarach. Napięcie wzięte z kostki od manetki długich, biały przewód i podany na przewód biały w białej kostce od zegarów. przekręcam kluczyk, właczam światła , kontrolka pali się ale wyłaczam długie i też się pali. wyciągam kluczyk i dalej się pali jak również światła drogowe.. dopiero jak wyciągnę przewód z kostki od manetki( ten na krótko) przestają się palić jak z resztą kontrolka na zegarach. mam schematy ale nie mogę dojsć o co chodzi.. czy po drodze jest jakiś moduł który za to odpowiada? ktoś miał podobną sytuacje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] nie swieci kontrolka długich i halogenów
PostNapisane: 29 maja 2018, 18:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
W końcu wyjaśniło się co było nie tak z brakującą kontrolką drogowych świateł. przyczyną był inny niż powinien przekaźnik świateł drogowych, odpowiedni musi taki https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diag ... gowych-k46


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL