BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 05:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] M30B30 czy M50B25 pomocy przy Swapie .
PostNapisane: 20 maja 2013, 22:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M20B25
Witam , posiadam e34 525i (170km) . Miałem sporo problemów z tym silnikiem poprzez niedbałośc poprzedniego właścieciela . Najpierw przepływomierz do wymiany , świece , panewki itp itd a teraz głowica w połowie :P . Patrząc na całokształt zdecydowałem na swap . Nurtuje mnie teraz pytanie , sporo czytałem ale nigdzie nie znalazłem konkretnego porównania . Co lepiej M30B30 czy M50B25 ? Chodzi mi o ogólne opinie ( wytrzymałośc , spalanie , części , moment , km itp itd) z gory dziekuję . :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M30B30 czy M50B25 pomocy przy Swapie .
PostNapisane: 21 maja 2013, 08:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
kolego napewno m30 jest bardziej zywotny i wytrzymały....natomiast m50 to duzo nowsza konstrukcja,bardziej zrywna,dajaca wieksza frajde z jazdy ....jednak kupno zdrowego motoru moze nie byc prostym zadaniem....ale jest to realne jak sie poszpera....ja osobiscie wsadzałbym m50.......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M30B30 czy M50B25 pomocy przy Swapie .
PostNapisane: 21 maja 2013, 14:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 616
Lokalizacja: Sokołów Podl./Wawa
Moje BMW: e34 ix/e30/e39
Kod silnika: M50B25/M20B20/M57D25
Garaż: e34 525 ix -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=52144
e39 525d -> soon :)
Jeżeli mowa o M30 to już lepiej B35.

Osobiście polecam M50B25 w wersji bez Vanos. Jazda będzie odczuwalnie oszczędniejsza niż w przypadku M30, które ma spory apetyt na paliwo. M30 jest zdecydowanie prostszy w obsłudze.

Wydaje mi się, że oba silniki w dobrym stanie będą trudne do znalezienia. Ja bym jeszcze raz policzył, czy remont obecnego silnika nie opłaci Ci się bardziej. Przynajmniej będziesz wiedział, czym jeździsz.

_________________
Moje gelerie:
Obrazek ObrazekObrazek

e34 525 xDrive -> viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> viewtopic.php?t=52144


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M30B30 czy M50B25 pomocy przy Swapie .
PostNapisane: 21 maja 2013, 15:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M20B25
no w sumie m30 mam na wyciągnięcie ręki od znajomego ale byłbym skłonny bardziej przy m50 jednak czy w przypadku mojej 34 nie będzie większych kombinacji potrzeba przy założeniu m50 ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M30B30 czy M50B25 pomocy przy Swapie .
PostNapisane: 21 maja 2013, 16:26 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M20B25
zdecydowalem sie na m50b25 :P , jednak mam jeszcze pare pytań jakby może się ktos na temacie , silnik pracowal na automacie i sprzedawca powiedzial ze to kwestia zalozenia kola zamachowego , mówił tez o sterowniku ( komputerze) . Mechanik powiedzial mi ze moze byc problem jesli w jednym ( moim lub jego) silniku jest oddzielny sterownik na skrzynie a oddzielny na silnik a w drugim sa razem , to moze byc problem , znajomy moze komuś jest ten temat ? z gory dz za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M30B30 czy M50B25 pomocy przy Swapie .
PostNapisane: 21 maja 2013, 20:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
donWielebny napisał(a):
zdecydowalem sie na m50b25 :P , jednak mam jeszcze pare pytań jakby może się ktos na temacie , silnik pracowal na automacie i sprzedawca powiedzial ze to kwestia zalozenia kola zamachowego , mówił tez o sterowniku ( komputerze) . Mechanik powiedzial mi ze moze byc problem jesli w jednym ( moim lub jego) silniku jest oddzielny sterownik na skrzynie a oddzielny na silnik a w drugim sa razem , to moze byc problem , znajomy moze komuś jest ten temat ? z gory dz za odpowiedz


mogę podać namiary na zdrowa jednostkę napędowa której szukasz, jeździła w ix'ie w Szwecji (lokalizacja okolice Płocka), sam brałem kilka części z tego źródła

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL