BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 01:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 330Ci - 5E21 pressure Sensor 2 electrical failure
PostNapisane: 29 czerwca 2013, 14:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 69
Moje BMW: e46
Panowie, ja naprawdę szukałem wszędzie informacji i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie...

Chodzi o to, że zapaliła mi się kontrolka trakcji i hamulca ręcznego (obie na żółto), a na kompie wyskoczył błąd 5E21 pressure Sensor 2 electrical failure. Z tego co znalazłem w googlu, jest to czujnik ciśnienia DSC, część numer 2 na rysunku
http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=34&fg=25

No i tutaj pojawia się problem - czujniki są dwa, identyczne, ale który z nich padł? Ten bliżej kierowcy (na rysunku bardziej z prawej), czy ten bliżej przodu auta (na rysunku z lewej) ??

Z góry dzięki za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - 5E21 pressure Sensor 2 electrical failure
PostNapisane: 29 czerwca 2013, 23:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46 320d
nie koniecznie padl. blad masz electrical wiec moze tylko zasniedzialo cos. woda ci sie nie lala gdzies tam? karczerem nie zachcialo sie miec lsniacego silnika zeby super wygladal? ale przestal jezdzic :)
porada 1: kup Kontakt spray do stykow i psikni we wtyczki. odczekaj az wyschnie i zapni ze 3 razy. jak pomoze to piweczko ;)

porada 2: wypnij jedna wtyczke i do inpy, potem wypnij druga wtyczke i a zapni poprzednia i znow do inpy. oczywiscie skasuj blad pierwszej. wtedy powinno pokazac ktory jest ktory i masz gada na muszce tylko jesli dobrze wycelujesz to ''drogi strzal''. to tak na szybko z tego co pamietam. :cisza: :zabawa:

porada 3 : odpowietrz sprzeglo. pewnie wymienione klocki, odpowietrzone, a jak zwykle zapomniane sprzeglo.Roznica w gestosci plynu moze robic 'kuku' komputrowi. ja tak mialem. po przelaniu plynu na nowy wszystko wrocilo do normy.

pozdro z kraju co go moze zalac z kazdej strony... ;) :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - 5E21 pressure Sensor 2 electrical failure
PostNapisane: 8 lipca 2013, 21:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 69
Moje BMW: e46
Dzięki za odpowiedź, temat już opanowany ;)

Okazało się, że gazownik montujący lpg (Stag/2xZavoli/Hana green) przy wkładaniu sterownika odłamał tylną część czujnika :wsciekly: więc problem "który to czujnik" się rozwiązał.

Dla potomnych: Błąd 5E21 oznacza, że uszkodzony jest ten bliżej przodu auta, ten którego nie widać na zdjęciu.
http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=34&fg=25

Za czujnik zapłaciłem 470zł :szok: Więc nie popuszczę gazownikowi. Jutro jadę do niego walczyć o swoje :cisza:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - 5E21 pressure Sensor 2 electrical failure
PostNapisane: 11 lipca 2013, 22:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 69
Moje BMW: e46
Okazało się że za uszkodzenie starego czujnika odpowiedzialny jest praktykant zatrudniony w warsztacie, więc koszty pokryje warsztat :super: Jednak są jeszcze uczciwi ludzie na świecie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - 5E21 pressure Sensor 2 electrical failure
PostNapisane: 11 lipca 2013, 23:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
herki89 napisał(a):
Okazało się że za uszkodzenie starego czujnika odpowiedzialny jest praktykant zatrudniony w warsztacie, więc koszty pokryje warsztat :super: Jednak są jeszcze uczciwi ludzie na świecie ;)



To krótko mówią miałeś farta :P Bo większość magików by się wyparła że to nie ich sprawka :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - 5E21 pressure Sensor 2 electrical failure
PostNapisane: 11 lipca 2013, 23:12 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
A młody stracił robote :D

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - 5E21 pressure Sensor 2 electrical failure
PostNapisane: 11 lipca 2015, 14:26 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 268
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Garaż: Było E36 318i M43b18, E39 520i M52b20
Jest E46 320d M47N
Witam.
Dzisiaj zapaliły się u mnie kontrolki DSC i ręcznego na żółto. Po podpięciu pod INPE pokazało błąd 5E21 pressure Sensor 2 electrical failure. Po zapoznaniu się z tym tematem chciałem przeczyścić styki i wtyczkę ale pojawił się problem ponieważ nie wiem jak się dostać do tego czujnika. Nie wiem jak w innych modelach, ale u mnie w 320d 150 KM dostęp do czujnika ogranicza skrzynka z przekaźnikami i coś jakby komputerem (jednostka sterująca). Wie ktoś jak najlepiej dostać się do tego czujnika? Widzę dziada, a ręki nie włożę :mad:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL