BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 10:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] CODE OBC2 w E30
PostNapisane: 4 sierpnia 2013, 20:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2822
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: to gokart
Kod silnika: M20B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121082
Wiem, że na naszym forum nie ma zbyt wielu entuzjastów-posiadaczy E30, ale może znajdzie się ktoś chętny do pomocy:

Jedną z ważniejszych rzeczy, która popchnęła mnie w stronę zakupu OBC2 była opcja CODE.

Całe OBC2 jest sprawne, z kompletną wiązką, puszeczką z przekaźnikami do odcięcia zapłonu i syreny...no i w momencie, gdy już wszystko było podłączone i przeklikane pojawił się problem - gdzie się wpiąć, żeby CODE zadziałało. Na innych forach znalazłem temat, gdzie ktoś pytał o zielone kabelki połączone zworką, okazało się, że są od przekaźnika, które po odłączeniu zworki nie pozwalają na odpalenie silnika. Dobry trop.

Analizując schemat:

Obrazek

i posiadaną wiązkę, a także badając miernikiem wspomniane zielone kabelki, stwierdziłem, że wiem co jest grane - jednym zielonym kabelkiem idzie napięcie (po włączeniu zapłonu), a drugim wraca do przekaźnika - co sygnalizuje klasycznym bzyczeniem z pod maski.

Pierwsze pytanie - czy to przekaźnik pompy, czy cewki?
Pytanie powiązane - co OBC2 w swoim przekaźniku powinno odłączać i załączać za pomocą funkcji CODE - paliwo czy iskrę?

Idąc dalej - wypinając zworkę silnik kręci, ale nie odpala - czyli tak jak być powinno.

No i tu zaczął się mój patent, bo moja wiązka od OBC nie posiada wtyczki, która by tam pasowała, ani żadnej takiej, która ma więcej niż jeden pin.

Moja wiązka ma 4 kabelki, w tym brązową masę, brązowo-żółty do syreny, zielony i zielono-czerwony. Te dwa ostatnie zakończone czarnymi wtyczkami, jedna żeńska, druga męska, i cholera chyba dla zmyłki jedna w drugą pasuje...

Zgodnie ze schematem zielona powinna iść do Ignition switch - czyli jak rozumiem do stacyjki, a zielono-czerwona...o dziwo też (na schemacie przechodzi w kolor zielony.
Tu pierwsze zmieszanie i nie wiadomo co robić...

Mój patent na szybko był taki, żeby z wykorzystaniem biednej zworki połączyć te przewody i zobaczyć co się stanie. Wyszło coś takiego:

Obrazek

Obrazek

co poskutkowało tym, że o ile przy takim podłączeniu przekaźnik reaguje i silnik odpala, o tyle włączenie funkcji CODE nic nie zmienia - przy włączeniu CODE na OBC mruga, gong powinien zabrzęczeć, ale też się nie odzywa, przekaźnik dalej działa, silnik odpala...

Domyślam się, że coś zrobiłem źle, proszę o radę gdzie faktycznie powieniem się wpiąć, żeby to cholerstwo zadziałało..

Z góry dzięki za rady.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] CODE OBC2 w E30
PostNapisane: 4 sierpnia 2013, 23:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 84
Lokalizacja: KOS
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B25
Kolego nie wiem jak powinno być w e30 ale u mnie w e39 "CODE" odcina rozrusznik, pompa paliwa wydaje mi się że wtedy też nie trybi, ale 100% nie powiem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL