BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 maja 2024, 05:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Szarpanie na jedynce
PostNapisane: 7 września 2007, 10:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
witam jeżdze od 2 dni e36 316 coupe nie wiem czy z nia jest cos nie tak czy po prostu jeszcze sie do niej nie przyzwyczaiłem generalnie czasami na jedynce strasznie mi szarpie przy ruszaniu na pozostałych biegach jest ok proszę o pomoc


Ostatnio edytowano 28 września 2007, 22:26 przez funBmw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2007, 11:16 
możesz mieć coś nie tak ze sprzęgłem. zajrzyj tu,

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=12190

marwi zdaje się ma identyczny problem


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2007, 11:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
no to dolina wymiana całego sprżegła sachs na allegro za 500 zł jest ale czy to na pewno to ktos tam mi mówił ze moze zapłon albo filtr paliwa mozna jakos diagnostyke zrobic tego sprzegła w we własnym zakresie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2007, 12:11 
u stones1 komplet Sachs 470 polski zloty :) to tak przy okazji.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 września 2007, 14:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
witam powróciłem niczym fenix odrodzony z popiołów byłem w szpitalu pozbyłem sie 2 migdałów na |szczescie" tych górnych heheheh I wraca mój problem mechanik stwierdził że to nie moze byac ani sprzegło ani skrzynia biegów poniewaz na wszystkich biegach oprócz 1 auto idzie jak burza kazał mi isc na komputer (czy moxna to jakos załatwic przez ustawienia w komputerze?) prosze o info stwierdził że to może być przepływomierz powietrza ze poprostu za wolno sie otwiera jak mu sie przygazuje Co wy Na to aha chce sprzedac tego maluszka na zdjeciu chce ktoś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2007, 20:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
ja też miałem to samo po kupnie auta i uważam że to daltego że miałem nowe sprzęgło jak go kupiłem - łapało na krzywiznach, było jeszcze nie dotarte, miałem tak przez miesiąc i pewnego słonecznego dnia pojechałem na beomowo na wyścigi na 1/4 mili

5 startów - puszczanie sprzęgła przy 6 tys. obrotów najwyraźniej mu pomogło i od tej pory rusza głodziutko =)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2007, 10:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
szkoda że ja nic nie wiem na temat czy jest nowe sprzegło ale raczej nie inaczej sprzedawda by sie chwalił


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2007, 11:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
Ja kupowałem sprowadzaną bete z włoch więc nie znałem poprzedniego właściciela i to też tylko mój domysł, ale raczej mam racje bo sprzęgło łapie bardzo szybko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2007, 22:40 
Miałem to samo w swojej 316i ,tylko na jedynce szarpanie ,na innych biegach bez problemu.
Jeździłem po mechanikach ,i w końcu trafiłem na fachowca który mi pomógł.Okazało się to błachostką bo taka część gumowa odchodząca od silnika ,w górnej części po prawej stronie.Po prostu jak jest popękana taka harmonijka z gumy to samochód szarpie na jedynce bo dopływ powietrza do silnika jest nierówny ,wystarczy tą część szczelnie zakleić taśmą lub wymienić na nową (około 100 zł kosztuje) i problemu nie ma.Samochód płynnie rusza i jest po sprawie.Sprawdź ,może masz to samo.
Narka
Marnokia


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 09:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
moze to rzeczywiście to z nieba mi spadłeś kolego mozesz jeszcze sprecyzowac dokłądnie w którym to miejscu jest a najlepiej fotke


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 09:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 169
Lokalizacja: BiaÂłystok
Prawdopodobnie marnokia ma na myśli gumową rurę łączącą przepływomierz z kolektorem dolotowym.

_________________
Obrazek
Moje BMW E34 520i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 12:49 
Ma zdecydowaną rację. Miałem ten sam problem. Byłem o krok od kupna nowego przepływomierza. Jeśli chcesz się upewnić, odepnij przewód przy przepł. Jeśli szarpanie zniknie to wymieniaj przewód, albo klej jeśli chcesz- ale to na krótką metę.
Pozdrawiam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 13:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Kielce
To może być ta rura:
http://moto.allegro.pl/item250114410_bm ... 6_m43.html
sprawdź też filtr powietrza, jak guma nie będzie miała dziur to przejedź z odpiętym przepływomierzem, choć rewelacji nie będzie:), po sprawdzeniu ukł dolotowego jeżeli nic nie znajdziesz sprawdź też świece, ja na ten przykład miałem sparciałą uszczelke pokrywy zaworów, choć lewe powietrze też przeżyłem, przyczyn może być wiele, przebicie na cewce, przepływomierz, sonda, stary katalizator, ale jak tylko 1 bieg to stawiam na coś z powietrzem
Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 23:38 
Hej ,to właśnie jest ta rura na zdjęciu od Dinasa ,sorry za mój brak znajomości i nazw części ,ja po prostu tylko jeżdżę BMW ,naprawia mi zawsze ktoś inny.
Narka
Marnokia


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, 09:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
świece mam nowe wiec odopadaja rzeczywiscie mam problemy tylko na 1 na pozostałych biegach idzie jak burza az sie dziwie ze to 1.6 :) jak tylko bede miał chwile to obejrze tą rurę z mechanicznych rzeczy w mojej beci tylko to mnie męczy no i jesszcze zbieznosc musze ustawic



[ Dodano: 16 Październik 2007, 14:22 ]
witka koledzy wasza teoria sie potwierdziła zauwazyłem na tym elemencie podłuzne pekniecie musze to teraz jakos skleis zeby sie trzymało Pekniecie przechodzi wzdłus tego kołka znaczy sie elementu harmonijki Zakleiłem izolacją czuje poprawę już nie szarpie ale nie wiem czy ja nie potrafię czy za słaby silnik ale nie moge nią zapiszczeć


Ostatnio edytowano 27 listopada 2007, 22:40 przez funBmw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, 21:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: WrocÂław
witam jeżdze od 2 dni e36 316 coupe nie wiem czy z nia jest cos nie tak czy po prostu jeszcze sie do niej nie przyzwyczaiłem generalnie czasami na jedynce strasznie mi szarpie przy ruszaniu na pozostałych biegach jest ok proszę o pomoc.

Dzięki za podpowiedz , miałem ten sam problem .Szarpanie na pierwszym biegu , trzeba było wkręcać na wyższe obroty żeby było płynie , przy zmianie na nastepne biegi było okej . Walczyłem z tym z rok czasu .[przypuszczałem że to sprzęgło ale brało na dole] Po przeczytaniu waszych postów , sprawdziłem przewód gumowy łączący filtr powietrza z kolektorem dolotowym i dopiero po odciągnięciu palcami garbu na przewodzie okazało że jest pęknięty . Na razie skleiłem taśmą izolacyjną ,autko płynnie rusza a Ja jestem szczęśliwy .Dzięki Koledzy !!! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, 21:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: kostrzyn
o maj gadddd :P ja prawie zamówilem sprzęgło !!!!!!!!! mam to samo na jedynce szarpie jakby jechać z blondynka na nauce jazdy !!!!!!

jutro rano biegnę oglądać rurę :D thx cudotwórcy :D:D

[ Dodano: 6 Grudzień 2007, 21:51 ]
wymieniona guma od filtra powietrza :) zupełnie inne auto
thx za porade

_________________
byÂł COMPACT jest JEEP GRAND CHEROKEE 5.2 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 10:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
heh tez miałem to samo tyle że ja odrazu zorintowałem sie że to ta guma:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 11:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 330 XI
Kod silnika: M54B30
a nie wiecie gdzie kupić tanio ta rure bo za nowa chcą 140 a używke ???

_________________
SREBRNE BEEM WJEZDZA NA TEREN

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=39355


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 19:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: kostrzyn
na allegro?

_________________
byÂł COMPACT jest JEEP GRAND CHEROKEE 5.2 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL