BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 21:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 27 czerwca 2011, 19:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E36 318
Kod silnika: M40
Witam. Nadszedł czas na wymianę tarcz i hamulców. Chce zakupić od Silesia Patrs, napisał mi jakie mają części :

Klocki przód
Hart 56zł/kpl
Meyle 80zł/kpl
Textar 135zł/kpl
ATE 154zł/kpl

Klocki tył
Hart 49zł/kpl
Meyle 71zł/kpl
ATE 104zł/kpl
Textar 127zł/kpl

Tarcze tył
Mg 63zł/szt
Meyle 77zł/szt
ATE 89zł/szt


Które proponujecie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 27 czerwca 2011, 22:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa - Grodzisk Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe 325Ci M54
Kod silnika: M54B25
BOSCH też u nich :) zrobiłem narazie 4tys km na tarczach od nich i jest git tylko klocki bym inne dał niz BOSCHa cos mi sie ni jakie wydaja ale hamuje dobrze :)
ps. A co ciekawe 3 tarcze kupiłem od nich jedn w sklepie wszystkie są po 4 tys świeżutkie a ze sklepu lekko już przyrdzewiała

_________________
Moja E36 318tds Compact M-Technic EXCLUSIVE EDITION :)
WGM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 29 czerwca 2011, 08:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 367
Lokalizacja: ŁomiankY
Moje BMW: Białasek E34
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135944
A ja powiem tak sam mam boscha i jestem bardzo zadowolony pylenie praktycznie nie występuje a i wytrzymałość jest ok. Ale bym zaproponował ci ATE są solidne tak samo ledwo co pylą. Nie hartują się jak inne. Polecane są także przez innych użytkowników forum i moich znajomych i pewnie sam bym je kupił teraz. Także poleca ATE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 29 czerwca 2011, 11:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1706
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=59159
ATE PowerDisk / Brembo Max + Ferrodo DS - tylko wiesz ile Cię to wyniesie... ^_^

A tak na serio to z tego co napisałeś wziąłbym tarcze ATE (Mikody nie mają?) + klocki Textar (Jurida nie mają?)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 15 maja 2013, 18:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Klocki hamulcowe przod

MG – 72zł Kager – 92zł/kpl Bosch – 125zł/kpl Textar – 140zł/kpl ATE – 161zł/kpl

Tarcza hamulcowa przód

MG – 77zł/szt Meyle – 90zł/szt Bosch – 90zł/szt (ostatnie 2) ATE – 98zl/szt Textar – 112zl/szt


Co warto wybrac z tego? Glownie jezdze prawie tylko po miescie i to 316 wiec nie ma jakiegos szalenstwa na codzien.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 15 maja 2013, 20:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
szymon111, ja bym brał ATE klocki i tarcze :) jakieś dobre ceny mają, ja ma TRW klocki 130zł i tarcze FERODO 150zł i jest :super:

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 16 maja 2013, 19:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Moje BMW: e36 sedan 93r.
Kod silnika: m43b16
Ja w swojej mam ATE i jest super zero bicia itp.

_________________
podpis nie zgodny z regulaminem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 19 maja 2013, 14:16 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Również wziął bym ATE...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 19 maja 2013, 14:26 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
tarcze ATE, klocki Textar albo TRW

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 21 maja 2013, 19:02 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Tez brałbym albo komplet ATE albo ATE + Textar


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 22 maja 2013, 12:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 586
Moje BMW: 3x E36 + E38
Kod silnika: V8
Odradzam ATE PowerDisc - pogiąłem je bardzo szybko i to nawet jeszcze z silnikiem 2.8

Teraz bym się skłonił w stronę Bozarto. Od twardych klocków pękają tak samo jak Mikody ALE mają wieczystą gwarancję więc można je orać a firma wymieni bez gadania na nówki :)

_________________
Obrazek ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 22 maja 2013, 21:35 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Miałeś okazję już je oddawać na gwarancję i rzeczywiście firma nie robiła problemów ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 29 maja 2013, 08:27 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E36
Kod silnika: M62B44
Siema

Klocki ATE 121zł / TRW 116 zł / VALEO 87 zł np. coś takiego http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamul ... 36052.html


Tarcze BOSCH 119zł/ ZIMMERMANN 136 zł/ ATE 149 zł

Wymieniłem kilka godnych uwagi firm.

Jeśli nie dobierze się dobrze tarcz do klocków to zawsze się pogną. Ja polecam firmę ATE nigdy mnie jeszcze nie zawiodła i przejeździłem na nich sporo kilometrów. Kolega jeździ na ZIMMERMANN'ach i też mówi, że są dobre.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 14 stycznia 2014, 06:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: E36 325i & 328i
Kod silnika: M50B25 & M52B28
Witam

Zamierzam wymienić tarcze i klocki z przodu i zastanawiam się czy zestaw tercze ATE Power Disk oraz klocki TRW bedzie dobry? Te klocki są twarde czy raczej miękkie?
Proszę o radę. Dodam że klocki kupiłem już z dwa lata temu więc teraz myślałem tylko o dokupieniu tarcz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 14 stycznia 2014, 09:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Lokalizacja: gorzow wlkp
Moje BMW: e36 coupe 18is
no jeśli klocki już masz a chcesz tylko tarcze wymienic na ATE Power Disk to słuszna decyzja wiekszosc je poleca bo robią dobra robote


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 14 stycznia 2014, 09:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie nie bedzie dobry, hamulce to temat na lata, z czasem zaczna hamowac porzadnie, warto wpakowac tarcze zimmermann nie zachodza rudym parchem, brembo wszystkie sa sprawdzone zarowno gladkie jak i maxy, ate power disk moga byc bo nie sa importowane (ate to pakowacz, pakowal chiny i OZ niemieckie Zimmermanny) ewentualnie oryginal lub textar pro wersja PRO i PRO HC, klocki na przod warto kupic fds ferodo a na tyl mozna dac wtedy nawet boscha komplet, ale przod tylko bym robil ferodo perfomance DS, bo pieknie zatrzymuje po 5000km czuc i warto dac za klocki 320zl a nie 120. trw mozna zalozyc do scenica albo jakiegos peugeota ktory zatrzymuje sie w miejscu a nie do auta, ktorym sie "jezdzi"

w klocku tkwi sila hamowania, wspolczynnik tarcia, zadne trw na przod... na tyl mozna, na przod nigdy

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 14 stycznia 2014, 10:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
osator napisał(a):
Zamierzam wymienić tarcze i klocki z przodu i zastanawiam się czy zestaw tercze ATE Power Disk oraz klocki TRW


Dlaczego chcesz robic mix , jak ate ma w ofercie takze klocki pod swoje tarcze..

W poprzedniej mialem wiele rodzajow tarcz i klockow , zawsze mialem problemy z biciem przy hamowaniu , predzej czy pozniej ale wystepowaly
W obecnej bmw zakupilem kpl pod 2.5 ( tak jak i Ty ) ate zwykle nie zadne power disk , Zwykle tarcze ate + klocki ceramiczne ( ceramicznego nie ma tam prawie nic to poprostu taka nazwa)

Jezdze juz 6-7tys km na tym i zero bic , telepanek itp ,,, czasem sprawdzam je jak moga mnie szybko zatrzymac , i sprawdzaja sie .

Sam Maciek ze sklepu na forum odradzil PD i polecil zwykle + klocki ate ceramik ,
Wczoraj przy zmianie zawieszenia na przodzie tarcze nadal nie maja rantu , a klocki wygladaja b.dobrze wiec ten zestam nie sciera za szybko klockow , ani tarcz . Ogolnie jestem b.zadowolony i polecam , choc za kpl ceny nie male , lecz na tym sie nie oszczedza :ok:

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 14 stycznia 2014, 10:15 
Miałem klocki ATE i były OK , klocki BOSCHA strasznie pyliły....felgi uwalone non stop.
Co do tarcz polecam Otto Zimmermanna nalatałem na nich blisko 100 000 km i miały jeszcze spooooro w zanadrzu ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 14 stycznia 2014, 10:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
no pewnie ze zimmermannki sa spoko. przy zwyklych ate czesto producentem tarcz jest inna firma o klockach ate to juz nawet nie wspomne wlochy to sa, nie polecam, znam przypadki w e46 ze po 300 i 500 poszly w....... albo byla jazda probna po montazu kolega wraca na warsztat i tarcze na smietnik. zimmermanny odkad pamietam czesto byly w paczkach Ate i znakowane logiem (OZ), klocki Ate mozna sobie wsadzic...ale nie do auta, taka sama jakosc jak i klockow boscha czy brembo zwyklych... lipa, moze byc ale mozna lepiej, na tyl cos takiego mozna zalozyc. wezcie nie porownujcie hamowania cermicznego ate do ferodo DS, one hamuja jak podstawowy ferodo premier dobrze dotarty za 110zl paczka, 100x bym to wolal niz ate zwykle czy trw, sklep tych najdrozszych ferodo nie sprzedaje bo ludzie sie nie przekonuja do tego i nie bylo by zysku...kazdy kto tam zalozyl dla szpanu trzyma auto pod kloszem i przejechal jakies smieszne 2000km mowi "ze to lipa" ale te klocki po przejechaniu kolejnych km zaczynaja dzialac 2x lepiej. pasazer uderza glowa o airbag, to chyba jest dobrze? a i jeszcze jedno, trw na pewno robi lepsze klocki niz ate z tej dystrybucji 332XXX francuskiej, pogadajcie z mechanikami, ktorzy wiedza skad sa czesci, bo na forum to teorie wyssane z palca sprzed 10-15 lat. jak klocki do ostrej jazdy to tylko angielskie, tarcze niemieckie albo wloskie do aut sportowo cywilnych, jak ktos do bmw montuje na przod klocki trw to pewnie wymienia wszystko. ja nie polecam... chyba ze lecimy po kosztach do jakiegos starszego e36 ktore nie jezdzi wiecej jak 150. co do klockow bosch, ale to podstawowy hamulec, mialem je na tyle do oryginalnych tarcz OE, zero pylu. kupione 3 lata temu, ogolnie bosch w kwestii hamowania nie jest wypasem, nie polecam do ciezkiego auta, jakims tam strasznym syfem to nie jest, ale nie dziala tak jak ma dzialac

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Hamulce, tarcze.
PostNapisane: 14 stycznia 2014, 11:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: E36 325i & 328i
Kod silnika: M50B25 & M52B28
Czyli najlepiej tarcze Zimmermann (obojetnie jakie czy sa tez jakieś serie?) na przód i klocki Ferrodo ( DS jak sie ma wiecej kasy albo zwykle jak mniej ) tak?
Przy okazji może ktoś chce odkupić te klocki TRW ode mnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL