BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 11:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 8 listopada 2013, 13:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Moje BMW: e36 316
Witam.
Zamówiłem ostatnio na "alledrogo" świece NGK dwuelektrodowe. Sprzedawca przez przypadek wysłał mi NGK V-line No 24 BKUR6ET-10. Te świece są 3 elektrodowe. Czy te świece będą pasowały do BMW? Na pudełku tylko inforacja o Audi, Seat, Skoda i VW.
Moje bmw to e36 m40 316 kat. Bez lpg. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 8 listopada 2013, 17:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
w zadnym wypadku, są do VW. napisz na gg 540570 otrzymasz fachową pomoc

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 8 listopada 2013, 18:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
eloelotom, jak otrzymasz konkretne info podziel się tu będę u siebie też wymieniała świeczki, przyda się ;)

Wróć :P

pawelos666, dopiero po napisaniu tego wyżej przeczytałem twój podpis :rotfl:.

To podziel się info tu mi się przyda moje M43B18 to pewnie będą te same :)

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 16:19 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
bkr6equp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 17:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
na bkr6equp styra cewki/kable w kazdym bmw. temat przerobiony w ponad 500 autach. fajnie chodzi ale powyzej 2 tys obr :P

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 8 stycznia 2014, 21:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
odśnierzam :P

pawelos666 napisał(a):
na bkr6equp styra cewki/kable w kazdym bmw.


ja ma takie cósik: NGK R5 BMW BKR6E QUP (K66u) wydziergane na świeczkach, chce ja w końcu na coś wymienić

zostać przy NGK? A co powiecie o DENSO? w M43B18 :-k

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 8 stycznia 2014, 21:14 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1397
Lokalizacja: Olesin/okolice Warszawy
Moje BMW: E46 330CI, F31 320d
Kod silnika: M54B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=83226
Denso K20TT Ci wystarczą. Tanie i dobre świece.
Z własnego doświadczenia wiem, że silnik równiej pracuje niż na NGK BKR6EK.
Denso jest świeca z jedną elektrodą dzięki temu cewki są mniej obciążone.

_________________
Obrazek
Zrób to sam: Pokaz diagnostyki INPA, Kodowanie NCS + NCSDummy, Aktualizacja sterownika WINKFP - MS41, MS42, MS43,
E60 E90 - Programowanie nowego czystego kluczyka do auta, E36 E38 E39 E46 - Dorobienie kluczyka "diament"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 8 stycznia 2014, 21:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
kkkkamil26 napisał(a):
Denso jest świeca z jedną elektrodą

są i dwu :P
kkkkamil26, dzięki :ok:

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 17:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
widzę duży mit na forum, więc muszę zareagować i zwracam uwagę by ich nie szerzyć. k20tt to świeca jedno elelektrodowa z niklu nie rzucająca na kolana zupełnie niczym. ma tylko ciensza srednice elektrody srodkowej rowną 1,5mm. przez pewien czas pracuje lepiej niz bkr6ek... dzieki temu napiecie wymagane od cewki jest niższe. świeca dwu elektrodowa zawsze ma wiekszą zapłonność przy tej samej srednicy elektrod i przy tej samej odleglosci elektrody centralnej od masowych. dwu elektrodowe denso to moga byc ale k20txr (do gazu niezbyt) a nie Twin Tipy. wszystkie typy swiec z igla powyzej 0,6mm nie warte są zachodu przy instalacji gazowej, nawet spojrzenia na ich pudełeczko.

Mira_s1987 napisał(a):
ja ma takie cósik: NGK R5 BMW BKR6E QUP (K66u) wydziergane na świeczkach, chce ja w końcu na coś wymienić

zostać przy NGK? A co powiecie o DENSO? w M43B18


jezeli masz gaz, to odradzam te fabryczne NGK ktorych symbol podałeś wyżej. jeżeli masz benzyne z gazem to proponuje Ci świece z elektrodą środkową o średnicy 0,3mm i dwoma elektrodami masowymi lub 1 elektrodową z taką samą srednicą igły z mniejsza przerwa (tak naprawde nie wazne przy samej kulturze pracy z czego jest elektroda czy platyna czy iryd, ma to znaczenie tylko przy przebiegu), mogę Ci dobrać i ustawić bez zadnego ryzyka, ocenisz temat takich platyn. wyjdą też taniej niż ngk i oczywiście silnik będzie pracował równiej. szczegółowe info udzielę na pw, jeśli masz pytania także pisz, odpowiem, pamietaj że masz tylko 4 cylindry i po kombinowaniu samemu ze świecami możesz nie być w pełni zadowolony z pracy silnika na niskich obrotach...,bo na wyzszych nie bedziesz mial raczej problemu z zadna swieca...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 10 stycznia 2014, 20:24 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 18:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
Witam Kolego i poproszę o radę
mam świece Denso ik20,ustawiłem na nich przerwę 0,9mm
czy to nie za mało?
silnik M52b25,tylko benzyna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 18:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
pawelos666 napisał(a):
jezeli masz gaz,


czemu wszyscy zakładają że jak ktoś ma 1.8 to musi być LPG :zdegustowany:

nie mam żadnych gazów, szukam czegoś do tamte świece co mam teraz mają już w hu... lat i chyba pora je zmienić

pawelos666, dzięki to denso odpada przynajmniej k20tt, co do zamówienia jak będzie taniej niż u szwagra biorę u ciebie :)

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 20:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
ryszard55 napisał(a):
czy to nie za mało?
silnik M52b25,tylko benzyna

zostaw jak jest

Mira_s1987 napisał(a):
nie mam żadnych gazów, szukam czegoś do tamte świece co mam teraz mają już w hu... lat i chyba pora je zmienić
tylko bosch platinum plus nie bosch platin ir tylko platinum i ustawiane albo wersja 2 elektrodowa z dystrybucji USA lub fabryczne long life 4 elektrodowe bosch platinum seria, ale bardziej polecam platinum plus, bo maja itr na elektrodzie masowej i rowek "V" w tym rowku elektroda pokryta jest itrem, by się wolniej
wypalała...

i jeszcze odnosnie denso i bosch platinum: bosch platinum ma igle o 0,1mm cienszą i ktoś kto czuje bdb auto wyczuje na wolnych obrotach kapkę rowniejszą pracę silnika, oczywiście zużywają sie one szybciej ale są 2x tańsze i warto je założyc, wymienić 2x niż pakować denso i trzymać w silniku obsiarczone w LPG, przy samej benzynie raczej denso wtedy mozna wydluzyc luk iskry i od wolnych obrotow silnik bedzie mocny, a przy LPG raczej BOSCH Platinum polecam, bo ciensza igla mniejsze napiecie jednak swieca pobiera i mozna sobie wymieniac czesciej

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 20:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Mira_s1987 napisał(a):
pawelos666, dzięki to denso odpada przynajmniej k20tt, co do zamówienia jak będzie taniej niż u szwagra biorę u ciebie
a co chcesz u szwagra zamawiac? napisz to powiem czy warto

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 00:24 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Czyli co? Te 4 elektrodowe NGK sa lipne? Mialem je za darmo to zalozylem, po tym jak padla sonda lambda i byl uszkodzony TPS,to tryskalo nie przepalona benzyna z wydechu to wolalem swieczki wymienic na nowe. A LPG nie mam.

Co prawda mam takie uczucie jakby byla mulowata do 3k rpm, a 0 bledow, ale raz jedzie idealnie, a innym razem mulowato ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 00:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
picia9669 napisał(a):
to tryskalo nie przepalona benzyna z wydechu to wolalem swieczki wymienic na nowe


Mam podobnie tyle że (chociaż na ciepłym za bardzo nie sprawdzałem), czuć jest na zimnym z wydechu jakby miała zbyt bogatą mieszankę, chodzi równo

picia9669 napisał(a):
Co prawda mam takie uczucie jakby byla mulowata

picia9669 napisał(a):
ale raz jedzie idealnie, a innym razem mulowato ;/

to samo :/

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 09:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
picia9669 napisał(a):
Co prawda mam takie uczucie jakby byla mulowata do 3k rpm, a 0 bledow, ale raz jedzie idealnie, a innym razem mulowato ;/
wlasnie dlatego sa lipne, oboje macie problem ze swiecami...auto z 96 i ma 4 elektrodowe ngk. przy m50, m52 dopiero od 98 to stosowano przy cewkach na swiecach... piszcie na pw, powiem co teraz dalej robic, sa 2 drogi wymienic cewki w aso/dac zamienniki oe
lub wpakowac swiece ktore ogarna jeszcze te cewki. oczywiscie problem ten wystepuje w starszych silniach 4 cylindrowych, dlatego że taki silnik nie pracuje tak rowno. jest to tylko m43. gdyby mial mocne cewki od vw golfa wszystko byloby dobrze... a tak nawet na samej benzynie pojawiaja sie te problemy. co do gazu w drugim silniku m52 jest to bardziej powszechne, gdy go nie ma wszystko jest pieknie. zakladamy gaz i uswiadamiamy sobie ze instalacja nie daje rady w gazie pracowac, wtedy ratunkiem sa tylko swiece ktore odciaza cewki. kolega pytał o przerwe przy denso power czy w samej benzynie 0,90mm moze zostac, pisalem ze moze jesli bedzie ja kontrolowal, jesli nie bedzie to moze nawet ustawic 0,80mm

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 14:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
U mnie tryskalo ta benzyna przy uszkodzonej lambdzie i TPSie, po naprawie wszystko ok.

Ale raz jedzie dobrze, a raz ma mula ;/, jezdze tak juz pol roku i przy takiej samej jezdzie raz pali 10 po miescie, a innym razem 15, temp otoczenia powyzej 0.

W sumie mam gdzies stare swiece, ngk dwu elektrodowe, to mozna je wypalic nad kuchenka i beda jak nowki.

A co do zmiany cewek, to u mnie w m43 sa 4 cewki polaczone razem ze soba. To co w tym przypadku zrobic?

Dodam jeszcze ze przy wcisnietym na max gazie samochod slabo przyspiesza, a jak mu sie odpusci i ma sie wcisniety tak 75% przyspiesza duzo lepiej.
Czy wplyw na to maja te swiece?

Bledow na kompie brak


Ostatnio edytowano 11 stycznia 2014, 14:24 przez picia9669, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 14:22 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
dlaczego wszyscy mają problemy z bmw co mają gaz założony?kiedyś tu pisałem że gaz jest do zapalniczek a ON do traktorów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 14:25 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Ja akurat nie mam LPG i ten samochod nigdy go nie mial, a problemy jakies wystepuja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czy pasują świece NGK?
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 14:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
picia9669 napisał(a):
W sumie mam gdzies stare swiece, ngk dwu elektrodowe, to mozna je wypalic nad kuchenka i beda jak nowki
z wygladu nie musza byc nowki, wypalaja sie w silniku, napiecia ktore pobieraly jak byly nowe im nie przywrocisz, mozna takie rzeczy robic jak sie ma mocna cewke calkiem innej budowy w VW i kable na swiecach,w BMW masz polowe tego napiecia i swieca musi pobierac malo. samo wypalanie nad kuchenka nie da nic.

pawelp napisał(a):
dlaczego wszyscy mają problemy z bmw co mają gaz założony?kiedyś tu pisałem że gaz jest do zapalniczek a ON do traktorów
bo mysla ze sprowadza auto z niemiec i ich problemy skoncza sie na zalozeniu gazu, a tak naprawde kazdy silnik benzynowy dlugo eksploatowany, żeby mogl byc w wyposazony w gazu musi przejsc konkretny przeglad, nie robi sie tego i sa takie wyniki, gaz katuje cewki, ale silniki jezdzone tylko na benzyne nieraz sa w gorszym stanie, ludzie nie sa swiadomi, że czesci sie koncza, katują je na benzynie do końca do pierwszych objawów na benzynie i po dolozeniu gazu te silniki czasem calkiem nie pracują

picia9669 napisał(a):
Ja akurat nie mam LPG i ten samochod nigdy go nie mial, a problemy jakies wystepuja.
tak to bardziej kwestia szczeliny na swiecach, rodzaju zastosowanych swiec do cewki, ten silnik jest wyjatkiem trzeba pamietac o tym, że silniki m43b18 pracowaly na bkr6ek od wrzesnia 93, ale od wrzesnia 98 pracowaly na 4 elektrodowych i w e46 ten silnik mial 4 elektrodowe swiece. to kwestia takze napiecia wymaganego i samego przebiegu na benzynie...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 stycznia 2014, 14:53 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL