BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 10:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 1 lipca 2013, 10:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: E36 318ti
Kod silnika: m44b19
Witam mam problem gdyż rozkodowalem win i pisze spoortowe zawieszenie i czy to,znaczy ze,jest mtechnika ? Bo siadl mi tylny amor i przedni stuka znajomy mówi,ze na,lozysku i,czy mozna to,lozysko,wymienic,czy mam kupić nowy amortyzator proszę o,odp,jaki mam kupic tylny amortyzator i czy przedni da sie,naprawić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 1 lipca 2013, 13:33 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 991
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N++
Garaż: E36 TURBO
E46 330D ++ FL
E91 320D
Łożysko na przednim amorku można wymienić, kup ori, cena miedzy zamiennikami niewielka.
Amorki wymienia się parami czyli musisz kupić 2 na tył.
Jakie masz zawieszenie ciężko stwierdzić, ja też miałem takie oznaczenie w VIN a amory były standardowe .
Najlepiej kup SACHS lub KAYABY i będziesz zadowolony.

_________________
WROCŁAW ..................... MOJA GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 1 lipca 2013, 20:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: E36 318ti
Kod silnika: m44b19
A gdy kupie amortyzatory normalne standart na tyl to na 100% bd pasować? I ostatnie pytanie czym wizualnie różni sie zawieszenie,technika,od standardu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 1 lipca 2013, 22:42 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 991
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N++
Garaż: E36 TURBO
E46 330D ++ FL
E91 320D
compact24278 napisał(a):
A gdy kupie amortyzatory normalne standart na tyl to na 100% bd pasować? I ostatnie pytanie czym wizualnie różni sie zawieszenie,technika,od standardu

Zwykłe również będą pasować , zawieszenie może się różnić twardością i wysokością.

_________________
WROCŁAW ..................... MOJA GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 11 lipca 2013, 18:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: E36 318ti
Kod silnika: m44b19
no więc tak założylem nowe amorki na tył,powodem było to ze lewa strona byla niżej od prawej i kolo ocierało o nadkole,stare amory nic nie trzymały po wyminanie na nowe jest sztywniejszy ale dalej lewa strona jest niżej co zrobić z tym? nową sprezyne dać czy co?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 20 kwietnia 2014, 19:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E36 Compact
Odkopię bo mam pytanko co do właśnie zawieszenia do E36 Compact. Powiedzcie mi jedno bo i na forum i ogólnie na internecie znalazłem kilka wersji odpowiedzi, a moje pytanko czy PRZEDNIE zawieszenie z każdego innego E36 czy to coupe czy cabrio będzie pasować do Compact'a ? Bo tylne to wiem, że od E30 zaś przednie niektórzy mówią, że wszystko pasuje niektórzy, że tylko do Compacta to musi być. Bo szukam jakiegoś obniżonego zawieszenia używanego na przód coś ok. -60 a na portalach aukcyjnych do Compacta... prawie nic nie ma. Jak się kupuje nowe to też widziałem, że jest np konkretnie tylko do Comp. - stąd moje pytanko Koledzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 22 kwietnia 2014, 22:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: EZD
Moje BMW: e39 525tds 318tds
Kod silnika: M51/41
To zależy które elementy przedniego zawieszenia masz na myśli i jakiego Compacta posiadasz.
W amorkach bardziej panuje podzial na 4cyl./6 cyl,ew.touring. Np.do wszystkich czterocylindrowych wersji sedan/coupe/compact są takie same amortyzatory-jedynie do touringa są inne.
Górne mocowanie amortyzatorów (gniazdo) jest już takie samo dla wszystkich wersji e36 (oprócz M3).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 23 kwietnia 2014, 08:26 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
pucha napisał(a):
Odkopię bo mam pytanko co do właśnie zawieszenia do E36 Compact. Powiedzcie mi jedno bo i na forum i ogólnie na internecie znalazłem kilka wersji odpowiedzi, a moje pytanko czy PRZEDNIE zawieszenie z każdego innego E36 czy to coupe czy cabrio będzie pasować do Compact'a ? Bo tylne to wiem, że od E30 zaś przednie niektórzy mówią, że wszystko pasuje niektórzy, że tylko do Compacta to musi być. Bo szukam jakiegoś obniżonego zawieszenia używanego na przód coś ok. -60 a na portalach aukcyjnych do Compacta... prawie nic nie ma. Jak się kupuje nowe to też widziałem, że jest np konkretnie tylko do Comp. - stąd moje pytanko Koledzy


przednie zawieszenie jest konstrukcyjnie identyczne w compact/sedan/coupe/cabrio/touring
przy czym np. amortyzatory już identyczne nie są bo np. amory do touringa i cabrio są inne (inny numer, ale da się zamontować), zamienniki nie rzadko są sprzedawane jako identyczne dla wszystkich wersji nadwozia

tylne zawieszenie w compacie jest KONSTRUKCYJNIE ZBLIŻONE do e30, ale to nie jest to samo !!!

spróbuj kupić zawias z e30 i wsadzić do compacta, pasować pasuje, ale nagle okaże się, że koła są bardziej wciśnięte do wewnątrz budy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 23 kwietnia 2014, 11:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E36 Compact
Czyli jak mam 4cylindrowy to jak kupie na aukcji przód (amortyzatory+sprężyny) z coupe, sedan czy innego nadwozia to powinno być ok ?:) nawet z Cabrio jak kolega wyżej pisał ? I samemu to wymienię czy raczej ciężko z tylko podstawową wiedza i narzędziami ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 23 kwietnia 2014, 12:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: EZD
Moje BMW: e39 525tds 318tds
Kod silnika: M51/41
pucha napisał(a):
Czyli jak mam 4cylindrowy to jak kupie na aukcji przód (amortyzatory+sprężyny) z coupe, sedan czy innego nadwozia to powinno być ok ?:) nawet z Cabrio jak kolega wyżej pisał ? I samemu to wymienię czy raczej ciężko z tylko podstawową wiedza i narzędziami ?

Tak,jeżeli kupisz coś z czterocylindrowych wersji,to będzie ok.
Jeżeli kupisz już cale kolumny (amo+springi) to spoko dasz radę je przerzucić.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 23 kwietnia 2014, 12:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E36 Compact
Szkoda tylko że sprzedawcy tak rzadko podaja z jakiego to samochodu i ile przejeździły :) dzięki koledzy za info, bacznie obserwuje dzial sprzedam ale jak ktoś coś ma do zaproponowania to czekam na priv. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] zawieszenie compact 97r
PostNapisane: 23 kwietnia 2014, 17:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: EZD
Moje BMW: e39 525tds 318tds
Kod silnika: M51/41
Zerknij też na inne fora: bkp,bmw3er itp.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL