BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 02:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] M20B25 Słabe osiągi na benzynie
PostNapisane: 5 maja 2014, 14:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e34,e30,e34
Kod silnika: m51d25,m60b40,m20b25
Witam. Zakupiłem parę tygodni temu drugie E34 z silnikiem M20B25. Od razu na wstępie zaznaczę, że przejrzałem różne fora, na których były opisane podobne objawy i pomocne posty w nich troszkę pomogły. Problem dotyczy jazdy autem na benzynie. Jednostka w moim egzemplarzu jest zasilana sekwencyjną instalacją gazową. Problem tkwi w tym, że auto postało 3-4 tygodnie bez odpalania i przestało na tej benzynie jeździć (tutaj nastąpiło odpalanie w trybie awaryjnym na LPG). Objawy są takie, że auto generuje zbliżona moc do seryjnej na LPG, a na PB już nie - dopiero po którejś tam tysięcznej próbie i 40 zarżnięciu akumulatora odpaliło na benzynie. Sprawa wygląda tak, że ładnie odpala i jest naprawdę bardzo ciężka reakcja na pedał gazu, ciężko wkręca się na obroty i jest straszny muł. Nie chcę się zagłębiać w remonty silnika itd. chcę się dowiedzieć czy moja diagnoza będzie słuszna przy czym chcę zająć się na początek regulatorem ciśnienia paliwa następnie pompką paliwa, a na końcu zastąpić wtryski bosha ev1 starej generacji na nowe rozpylające bosha ev6, które pasuję idealnie do konstrukcji tego silnika (podobno). Jeżeli nie pomoże to co wymieniłem to zajmę się pierw sondą lambda, a następnie przepływomierzem. Jak wy sądzicie co może być przyczyną? Czy opłaca się sprawdzać po kolei i wydawać pięniądze? Pozdrawiam i liczę tylko na jakieś sensowne odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M20B25 Słabe osiągi na benzynie
PostNapisane: 8 maja 2014, 16:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 632
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: E38 740i 5gang/E36/
Kod silnika: M60B40/M43/M52
Tak sprawć pierw układ paliwowy regulator,pompa paliwa. Przepływka raczej opada bo na gazie by szwankował a zanim wezniesz sie za sonde pierw ją odepnij zrób reset kompa i sprawć efekt czy jest poprawa ? Ale obstawiam na pompe paliwa bądz filtr czy smok w pompie zatkany ...
ps...nie kreć tak bardzo i czesto na rozruszniku przy próbach odpalania. M20 na słabe panewki a tak czeste próby odpalenia nie zapewniają dobrego smarowania ich co może spowodowac ich pózniejsze uszkodzenie (znam taki przypadek)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M20B25 Słabe osiągi na benzynie
PostNapisane: 8 maja 2014, 17:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
sonda też odpada, pamiętaj że lpg na sekwencji korzysta z identycznych czujników jak PB tylko oszukuj\podmienia wtryski na LPG wprowadzając korekty ich czasów wtrysków itp.
Skoro na LPG jest dobrze to prawdopodobnie przyczyna tkwi w układzie paliwowym.
Dodam że automatycznie odrzucił bym układ zapłonowy - tutaj najpierw objawia się on nieprawidłową pracą na LPG później na PB

nagraj film jak ci chodzi na PB i reakcje na pedał gazu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL