BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 12:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z silnikiem, falujące obroty, smród benzyny
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 16:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 316
Kod silnika: M43 B16
Witam!
Jestem Radek i mam 316 M43 B16, LPG, rok 1994 przebieg 410 000km. Mam dosyć poważny problem, link do wideo tutaj http://youtu.be/JBLAq7UWb2k strzela w rurę tak lekko, obroty falują jak widać ;p do tego jak otwieram maskę to dźwięk tarcia jakby nie było oleju (a jest), śmierdzi benzyną dosyć intensywnie. Mam go od pół roku, nic w nim nie robiłem poza układem wspomagania i kierowniczym. Chciałbym spróbować sam się za to zabrać zanim oddam do warsztatu. Poczytałem trochę na forum i planuję wymienić przepływomierz, gumę przepływomierza, świece, wkłady pompy paliwa, silniczek krokowy i sondę lambda. Macie jakieś sugestie co jeszcze może być przyczyną takiej pracy silnika? Chcę się zabrać za naprawę raz, ale porządnie. Z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z silnikiem, falujące obroty, smród benzyny
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 17:19 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: n46b20
Garaż: e36 318TI -> e46 318i
Może padło Ci łożysko na alternatorze albo pompie wody?
Często padają krótkie elastyczne elementy przewodów paliwowych widocznych po zdjęciu górnej częsci kolektora dolotowego, może stamtąd śmierdzi.
Najpierw podepnji auto pod kompa, może tam coś wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z silnikiem, falujące obroty, smród benzyny
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 18:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 316
Kod silnika: M43 B16
W sumie racja, może być, że dodatkowo któreś z w/w łożysk, bo źródło hałasu po otwarciu maski jest tak jakby właśnie z tamtych okolic. Widzę, że jakoś specjalnie te części drogie nie są na allegro. Dorzucę alternator i pompę wody do listy zakupów. Apropo kompa to specjalnie się nie orientuje jak to się podłącza więc trochę odpada ta opcja. Ja myślę, że tutaj jest kilka usterek na raz, bo zanim doprowadziłem auto do takiego stanu już wcześniej miałem nierówną pracę silnika (choć nie tak absurdalną jak teraz). Zdejmę górną część kolektora dolotowego i sprawdzę krótkie elastyczne elementy przewodów paliwowych. To chyba raczej wszystko czy z takich oczywistych rzeczy coś jeszcze mogło się sypnąć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z silnikiem, falujące obroty, smród benzyny
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 18:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: n46b20
Garaż: e36 318TI -> e46 318i
Pompy wody taniej raczej nie zalecam kupować, za chwile znowu padnie. Szkoda pracy i boryga.
Alternator możesz oddać na regenerację albo postarać się kupić używke ( zwróć uwagę ile amper ma teraz Twój obecny ).
Zdejmij pasek i odpal na chwile auto, pompa i alternator nie bedzie pracować, jeżeli szum ustąpi to wiesz gdzie szukać usterki. Zgaś auto, zacznij kręcić kołem pasowym alternatora i wczuj się czy czujesz "malutkie przeskakujące kulki" czy kreci sie bez oporu. To samo zrób z pompą wody.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z silnikiem, falujące obroty, smród benzyny
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 11:27 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
A czy takie stukanie i dymienie to nie objawy, gdy turbina przestaje pracować jak należy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z silnikiem, falujące obroty, smród benzyny
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 13:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: n46b20
Garaż: e36 318TI -> e46 318i
W m43 z lpg, napewno :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z silnikiem, falujące obroty, smród benzyny
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 16:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 316
Kod silnika: M43 B16
Dzisiaj wykręciłem świece i powiem szczerze, że były baaardzo mocno zużyte, że w ogóle jeszcze chodziły to jestem zdziwiony. Założyłem nowe NGK BKR6EK i przewody Sentech. Z oczywistych powodów usterka nie ustąpiła. Świetny pomysł dexter, tak zrobię, ściągnę paski i posprawdzam po kolei!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z silnikiem, falujące obroty, smród benzyny
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 18:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 316
Kod silnika: M43 B16
Łożyska na alternatorze i pompie są w porządku. Ściągnąłem gumę przepływomierza i odkryłem na niej, od spodu, dwie ogromne lole, jedną na dwa palce, drugą na trzy palce. Poprzedni właściciel chciał zakleić te dziurzyska jakimś klejem, który teraz właśnie odpadł. Zamówiłem nową zamontuję i zobaczymy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z silnikiem, falujące obroty, smród benzyny
PostNapisane: 25 sierpnia 2014, 18:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 316
Kod silnika: M43 B16
Problem rozwiązany. Winą była dziurawa guma przepływomierza. Założyłem nową i problem zniknął jak ręką odjął :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL