BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 14:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] kilka problemów po zakupie 520i
PostNapisane: 15 sierpnia 2014, 16:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 340
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: BMW e38 750
Kod silnika: M73b54
Powrót do BMW i już problemy.

1. Po wciśnięciu sprzęgła samochód nie spada od razu z obrotów ale przez kilka sekund na nich zostaje. Wczoraj rozebrałem dolot i psikłem WD40 w przepustnice aby ja wyczyścić z grubsza bo myślałem, że może ona się nie domyka jak powinna no ale jednak nie.. Może przepływka ?? Da się to jakoś ogarnąć czy umarł w butach i trzeba wymieniać przepływke czy cuś ?

2. Halogeny - raczej dokładane ale licząc, że ktoś to zrobił tak jak ori powinno być tylko nie w to się wpiął to wystarczy przepiąc podłaczenie przy bezpiecznikach ?? Bo halogeny świecą mi się tylko na zapalonych mijania a na postojówkach już nie :( chciałem wczoraj porobić kilka fotek i dupa :( )

3. wyciek oleju między skrzynią a silnikiem - chyba najgorsza bolączka, która mnie martwi.
Cieknie mi chyba na łączeniu skrzyni z silnikiem ale jaj sobie nie dam obciąć. Auto dzisiaj dałem tylko na moment na lewarek i nie miałem zbyt jak wejść pod auto bo nie chce aby na mnie spadło (głupio aby ostatnim twoim widokiem w życiu była kapiąca skrzynia). Wyciek jest mniej więcej na wysokości przedniego stabilizatora .. Poniżej dołaczam kilka fotek.. Myślałem, że znany i lubiany simmering ale on jest za skrzynią więc troche nie wiem czego moge się spodziewać

Jak coś mi się przypomni to dopisze :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Polne drogi na nich auta bawarskie... ... w poszukiwaniu E34 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] kilka problemów po zakupie 520i
PostNapisane: 15 sierpnia 2014, 19:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
grynio napisał(a):
Powrót do BMW i już problemy.



Czyżbyś się napalił na zakup ?

Niska cena ?

Czy nie udany przegląd przed zakupowy ?



Mimo wszystko zapytać trzeba było śmiało na forum o autko przedstawić jego usterki przed zakupem to wiedział byś na co się piszesz :P

A teraz trzeba naprawiać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] kilka problemów po zakupie 520i
PostNapisane: 15 sierpnia 2014, 20:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
Szczurek1986, sorry ale jak czytam twoje posty to one kompletnie nic nie wnoszą :wstyd:

grynio,
Na pewno leci ze skrzyni?? Obejrzyj dobrze silnik od góry. Ogólnie to wygląda na uszczelniacz na wale (bez wyjęcia skrzyni się nie obejdzie), jak jest uszkodzony to wali na tarcze i skleja i to też możne być przyczyna że obroty nie spadają. Ewentualnie krokowy , przepustnica do czyszczenia. Masz LPG w aucie?
A halogeny to właśnie nie powinny działać ze światłami mijania??

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] kilka problemów po zakupie 520i
PostNapisane: 15 sierpnia 2014, 21:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 340
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: BMW e38 750
Kod silnika: M73b54
Na 1000% pewny nie jestem czy to skrzynia no ale tamte okolice takze jak patrzylem z lewarka to raczej tak..
A czym krokowy ogarnac ? bo przepustnica to wiem ale krokowca nie chce uszkodzic..

No z halogenami nie jestem pewny.. pamietam ze w e38 mialem ze postojowki i juz mozna bylo halogeny wlaczyc ale to jeszcze sprawdze u kumpla w e34..

A orientujesz sie jakie to moga byc koszty zrobienia tego uszczelniacza ?

Dzieki za konkretna odpowiedz bo jak widze nie ktorzy nabijaja sobie tylko posty... ogledziny byly dobre, i facet szczerze mowil ze czasami tak ma i ze to trzeba zrobic (obroty) ale on ma inna fure i tego nie robil..

No i czasami lekko przyfaluje na obrotach.. tak jakby tycko za niskie lapala dlatego tez wpierw myslalem o krokowcu i przepustnicy a nie o tym ze to moze miec cos wspolnego z uszczelniaczem na wale..


Takie durne pytanie . Ten olej jak to uszczelniacz to rozumiem ze skrzyni i puki tego nie zrobie to bylo by dobrze zrobic dolewke do skrzyni co ?

_________________
Polne drogi na nich auta bawarskie... ... w poszukiwaniu E34 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] kilka problemów po zakupie 520i
PostNapisane: 16 sierpnia 2014, 10:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
grynio napisał(a):
Takie durne pytanie . Ten olej jak to uszczelniacz to rozumiem ze skrzyni i puki tego nie zrobie to bylo by dobrze zrobic dolewke do skrzyni co ?


Raczej durne .. :) wyrażnie jest mowa o uszczelniaczu na wale,wale korbowym, a gdzie jest wał korbowy , w silniku czy w skrzyni ? :hyhy: ale czy to jest olej z silnika tego nikt ci tu nie powie,dlatego wstawianie zdjęcia plamy oleju nie ma sensu.
Jedż do dobrego mechanika w okolicy na diagnostykę auta, niech też podepnie pod kompa, zobaczcie jak pracuje zwłaszcza układ chłodzenia,gdyż często w tych zagazowanych,zaniedbanych 520 e34 tu leży mina i będziesz miał rozeznanie co i za ile trzeba zrobić.

Przeciwmgłowe powinny działać już z postojowymi przynajmniej tak jest u mnie w E39 ale to jest szczegół.

Poza tym kolego co to ma znaczyć to pierwsze zdanie?


grynio napisał(a):
Powrót do BMW i już problemy.


Ale do kogo te żale ? do BMW ? kupiłeś za parę zł pewnie ponad 20-letnie auto,zaniedbane ,dobite przez poprzedników, nie sprawdziłeś auta jak należy u mechanika ale teraz pretensje do BMW? :hyhy:
Pretensje to miej/miejcie do siebie a nie do BMW. Co sprawdziłeś/sprawdziliście przed zakupem ? zwykle niewiele...
Zwykle nawet nie jesteście w stanie sprawdzić czy visco jest sprawne a zwykle nie jest a na tym już można urwać 200zł ponadto to sygnał ,że silnik mógł zostać przegrzany, to tylko przykład.

Niestety ale takich przypadków jest mnóstwo. Ale nie ma co się załamywać,być może auto jest tylko zaniedbane i do zrobienia za rozsądne pieniądze ale najpierw diagnostyka ,ocena kosztów i decyzja czy warto.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] kilka problemów po zakupie 520i
PostNapisane: 16 sierpnia 2014, 17:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 340
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: BMW e38 750
Kod silnika: M73b54
boze... zaszczedz sobie tych wyzutow bo nie mam pretensji do bmw ani nic... to ze cieknie to nie powod aby nie kupowac auta bo ogladalem kilka i wiekszosc byly ladne na foto a na miejscu driftowozy ... ta jest dbana i kochana tylko ma jedna wade.. spytalem sie xo to moze byc aby nie szukac kij wie czego tylko wpierw sprawdzic to co pewnie dopada wiekszosc wieloletnich bmw...

Do tego Twoja wypowiedz nic nie wniosla do tematu a chamstwo raczej obniza poziom forum ktore uwazam za jedno z lepszych w polsce takze daruj sobie tego typu posty.. prosze.

_________________
Polne drogi na nich auta bawarskie... ... w poszukiwaniu E34 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] kilka problemów po zakupie 520i
PostNapisane: 16 sierpnia 2014, 17:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
ten wyciek,to raczej pewny uszczelniacz na wale,czyli cieknie z silnika a nie ze skrzyni
obroty często falują od lewego powietrza w dolocie
według mnie halogeny załączają się prawidłowo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] kilka problemów po zakupie 520i
PostNapisane: 16 sierpnia 2014, 20:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 340
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: BMW e38 750
Kod silnika: M73b54
Ryszard:

1. po weekendzie bede sie orientować u mechaników jakie są koszta itd .. bo zrobić trzeba
2. no na razie powiedźmy, że falować chyba przestała (rozebrałem cały dolot i jeszcze raz złożyłem dokładniej) ale niestety zawieszenie sie na obrotach dalej jest :(
3. widze ile osób tyle opinii. Bede musiał sprawdzić jak to u kumpla który ma ori halogeny ale coś mi świta, że sama postojówka do halogenów wystarczy..

Ma może ktoś jakieś foto jak przepływka powinna wygladać od środka ? bo mam wrażenie, że drucik w środku gdzieś jest upierdzielony ale niestety nie mam u kogo to porównać bo wszyscy albo m57 albo m60 i zostałem sam samotny z R6.

_________________
Polne drogi na nich auta bawarskie... ... w poszukiwaniu E34 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] kilka problemów po zakupie 520i
PostNapisane: 16 sierpnia 2014, 21:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
trzeba podłączyć kompa,może się parę spraw wyjaśnić,np. działanie przepływki
szczelność dolotu najlepiej sprawdzić psikając czymś łatwo palnym,jeżeli obroty podskoczą,to znaczy,że ciągnie powietrze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL