BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 16:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Pękniety węzyk od chłodzenia ?
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 21:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 340
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: BMW e38 750
Kod silnika: M73b54
Witam. Dzisiaj podczas parkowania spotkała mnie nie miła niespodzianka :(.. Spod auta poszła para . otworzyłem maske i ku mojemu zdziwieniu dym nie wydobywal sie z okolic chłodnicy ale jakby spod bezpieczników.. tj. jakby jakiś węzyk pod nimi pekł.. są tam jakieś węzę od chłodzenia ? Bo troche zgłupiałem i nie wiem gdzie szukac .. bo jak tam są to po prostu może cos spraciało albo przy zmianie silnika kijowo podpieli..
na foto zaznaczyłem troche logiczniej z jakich okolic podnosiła sie para..
Obrazek

______________________________________________________________

[EDiT]: Dobra byłem jeszcze na parkingu się pogapic co to bo mi spokoju nie dawało.. znalazlem chyba winowajce ale nie wiem co to jest o.O
Powie mi ktos czego mam szukać ?? :)

Obrazek

_________________
Polne drogi na nich auta bawarskie... ... w poszukiwaniu E34 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pękniety węzyk od chłodzenia ?
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 23:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e34
Kod silnika: m20b20
a tam nie ma przypadkiem od nagrzewnicy rurek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pękniety węzyk od chłodzenia ?
PostNapisane: 19 sierpnia 2014, 05:30 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1363
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: 3x e36
Kod silnika: m43b18 m43b19 m52b25
W miejscu które zaznaczyłeś znajdują się elektrozawory ogrzewania, ten czarny walcowaty przedmiot to pompka ogrzewania wymuszająca obieg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pękniety węzyk od chłodzenia ?
PostNapisane: 21 sierpnia 2014, 19:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 340
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: BMW e38 750
Kod silnika: M73b54
No i jestem sportem..
Wyjąłem ta pompkę/elektrozawor i zauważyłem, ze jest tam kwadratowe wycięcie od dołu które pewnie ma na celu upuszczanie wody chłodniczego w jakiś tam sytuacjach... No i jest ten element mokry (ten otwór) jakby z niego leciało.. Teraz mam pytanie
Czym może być spowodowany ten stan rzeczy ?? Bo wczoraj stojąc u mechanika i rozmawiając z nim o pupie marynie auto sobie stało odpalone i nagle zaczęło lekki dziwnie chodzić.. Podszedłem do auta i zobaczyłem, ze wskazówka od temperatury poszła "do góry".. Auto zgasilem, otworzyłem maskę i znów zobaczyłem pare z okolic pompko zaworu.. Gdzie szukać bo pierwszy raz mam ten patent pod maska i nie wiem jak się do tego zabrać.
. :niepewny:

_________________
Polne drogi na nich auta bawarskie... ... w poszukiwaniu E34 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pękniety węzyk od chłodzenia ?
PostNapisane: 22 sierpnia 2014, 07:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 632
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: E38 740i 5gang/E36/
Kod silnika: M60B40/M43/M52
Masz prawie 300 postów i nie wiesz co zrobic z taką usterką ??? Wyciąg te elektrozawory wraz z ta pompką i wtedy bedziesz wiedział co dalej zrobić ,może weża przecieło na opasce ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pękniety węzyk od chłodzenia ?
PostNapisane: 22 sierpnia 2014, 17:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 340
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: BMW e38 750
Kod silnika: M73b54
A to ilość postów znaczy o umiejętnościach?
Ja e34 mam pierwszy raz pod reka mechaniczna a m50 tymbardziej.. pompka raczej do wymiany bo dzisiaj znow para spod maski.. e34 sie zgrzala i znow para z pompki.. no coz...


EDIT

Elektrozawór z pompką i wszystko wyjąłem.. wstępnie rozebrałem pompke i tak na oko obejrzałem i nic tam nie zauważyłem aby było pękniete albo miało jakiś defekt który by było widać gołym okiem.. Złożyłem to i na tym się dzień skończył bo nie wiem gdzie szukać dalej.. Oczywiście jeśli nie znajde na dniach przyczyny tego zachowania to wymienie ten element bo to używany 40zł kosztuje na próbę ... Może to mieć coś współnego z termostatem ? Bo dzisiaj mi się fura zgrzała a troche to mija się z celem mieć auto które po 5km trzeba gasić bo zaraz lunie płynem..


Obrazek


pomóżcie coś :P

_________________
Polne drogi na nich auta bawarskie... ... w poszukiwaniu E34 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Pękniety węzyk od chłodzenia ?
PostNapisane: 23 sierpnia 2014, 14:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 340
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: BMW e38 750
Kod silnika: M73b54
__________________________________________________________


EDiT: byłem w aucie bo na necie wyczytałem, że za pompke i elektrozawór odpowiada bezpiecznik nr. 31 którego u mnie w aucie nie ma (nie ma nawet styków do bezpiecznika) .. Potem wziąłem diode i na kostce od elektrozaworu (te z 3 pinami) jest napięcie ale na kostce od pompki (2 piny) napięcia nie ma.. Gdzie jest od tego bezpiecznik ? Jakis numer ? Bo może pierdoła a ja jestem bez auta przez to ;/


___________________________________________________________

Dobra.. bezpieczniki z tego co udało mi się "rozdojczyć" to 9 i 29... Fakt, że diodą bo nie mam miernika na 12V bo sie poddał sprawdziłem to nie ma napięcia na tych bezpiecznikach w skrzynce ;/. Kluczyk na zapłonie. A na bezpiecznikach nic.. Bezpieczniki zmieniłem.. na kostce od pompki dalej nie ma napięcia (no ale jak w skrzynce nie ma to dziwne jakby było na wtyczce). Ono ma dostać napięcia przy jakiejś określonej temperaturze czy warunkach czy jak ? Bo posunąłem sie do przodu a dalej jestem w czarnej d... :zdegustowany:

_________________
Polne drogi na nich auta bawarskie... ... w poszukiwaniu E34 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL