BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 09:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 316i M43 - Silnik przesunięty w wyniku stłuczki
PostNapisane: 31 sierpnia 2014, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Audi A3
Kod silnika: 1.8T
Witajcie,

Wczoraj miałem bardzo nieprzyjemną sytuację, mianowicie nie wyhamowałem za Hondą na skrzyżowaniu i z prędkością 10-15km/h przyłożyłem jej w tyłek... Wizualnie nie ma żadnej tragedii, do wymiany nerki wraz z listwą, w której są osadzone, delikatnie przygięta maska i stłuczony reflektor. Zderzak cały.
Gorzej pod maską. Z przerażeniem stwierdziłem, że zerwały się lewa i prawa poduszka silnika i przesunął się on do przodu o jakieś 2-3 centymetry :shock: W związku z tym rolki paska wieloklinowego ocierają o tunel wentylatora chłodnicy, nie można zmienić biegu, chyba nie działa wspomaganie i to chyba na tyle. Akurat zdążyłem wrzucić dwójkę, dlatego powyższe objawy zaobserwowałem zjeżdżając na pobocze. Samochód został w miejscu zdarzenia, bo nie ukrywam - to stary gruchocik, Ojciec chciał go ode mnie odkupić za 2500zł. Nie wiem zatem, czy organizować transport do warsztatu czy od razu na szrot?

I teraz pytanie do Was - jakie mogą być koszty naprawy tego? Na pewno obie poduszki silnika do wymiany (są tylko dwie?), ale co może być dalej? Pewnie poduszki skrzyni też zerwane + uszkodzone cięgna wybieraka? W miejscu, gdzie stoi auto, nie mam możliwości zajrzeć pod niego, by ocenić straty, nie ma mnie kto zaholować do warsztatu, lawety kosztują krocie, jestem w ciemnej... no wiecie. Ciekawe jeszcze jak z przewodami wszelkiej maści - elektrycznymi, gumowymi itp. Chociaż przez dwie godziny od stłuczki wycieków nie zaobserwowałem.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc...

_________________
Obrazek
Zmienię chętnie "B16" na minimum "B20"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 316i M43 - Silnik przesunięty w wyniku stłuczki
PostNapisane: 31 sierpnia 2014, 14:14 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Wydaje mi się że na wymianie poduszek silnika i skrzyni się skończy bo 3 cm to nie dużo. lecz na tyle dużo by przestawić wybierak biegów i uniemożliwić wbijanie biegów.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 316i M43 - Silnik przesunięty w wyniku stłuczki
PostNapisane: 31 sierpnia 2014, 14:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Audi A3
Kod silnika: 1.8T
Dzięki za megaszybką poradę. Jeszcze jedno pytanie - silnik, skrzynia, wał napędowy i tylny most to w zasadzie elementy połączone w jedną całość. Czy gdzieś mogło dojść do nieinwazyjnego rozłączenia tych elementów? W końcu te trzy centymetry musiały się z czegoś wziąć. Coś "puściło". Tylko gdzie?

_________________
Obrazek
Zmienię chętnie "B16" na minimum "B20"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 316i M43 - Silnik przesunięty w wyniku stłuczki
PostNapisane: 31 sierpnia 2014, 14:27 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Spokojnie silnik jeżeli się przesunął do 10Cm to nie ma obawy że się rozłączył od czegokolwiek. Silnik jest skręcony ze skrzynią na stałe a do skrzyni wał który składa się z 2 części 1-skrzynia->podpora na frezie długości 15cm i od podpory do mostu ta część jest stała i nic się nie wysunie. Spokojnie 3 cm to jak wsadzisz nowe poduszki to wał się wsunie o tyle co się wysunął.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 316i M43 - Silnik przesunięty w wyniku stłuczki
PostNapisane: 31 sierpnia 2014, 14:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Audi A3
Kod silnika: 1.8T
Dziękuję raz jeszcze, miałem czarne myśli, ale chyba nie będzie tak źle. Jak tylko dokonam naprawy - na pewno opiszę sprawę do końca.

_________________
Obrazek
Zmienię chętnie "B16" na minimum "B20"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL