BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 07:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z elektryczna szybą od strony kierowcy
PostNapisane: 4 grudnia 2008, 13:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Witam. Byly podobne tematu juz poruszane ale moj problem troszke rózni sie od tamtych.

Mianowicie: Od 2 dni zauwazylem ze przednia szyba elekt od strony kierowcy dosyc wolno sie otwiera. Wyglada to mianowicie tak ze gdy chce opuscic szybe to szyba przez okolo 2-3 sek otwiera sie wolno (tak jakby ja cos blokowalo) a potem mniej wiecej od polowy szyby opuszcza sie juz szybko (tak jak powinna) Jesli chodzi o zamykanie szyby to zamyka sie prawidlowo bez zadnych opoznien. Zauwzylem to dopiero wczoraj ale pomyslalem ze moze mi przymarzl mechanizm bo auto stalo kilka godzin wieczorem na dworze ale dzis gdy wyjezdalem z garazu do pracy dzialo sie to samo.

Mysle ze istotna informacje jest tez to gdy chce otworzyc szybe na wylaczonym silniku to jest jeszcze gorzej (wolniej siue otwiera) Mam takie wrazenie ze ja albo cos blokuje albo dostaje za malo pradu bo slychac takie dlawienie sie. dziwne jest tez to ze od polowy szyba idzie juz jak powinna a zamkniecie szyby jest bezproblemowe ...

Myslalem ze moze akumulator nie wydala ale auto pali bezproblemowo


Spotkal sie ktos kiedys z takim czyms :?


Uszkodzenie silownika?> raczej nie


Prosze o rade

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Ostatnio edytowano 4 grudnia 2008, 13:35 przez Przemoo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 grudnia 2008, 16:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 219
Lokalizacja: Krakow
Miałem ten sam problem i jeszcze jak kończyła się domykac to cicho coś skrzypiało, więc ściągłem boczek z drzwi i okazało się że po pierwsze do wymiany były takie plastikowe spinki na tych 2 listwach prowadnicach [po 1 na każdej] a po drógie to ten fabryczny smar taki biały na tych prowadnicach był już taki twardy że blokował a nie smarował i potych zabiegach można powiedziec kosmetycznych wszystko wróciło do normy i jest ok.

_________________
Wiesiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 grudnia 2008, 17:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: EÂŁK
witam tez miale podobny proble, rozebrałem i zauwazylem ze kostka od centralnego zamka uwierala i były efekty podobne . niestety trzeba zdjac boczek i sprawdzic co jest przyczyna . Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, 09:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
czyli silownik raczej odpada bo mysle ze gdyby silownik padl to wogole ciezko miala by sie zamknac szyba a u mnie zamyka sie bezproblemowo tylko 1/3 opuszczania poczatkowo "dlawi sie" Dzieki jutro boczek sciagne

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 10:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
W sobote nie zdazylem rozebrac no i dzisiaj sie zemscilo. Gdy wyjezdalem do pracy to przyblokowalo mi cala szybe i szyba wyskoczyla z uszczelek. Na szczescie jest cala i elektryka dziala.Cos ewidentnie ja blokuje w okolicach miejsca klamki drzwi. Elektryka dziala...

Pytanie takie czy wsytarczy ze sciagne boczek wewnatrz auta czy musze rozkrecac cale drzwi by ustawic prawdilowo szybe i wlozyc ja na odpowiednie miejsce bo to najprawdopodobniej jest przyczyna ze nie chciala sie dobrze otwierac .........

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 11:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Przemoo18 napisał(a):
W sobote nie zdazylem rozebrac no i dzisiaj sie zemscilo. Gdy wyjezdalem do pracy to przyblokowalo mi cala szybe i szyba wyskoczyla z uszczelek. Na szczescie jest cala i elektryka dziala.Cos ewidentnie ja blokuje w okolicach miejsca klamki drzwi. Elektryka dziala...

Pytanie takie czy wsytarczy ze sciagne boczek wewnatrz auta czy musze rozkrecac cale drzwi by ustawic prawdilowo szybe i wlozyc ja na odpowiednie miejsce bo to najprawdopodobniej jest przyczyna ze nie chciala sie dobrze otwierac .........




Reasumując szyba wyskoczyla mi z prowadnicy i potrzebuje ja wlozyc na miejsce.

Poradze sobie sam czy oddac auto fachowcowi

Prosilbym o jakies wskazowki

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 20:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
dasz rade...powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, 12:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Kentos napisał(a):
dasz rade...powodzenia



dalem :D

sciaglem boczek i ustawilem szybe zpowrotem na prowadnice i okazalo sie ze ten malutki suwak plastikowy na prowadnicy pęknol i temu szyba wyskakiwala z prowadnicy.A szyba chodzila wolno temu ze bylo sucho na tej szynie prowadnicy wiec posmarowalem troche smarem i popiskalem WD40 i gra. Dzis dokupilem ten maly suwaczek i po poludniu go zakladam Gosc w sklepie mowil ze to czesto peka w E36 bo mowil ze czesto po to ludzia chodza

Dzieki

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z elektryczna szybą od strony kierowcy
PostNapisane: 4 września 2014, 10:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 53
Lokalizacja: Kleszcz
Moje BMW: e36
Cześć,
Postanowiłem odgrzać trochę temat, ponieważ mam ten sam problem i planuje to naprawić w przyszłym tygodniu z racji, że będę miał trochę czasu..

W jakie części najlepiej się zaopatrzyć jeśli szyba się powoli otwiera ? suwaki, spinki, prosiłbym o jakieś numer OE żeby kupić od razu w sklepie, a nie latać później i robić to 3 dni.

I jeszcze jedno pytanie, jest jakiś poradnik opisany ładnie ze zdjęciami jak zdjąć cały boczek ? na co uważać itp ?

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z elektryczna szybą od strony kierowcy
PostNapisane: 4 września 2014, 19:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 431
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: m43b16
element ślizgowy tzw spinki, 2 sztuki nr 51321938884, a boczek łatwo się demontuje, trzeba odkręcić dwie śrubki, jedna w tym uchwycie co się pociąga żeby zamknąć drzwi a druga jest pod przyciskiem do regulacji elektrycznych lusterek który najpierw trzeba wyciągnąć, następnie trzeba powoli odciągać boczek od drzwi, najlepiej czymś podwarzyc, ale musisz uważać żeby nie urwać zaczepów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL