BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 00:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Coupe. mechanizm podnoszenia szyby.
PostNapisane: 24 września 2014, 20:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 540
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moje BMW: E36 Cabrio x2 :)
Kod silnika: M52B20&M52TUB28
Witam, mam problem z mechanizmem podnoszenia szyby. Otóż przestał działać w nim wyłącznik (chyba?) oporowy. Jak się szybę odsuwa albo zasuwa skrajnie to mechanizm zamiast rozłączyć to ciśnie ją do końca, aż zaczyna w nim zgrzytać i widać jak się cały aż gnie z oporu (zdjąłem boczek drzwi). Zwykle kończy się to zablokowaniem mechanizmu. I teraz moje pytanie. Czy wyłącznik działa na zasadzie oporu albo jakiejś określonej pozycji i czy znajduje się w silniku? Czy można go naprawić czy szukać całego mechanizmu szyby? Sprawdzałem też moduł komfortu (wsadziłem drugi) ale to nie jego wina.

_________________
Obrazek

Zobacz żółtka!!!

Zobacz czarną waryjatkę!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe. mechanizm podnoszenia szyby.
PostNapisane: 25 września 2014, 14:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
Wyłącznik możesz mieć w ryglu zamka na słupku albo w zamku w drzwiach bo o ile pamięć mnie nie myli były dwie wersje. Jak na słupku to masz prostą sprawę, zamknij szybę do końca przy otwartych drzwiach /nie powinna się dać zamknąć całkiem/ i wciśnij włącznik w ryglu - teraz szyba powinna się "domknąć".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe. mechanizm podnoszenia szyby.
PostNapisane: 25 września 2014, 17:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
BaX napisał(a):
Wyłącznik możesz mieć w ryglu zamka na słupku albo w zamku w drzwiach bo o ile pamięć mnie nie myli były dwie wersje. Jak na słupku to masz prostą sprawę, zamknij szybę do końca przy otwartych drzwiach /nie powinna się dać zamknąć całkiem/ i wciśnij włącznik w ryglu - teraz szyba powinna się "domknąć".


Najpierw czytaj, potem odpowiadaj bo wprowadzasz czlowieka w blad.


bieniu napisał(a):
Czy wyłącznik działa na zasadzie oporu albo jakiejś określonej pozycji i czy znajduje się w silniku?


Sprzeglo jest w silniczku. Ludzie to jakos naprawiaja ale to wszystko rzezba w g. bo nie ma czesci dostepnych i trzeba improwizowac. Dlatego prosciej jest wymienic silniczki.

Wszystko znajdziesz na bimmerforums: http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... air-W-pics

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe. mechanizm podnoszenia szyby.
PostNapisane: 25 września 2014, 18:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
Tomek napisał(a):
BaX napisał(a):
Wyłącznik możesz mieć w ryglu zamka na słupku albo w zamku w drzwiach bo o ile pamięć mnie nie myli były dwie wersje. Jak na słupku to masz prostą sprawę, zamknij szybę do końca przy otwartych drzwiach /nie powinna się dać zamknąć całkiem/ i wciśnij włącznik w ryglu - teraz szyba powinna się "domknąć".


Najpierw czytaj, potem odpowiadaj bo wprowadzasz czlowieka w blad.


Piszę na podstawie własnych doświadczeń. To co podajesz dalej w linku w skrócie dotyczy zsuwającego się pierścienia z osi silniczka, tyle że od któregoś roku to poprawiali i nie było już tego problemu. U mnie szyba raz na jakiś czas się "zakleszczała" i nie można jej było otworzyć, musiałem zrzucać boczek, odkręcać obudowę silniczka i palcami obrócić parę razy wirnik i szyba działała aż do następnego razu. Wymiana całego mechanizmu z silniczkiem nic nie dała. Dopiero po jakimś czasie przypadkiem naprawiłem usterkę, wymieniłem rygiel na słupku w którym jest czujnik zamkniętych drzwi i problem zniknął. Ale gdyby napisał, że problem z szybą występuje tak samo jak ją zamyka przy otwartych jak i zamkniętych drzwiach dało by to lepszy pogląd na sprawę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe. mechanizm podnoszenia szyby.
PostNapisane: 25 września 2014, 19:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 540
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moje BMW: E36 Cabrio x2 :)
Kod silnika: M52B20&M52TUB28
Dzięki koledzy, szyba idzie do oporu na otwartych i zamknietych drzwiach, obojetnie czy opuszczam do konca czy podnosze do konca to poprostu nie hamuje wtedy kiedy powinna. Czyli wystarczy, że wymienie sam silnik bez mechanizmu?

_________________
Obrazek

Zobacz żółtka!!!

Zobacz czarną waryjatkę!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL