BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 14:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 21 września 2014, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 18
Moje BMW: 318i
Kod silnika: M43
witam
dziś znów powrócił problem nietrzymania obrotów i szarpania silnikiem. nie wiem co już z nim robić. pojawia się głównie w wilgotne dni gdy pada lub po prostu jest mżawka. silnik nagle zacznie spadać z obrotów mimo naciskania na gaz robi się mułowaty jak dojeżdżam do krzyżówki muszę szybko wrzucić na luz i naciskać pulsacyj nie na gaz żeby czasem nie zgasł bo jak trzymam cały czas wciśnięty to nie reaguje na to i tak jakby nie palił na wszystkie gary, mam wrażenie że spalanie też bardzo wzrasta bo przejechałem tak parę km do domu a wskazówka od paliwa leciała prawie ze na moich oczach.
teraz to co zrobiłem:
sprawdzałem wąż od odmy wygląda na szczelny i czysty. zmieniałem korkowiec czyściłem go nic to nie dało, jak odpinam przepustnice praktycznie nic się nie dzieje jak odpinam przepływomierz obroty idą lekko w górę i dalej to samo sprawdzałem świece i kable wyglądają moim zdaniem dobrze, guma od przepływki była lekko pęknięta ale jest szczelnie zaizolowana :D jak wymieniałem rozrusznik demontowałem cały kolektor to przy okazji wszystko poczyściłem bo dolna część cała w oleju była wyczyściłem odmę, byłem na komputerze to nie chciał się z niczym połączyć bo niby 93 rocznik jest już taki oporowy. pokazało się tylko że jest "błąd regulacji spalania stukowego" ale mechanik powiedział że wcale może go nie być bo komputer możne przekłamywać bo źle się łączy czy coś w tym stylu. dodam jeszcze że jak silnik działa normalnie wyjmę bagnet i zaczyna szarpać nim, obroty spadają przytykałem palcem do tej rurki na bagnet to czuć jak zasysa powietrze.
silnnik to m43b18 "bez LPG"
wideo jak to wygląda sorki za muzyke w tle ;/ :
pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 21 września 2014, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
a sprawdzałeś sonde lambde?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 21 września 2014, 23:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 18
Moje BMW: 318i
Kod silnika: M43
samej lambdy nie sprawdziłem bo nie wiem jak się to robi, a na komputerze nie można bo się nie łączy wgl, albo nie mają w okolicy komputerów do bmw :/ ponoć można sprawdzić miernikiem musiał bym dokładnie poszukać jak to się robi. sprawdzałem tylko przewody od lambdy do wtyczki były całe, a wtyczka zalana wodą przeczyściłem styki i zakręciłem. mam jeszcze drugą sondę lambdę z mojej pierwszej bmki raczej w 100% sprawna ale ciężko będzie ją zamontować bo była wspawywana i teraz też trzeba by było też ją przyspawać gdybym chciał wymienić. drugim problemem będzie sam dostęp do kolektora bo nie mam kanału a na podnośnik strach wjechać bo korozja już się progami trochę zajęła :(. no i dodam jeszcze że jak wcisnę mocniej pedał gazu wskazówka z ekonomizera pokazuje wielkie wartości spalania lub jak całkiem depnę gaz do końca to znika za skalą niby to jest zależne od właśnie lambdy ale nie jestem pewien w starej bmce tak nie miałem jak deptałem doszło max do 15-20l spalania ale nie tak żeby znikała poza skale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 22 września 2014, 08:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
Może być sam czujnik który jest w sondzie źle dane odczytuje i przez to spalanie rośnie, co do ekonomizera nie masz się co przejmować zawsze wskazówka lata jak wariat :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 22 września 2014, 08:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Moje BMW: E̶3̶6̶ Civic + GSi
Kod silnika: M44B19 - było
Tak jak Sebo21, podejrzewałbym sondę lambda, szczególnie, że wspomniałeś o tym, że auto dużo pali. Niestety, bez podłączenia pod kompa ciężko to będzie zweryfikować. Z innych rzeczy, to jeszcze ewentualnie przepływomierz mógłby takie cuda powodować - spróbuj go odłączyć i zobaczyć, czy nadal masz ten sam efekt.

Ewentualnie jeszcze sprawdź kable WN (szczególnie, że problemy występują przy dużej wilgotności powietrza i masz wrażenie, jakby nie palił na jeden cylinder) i świece oraz cewkę.

sliverbolt napisał(a):
no i dodam jeszcze że jak wcisnę mocniej pedał gazu wskazówka z ekonomizera pokazuje wielkie wartości spalania lub jak całkiem depnę gaz do końca to znika za skalą niby to jest zależne od właśnie lambdy ale nie jestem pewien w starej bmce tak nie miałem jak deptałem doszło max do 15-20l spalania ale nie tak żeby znikała poza skale.


Że znika poza skalę po dobrym depnięciu to normalne i to nie tylko w BMW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 22 września 2014, 08:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 18
Moje BMW: 318i
Kod silnika: M43
no dobra a o co chodzi z tym ze jak wyciągane ten bagnet to tak samo silnik zaczyna wariować niby to przez zatkaną odmę ale ją czyściłem i nie wiem o co z tym chodzi.
jak sprawdza się te cewki bo nie mam pojęcia? :)
i tak wgl temat wariowania silnika pojawia się raz na jakiś miesiąc zacznie zdychać nie wiadomo co mu jest później sam się naprawi i za parę tyg znowu to samo i tak w kółko :zdziwko:

przepływke odpinałem i nie zauważałem zmian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 22 września 2014, 12:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
takim domowym sposobem na sprawdzenie cewek jest odpalanie auta i odłaczenie kabla od cewki i obserwowanie czy silnik zaczyna inaczej chodzić, jeżeli nie ma róznicy z podpiętą cewką a odłaczoną to znaczy, że z cewką może być coś nie tak. W momencie gdy sprawdzisz inną cewke , któa działa możesz je zamienić i zobaczyć czy jest poprawa czy też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 22 września 2014, 15:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E34
Kod silnika: M50B20
Mówisz że ściągałeś kolektor ssący a wcześniej było ok? Poskładałeś go z nową uszczelką? Pytam bo u mnie były prawie identyczne objawy, autem praktycznie nie dało się jeździć. Ponowne zrzucenie kolektora i poskładanie z nową uszczelką rozwiązało problem. Druga możliwość to ECU. Resetowałeś go?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 22 września 2014, 16:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1374
Lokalizacja: Łódź Widzew
Garaż: Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez demontażu głowicy: https://sprzedajemy.pl/wymiana-uszczeln ... nr65354533


Wzmocnienie podłogi BMW e46 e36: https://sprzedajemy.pl/naprawa-mocowani ... nr53378978

Wymiana opon,Pozostała mechanika. ISTA INPA
Do sprawdzenia szczelność dolotu,sonda lambda i jej wtyczka,przewody WN i świece.

_________________
Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez demontażu głowicy: https://sprzedajemy.pl/wymiana-uszczeln ... nr65354533
Wzmocnienie podłogi BMW e46 e36: https://sprzedajemy.pl/naprawa-mocowani ... nr53378978

Wymiana opon,Pozostała mechanika. ISTA INPA
Kodowanie BMW seria E ICOM


Osoby z interfejsem BMW https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... 066388&z=7


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 22 września 2014, 17:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 18
Moje BMW: 318i
Kod silnika: M43
objawy były już przed demontażem kolektora zdjąłem go tylko dlatego żeby naprawić rozrusznik, to przy okazji wyczyściłem wszystko. uszczelniony sylikonem :D ECU resetowałem kilkakrotnie i adaptowałem ale nie było wielkiej różnicy. ewentualnie mogę go zamienić na inny bo mam jeszcze jeden z boscha ale nie wiem czy teraz w samochodzie też jest taki sam i mógłbym zamienić. jutro wezmę się za robotę tylko jak sprawdzić szczelność dolotu ponoć można psikać plakiem, próbowałem już tak ale obroty nie szły w górę nawet jak psikałem do wlotu powietrza przed filtrem później wziąłem jakiś "starter" czy coś takiego w spreju ale też nic zero reakcji. i jeszcze jak uruchomię silnik to słychać jakby taki szum strumienia powietrza ale to raczej dochodzi ze środka kolektora. można jakoś sprawdzić wtryski paliwa czy np nie leją albo nie są przytkane? bo czasem czuć benzynę w środku jak odpalę. ale to pewnie dlatego ze słabo kiedyś dokręciłem opaski na listwie wtryskowej. dziś mocno do kręciłem i się okaże z czasem czy dalej czuć.

i jeszcze jak odkręcę wlew oleju to dzieje się tak samo jakbym wyjął bagnet czyli szarpanie i mulenie silnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 23 września 2014, 20:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 18
Moje BMW: 318i
Kod silnika: M43
znowu coś się dzieje coraz to gorsze rzeczy od 3.90 do 4.10 tyś obrotów zaczyna strasznie wibrować pedał gazu. :mur:
co do reszty to mam wrażenie że to lambda odepnę ją pojeżdżę trochę i zobaczymy bo jak opuszczę szybę to słychać jakby się dławił, dusił, strzela z tłumika i tak jakby z zapłonu wypadał.
wymieniłem świece i dalej nic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 25 września 2014, 11:24 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 18
Moje BMW: 318i
Kod silnika: M43
odpiąłem lambde i okazuje sie ze problem znikł teraz mam problem jak ją odkręcić bo strasznie zapieczona. no i we wtyczce znowu była woda :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 26 września 2014, 09:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: Starachowice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
Popryskaj jakimś dobrym odrdzewiaczem, albo jak masz to palnik to grzejesz i musi puścić.

_________________
Widzieć zazdrość sąsiada bezcenne
Było BMW E36 M40 CALYPSOROT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 26 września 2014, 14:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 18
Moje BMW: 318i
Kod silnika: M43
juz odkręciłem prysłem wd-40 nałożyłem klucz oczkowy i podłożyłem lewarek hydraułliczny tak aby podnosił klucz do góry i odkręcał lambdę no i się udało.
ale kurde założyłem inną lambdę z pierwszej mojej bmki no i znowu to samo nie wiem co to ma być niby była w 100% sprawna na innym m43 śmigała i nie było problemów z silnikiem a teraz jak pare dni jezdziłem na odłączonej lambdzie to nic sie nie działo. to pomyślałem zeby zresetować ecu no i spiełem klemy na jakieś 15min ale nic z tego dalej muli i sie dławi :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 27 września 2014, 12:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: Starachowice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
To jeszcze przepływka i szczelność dolotu

_________________
Widzieć zazdrość sąsiada bezcenne
Było BMW E36 M40 CALYPSOROT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 29 września 2014, 12:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 18
Moje BMW: 318i
Kod silnika: M43
jak skutecznie sprawdzić szczelność dolotu można np. zatkać dolot i jak zgaśnie to znaczy że jest szczelny?
samochodowi już tak jakby się polepszyło tylko czasem coś się na chwilkę po odpaleniu zacznie dusić (nie zawsze) później jest już w porządku. ogólnie jest już lepiej ale to nie pierwszy raz tak jest za miesiąc znowu pewnie wróci temat wariowania silnika zdarzyło już się tak z 3 razy w ciągu pół roku :/ dziwne te bmw :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] szarpie nie trzyma obrotów.
PostNapisane: 29 września 2014, 17:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 18
Moje BMW: 318i
Kod silnika: M43
dziś sprawdziłem dolot założyłem na przepływkę kawałek foli i na to nałożyłem przewód gumowy łączący przepływkę z przepustnicą skręciłem opaskę i wychodzi na to że jest szczelny bo nie szło odpalić samochodu. (takie wiejskie patenty) :D w dodatku też umyłem cały silnik jakimś tam preparatem spłukałem bardzo dużą ilości wody poczekałem prawie z godzinkę aż woda z cieknie. następnie odpaliłem i o dziwo nie ma żadnych problemów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL