BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 13:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 15 stycznia 2015, 00:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
Witam. Mam nietypowy problem z moim e36. Mam w dowodzie rej. 2.8, choć słupek silnika był wymieniany kilka miesiecy temu na taki sam od e39. Jeździłem przez cały czas i nie było żadnych problemów. Zjechałem na chwile w boczną drogę. Po 20min cofając pod górkę nagle obroty wskoczyły na 6tysi. po wciśnięciu sprzęgła. Teraz po odpaleniu silnika obroty przez chwile rosna powoli do 1500obr. następnie przyspieszają do 6tysi i tak trzymaja. Myślałem że blokuje się linka od tempomatu czy pedału gazu lub nawet od ASC. wszystko poluzowałem. przepustnica jest teoretycznie zamknieta, a obroty zachowują sie tak samo wystrzeliwują odrazu do 6tysi. (dodam że temperatura stoi ładnie w pionie.) Zacząłem odpinać wtyczki od poszczególnych rzeczy(tempomat asc czujnik położenia przepustnicy). Po odpięciu przepływomierza powietrza, silnik powoli zwiększa obroty najpierw do 1500 trzyma przez chwilę i powoli podnosi do 4-5tysi. Co może powodować tak dziwną usterkę? I czy po uszkodzeniu uszczelki pod głowicą mógłby być taki efekt?(pytam bo przy tym wszystkim przewody od chłodnicy były strasznie twarde) Proszę was pomóżcie!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 15 stycznia 2015, 08:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
silnik musi dostać powietrza aby wejść na takie obroty
sprawdż,czy przy krokowym coś nie odpadło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 15 stycznia 2015, 11:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
Obstawiam krokowy lub rozpadniętą przepustnice. Może byc że silniczek krokowy uszkodzony jest tak że daje takie wysokie obroty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 15 stycznia 2015, 12:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Miałem podobny przypadek, tylko ja akurat diagnozowałem sobie swoje M50 pod DISem i nagle wzrost obrotów do ok 5000 i żadnej reakcji. Po zgaszeniu było to samo. Na drugi dzień co prawda na zimnym silniku odpaliłem i to samo. Pomogło rozłączenie akumulatora i zrobienie resetu.
:ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 15 stycznia 2015, 14:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
ale jak ktoś słuznie zauważył silnik musi dostać powietrze jakąś drogą. Albo przepustnica, albo krokówka albo nieszczelność. Nieszczelność raczej bym wykluczył bo to nie szło by w parze z podaniem paliwa.

Jeśli jesteś pewien że przepustnica jest zamknięta to odłącz zasilanie krokówki. Powinna ona stanąć w jakimś średnim połozeniu i nie puści tak duzo powietrza.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 15 stycznia 2015, 16:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
Wyciągnąłem kolektor. żeby to wszystko po drodze obejrzeć. Przepstnica cała i zdrowa silniczek siedział na swoim miejscu. luźny był czujnik jakiś w kolektorze więc go uszczelniłem. Przy okazju spuściłem dość dużo oleju z odmy co mnie zaniepokoiło. ogólnie Nie znalażłem nic podejrzanego oprócz luźnego kawałka plastiku wewnątrz kolektora. przykrywa on kanały doprowadzające powietrze z silniczka krokowego i jeszce jakieś cienkie od podciśnienia. Nie da sie go wyjąć. Pozatym nic podejrzanego nie było. Boje sie że wystarczyło by odpiecie akumulatora i zwykły reset. Ewentualnie podmianke sterownika silnika zrobie. no i odepne krokowiec jak już to wszystko poskładam. Mam skomplikowaną sekwencje na wtryskach HANA i strasznie utrudnia to jakiekolwiek pracy przy tym kolektorze.

Prawdopodobnie racje ma kolega z tym resetem, jeśli nie to to sam sterownik padł.
Jutro napisze na czym rzecz polega.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 16 stycznia 2015, 16:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
Sprawa wygląda nie ciekawie. Poskładałem wszystko uszczelniłem przy okazji to i owo. No i oczywiśćie nic to nie dało. sytuacja wygląda tak samo. na zimnym silniku wolnej wchodzi na te 6tysi. ALE gdy odpinam silniczek krokowy obroty zatrzymują sie na 2500 - 3000obr. Resetowanie przez odpięcie akumulatora nic nie daje. to wina silniczka czy sterownika silnika? co robić? pomóżcie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 16 stycznia 2015, 22:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
a podpiąć kompa? nie próbowałeś?

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 17 stycznia 2015, 00:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
Narazi nie miałem możliwości jutro może znajomy mi podepnie jesli ten jego program zadziała. Zobaczymy co sie dowiem... Napiszę czy cos wyszło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nagły wzrost obrotów do 6tys.
PostNapisane: 19 stycznia 2015, 16:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
No i sytuacja opanowana. Powód? FOCH. Podpieliśmy kompa były tylko błędy związane z odpinaniem komponentów. skasowaliśmy nic to nie dało, dalej podnosiła obroty. Przez komputer badaliśmy ten czujnik przepustnicy ewidentnie było 0% po ruszaniu wzrastało i spadało do 0% czyli wszystko git. W pewnym momencie poprostu obroty spadły i tyle. Przestraszyła się bo zaczynałem 200sx oglądać :) i foch ustapił. ZŁOTA RADA; Nie obrażajcie swoich beemek bo to auto ma dusze i jak się obrazi to nie ma opcji naprawy. Buzi w rurke pogłaskać po pokrywie zaworów i może sie sama naprawi.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL